Main Menu
Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - agilka

#61
...start Locusu (Free) náhle trvá místo vteřin i 1-3minuty. Zastaví se to na zhruba 20% a čekám a čekám.
Mapy a jejich načítání mám již dlouho nasměrováno na SD, nikde jsem mezitím nic neměnil.
Z Dat se kromě pár bodů nic nenačítá, trasy, či s novou aktualizací přibyvší položky taky ne, úplně vše deaaktivováno.
Vázne to zřejmě někde kolem načítání map, které vidím i zobrazeny v tom startovacím bílém okénku.
Ale doposud nikdy s tímto nebyl žádný problém.
V podstatě nehraje roli ani s jakou mapou na popředí app. ukončím.
Netuším, zda to nemůže souviset s předposlední aktualizací, kdy jsem toto chování zaregistroval úplně poprvé, čekal jsem pak na tuto poslední, ale problém i po ní přetrvává (i po restartu tlf.).

A ještě jsem nyní objevil další problémek. S velkým povděkem kvituji tu skvělou novinku s možností Importu skupin bodů přímo z POI.cz.
Problém je v tom, že pokud přiřadím jakoukoliv ikonku právě těmto nově importovaným Poi.cz bodům a to jak typu Garmin, Locus nebo nyní nově ty pěkné byť trochu rozplizlé z Poi.cz, tak místo ikonky se stále objevují jen malé, černé tečky, které lze pak v mapě jen těžko nalézt........

Prosím tedy autora nebo někoho, kdo toto již řešil o dobrou radu :'(....

Tlf  Xiaomi Redmi 2 ( 2GB/16GB )
#62
...tak mě zase něco napadlo :idea: , tedy on je to spíše poznatek z praxe, tedy 2 poznatky.
V základní nastavení se přiřazuje jednotná barva Trasám - ať už importovaným nebo v LC vytvořeným, ale i Stopám.
Tyto rozdílné zdroje se zde bohužel zatím jaksi neodlišují.
Kdyby tedy snad bylo možné, nastavit si už v tom základním nastavení samostatně i barvu zaznamenané Stopy.
Já vím, že si pak modu dodatečně přiřadit ke každé Stopě jakoukoliv barvu. To je fajn a leckdy pro mě i jediná záchrana.
Jenže.... já těch Stop vytvářím opravdu veliké množství, třeba i desítky z jedné štreky (jsa poučen praxí, raději často ukládám, než bych riskoval ztrátu třeba celodenního záznamu), takže to sebere mraky času, když bych pak měl ještě každou přebarvovat.
Asi se zeptáte proč a k čemu to je vůbec nutné.
 Jako mapař vyjíždím většinou s již naplánovanou, perfektně přesnou trasou či cestou, přesně dle ortofotomap.
To je běžná praxe, zvláště pro neznámý terén, kdy navíc tato zásadním způsobem elimunuje možnost ztracení se v nepřístupném terénu.
No a nakonec s ní ještě potřebuji kvůli různým odchylkám a krátkodobým úletům GPS porovnat tu skutečně projetou Stopu a případně ji pak při zakreslování dokorigovat.
Jenže ouha, Plánovaná Cesta i Stopa vlastně mají stejné barvy a to je pak velmi nepřehledná práce.
A tak do toho musím stále dloubat, přibližovat, oddalovat, abych je nějak odlišil.
No anebo ty Stopy pak dodatečně přebarvovat...
Ale vzhledem k tomu, že tyto Tracky se využivají pouze takto jednoúčelově, tak mi taková nutnost fakt připadá jako 1 velká nepříjemnost.
---------
A ta druhá věc.
Kdyby šlo do naplánované cesty (zakreslené v Locusu - nevím, zda je něco takového možné i u importovaných ) a následně zaznamenané Stopy vložit nějaké směrové šipečky ( nebo ji spíše rovnou vykreslit jen z malých prodloužených trojúhelníčků). A v pořádném kontastu, aby to bylo hned rozpoznatelné i na slunci.
Proč?
V případě, že se naplánovaná cesta často kříží, což je při trackování zcela běžná, či spíše téměř permanentní záležitost, tak se pak prostě v takovém zahuštěném místě snadno ztrácí směr nebo spíše jistota kudy teď neboť všechny Cesty tam náhle vypadají jako jedno chaotické klubko, bez jakéhokoliv řádu a leckdy opravdu dlouho trvá jeho rozpletení.
Hrabat se v tom a hledat nějaké nuance, či dedukovat navíc někde na slunci a ve vedru, kdy je displej jak chcíplej i ve stínu, o tom ani nemluvě...
No nerad bych, aby to vypadalo, že si chci nechat ušít Locus na míru. Zrovna tahle věc by snad mohla (na rozdíl od špendlíků) najít podporu i u ostatních.
Navíc doufám, že nejsem jedinej mapař, používající úspěšně a to nejen v Česku, právě Locus.

Takže toliko můj příspěvek do "snad" dobrých nápadů :) .
#63
Quote from: "MedoMys"Centrování mapy - nikdy jsem žádný problém nepostřehl, vždy se mi centrovala tam, kam jsem potřeboval, bez nějakého masivního či nepohodlného posouvání po každém zoomu. Moc tomu požadavku nerozumím.


...jistě, že se to centruje, záleží ovšem odkud - z jakého oddálení mapy. Asi je rozdíl když se přesovám z Dolní Lhoty do Horní anebo když se do ní chci dostat z úplně jiné destinace.
To automatické centrování mapy je myšleno tak, aby se po PŘIDRŽENÍ místa, které je v mapě zrovna někde zcela MIMO střed, toto místo poté přesunulo na Středový kříž a pak už bych jenom přibližoval, případně ještě znova takto nebo  posunem docentroval a dostal se tak mnohem rychleji až do požadovaného přiblížení cíle.
Odpadlo by tím plno, leckdy doslova spíše mraky mezipřesunů ke kříži. Ty se ovšem daří vždy stejně jen orientačně neb ten kříž je pak už schovaný kdesi pod podprstem že. Mnohokráte odzkoušeno...

Berme v potaz to, že to místo momentálního zájmu se většinou nachází právě někde na straně nebo u rohu, těžko bude pokaždé ideálně zrovna na nebo u kříže.
Nemluvě o tom, že pokud mám v Locusu zapnutou GPS nebo nedej bože ještě záznam stopy, tak se to tak neskutečně přibrzdí, že už jen každy 1 pouhý klik navíc je doslova o nervy.
A s tím souvisí ještě to, že při takovém zpomalení pak nelze ani dělat nějaké přesné posuny, zvláště ne ty z velkého oddálení. To je v podstatě absolutně nemožné, ono si to pak pojíždí až poskakuje dost nekontrolovatelně, takže jednou jsem obrazně řečeno v Praze, podruhé už  opět v Paříži.
Kdežto strojové zastředění je neomylné, nepotřebuje žádné další šíbovačky, prostě by se vždy jen přidržela ta cílová oblast do které směřuji.
Už jen toto by práci při zaměřování na cíl z většího oddálení (ale i místního) nesmírně urychlilo.......

Ještě technická pozn. - pokud jsem si všiml, tak dlouhé přidržení na mapě by nemělo kolidovat s jinou f-cí, aktivní  je pouze při přidržení na samotném křížku.
Ale to nechme k posouzení samotnému autorovi :) .

.
#64
...tak vyzkoušeno, funguje to tak bezvadně. Tuhle volbu jsem už tam někdy taky viděl, ovšem netuše předem přesně funkcionalitu jsem to raději ponechal vždy zcela v klidu.
Pro ty běžné aktualizace to je takto jistě super. Ale pro případ již zmíněného použití v terénu vidím problémek v tom, že nastavitelný čas je v celých hodinách a nejkratší je jedna celá hodina, což by bylo jen těžko představitelné.

Čili tlačítko pro okamžité aktualizování by byla asi ta nejvíc super věc.
Ale aby to zase bylo opětovně i stejným způsobem vypínatelné, aby se pak zbytečně vytrvale nestahovaly oblasti, co zrovna nemusí být až tak aktuální.....
Jak zmiňuješ problém s místem pro to tlačítko, tak by nemuselo být nikde umístěno trvale, ale třeba jako volitelné do pravého proužku.....tam by se takových ještě vešlo... :D .

Jinak opětovný dík za tuhle app.
Hned bych koupil PRO verzi, ale nemám jinou možnost, než platbu převodem a tu jsem tam jako možnou nějak nedohledal.
Co s tím?
A ještě, byť trochu mimo téma, opravdu se při přechodu na PRO zruší všechny dosud nakešované mapy, někde jsem to vyčetl, ale spíše tak napůl mezi řádky.....dík za odpověď.
#65
...no jasně, to už je samo o sobě super.
Laický dotaz.
Ten úkon v tom Clasic se pak přenese na všechny typy OSM nebo to musím udělat i v těch ostatních, např. Cyklo, Trek atd.?
Předpokládám, že toto platí všeobecně i pro všechny ostatní mapy.

A to aktualizování starších dat se pak - po uplynutí toho předvoleného času - provádí komplet automaticky, jaksi na pozadí, právě té aktivní mapy?
Anebo jen u dané oblasti, té nad níž se zrovna dostanu?
Momentálně totiž nemám možnost to jakkoliv zkoušet.

Jinak jsem fakt netušil, že je tohle vůbec až takto možné.
Myslíš, že by třeba časem šlo doplnit ještě i nějaké to rychlé aktualizační tlačítko, že by to bylo provedeno jen "nyní" a bez toho přepisování?
No to už je spíše jen téma do šuplíku...jinak moc díky!
#66
zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda je technicky možné vyřešit následující věc.
Už mám on-line nakešováno dost velké obejmy různých map a pokud chci některé jejich části aktualizovat, tak to v podstatě nijak nejde.
V nastaveních je v tomto směru nabídnuto pouze - vymazat kompletně dtb dané mapy....a pak zase začít od 0.  

Ta aktualizace je záležitost hlavně pro mapy OSM, na jejiž tvorbě se aktivně podílím a kde se na rozdíl od jiných map odehrávají změny prakticky permanentně.
A samozřejmě by se mi jako spolutvůrci často hodilo mít přímo v terénu možnost nejaktuálnějších dat a vidět, zda např. tady tato cesta, pěšina už v mapě je a zda začít hned trakovat nebo ne.
Ale předstva, že kvůli bych kvůli tomu musel zrušit celou tu dosavadní, leckdy opravdu těžce vydobytou dtb, mě dosud nedála odvahu tak učinit :shock: .
Jen tak naokraj, je docela "zábavné" proklikávat na OSM identickou mapovou oblast s různým přiblížením, jak se tam v různých měřítcích střídají ty nově doplněné věci.
To se děje v závislosti na tom, jak byla která dlaždice stažena a mezitím zaneseny úpravy a poté třeba opět stažena, ale již v jiném měřítku.
Když měřítka dojdou, tak už logicky nelze zobrazit další nově zakreslené změny.
Může pak dojít i k paradoxům, kdy na na oddálenějším pohledu je více "novinek", čili detailů, než na tom nejdetailnějším, protože ten byl stažen dříve, než ke změnám došlo.
A popravdě, za tímto účelem je vždy nejvíce potřeba právě ten nejdetailnější náhled.

Tak jen, zda by šlo třeba někde navolit to, aby se při opětovném on-line přístupu nad danou oblast a při každém, daném přiblížení dala nahradit - přepsat ta původní dlaždice novou - aktuální?
Nepožaduji, aby app. snad i přímo takové změny sama objevovala a nabízela, to už možná asi ani není technicky možné.
Jde mi jen o tu samotnou předvolbu aktualizace. Možná by bylo sympatické, mít pak možnost takové volby někde na pravým panýlku. No nechci si vymýšlet.
Samozřejmě aktualizace by byly přínosné pro všechny mapky, ale jak jsem již zmínil, u OSM by to velmi pomohlo i z pohledu tvůrců, tedy zejména pak přímo v tom terénu.....
-----------------------------------------
Pokud by to momentálně nebo vůbec nešlo takto aktualizovat, co případně mám udělat, abych o dosavadní data nepřišel a přitom je měl v aktuální nabídce zachována :oops: ....díky  :) .

P.S. Jsem jen řadový uživatel telefonu a v podstatě i PC, co je uvnitř už není až tak pro mě, proto prosím případnou radu sdělit raději co nejvíc polopaticky.... :roll:
#67
....ok, ok špendlíky tedy celkem oželím. Samozřejmě, že to jde i tak jak píšeš, ale
o 100% "složitěji neb tam prostě musí být ten klik navíc a vyvoláním toho uložení se
vyskočením z mapy změní zcela prostředí. Vyžaduje to další soustředění, které by
např. při jízdě mohlo někdy začít i chybět.
Pravý špendlík k ničemu nevybízí, prostě se rovnou uloží, je to v podstatě takový
okamžitý záznamník nějaké události, ke které se vrací v klidu až později.......
Nechme tedy špendlíky v šuplíku. Bylo by ovšem fajn, kdyby se případně časem
objevila alespoň nějaká ta "špendlíková" ikonka.

Pokud jde o to vycentrování mapy, tedy místa kde se jí dotknu přidržením a pak by se
ono místo přesunul na středový kříž, by mohla být celkem přínosná věc snad pro
každého.
V podstatě by odpadlo to nyní nezbytné mezipřesouvání se ku kříži po každém
přibližovacím kroku. To by asi dost urychlilo práci.
A nechť to je tedy klidně i BEZ toho následného zoomu, který by skutečně mohl někoho
nemile překvapit (i když by to přece mohla být přednastavitelná volba).

Čili teď by vlastně stačilo do toho nynějího lokalizačního okýnka, co po dotyku
vyskočí, přidat ikonku té mapky se stejnou funkcionalitou, která je nyní u každého
detekovaného poi, tedy že následně bod dokonale zacentruje na středový kříž....to by
už bylo možné?
#68
...ano, takovýto pseudo špendlík lze jistě někde v klidu umístit do mapy coby jako klasický poi.
Proto jsem ale popisoval tu operativnost a to hlavně v terénu, tedy pokud se jedná právě o PRAVÝ špendlík.
Při tom se nemění obrazovky a nevyskakují další okna, případně pak nevybírají kategorie (ano ta může být již i předvolena) a dokonce se pak již ani nic nepotvrzuje.....jen se doslova za pochodu klikne na tl. se špendlíkem a v ten moment se už kolem toho víc neřeší. Takže je tu přece jen docela markantní rozdíl v provedených úkonech.
    K tomuto ještě - ať už přímé špendlíky někdy budou nebo ne, zda by bylo možno přidat právě pro špendlík nějakou typizovanou ikonku, tedy něco co vypadá opravdu a nezaměnitelně jako špendlík. Momentálně nouzově používám červenou šipku, ale šipky již používám i pro jiné poi, protože určitých ikon mám již nyní jistý deficit....momentálně např. zcela postrádám hlavně všechny ty typizované ikonky pro geocaching.
 
Ke změně měřítka mapy při zobrazení zastředěného poi v mapě - no vždyť to může být event. volitelné ve stylu - Při zobrazení poi v mapě zachovat předchozí měřítko mapy / jít na plný (nebo předvolitelný) detail.
Protože popravdě, když potřebujeme např. vidět, zda se keš nachází na pravé, či levé straně ulice, nebo levém, či pravém rohu objektu atp., tak to nám ukáže stejně právě až ten plný mapový detail.
Proto bych toto zobrazení zadal naopak právě jako implicitní, protože se nakonec musí na ten detail stejně - ale bohužel na několikráte - proklikat.

Zastředěním libovolného místa mapy jsem myslel to, že pokud se kdekoliv dotknu mapy - kde zrovna není žádný poi (to bych pak kliknul raději na něj) - a pak si chci ono místo přiblížit do detailního pohledu (většinou opět maximálního), tak aby se to stalo víceméně jednorázově a nikoliv jako nyní, kdy se musí po každém zoomu opětovně TO místo ručně několikráte zastřeďovat na kříž, jinak se na něj bez toho ručního posouvání nikdy přesně nedostanu.
Už při přiblížení přes 2-3 měřítka bez ručního dostředění po každém kroku, to ulítne doslova o kilometry, resp. se k tomu místu vlastně úplně ztratí kontinuita a musí se zase vycouvat do většího nadhledu, aby se místo opět našlo....
To platí o to víc, pokud se jede na Ofline mapy, které nejsou nasnímány postupně ve všech měřítcích, ale třeba jen přes 2-3 stupně. Takhle by se pohodlně proskočilo až na ten nejdostupnější detail.....a zároveň by se také hned zjistilo, jaká nejdetailnější mapa je vlastně k dispozici.
Jak jsem již psal, v podstatě jde o to, aby se to po přidržení mapy chovalo v podstatě stejně jako bych kliknul na nějaký poi, tzn. aby se pak ve vyskočeném okénku objevila také ta stejná volba s mapou, jako u těch poi.

No, takže toliko pro ještě lepší přiblížení dané problematiky......
#69
...zdravím, ještě mne napadla další, dle mne praktická věc pro práci s mapou, a to jsou tzv. špendlíky.
Ne že bych to teď vymyslel, ale s velkým úspěchem tuto vychytávku používám léta v Igu.
Kdo jej má, jistě ví o co go.
Kdo by snad nevěděl, tak jde o možnost rychlého až okamžitého umístění, či doslova připíchnutí značky - Špendlíku do mapy.
Ten v ní je pak tak dlouho, dokud jej uživatel neodstraní. Rušení by pak mělo jít provádět jak každý samostatně, tak všechny najednou anebo jen od nějakého data.
Protože pokud jich dnes na výletě vysázím třeba 20, tak by bylo zdlouhavé je jednotlivě rušit, pohodlnější je pa zadat  - dnes, včera, před týdnem, měsícem apod..

Protože špendlíků mívám najednou zobrazených max. pár desítek a ne stovky a tisíce jak v dtb s poi, tak v mapě mohou mít klidně neměnnou - nezmenšující se velikost, aby byly viditelné při každém měřítku mapy.
Při tak malém množství nikdy nebudou překrývat půl mapy. Takto je možné mít přehledně napíchnutá místa třeba po celé ČR.
I když teď mne napadlo, že v Locusu se vlastně proporcionalita velikosti ikon neuplatňuje - no ale kdyby tomu tak někdy bylo, tak u špendlíků ji naopak prostě neuplatňovat.

Špendlíky se ocení zejména v terénu, kdy se doslova za pochodu, ba i jízdy, bez zdržovaček souvisejících se zakládáním klasického poi, rovnou umístí do mapy špendlík a třeba až později, když je čas, se z něj může vytvořit nějaký konkrétní poi.
Jejich výhoda je to, že pak mají přesnou momentálně zachycenou pozici. Označím si tak JEDNÍM dotykem zajímavý výhled nebo míjený objekt, aniž bych musel zastavit nebo něco rovnou vyplňovat. Nechá se to samozřejmě použít třeba i k rychlému zapozicování nových keší, či jiných poi.

Ale dobře to poslouží už i doma, při přípravě výletu.
Ne vždy je pak nutno kreslit trasu celého výletu, stačí mít jen napíchané špendlíky v místech odbočení.
Poslouží prostě vždy, kdy je třeba na něco dopředu v mapě upozornit, aniž by se kvůli tomu musel dosti pracně zakládat nový poi, který bude někdy mít třeba jen vyloženě jednorázové nebo specifické využití a pak by bylo dobré ho z dtb stejně vymazat.

Ještě poznámka - špendlíky nemusí mít všechny stejnou barvu. Ta by se mohla nechat kvůli lepšímu přehledu kdykoliv změnit.
Čili např. ty z dneška jsou všechny ty červené, ty modré jsou ze včera ...atd.

Špendlík by měl mít podobné "výhody" jako každý jiný POI, tzn. že po jeho dotyku by se měla objevit stejná podnabídka pro další práci...
--------------------------
K Centrování.

Někdy - no dost často - je potřeba dostat se na max. detail mapy.
Chápu, že u rastrových map zřejmě nelze, tak jako u vektorových, plynule a rychle zoomovat přidržením + a je nutno se do daného přiblížení postupně proklikávat.
Při tom se ale ještě musí soustavně smýkat s bodem nebo daným místem ke středovému kříži, aby pak neulítnul třeba i někam úplně mimo obrazovku.
Nebylo by tedy od věci i tohle trochu napravit....
U POI už funguje to, že po dotyku má v podnabídce vlevo zobrazení v mapě, takže se pak přesně na něj mapa zastředí.
První dobrý krok. Já bych k němu už rovnou přidal i tu schopnost, že by se poi pak již zobrazil rovnou na té nejpodrobnější dostupné vrstvě. Zobrazení s pouhým zastředěním a na stejném měřítku, tak jako nyní, je poněkud kontraproduktivní.

No a pokud jde o zastředění a max. přiblížení libovolného místa mapy (třeba i rohu mapy), tak tam je to nyní oproti POI úplně problém, jelikož při stisku se v podnabídkovém okénku ikona mapy nevyskytuje.
V rámci zachování jednotnosti postupu, by to ale mělo být i zde tak nějak stejné..
   
No nicméně, tohle jsou jen moje návrhy na vylepšení ohledně funkcionality, způsob provedení neovlivním :| .
#70
...menione díky za reakci. Omlouvám se předem za opětovnou obsáhlost příspěvku.
Toho Wildu mám jen na seznámení se s Androidem, pak bude nahrazen silnější
kubaturou.
Takže rychlost již až tak neřeším. Spíše tu funkcionalitu samotnou.
Problém totiž není až tak v tom, že to načítání tak trvá, ale je-li bodů opravdu příliš (keše - ty vůbec nenačtu), tak Locus pak prostě náhle rovnou spadne a třeba se ani, jako jindynezeptá, zda chci pokračovat a počkat.
Když už tedy čekám třeba 2 minuty, tak bylo prima, aby to pak nakonec alespoň nespadlo.
      A taky by možná při odhadu delšího načítání mohla vyběhnout hláška, že bodů je moc a že načítání může trvat déle, případně aby tam rovnou vlítnul časový, procentní nebo grafický ukazatel......

Jinak o tom tebou zmíněném rychlém tlačítku do správy poi vím, pokaždé mne hodilo přímo do Bodů zájmů, takže vlastně ušetří nejen 1klik, ale navíc umožní rovnou zaklikávat celé kategorie k zobrazení. Krásné, ale když se pak dtb stejně nenačte, je to k vzteku.

No nicméně to, co jsem již minule zmínil ohledně SMaps, tedy tu jejich fci okamžitého Skrytí či opětovného Zviditelnění předvolených skupin Poi, bez nutného opuštění obrazovky mapy je
právě ta bezva funkcionalita, co mohla pomoci řešit i tento problém.
Její přínos pro přehlednou a rychlou práci s poi na mapě asi netřeba opětovně opakovat a asi by Locus povznesla opět o třídu výš..

Vidím totiž až dnes, že v Locusu si nyní vlastně mohu také předem natrvalo natipovat zobrazované kategorie, což je dobrý základ.
Musí se na to ovšem zřejmě jít právě jen přes ono přídavné tlačítko Správce poi, nikoliv přes hlavní menu Bodů zájmu, což mne - a asi nejen mne, napoprvé dosti zmátlo.
  No ok, takže když to shrnu, tak nyní už by v podstatě stačilo "jen" přidat do pravýho panýlku tlačítko na okamžité skrývání Poi..
--------------------------------
Ano, jak píšeš, rozdělit velké dtb do více skupin není pro samo urychlení marné, byť je to jen nouzové řešení.
I ve SMaps, kdyz šlo zpočátku dát do cílové kategorie jen asi 10tis poi, jsem musel takto postupovat.
Takže jen CZ kešky byly ve 4, DEU dokonce v 11-ti skupinách, přesně jak
mi doporučuješ udělat v Locusu. Hodně nepříjemná věc.
A právě díky té vlastnosti okamžitého Skrytí/Odkrytí poi jsem pak mohl mít navoleny k zobrazení dtb s několika desetitisíci poi, protože se nejprve nechaly skrýt, pak se rychle najelo nad daný mapový čtverec ( v případě zapnuté GPS se nazoomovalo ) a teprve pak se nechaly zobrazit poi ze
všech předvolených skupin najednou. A nemusely to samozřejmě být jen ty keše.
Nebylo tedy nutno, jak to vidím nyní u Locusu, při velkém oddálení se nejprve zpětně, postupně a zpomaleně
prodírat v mapě kobercem poi (které by wilda jistě ani nenačetl).
No, takže z třeba z 20 tis. se jich nad danou oblastí nakonec zobrazilo jen těch pár a nic nezdržovalo.
A pokud jich snad mělo být neúměrně víc, tak potom se raději nezobrazilo nic - to aby zůstal zachován přehled o dané mapové oblasti a napsalo to něco, že poi je příliš.
Pak stačil většinou jeden přibližovací zoom a už tam bylo vše co mělo.

Jak se říká na dobré a osvědčené věci se rychle zvyká, ale pomalu a těžce
zapomíná  :roll: , takže sorry, že to takhle zdůrazňuju.
------------------------------------------------------

A ještě přípomínka k ikonám Poi v Locusu a jejich zobrazování.
Popravdě, asi jedno ze slabších míst.

Generalizace dat a proporcionalita velikosti ikon na velké ploše se zde zřejmě vůbec neuplatňuje, takže např. celá ČR se postupně doslova utápí pod kobercem ikon, případně popisek a celá oblast s hustým pokrytím poi je tak zcela neidetifikovatelná, navíc aplikaci to šíleně zpomalí.... a to už pak zřejmě nejen Wildu a podobné strojky, ale i ty rychlíky..
A toto se děje bez ohledu na to, zda nechám zobrazit ikony velké, malé, s textem, bez.
----------
V tomto případě bych navrhoval nezobrazovat raději žádný poi, preferovat přehlednost v mapě a rovnou nechat vyskočit hlášku, že Bodů je příliš....
Uživatel by se pak mohl s přehledem přesunout nad nezakrytou mapou na požadovanou oblast a teprve pak se přiblížit.
Pokud by i pak poi bylo stále mnoho, ale již by byl zachován alespoň nějaký orientační průhled na mapu, tak je již zobrazit zmenšené např. jako tečky.
V dalším kroku, pokud by to již množství poi umožňovalo, zobrazit jejich konkrétní ikony v plné, resp. uživatelem nastavené velikosti.
A jejich názvy zobrazovat - pokud jsou zapnuty - až tehdy, kdy by jich bylo zobrazeno jen takové množství, že by se již zásadně nepřekrývaly a jejich text se již dal "celkem běžně" přečíst.....

K velikosti ikon - ano volba "malé" pak poněkud zpřehlední mapu, ale jak jsem zjistil, významové rozlišení ikony je dobře rozpoznatelné až při volbě Velkých ikon.
Čili nebyla by od věci již zmíněná jistá proporcionalita jejich velikosti neboť při volbě malých ikon se z většiny z nich jejich význam stejně nerozpozná....

Popisky - k lepší čitelnost textu by jistě přispělo konturované písmo, ale je mi jasné, že to jsou zase další pixely a zvětšení navíc.
Takže mne napadá, že v současné době by ještě dobrým řešením bylo alespoň zvětšení kontrastu mezi barvou písma a podkladu. Nyní je ten podklad moc průhledný, nevýrazný a hlavně málo inverzní.
Je mi jasné, že jde i o snahu minimálního zastínění mapy, ale jistý kompromis by se zde v tomto směru ještě jistě nechal udělat...

A nakonec - to abych SMaps zase až tak nechválil.
Oni tam měli ohromnej problém se zobrazováním překrývajících se poi, tedy těch na
stejných nebo blízkých koordinátech. Prostě nikdy nebylo možné dostat se
na ten spodnější, zakrytý poi, resp. jeho ikonu.
Pak docházelo k různým paradoxním situacím, nejhorší však bylo to, když jsem např. při pozicování nové keše měl nakonec k dispozici stejně jen to poslední změření neboť všechna předchozí byla vždy nedobytně zakryta těmi navrchu.
Vím, že oni ani doposud tento problém pomocí nějakého rozkliku nebo bubliny nevyřešili.
Zato jsem opakovaně dostal dobrou radu, ať si prý raději vypnu vždy tu vrchní skupinu nebo samotný poi, co zakrývá ty spodní.
No taky rada, ale pro praxi jaksi na nic..
U Locusu je dle mne tohle velice dobře vyřešené a mám z toho skutečně radost, podobně jako z celého Locusu.
Jinak momentálně používám verzi 1.8.4.....
#71
...asi by to patřilo do Kategorií POI, ale tam je nyní uzamčeno, tak se předem omlouvám za případné chybné zařazení.
Nicméně možná bude tato moje poznámka nakonec vnímána i jako dobrý nápad.
Úvodem.
Locus je super, porovnávám se SmartMaps, které jsem dosud dlouho používal, ale stále tam na WM platformě byly problémy.
Nyní mám krátce Wildfire s Androidem 2.2, no a víme, že tohle není zrovna žádnej rychlík.
Jde o to, že mám nyní např. dtb keší z PQ s asi 14tis body a bude jich jistě ještě víc..... a to v nich nemám wpt-y, ty mám raději zvlášť.
Tato se pak velmi zdlouhavě načítá při každém znovu zapnutí Locusu, či po pádu app. a hlavně i pokaždé, když pak chci opět s dtb průběžně pracovat.
Každé načítání této dtb probíhá tak, že se vždy nejprve na několik desítek sec. zatmí LCD, než se to vůbec vše načte a vypadá to v podstatě na kolaps, mezitím se Wilda stihne i vypnout......
A v podstatě totéž se pak děje, když poté zapnu nutnou výběrovou filtraci dle typů keší, no a do třetice hned další zdržovačka následuje, když v dalším filtru chci nechat zobrazit např. první 50 kešulí dle vzdálenosti.
To je celkem nepříjemné až flustrující, hlavně když se tohle kolečko musí absolvovat i vícekráte za sebou.

Vede mne to tedy k několika následujícím dotazům, případně návrhům.

1/ Dalo by se zařídit, aby se moje nastavení u každé skupiny Poi hned uložila do nějakého Save souboru, aby se po opětovném restartu již rovnou načítalo jen to moje poslední nastavení ( tedy např. jen Traditionálky a jen prvních 50ks) a odpadly tak alespoň 2 z těch 3 zdržovaček?? Samozřejmě by to mohlo být předvolitelné někde v nastavení.
Navíc, pokud dám omylem nebo nyní spíše již jen v rámci testování zobrazit VŠE, tak Locus poté zkolabuje a to i když má zobrazit např. jen cca 2000 bodů.....a hned se zase může začít znova.

2/ Ukazatel - kdyby se při zdlouhavém načítání a při třídění dle typu keší objevil nějaký ukazatel, aby bylo jasné, že to pracuje a že se skutečně nejedná o zásek. Protože pokud si do toho náhodou neznalý začátečník, jako dnes já, navíc několikrát tu a tam ještě netrpělivě hrábne, tak se to zacyklí a většinou následuje už jen pád......
Nějaký ukazatel se točí až při výběru ks dle vzdálenosti, ale to kolečko se točí jen chvilku, pak se zastaví, vybudí tím opět dojem záseku, pak trvá dlouho, než to zase vše zareaguje - pokud to tedy mezitím nespadne.
Případně to stihne několikrát hodit matoucí hlášku s otázkou, zda aplikaci ukončit nebo ještě počkat.
Ta hláška určitě zmate začátečníka neb vyvolává dojem, že to už vlastně spadlo, neb je na první pozici zleva, ale přitom app. stále na pozadí pracuje a je nutno dát "Počkat"??!!

Jinak ve SMaps se nechala celá skupina již zaktivovaných poi jednorázově vypnout (resp. v mapě zneviditelnit) přímo z plochy, poté se případně přesunout na potřebný mapový výsek a teprve pak opět zapnout, čímž odpadlo zdlouhavé načítání převelikého počtu poi na velké ploše. A to se výhodně uplatnilo i po restartu - viz dále.
Předvolených skupin k zobrazení mohlo být vícero, každá se nechala zobrazovat samostatně, ale mohlo jich být viditelných nezávisle i více najednou. V Locusu musím jít pokaždé zapnout každou zvlášť
Samozřejmě fungovala celkem dobře i generalizace dat, kdy se navíc na větší mapové ploše nejprve zobrazovaly poi jako tečky, pak jen ikonky poi a teprve po náležitém přiblížení ikony i s jejich názvy.

 Výhodné bylo právě i to, že pokud se ještě před ukončením app. nechaly poi nějaké velmi obsáhlé dtb zneviditelnit, tak pak při následujícím startu nezdržovaly svým zdlouhavým načítáním. Jako skupina poi byly aktivní jen na pozadí.
Pak stačilo najet jen do požadované mapové oblasti a jedním klikem si nechat zviditelnit ty všechny předvolené oblíbené skupiny poi.
Pokud se pak měly zase provádět např. nějaké rychlé přesuny po mapě, tak se všechny poi nechaly opět zneviditelnit a mělo to okamžitou odezvu bez prodlev kvůli jinak nutnému překreslování velkého počtu poi.....

Jakési tlačítko Skrýt/Zviditelnit (předem vybrané skupiny) poi např. na pravém panelu by se samozřejmě leckdy hodilo i z jiných důvodů, třeba když více poi momentálně překrývají nějakou důležitou část mapy (detail křižovatky, rozcestí, nápis v mapě atd).
Klik sem a pak zase tam, místo složitého a zdržujícího prohrabávání se v Kategoriích poi.


3. Ještě mne napadlo, že by nebylo od věci, kdyby se také případně okamžitě načítaly pouze ty Poi připadající na právě zobrazovanou plochu mapy, to by také věc urychlilo.....ostatní poi by se v případě posouvání mapou donačítaly průběžně.
A pro případ, že byť omylem by plocha byla velká - např. celý kraj nebo půlka, či celá ČR, tak by se dle hustoty poi zobrazil, resp. načetl jen omezený, nejlépe uživatelsky nastavitelný počet poi.  

Tak napoprvé asi tak.....díky za reakci :) .