Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - agilka

#31
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
February 07, 2016, 10:57:53
...zásadní věc to pro mě asi až tak nebude, ale proč nám třeba jen tak pro radost a) neulevit očím, b) nezvýšit přehlednost a operativnost
#32
....po nesčetných a mnohahodinových pokusech obratem doplňuji o nové poznatky a možná je to i řešení celého problémů. Problém zřejmě způsobují pouze některé konkrétní Ikonky a to zřejmě pouze ze sady Garmin s kteroužto jsem tentokrát výhradně pracoval.  Vybral jsem si jako nejlepší pro CZ_Lyžařské areály ikonku Garmin/nahoře Outdoor/LYŽAŘ.
Prosím zkuste tutu ikonu přiřadit jakékoliv naimportované skupině Poi, která je v Locusu v: Položky/Poi.cz
Vytvoříte si buďto předem nebo v pak v rámci importu složku, vyberte jí ikonu Lyžaře. Po importu ji otevřete, všechny body většinou automaticky dostanou přidělenu ikonu co má již ona složka. Je-li to tak, ještě není vybráno, nyní ještě zbývá jakýkoliv z těchto bodů ověřit jeho zobrazením v mapě. V případě ikony Lyžaře ale poté nejspíše uvidíte jen tečku. Je tedy třeba nechat položky hromadně přepsat jakoukoliv jinou ikonou, která tímto syndromem netrpí...
Jinak našel jsem tam letmo ještě další nejméně 2 takto postižené, zkuste třeba i ten pěkný fotoaparát....
#33
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
February 07, 2016, 00:12:14
...no že o tom zde nyní čtu, již dávno jsem to chtěl zmínit, tak to bych se u těch spojovacích čar též přimluvil za jejich zesílení, teď to vypadá jako snad jen 1 pixel ☺.
Jinak možnost uživatelského nastavení vítána, ale ne nezbytná.
Ty linie se zejména na pestrém pozadí některých map docela vytrácejí, musí se tak leckdy i zdlouhavě dohledávat.
Tím víc, čím větším zoom anebo jejich větší vzdálenost od sebe, kdy se již snadno vytratí jejich prostorová kontinuita.
Viděl bych to na cca zdvojnásobení šíře všech typů spojnic....
#34
...vyhledával jsem nějaké položky - příkazem Lupa - a trochu dost mě zaskočilo, že to hledání už pak nelze kdykoliv ukončit. To by se hodilo zejména v případě, že hledání je opravdu zdlouhavé kvůli velmi obsáhlým databázím anebo už z jen důvodu nesprávné volby a následné snaze moci to rychle změnit.
Je to fakt hodně nepraktické, když jediný způsob jak to zastavit, je celou app. nuceně ihned shodit, plně ukončit a v dalším kole znova nastartovat a celé kolečko si případně zopakovat.
Přitom vím, že když jsem před časem také cosi dohledával, tak v tom malém okénku procesu hledání tlačítko na přerušení snad i bylo, no o to víc mě dnes překvapilo (zkusil jsem to pak raději i opakovaně, ba i jiné typy hledání), když to bylo jak popisuji.... tak předem díky za nápravné opatření☺.
#35
...zdravím, myslel jsem, že to je již vyřešeno, ale nyní při dalším pokusu opět ten samý problém. Doplním nejprve o další poznatek, jak jednotlivému poi nakonec obklikou ikonku dostat.
Jak jsem psal již dříve, v otevřené dtb se sice u každého pointu řádně zobrazují ikony, které jsem předtím po importu  přiřadil hromadně (zaznačení všech a pak "Změnit ikony"), tak ale na mapě se pak každý point zobrazí již pouze jako minitečka.
Nyní jsem tedy nově zjistil, že ikony se trvale mohou zobrazit, ale jen pokud se pak - tedy po tom hromadném přiřazení každý bod nejprve otevře v jeho Detailu, tam pak Editovat a znovu...ručně přiřadit vlastně tutéž ikonu.
Což bych bez protestu klidně vykonal u dtb v jednotkách ks, ale už ne třeba set, či tisíců pointů.
Nutno ještě zmínit, že v tom Detailu se již místo ikony zobrazuje jenom tečka, jako pak v mapě.
Předvolená Ikonka zde zůstává vidět jen u názvu té dané skupiny.
No působí to dost tristně, když o klik dříve, v dtb tu ikonu u všech vidím a následně ji musím opětovně přepisovat stejnou ikonou, aby tam pak už opravdu natrvalo zůstala....
Problém je tedy asi někde kolem toho hromadném zápisu ikonek, příkazem "Změnit ikony", který asi není až tak zcela korektně proveden, aby se pak vše zobrazovalo natrvalo správně.....
Zkousil jsem vše i opakovaně, i s jinými Poi.cz a ikonami, ale stále stejný výsledek...
#36
....tak jsem to prozatím vyřešil  následně ( a snad to pomůže i dalším). Všechny potřebné nakešované části stejného typu map větší než cca  200MB, což je hranice již pozorovatelného zpomalení, jsem z Online přesunul do části Off-line, do nově vytvořené složky ...,maps/Google Hybrid_Mix. Mám tam nyní cca 2GB, 400MB a 3x200MB, další průběžně do dolním.Hlavní je, že jsem nemusel nic z toho smazat.
Jednotlivé části jsem pak ještě pro eliminaci chaosu přejmenoval dle místa které se zobrazí pod kurzorem při zacentrování mapy. U průběžně kešovaných map je to sice velice nepřesné, ale jinak celkem použitelné a to vzhledem k tomu, že pak se stejně průběžně načítají všechny mapky z té složky...
Nicméně záhadou nadále zůstává, proč se sekce On-Line narozdíl od Off-line s více objemovými mapami stále takto potýká??
#37
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Položky Poi.cz
January 26, 2016, 18:10:26
...ach so, tak jsem to jen špatně pochopil, mylně jsem se domníval, zda to není jako link přímo na danou databázi  v Poi.cz.
Njn, to by už byl asi opravdu nadstandartní luxus....

Ale jinak s Locusem spokojenost veliká a až se podaří vyřešit ty zpomalující mapy nebo alespoň jejich spojování, tak pak už asi navždy úplná
#38
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Položky Poi.cz
January 23, 2016, 20:33:40
...s povděkem jsem před časem v Datech kvitoval nové okénko Položky a v nich skupiny bodů z Poi.cz. Vybrané typy jsem poté importoval. Nyní jsem chtěl některé skupiny zaktualizovat, domníval jsem se totiž doposud, že když nyní po delší době zvolím další importovat, že se stáhne právě aktuální stav z Poi.cz. Ale objevily se opět jen ty prapůvodní body někde ze září 2015, žádné nové nepřibyly.
Nenašel jsem v nastaveních způsob, jak to změnit. Znamená to, že můj předpoklad importu vždy nejčerstvějších poi je mylný anebo jsem jenom někde nepostupoval správně....každý názor vítaný.
#39
...tak momentálně nemohu nic poslat, po nějakém syst. updatu se nedokáži propojit s PC. Ale jak jsem psal, tak k viditelnému, postupnému zpomalování při startu dochází již od nějakých 100-150MB a to nejen speciálně u map Google.
Napadlo mě, to aby se to případně nemuselo ihned řešit, že by mi v podstatě stačilo kdybych mohl ty jednotlivé, menší části stejného typu mapy pak vložit do složky Offline a načítat je odtamtud. Dá se v Locusu nějak docílit toho, aby se jednotlivé díly plynule na čítaly? Momentálně nemohou být v jedné složce ani 2 stejnojmenné soubory a pokud se každá přejmenuje, tak by se muselo mezi nimi stále přepínat. Což by se ještě dalo přežít pokud by každý díl mapy zachycoval komplet nějakou konkrétní oblast a dle toho se pojmenoval. To však u průběžné kešovaných map nehrozí, v každé jednotlivé mapce jsou zachyceny různě části světa anebo třeba i jen nepatrné detaily kolem nějakého Poi, no prostě cik cak. Něco jsem na toto téma četl v návodu, ale buďto jsem něco dělal špatně anebo se to až tak netýká právě takovéhoto požadavku.... díky za radu.
#40
...díky za tip, byla to ale docela fuška, bodů kolem 400, postupně jsem je po 10 zapínal, až jsem je - samozřejmě až na konci z důvodu řazení dle vzdálenosti - odhalil. Na základě toho musím konstatovat,  že milé mapy SMaps mají jakousi podivnou averzi vůči všem bodům zadaným na americkém kontinentě a to komplet od severu až k jihu ( měl jsem body kolem Anchorange, Panamy, Andy, Cusco apod).
Pochopil bych ještě pokud by se nezobrazovaly jen ty body v té Americe, když tam SM nemá podklady. Ale proč to nakopne celou databázi a znemožní to zobrazení i tam, kde podklady SM jsou????   
Jinak ty vyřazené body jsem prozatím dal do nové složky, ty jsou zřejmě úplně v pořádku, ihned se zacílí....tedy za předpokladu, že pod nimi nenechám či nedám SMaps. To je pak hodí úplně nesmyslně jinam, což vidím když pak přepnu třeba na Google nebo OSM. Na správné místo si sednou jen pokud je pod nimi ještě před jejich zapnutím aktivní jiná mapa.
Tak snad tyto moje poznatky pomohou k rychlejší detekci a nápravě této chybky.
#41
...objevil jsem takový podivný neduh. Když přepnu na On-line Smartmaps a jedno v jakém měřítku, tak prostě některé ikonky mých Poi se poté zneviditelní a to vždy úplně všechny daného typu, ne tedy jen jednotlivé punkty, ale pozor, jiné skupiny souběžně zapnutých poi zůstávají viditelné.... a v tom vidím právě tu největší podivnost.
A když danému pointu cvičně přidělím jinou ikonu, třeba i z těch co jsou nad SM vidět, tak ji pak sice vidím v té pidi mapce co je běžně vidět na té editační kartě daného pointu, ale když pak na mapku kliknu ( resp. do toho okénka, protože pouze SM se tam narozdíl od ostatních nevykresluje a to i když je již předtím natažená), pro přechod do plné mapy, tak tam už ta ikonka zase není vidět, zato SM mapa vyskočí ihned. Zcela totéž se děje pokud daný bod nalistuju rovnou z dtb. Také nerozhoduje zda je point starý obrazně roky nebo jsem jej právě vytvořil. A pokud chci ten point opět vidět či najít, tak prostě musím bezpodmínečně zpětně přepnout na jakoukoliv On, či Off-line mapu......
#42
....rád pošlu, poprosil bych email jinak to nelze odeslat.....díky.
#43
...tak zadat předem průjezdní body se také někdy hodí, např. coby místa která chci na trase A-B plánovaně navštívit. Někdy má moje trasa i víc než 10 průjezďáků, přičemž některé jsou již zmíněné zastávky, jiné jen coby modifikátory trasy, aby vedla přesně kudy požaduji neboť algoritmy žádné navigace nikdy nevyhoví veškerým požadavkům. Ty trasové modifikátory se nejlépe zadávají právě v mapě, kdy se dosáhne největší přesnosti. Samozřejmě je ideální když navi za tímto účelem obsahuje i sofistikovaný trasový editor. A to má opravdu jen minimum autonavi z nichž určitě nejlepší má Igo, bohužel Locusem v nabídce nepodporované.
Pokud jde navigaci v Locusu, tak kromě ne zrovná intuitivnosti při nastavování tras mě pak v reálném provozu vadily 2 věci....pouze 2D pohled místo standardního 3D a nepochopitelné chování na kruhácích, kdy tak není zobrazen a ani není hlášeno a zobrazeno číslo výjezdu, ale každý výjezd je ohlašován jako samostatná křižovatka, systémem jeďte vpravo, pak vlevo, po 50metrech vpravo...apod. To je věru překvapivá snůška zbytečných až zmatečných informací ( a to mám nastaven ten nejnižší stupeň hlášek, byť i ty 2 spojené za sebou, což je dobrá věc, ale tragické pro takovéto pojetí kruháku), nemluvě o tom, že těch 50m to hlásí i na těch mini-mikro kruhácích co mají průměr pár metrů s odbočkami po 3m. No tak to jen námět na doladění do budoucna...
#44
...tak to je opravdu škoda převeliká. Nicméně zkusil jsem jiné navi které se poté nejen objevují v nabídce Locusu, ale také se do nich přenesou koordináty, což je to podstatné. Jednalo se o B.O.R a MFNavigátor. Bohužel, jelikož jsem už z Iga  zvyklý na jakýsi doslova nadstandart, musel jsem je prostě vykopnout.
Takže nakonec jsem vyzkoušel i Locus a to na silnici.
Nechci to hodnotit hned nějak záporně, jelikož vím, že v případě Locusu se jedná o velice univerzální nástroj, nicméně jedna věc je u každé navi dnes nezbytná a to tzv. 3D pohled. Lze s tím do budoucna počítat...nebo jsem snad jen špatně hledal v nastavení?
#45
...tak jsem tu 2GB nakešovanou mapu z On-Line přesunul do složky Off-LINE a start Locusu je bezproblémový. Takže jak se to nyní nově jeví, problém vůbec nebude ve velikosti souboru, ale spíše v tom ve které složce se mapa nachází.
A samozřejmě i zda se do ní něco nově přikešovalo, protože pokud ne proběhne start normálně.
Ještě mě napadlo, že bych ty menší nakešované mapy postupně přidával do té Off-LINE složky, ale když jsem to zkusil, tak to nešlo dát k sobě, protože ve složce zřejmě nemůže být více stejnojmenných souborů. A pokud se další přidaná mapa sebeméně přejmenuje nebo samostatně zasložkuje, tak je Locus ignoruje.
Šlo by nějak vyřešit, aby se ty samostatné části chovaly jako jedna kompletní mapa?