Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - agilka

#1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Problém s Kompasem...
December 29, 2016, 16:01:53
Zdravím,
nyní zcela náhle, aniž bych předtím kdy cokoliv přenastavoval, se po dotyku kompasu tento na vteřinu zjeví a poté ihned  spadne celý Locus, ovšem s tím, že se zároveň opět automaticky nastartuje, tedy včetně procesu  postupného načítání bodů, tras atd.
Je pravda, že to je několik týdnů co jsem kompas naposledy zapnul, takže nevím, zda se třeba nevloudil nějaký šotek do některé z posledních aktualizací.
Dělá to i po restartu tlf., GPS a všechny ostatní app. s jejím využitím jsou funkční...
#2
Po nějaké z posledních aktualizací se přes doplněk G4L nechtějí vůbec nad aktuální mapou načíst - zobrazit kešky.
Prapříčina je zřejmě v tom, že se z G4L nelze s platnými údaji opakovaně přihlásit na GC, stále jen Error.
Přímo na GC se však pod stejnými údaji přihlásím ihned....
V Locusu mám též správně nastaveno uživ. jméno.
Co s tím, pls o radu neb bez toho jsem úplně out!!!!
#3
Zdravím všechny, ale dotaz tentokrát směřuji hlavně na Meniona. Ten akční panel je jedna z největších vychytávek, k jeho dokonalosti chybí opravdu málo. Jde o to, že se v něm načtou stovky až tisíce bodů (není tam nastavení na omezení počtu ani vzdálenosti, ale o to nejde) a tak bylo bezva tam místo jenom pozičního ukazatele dát dobře uchopitelný rychlo-posuvník pro snadné a hlavně rychlé procházení tím obsáhlým výpisem....
#4
... právě tato hláška z titulu se objeví pokud zadám hledání tohoto tvaru souřadnic (pro přesnost - z Pumdroida) přes Schránku: 50° 41' 39,512" 13° 56' 25,972" , pokud to zadám v adresním vyhledávači Locusu, skočí to úúplně jinam.
Musí se to pak opravdu velmi pracně upravovat, tzn. odmezerovat, tečky za čárky a za apostrofy ještě přidat N a E.
Přitom např. app. MAPYcz s tímto tvarem běžně pracují jak ve vyhledávači, tak dokonce i coby cíl v navi.
Menione, dalo by se s tím do budoucna něco udělat? Asi nejen moje chvála by byla doslova nebetyčná. A Mapy by tím navíc ztratily tuto svoji prioritu...🌐
#5
...stává se mi celkem pravidelně, že když posouvám levou rukou mapu, tak i když si dávám pozor přesto dochází k dotyku dlaně hned pod palcem právě toho centr. tlačítka úplně vlevo dole. Což dokáže pěkně znepříjemnit práci s mapou, protože pak je nutno se na původní místo třeba i několikrát pracně vracet a ještě být stále ve střehu, což se prostě stejně moc nedaří neboť stačí jen nepatrné štrejchnutí a malér je tu znova ( v tomto směru zlatej rezistivní displej ).
Tlačítko je tam pevně zafixováno a tak mě napadá, že by se ten chtěný návrat na pozici dal pořešit nejspíše 2klikem, protože na dlouhém stisku je již jiná fce. Dalo by se s tím něco, možná i nejen pro nás leváky, udělat?
Samozřejmě by to mohlo být volitelné, aby s tím zase jiní neměli nový problém.

Jinak musím moc pochválit poslední novinky, zejména to vyhledávání bodů POI z vlastních dtb je super....díky.
#6
Zdravím všechny Locusáky,
pls poraďte někdo jak do přepínače Rychlých nastavení dostat volbu "Kešovat/Nekešovat" Online mapy.
V nastavení samotného přepínače jsem tuto volbu nedohledal, ale nechce se mi věřit, že by tohle Locus neumožňoval... Nejbližší ohledně map jsem tam našel volbu Offline modu, což je také fajn, ale to je samozřejmě něco jiného....
Děkuji za radu...
#7
...zdravím, včera jsem do Osm zakreslil mj. i novou lesní cestu. Zatímco přímo na webu Osm je ten zákres korektní, tak v Locusu v Online Osm Clasic je tento zákres neúplný. Z jedné strany asi do poloviny trasy OK, pak delší mezera, pak zase kousek trasy a pak už až do konce vůbec nic. A to bez ohledu na zvolené přiblížení....zkoušeno xkrát.
Pokud pro Locus platí, že pro Online jde přímo na web Osm, tak nevím jak si toto vysvětlit. Setkal se již někdo s něčím podobným?
#8
Návrhy na vylepšení.
- Hlas umí nahlásit následující manévr což je super, ale kdyby bylo možné jej také zobrazit i graficky (včetně vzdálenosti), takže  by tam byly 2 zobrazení. To následující pro přehlednost vždy o něco menší.
To zejména kvůli Multikřižovatkám,  tzn. těm těsně propojeným, či jinak  skrytým křížením.
V těchto případech se nás totiž snad všechny navi snaží zmást a tak např. i při zdánlivě přímém průjezdu hlásí nejprve matoucí odbočení, ale jelikož má takováto křižovatka více uzlů těsně za sebou nestihne je hlas ani nahlásit, určitě ne navíc i se vzdáleností. Letmý pohled na grafiku však takovouto multinu vždy spolehlivě odhalí a to právě dle uvedené vzdálenosti k následující křižovatce, ta bývá často v rozsahu i jen pár metrů....
- Kruháč...hlásit výjezd jak jsme zvyklí z jiných navigací. Tedy ne jako běžné odbočení, ale rovnou jako Výjezd z kruháče.
- Alespoň minimální sklopení mapy při jízdě, už to mí i ty blbé Google mapy.
- Přidat do 2 horních volitelných polí ještě "alespoň" jedno, moc by se to hodilo. Momentálně jsou pole doslova nadstandartně široká a to i ve vertikálním režimu obrazovky.
A trochu zvětšit, případně i ztučnit údaje v těch polích ať je vše dobře čitelné i na vzdálenost, na kterou vše v autě pozorujeme, ta je vždy větší, než pokud je mobil držen v rukou.
- Ukazatel rychlosti, pokud možno trvale rovnou na mapě, s přidanou hodnotou např. rozblikání se nebo zčervenání v případě překročení (přednastavených) rychlostních limitů (130, 90, 50). Možno přidat i nějaký beep.

Jakýkoliv z těchto dosti zásadních bodů přiblíží Locus skutečně navigaci i když všichni víme, že to asi není jeho hlavní prioritou...
No ale když už se s tím začalo, nebylo by od věci výhledově to ještě trochu dotáhnout, z počátku alespoň právě v naznačených intencích.....
#9
Ojevily se mi 2 problémy při Importu skupiny poi z Poi.cz - což ale zřejmě nemusí mít souvislosti.
1.
Chtěl jsem aktualizovat Parkoviště nekrytá neb jsem měl cca 2574 a nově bylo 2687 Poi.
V sekci Data jsem zadal Import, nasměroval na stažený Gpx soubor.
Přestože jak na Poi.cz, tak i po ukočení Importu také Locus oznámil shodný počet 2687, tak ona skupina Parkoviště pak v Locusu ukazuje pouze cca 1896ks Poi.
Opakoval jsem s obměnami asi 4x, výsledek vždy stejný.
Obměny spočívaly ve volbách Přeskočit - Ignorovat - Přepsat.
Ale nakonec jsem volil Přepsat, s předpokladem, že staré - stejné se přepíší a ty nové připíší.
A také jsem nakonec aplikoval i volbu Složku před Importem vyčistit, či vyprázdnit.
Proč se tedy ta čísla tak diametrálně liší?

Po importu jsem navíc následně zjistil, že kupodivu jen některé Poi převzaly Ikonu z dané složky.
To jsem sice poté napravil hromadným přiřazením ikon, ale i zde zůstává na pozadí otázka - proč??

2.
Připadalo mi matoucí, že i pokud jsem zadal..nejprve Vyprázdnit složku a po potvrzení upozornění, že data budou ze složky vymazána, se hned v dalším kroku během importu opět objevil dialog, že ten či onen bod je již v dtb a co s ním...tedy opět to Přeskočit, Ignotovat, Připsat.
Ale po předchozím zadání Vyčistit má být složka prázdná, takže proč znovu ten nyní již jen matoucí dialog?
Díky za reakci...
#10
...vyhledával jsem nějaké položky - příkazem Lupa - a trochu dost mě zaskočilo, že to hledání už pak nelze kdykoliv ukončit. To by se hodilo zejména v případě, že hledání je opravdu zdlouhavé kvůli velmi obsáhlým databázím anebo už z jen důvodu nesprávné volby a následné snaze moci to rychle změnit.
Je to fakt hodně nepraktické, když jediný způsob jak to zastavit, je celou app. nuceně ihned shodit, plně ukončit a v dalším kole znova nastartovat a celé kolečko si případně zopakovat.
Přitom vím, že když jsem před časem také cosi dohledával, tak v tom malém okénku procesu hledání tlačítko na přerušení snad i bylo, no o to víc mě dnes překvapilo (zkusil jsem to pak raději i opakovaně, ba i jiné typy hledání), když to bylo jak popisuji.... tak předem díky za nápravné opatření☺.
#11
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Položky Poi.cz
January 23, 2016, 20:33:40
...s povděkem jsem před časem v Datech kvitoval nové okénko Položky a v nich skupiny bodů z Poi.cz. Vybrané typy jsem poté importoval. Nyní jsem chtěl některé skupiny zaktualizovat, domníval jsem se totiž doposud, že když nyní po delší době zvolím další importovat, že se stáhne právě aktuální stav z Poi.cz. Ale objevily se opět jen ty prapůvodní body někde ze září 2015, žádné nové nepřibyly.
Nenašel jsem v nastaveních způsob, jak to změnit. Znamená to, že můj předpoklad importu vždy nejčerstvějších poi je mylný anebo jsem jenom někde nepostupoval správně....každý názor vítaný.
#12
...objevil jsem takový podivný neduh. Když přepnu na On-line Smartmaps a jedno v jakém měřítku, tak prostě některé ikonky mých Poi se poté zneviditelní a to vždy úplně všechny daného typu, ne tedy jen jednotlivé punkty, ale pozor, jiné skupiny souběžně zapnutých poi zůstávají viditelné.... a v tom vidím právě tu největší podivnost.
A když danému pointu cvičně přidělím jinou ikonu, třeba i z těch co jsou nad SM vidět, tak ji pak sice vidím v té pidi mapce co je běžně vidět na té editační kartě daného pointu, ale když pak na mapku kliknu ( resp. do toho okénka, protože pouze SM se tam narozdíl od ostatních nevykresluje a to i když je již předtím natažená), pro přechod do plné mapy, tak tam už ta ikonka zase není vidět, zato SM mapa vyskočí ihned. Zcela totéž se děje pokud daný bod nalistuju rovnou z dtb. Také nerozhoduje zda je point starý obrazně roky nebo jsem jej právě vytvořil. A pokud chci ten point opět vidět či najít, tak prostě musím bezpodmínečně zpětně přepnout na jakoukoliv On, či Off-line mapu......
#13
Prosbička na autora.
Na silnici používám výhradně nejlepší navi jakou znám Igo Primo. Ta se bohužel nezobrazuje v nabídce k bodu na mapě v podnabíce karty "Mapové aplikace" ani pak ve "Více". Alespoň pod tím Více jsem očekával, že se pravě tam již objeví nabídka na opravdu další možnosti, ale v podstatě se tam jen opakuje předchozí nabídka aplikací.
Nešlo by tam někam prosím pěkně přidat ještě řádek s něčím jako třeba " Vybrat další (vlastní).... či Vybrat z odkazu" apod.
Asi by to uďělalo radost opravdu mnoha lidem neboť navi IGo, byť není nabízena na GPlay (což je jen těžko k pochopení), má velice mnoho příznivců nejen od dob dávno minulých, z nichž je jistě i plno uživatelů Locusu.
Samozřejmě by se to dalo využít i pro další podobně postižené navi či jiné app.....díky za nadějnou odpověď.
#14
Jsem trochu, vlastně dost smutný z toho, že ani po nové "vánoční" aktualizací se nezobrazují Ikonky z naimportovaných skupin bodů z Poi.cz do vnitřní databáze, tak jak jsem na to upozorňoval, když se "položky" nedávno objevily v Locusu poprvé.
Když vybranou položku, tedy skupinu poi naimportuji do databáze a přiřadím jí nějakou typickou ikonku, tak v databázi tu ikonku mám sice viditelně přiřazenu, ale po přepnutí se do mapy už jsou z nich pouze černé doslova mikrotečky, jen stěží okem postřehnutelně.
Pánové programátoři, zkuste tohle nějak napravit....díky předem.
#15

Žádnou kartu nemám ani mít nebudu, mám jenom BÚ, poraďte jak to mám tedy udělat, abych si mohl legálně pořídit Pro verzi.....děkuji.
#16
...start Locusu (Free) náhle trvá místo vteřin i 1-3minuty. Zastaví se to na zhruba 20% a čekám a čekám.
Mapy a jejich načítání mám již dlouho nasměrováno na SD, nikde jsem mezitím nic neměnil.
Z Dat se kromě pár bodů nic nenačítá, trasy, či s novou aktualizací přibyvší položky taky ne, úplně vše deaaktivováno.
Vázne to zřejmě někde kolem načítání map, které vidím i zobrazeny v tom startovacím bílém okénku.
Ale doposud nikdy s tímto nebyl žádný problém.
V podstatě nehraje roli ani s jakou mapou na popředí app. ukončím.
Netuším, zda to nemůže souviset s předposlední aktualizací, kdy jsem toto chování zaregistroval úplně poprvé, čekal jsem pak na tuto poslední, ale problém i po ní přetrvává (i po restartu tlf.).

A ještě jsem nyní objevil další problémek. S velkým povděkem kvituji tu skvělou novinku s možností Importu skupin bodů přímo z POI.cz.
Problém je v tom, že pokud přiřadím jakoukoliv ikonku právě těmto nově importovaným Poi.cz bodům a to jak typu Garmin, Locus nebo nyní nově ty pěkné byť trochu rozplizlé z Poi.cz, tak místo ikonky se stále objevují jen malé, černé tečky, které lze pak v mapě jen těžko nalézt........

Prosím tedy autora nebo někoho, kdo toto již řešil o dobrou radu :'(....

Tlf  Xiaomi Redmi 2 ( 2GB/16GB )