Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - agilka

#16
... právě tato hláška z titulu se objeví pokud zadám hledání tohoto tvaru souřadnic (pro přesnost - z Pumdroida) přes Schránku: 50° 41' 39,512" 13° 56' 25,972" , pokud to zadám v adresním vyhledávači Locusu, skočí to úúplně jinam.
Musí se to pak opravdu velmi pracně upravovat, tzn. odmezerovat, tečky za čárky a za apostrofy ještě přidat N a E.
Přitom např. app. MAPYcz s tímto tvarem běžně pracují jak ve vyhledávači, tak dokonce i coby cíl v navi.
Menione, dalo by se s tím do budoucna něco udělat? Asi nejen moje chvála by byla doslova nebetyčná. A Mapy by tím navíc ztratily tuto svoji prioritu...🌐
#17
jj, dobrá poznámka, o této možnosti vím. Jenže zrovna spodní panel si nechávám trvale zapnutý. To se hodí právě při soustavnější práci s mapou, např. v rámci přípravy...
#18
...stává se mi celkem pravidelně, že když posouvám levou rukou mapu, tak i když si dávám pozor přesto dochází k dotyku dlaně hned pod palcem právě toho centr. tlačítka úplně vlevo dole. Což dokáže pěkně znepříjemnit práci s mapou, protože pak je nutno se na původní místo třeba i několikrát pracně vracet a ještě být stále ve střehu, což se prostě stejně moc nedaří neboť stačí jen nepatrné štrejchnutí a malér je tu znova ( v tomto směru zlatej rezistivní displej ).
Tlačítko je tam pevně zafixováno a tak mě napadá, že by se ten chtěný návrat na pozici dal pořešit nejspíše 2klikem, protože na dlouhém stisku je již jiná fce. Dalo by se s tím něco, možná i nejen pro nás leváky, udělat?
Samozřejmě by to mohlo být volitelné, aby s tím zase jiní neměli nový problém.

Jinak musím moc pochválit poslední novinky, zejména to vyhledávání bodů POI z vlastních dtb je super....díky.
#19
...no taky se mi zdá, start mám kolem 30s. Ale hlavně jsem zaregistroval to co ještě nikdy, občas se rychlý mapový přepínač jakoby zasekne, v objeveném okně se až po několika sec. zjeví v něm obsažené mapy.
Ostatní problémy jsem zatím neregistrovaný....
#20
...já takto pracuji pouze s Google fotomapami, to když se chystám do oblasti kde potřebuji detailně vidět např. přístupy ke konkrétním, většinou těžko přístupným objektům aj. a je předpoklad, že tam bude mizerný nebo žádný signál.
Takže v rámci přípravy je třeba detailní mapu onoho místa pečlivě stáhnout ještě doma....
Jinak ok, jen jsem se zeptal, když to nejde, tak prostě pokračují stejně jako dosud.....díky všem za reakce.
#21
...no já bych to normálně také až tak nepotřeboval nebýt toho problému, co jsem zde již jinde zmínil tj. to velice zdouhavé načítání nakešovaných map z důvodu jejich narůstajícího objemu. Tak jsem našel takové byť částečné, ale celkem účinné řešení. Už nenajíždím nad mapu s trvale zapnutým kešováním, ale naopak a pak už jen zapínám až přesně nad místem, které potřebuji. A protože tak nad určitou oblastí činím i několikrát, tak by se opravdu dost hodilo nějaké to opetativnější přepínání, než až v hlavním menu....
#22
Zdravím všechny Locusáky,
pls poraďte někdo jak do přepínače Rychlých nastavení dostat volbu "Kešovat/Nekešovat" Online mapy.
V nastavení samotného přepínače jsem tuto volbu nedohledal, ale nechce se mi věřit, že by tohle Locus neumožňoval... Nejbližší ohledně map jsem tam našel volbu Offline modu, což je také fajn, ale to je samozřejmě něco jiného....
Děkuji za radu...
#23
...díky za reakci, příští jízdu zapnu MapQuest, jsem zvědav jak reálné budou příkazy.....
#24
...ještě k tomu způsobu navigování. Už to tedy nepíši jako návrhy na vylepšení, když to sem jako nepatří, ale jako vytknutí nedostatků.
V  autě toto pokládám za zcela nepoužitelné, je to už za 5 minut doslova na Chocholouška a to zejména, pokud by se navíc ponechaly zapnuté   "Dva příkazy najednou", protože to je pak jedna nekončící hláška za druhou. I pokud se přepne na jeden příkaz, tak je to na nic, Locus totiž hlásí nejen křižovatky, ale zcela atypicky poctivě každou i mírnou zatáčku a to několikrát - dle vzdálenosti. Další průšvih, že pokud je např. kousek před zatáčkou doleva křižovatka, tak hláška " Zatočte vlevo" i když se má jet rovně je notně mystifikující.....
Dále ty nešťastné kruháky, kdy každý výjezd je samostatně hlášen coby samostatná křižovatka s odbočením vlevo, což by sice směrově souhlasilo, ale když to chce stihnout ještě hlásit  i vzdálenost vznikne takový chaos v hláškách, že už se pak většinou nestihne to nejdůležitější na kruháku, tj. samotný výjezd!!!!, což platí tím spíše u malých, nejběžnějších kruháků.
Nastaveno - na Brouter, Málo příkazů.... Striktní navi a 2 příkazy Vypnuto.
#25
...tak po několika dalších dnech kontrola mapy a stále stejné, v Locusu prostě půl cesty chybí.
A to i když vypnu kešování, čímž se vyloučí načtení již předtím uložené mapy. Tak nevím čím to může jenom být.
Zkuste někdo v Locusu kouknout na následující souřadnice, což je přesně místo, kde se mě ona cesta ztrácí. Ale má plynule pokračovat úbočím podobným směrem nahoru k osadě, k Mariánským schodům, kde se kousek nad nimi napojuje.
   
    N 50.77297° , E 015.29291°
#26
...zdravím, včera jsem do Osm zakreslil mj. i novou lesní cestu. Zatímco přímo na webu Osm je ten zákres korektní, tak v Locusu v Online Osm Clasic je tento zákres neúplný. Z jedné strany asi do poloviny trasy OK, pak delší mezera, pak zase kousek trasy a pak už až do konce vůbec nic. A to bez ohledu na zvolené přiblížení....zkoušeno xkrát.
Pokud pro Locus platí, že pro Online jde přímo na web Osm, tak nevím jak si toto vysvětlit. Setkal se již někdo s něčím podobným?
#27
Návrhy na vylepšení.
- Hlas umí nahlásit následující manévr což je super, ale kdyby bylo možné jej také zobrazit i graficky (včetně vzdálenosti), takže  by tam byly 2 zobrazení. To následující pro přehlednost vždy o něco menší.
To zejména kvůli Multikřižovatkám,  tzn. těm těsně propojeným, či jinak  skrytým křížením.
V těchto případech se nás totiž snad všechny navi snaží zmást a tak např. i při zdánlivě přímém průjezdu hlásí nejprve matoucí odbočení, ale jelikož má takováto křižovatka více uzlů těsně za sebou nestihne je hlas ani nahlásit, určitě ne navíc i se vzdáleností. Letmý pohled na grafiku však takovouto multinu vždy spolehlivě odhalí a to právě dle uvedené vzdálenosti k následující křižovatce, ta bývá často v rozsahu i jen pár metrů....
- Kruháč...hlásit výjezd jak jsme zvyklí z jiných navigací. Tedy ne jako běžné odbočení, ale rovnou jako Výjezd z kruháče.
- Alespoň minimální sklopení mapy při jízdě, už to mí i ty blbé Google mapy.
- Přidat do 2 horních volitelných polí ještě "alespoň" jedno, moc by se to hodilo. Momentálně jsou pole doslova nadstandartně široká a to i ve vertikálním režimu obrazovky.
A trochu zvětšit, případně i ztučnit údaje v těch polích ať je vše dobře čitelné i na vzdálenost, na kterou vše v autě pozorujeme, ta je vždy větší, než pokud je mobil držen v rukou.
- Ukazatel rychlosti, pokud možno trvale rovnou na mapě, s přidanou hodnotou např. rozblikání se nebo zčervenání v případě překročení (přednastavených) rychlostních limitů (130, 90, 50). Možno přidat i nějaký beep.

Jakýkoliv z těchto dosti zásadních bodů přiblíží Locus skutečně navigaci i když všichni víme, že to asi není jeho hlavní prioritou...
No ale když už se s tím začalo, nebylo by od věci výhledově to ještě trochu dotáhnout, z počátku alespoň právě v naznačených intencích.....
#28
...no v bodě 1. jsem to popsal dost podrobně, tedy jak jsem přesně postupoval..
Na základě vaší odpovědi jsem dále znovu experimentoval a zjistil, že volba Ignorovat nemůže být ta správná pokud již ve složce nějaké poi jsou obsaženy neboť se tím požky v podstatě zduplikují, při cvičném opakování importu se položky postupně ztrojnásobily. Což se dá očekávat již dle instrukcí v dialogu, které právě na tento efekt upozorňuje.
Proto jsem proto tuto možnost už předtím ani nevolil.
Takže následně jsem všech cca 7tis. položek nejprve manuálně hromadně vymazal (nikoliv jako předtím až v tom importním dialogu), složkové počítadlo ukazovalo 0ks.
Ovšem potom opět šok, když se objevilo HLÁŠENÍ, že v dtb se vyskytují body stejného jména a to v značném množství. Tak nevím co tím chce Locus říci neboť pokud tou dtb myslí jen tu složku do které je import nasměrován, tak ta byla předtím vymetena na stav0! anebo tím snad myslí, že se body opakují v té Importované dtb????
Ale tomu ani nechci věřit neb sám jsem aktivním přispěvatelem a vím jak jsou jednotlivé dtb svými editory hlídány, aby se právě toto ( duplikace, stejné názvy) a další věci neděly. A pochopil bych, pokud by i přes tu péči třeba 1-2 body v mnoha tisícové dtb přesto unikly, Locus jich hlásí minimálně stovky.
Můžete mi právě toto ujasnit, tedy o které dtb je zde vlastně řeč.....díky.
Je fakt, že když jsem pak při importu zvolil Ignorovat, tak se naimportovalo všech cca 2677 Poi, při Přepsat cca 1700ks.
Takže asi tak.
Jo a ještě zbývá ujasnit, proč se tedy po importu poté objeví ikony jen u minoritní části obsahu?

#29
Ojevily se mi 2 problémy při Importu skupiny poi z Poi.cz - což ale zřejmě nemusí mít souvislosti.
1.
Chtěl jsem aktualizovat Parkoviště nekrytá neb jsem měl cca 2574 a nově bylo 2687 Poi.
V sekci Data jsem zadal Import, nasměroval na stažený Gpx soubor.
Přestože jak na Poi.cz, tak i po ukočení Importu také Locus oznámil shodný počet 2687, tak ona skupina Parkoviště pak v Locusu ukazuje pouze cca 1896ks Poi.
Opakoval jsem s obměnami asi 4x, výsledek vždy stejný.
Obměny spočívaly ve volbách Přeskočit - Ignorovat - Přepsat.
Ale nakonec jsem volil Přepsat, s předpokladem, že staré - stejné se přepíší a ty nové připíší.
A také jsem nakonec aplikoval i volbu Složku před Importem vyčistit, či vyprázdnit.
Proč se tedy ta čísla tak diametrálně liší?

Po importu jsem navíc následně zjistil, že kupodivu jen některé Poi převzaly Ikonu z dané složky.
To jsem sice poté napravil hromadným přiřazením ikon, ale i zde zůstává na pozadí otázka - proč??

2.
Připadalo mi matoucí, že i pokud jsem zadal..nejprve Vyprázdnit složku a po potvrzení upozornění, že data budou ze složky vymazána, se hned v dalším kroku během importu opět objevil dialog, že ten či onen bod je již v dtb a co s ním...tedy opět to Přeskočit, Ignotovat, Připsat.
Ale po předchozím zadání Vyčistit má být složka prázdná, takže proč znovu ten nyní již jen matoucí dialog?
Díky za reakci...
#30
...s povděkem kvituji, že po aktualizací 3.15.3. problémy s nezobrazováním některých Garmin ikon definitivně zmizel, taktéž zdá se i podobný problém s podklady Smartmaps....autorovi za to veliké dííky.