Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - menion

Pages: [1] 2 3 ... 729
1
Versions / Re: [APP] - version 3.38.+ ( 22. 5. 2019 )
« on: Today at 12:47:18 »
@Viajero Perdido
I just tried something similar on my Galaxy S2 (15k caches on the map) and when caches are not visible, the map is perfectly fast. When one or two caches far away from the big group are visible, no difference, still fast.
You wrote you have visible "3 personal waypoints". Does it mean 3 cache waypoints that are connected by the thin line with it's cache? Maybe this may slow down rendering, these three lines in case you are in higher zoom.

@jonny.blue
perfect :)

2
Tools / Re: bound a route with ioverlander points
« on: July 19, 2019, 21:25:30 »
Hi,
Locus Map currently allows only display points in defined radius along the certain place, not along route.

1. open your folder with points and tap on "filter" button at the bottom. Here you have to set a filter parameter "Max. distance" to your required value and apply "filter".
2. now you should see only points in defined radius so use bottom "Show all" to put them on the map.

Hope this helps.

3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Audio coach - jazyk
« on: July 19, 2019, 21:21:12 »
Zdravíčko,
výběr jazyka aplikace jako takové v poslední verzi občas zlobí, nicméně tohle by mělo být opraveno v další verzi. A myslím že by to mohlo mít efekt i na tohle komolení TTS. Prosím tedy o počkání do další verze, jestli to tam bude šlapat jak má. Pokud ne, pořešíme. Díky

4
Versions / Re: [APP] - version 3.38.+ ( 22. 5. 2019 )
« on: July 18, 2019, 13:32:03 »
Huge slowdown when more points are loaded at once is unexpected. The map is a lot slower even if an only a small portion of the points is directly visible on the current screen? Hmm are all points from +- same area or is there a few points far away, the second side of Earth for example? This may have an effect.

5
A notifikace na bod jako taková fungovala?

6
Tak přesně takhle to nefungovalo (nefunguje) :)

To jestli bude nebo nebude aktivní "držet pozici" je otázka nastavení. Nicméně dlouhý stisk by měl zobrazit malé popup okno ve kterém je rychlá možnost "držet střed mapy" vypnout podle potřeby.

7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus se minimalizuje
« on: July 17, 2019, 13:12:25 »
Tak ono je taky otázka, které aplikace (mimo mapy.cz co jsem zkoušel) obchází tu "lock" obrazovku tak jako Locus. U všech ostatních očekávám, že se nejdříve po zapnutí zobrazí ten zámek obrazovky což právě tohle nastavení které tu řešíme ruší a měl by se ukázat rovnou Locus který ten zámek přeskočí.

8
Live tracking / Re: live-tracking.locusmap.app web page
« on: July 17, 2019, 13:09:16 »
Me too :)

9
Versions / Re: [APP] - version 3.38.+ ( 22. 5. 2019 )
« on: July 17, 2019, 10:58:09 »
@john_percy
hmm I'm using this kind of slider for so long, that I do not see there a problem :). How can I put these labels on the second side when on the second side is a small dot you use for drag. This may be only improved by putting small "transparent" and "opaque" labels below the whole slider. This slider is really really old and definitely does not fit to current Locus Map style, so good points, I'll try to improve it, thanks.

@0709
Willy, there is a really stupid issue (you already found in a different topic) that cause some mess as you noticed. In the next Beta, it will be for sure ok, sorry!

10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus se minimalizuje
« on: July 17, 2019, 10:52:38 »
Tak to jsem rád že jsme objevili zdroj problému.

Chvilku jsem se v tom hrabal a teda přijde mi že tohle prostě nemůžu udělat jinak.
Našel jsem jednu drobnost, která něco málo může udělat při zapnutém nastavení "Všechny zámky" na Androidu 8.1+, tak uvidíš v další verzi jestli to pomůže.

11
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus se minimalizuje
« on: July 15, 2019, 17:06:53 »
Zkus ještě prosím změnit nastavení jak jsem zmiňoval: "nastavení > displej > vypnout zámek displeje", jestli to něco udělá. A ještě poprosím o verzi Androida. Nějak se mi nikde nedaří ten problém nasimulovat ale pro Android 8.1+ jsem našel drobné vylepšení které by mohlo něco udělat pokud to nastavení co jsem zmínil bude hrát roli.

12
Cca tak 1x za měsíc se mi někdo ozve že se mu nějaké nastavení změnilo. Už si delší dobu neťukám na čelo "co blbne" a beru to jako fakt. Bohužel, nemyslím že chyba je na straně Locusu. Spíše těch nastavení je v apce už tolik, že to prostě občas nedá ... tak hlavně že "opraveno".

13
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus se minimalizuje
« on: July 15, 2019, 16:10:11 »
Oki, díky, zkusím si s tím nějak pohrát.

Já jen po pravdě snad ani nevím jak bych ručně aplikaci minimalizoval (myslím jakožto programátor v kódu) :).

EDIT: ah už vím jak a dokonce se to vlastně dělá když něco běží (záznam trasy) a klikne se na zpět. Je tam pak tlačítko minimalizovat. Nicméně takhle funkce se sama od sebe jen tak volat nemůže. Zajímavý, jdu to prozkoumat.

14
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mizející ikonky v mapě
« on: July 15, 2019, 16:07:52 »
No jo ale tohle je korektní chování.

Když totiž naplánuješ a uložít trasu a podíváš se do detailu té trasy, je tam záložka "waypointy" a v ní jsou všechny hlavní body které byly do trasy přidané a které fungují jako průjezdní body.

Pokud má trasa nějaké "via-point" (průjezdní body), pak opravdu musí být vidět jako body na mapě a pokud tam takhle plánuješ trasu přes nějaké body, tak ty se pak nakopírují i do tvořené trasy.

Já po pravdě moc netuším jak tohle vůbec udělat jinak.

Ono pak když klidně na místo bodu tak nejspíše v seznamu věci pod místem kliknutí uvidíš trasu, originální bod (bude mít ve druhé řádce jméno složky v hranaté závorce) a bod ve trase (ve druhé řádce jméno trasy v kulaté závorce). Takže co si umím představit lepší, by mohla být prezentace výsledků v tomhle seznamu, tedy dát jasně najevo že bod patří pod trasu a dát je v seznamu k sobě.

15
Zdravím,
zkus si zapnout nastavení > ovládání > displaj > Nastavení zapínání displeje > zapnout upozornění na bod. A pak je třeba mít v nastavení > navádění právě aktivní upozornění na bod a mělo by to šlapat.

Pages: [1] 2 3 ... 729