Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - agilka

#1
..ok, takže na A4...se už 3D Skyplot  nevrátí, čili pokud jsem to správně pochopil, bude až od A5.... Ne že by mi to nějak chybělo, budu se raději těšit, a asi i všichni další, na Galileo neb s tím se vše posune zase o nějaký ten level jinam. Navíc i hw upgrade již chystám, takže cokoliv se Snapdragonem, A7...a hlavně min. 4Ah baterií, jinak je to v terénu peklo 😁...
#2
...jo když už zde máme téma Kompas....šlo by v tom GPS okně vzájemně pomocí odlišných tvarů-ikonek identifikovat satelity stávajících provozovatelů? Aanebo si mezi nimi přepínat.
Je  to technicky vůbec možné?
#3
ok, tak to opravdu pomohlo, budu si to pamatovat.
Jen k čemu je tam pak ta volba 2D/3D, když to může způsobit takovýto problém.
Jinak jen pro pobavení. Tohleto se muselo stát zrovna když jsem kamarádovi v superlativech vysvětloval proč si má také pořídit Locus...a ten výbornej kompas, no a pak přišly už jen ty padáky, sám jsem nevěřícně jenom čučel. Takže výsledek mojí agitky poněkud rozpačitý, ale jinak se Locus fakt moc líbil. Takže teď už jej s klidem  pozvu na druhé kolo...😀
#4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Problém s Kompasem...
December 29, 2016, 16:01:53
Zdravím,
nyní zcela náhle, aniž bych předtím kdy cokoliv přenastavoval, se po dotyku kompasu tento na vteřinu zjeví a poté ihned  spadne celý Locus, ovšem s tím, že se zároveň opět automaticky nastartuje, tedy včetně procesu  postupného načítání bodů, tras atd.
Je pravda, že to je několik týdnů co jsem kompas naposledy zapnul, takže nevím, zda se třeba nevloudil nějaký šotek do některé z posledních aktualizací.
Dělá to i po restartu tlf., GPS a všechny ostatní app. s jejím využitím jsou funkční...
#5
...měl jsem podobný problém, přečti můj dotaz  event. zkus v: Nenačítají se keše...
#6
.....tak snad vyřešeno, záhada však zůstává.
Co se stalo???
Po opětovném přihlášení na GC jsem si až dnes všiml, že můj profil není v cz, ale záhadně v nějaké chorvatštině a jiný čas-sarajevský. To ve mě teda hrklo, vypadalo to jako na hacknutý účet. Ale vše ostatní zcela souhlasilo, nic nepřibylo ani naopak, takže jsem účet přehesloval.
Pak už hned do Locusu, následně do G4L a v něm  přihlášení do účtu s novým heslem (ale nick stejný) a náhle bezproblémové přihlášení a kešky už jsou zase v Locusu...huráá.
Tak jen, že koho by jenom tohle napadlo... snad to pomůže, kdyby i někdo další byl postižen podobným problémem.
Jinak záhada proč G4L předtím nešel přihlásit, když na GC.com to šlo a jak to tedy mohlo ovlivnit následné přeheslování účtu zůstává.... :'(
#7
...tak jsem nejprve vymazal cache z appl. G4L, pak tlf asi po půl roce zrestartoval, opakovaně se zkusil přihlásit a taky nic. Jestli vám to něco na rozdíl ode mne něco řekne, tak vždy vyskočí tato hláška -  net:: ERR_TOO_MANY_REDIRECTS

Doposud se nikdy ani podobný problém nevyskytl, až po jedné z posledních aktualizací buďto Locusu nebo G4L.....
#8
Po nějaké z posledních aktualizací se přes doplněk G4L nechtějí vůbec nad aktuální mapou načíst - zobrazit kešky.
Prapříčina je zřejmě v tom, že se z G4L nelze s platnými údaji opakovaně přihlásit na GC, stále jen Error.
Přímo na GC se však pod stejnými údaji přihlásím ihned....
V Locusu mám též správně nastaveno uživ. jméno.
Co s tím, pls o radu neb bez toho jsem úplně out!!!!
#9
tak jsem opět zabádal a je tu další zjištění. Ano, může to fungovat, pokud je mezi částmi N a E rovnou středová 2-mezera, kterou jsem tam ale zřejmě nechtěně přidal při přepisu....sorry.
Takže když se např. v tom Pumpdroidu zkopíruje toto:  50° 46' 28,754" 15° 1' 40,965"  tak tam určitě mají jen 1 mezeru.
V Locusí schránce jsou tyto koordináty správně, tedy v tom pumdroidím tvaru zaneseny, ALE nad nimi je rovnou drobnějším písmem sděleno "Neplatný formát".
Původně jsem tam přikliknul 1 mezeru, nápis o neplatnosti zmizel a už to pak letělo kam má (Globus Lbc). Ale nyní v dalších badatelským kolečku jsem navíc zjistil, že se vlastně ani nemusí ta mezera o 1 klik rozšiřovat, že stačí tam prostě vložit kursor a na kteroukoliv stranu s ním jenom pošíbovat a tvar se v ten moment změní na Platný, i ty tečky se tam najednou objeví. Což je asi ten požadovaný tvar. Takže tomu v podstatě stačí nějak tam počarovat s těmi mezerami.
Jako zajímavé je to, že tam pak může být jak zcela identická mezera jako před tím pošíbováním, tak jich tam pak
může být třeba 10.... hmmm...
#10
Tak teď nevím, znova jsem vše pečlivě ověřoval a definitivní výsledek je tento.
Existují tedy 2 cesty vedoucí k správnému cíli, obě však vyžadují úpravy, které se poněkud různí.

a/ do schránky zkopírované koordináty v tom patvaru, jak je vidět v úvodní zprávě, vložím do vyhledávacího řádku v "Hledat adresy Online". Aby to odtud šlo kam má, musím nahradit desetinné čárky TEČKAMI - nic víc.

b/ pokud jako další možnost použiji "Schránku", tak tam se musí také zaměnit čárky TEČKAMI a NAVÍC ještě přidat za apostrofy N a E.

V obou případech zřejmě není vůbec nutno řešit mezery....
#11
jj, to je ten dialog ve volbě "Přesunout do"...ale možná by bylo správnější a výstižnější Přesunout na..., jako na souřadnice...no to je asi jen detail.
#12
...tak ani po aktualizaci 3.18.6 nebyl problém odstraněn. Z toho uvedeného formátu musím stejně jako předtím nejprve nahradit desetinné čárky TEČKAMI, teprve pak je to OK.

A ještě poznámka, asi by nebylo od věci a to zejména pro začátečníky, přidat do toho základního vyhledávání v řádku info, že zde lze vložit i zkopírované souřadnice z externích zdrojů...

S tímto vším souvisí i další detail, je s prominutím trochu tristní to, že právě ten kdo to netuší, tak jde poctivě do zadání "dle souřadnic" a tam už je vůbec v tomto a podobných souvislých  tvarech nezadá, jedině v tom děleném tvaru, což sice nakonec lze, ale je to fakt pěkná pruda. Tak možná i tam by nebylo od věci přidat možnost zadání i v tomto tvaru...
#13
...tak to je super, za všechny dík. Samozřejmě ono vždy nebude nezbytné, ale skutečně jsou situace, kdy bude i více, než vítáno....
#14
Zdravím všechny, ale dotaz tentokrát směřuji hlavně na Meniona. Ten akční panel je jedna z největších vychytávek, k jeho dokonalosti chybí opravdu málo. Jde o to, že se v něm načtou stovky až tisíce bodů (není tam nastavení na omezení počtu ani vzdálenosti, ale o to nejde) a tak bylo bezva tam místo jenom pozičního ukazatele dát dobře uchopitelný rychlo-posuvník pro snadné a hlavně rychlé procházení tím obsáhlým výpisem....
#15
...já bych přidal také s malý problémek s levou stranou. Po poslední aktualizaci se prostě občas po startu stane, že normálně vyčuhující modré tap pacičky z levého akčního panelu prostě zůstávají skryté. Objeví se až po vytažení celého toho panelu. Nevím, zda to není inovativní součástí této aktualizace nebo se snad vloudila chybka. Stává se to i někomu dalšímu z vás???