Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - otan

#1
Mně to funguje dobře, ale myslím že jsem nejdřív musel dát vystředění mapy podle GPS.

Psáno v Xperia Z3C

#2
Technicky to nejde tak to mají určitě zmáknuté politicky ;-)

Psáno v Xperia Z3C

#3
Ještě doplním že ty aplikace které s tím mají problém (nezáleží na verzi Androidu) tak po přepnutí mobilu (nastavení Poloha) na "pouze satelity" je po problému a žádné ty 200 nejsou vidět. Nějak tak laicky usuzuji že za to vše může něco co souvisí s a-gps.

Psáno v Xperia Z3C

#4
Tak díky aplikaci GPS satelite viewer ověřeno že ty 200 jsou BEIDOU. A vypadá to že když jsou viditelné tak Locus si z toho nic nedělá ale některé aplikace jsou z toho zmatené (munzee).

Psáno v Xperia Z3C

#5
Asi to bude něco testovacího - včera navečer jsem měl těch s číslem nad 200 viditelných min. 4 a z toho 2-3 s hodně silným signálem. A dneska nic.

Psáno v Xperia Z3C

#6
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Čísla satelitů
August 11, 2015, 20:32:53
Možná už je to něco staršího ale až dnes jsem si všiml že na obrazovce GPS jsou čísla satelitů jak GPS, tak Glonass, ale i nějaká nad 200. Tak by  mě zajímalo jestli je to nějaká novinka Locusu nebo Androida 5.1.1,  protože si nevzpomínám že bych tam ty nad 200 někdy viděl. A co to je vůbec za systém?
Diky


Psáno v Xperia Z3C

#7
Zdravím a poslušně hlásím (jsou to drobnosti, ale nedá mi to):
A) pokud se pokusím změnit adresář pro vektorové mapy (na SD kartu) pomocí toho nového menu tak to skončí hláškou že proces neúspěšný (Android 5.1.1). Edit: člověk nemůže všemu věřit - zřejmě po restartu Locus ty adresáře vidí.
B) odkaz na novinky - pokud tapnu přímo na některou novinku tak to skončí na prázdné úvodní stránce, takže je nutné jít do menu, vybrat novinky, přepnout do češtiny... Pokud tapnu na ikonu www tak jsem rovnou na novince (ale stejně musím přepnout na češtinu).

Psáno v Xperia Z3C
#8
Díky

Psáno v Xperia Z3C

#9
Ahoj menione,
mám jen bezvýznamný dotaz - kdy bude na Play dostupný ten opravený doplněk pro Munzee?

Psáno v Xperia Z3C

#10
Díky!
Ale neklesej na duchu, mlčících uživatelů Locus+munzee je docela dost a mnohé další ten doplněk vyprovokoval si nainstalovat Lucus, takže je nás nejméně desetinásobek :-D

Psáno v Xperia Z3C

#11
No jméno by nebyl problém, ale bez hesla to nepůjde, takže pošlu SZ. Zkušenosti z terénu s tím doplňkem zatím nemám (zdravotní stav nedovolil)

Psáno v Xperia Z3C

#12
Díky moc za doplněk pro Munzee! Všiml jsem si že má drobnou a spíš nepodstatnou chybu - nefunguje "zobrazit vlastní". V praxi to asi nikomu nebude vadit, ale když už to zatržítko tam je...

Psáno v Xperia Z3C

#13
Já také děkuji!

Psáno v Xperia Z3C

#14
Konkrétní souřadnice nejsou podstatné, prostě první bod někde v údolí a druhý na vrcholu kopce.
Postup:
1) Přidat novou trasu & měření
2) + první bod (v údolí)
3) + druhý bod (na kopci)
4) pojmenování a uložení
5) karta uložené trasy, přes menu dám vyplnit výšky
6) odejdu pryč a vrátím se (jinak nedojde k výpočtu)
7) jdu na kartu Statistika a vzdálenost a převýšení je OK, ale vzdálenost (převýšení) je stejná jako ta vodorovná. Ono to asi má logiku pokud se to bere tak, že to počítá jakou část cesty (defacto vodorovné čáry na mapě) se stoupalo / klesala. Ale já čekal že ten údaj "vzdálenost (stoupání)" to vypočítává jako tu opravdu ušlou/ujetou vzdálenost (odpovídající defacto údaji na tachometru).
Doufám že už to je srozumitelnější :-)

Psáno v Xperia Z3C

#15
Už jsem se ptal jinde a blbě a tak to ještě zkusím tady a trochu jinak:
Měl jsem za to, že když naklikám do mapy trasu (a ta vede do vysokého kopce), tu uložím, stáhnu výšková data a podívám se na statistiku, tak se dozvím jaká je ta vzdálenost do kopce. Ale ty vzdálenosti ("vše" a "stoupání") jsou tam stejné,  navíc min. a max. výška je také stejná. Přitom hodnota převýšení je správná.
Je to chyba výpočtu té statistiky nebo moje (třeba tam diletantsky očekávám něco co tam nemá být)?
Díky

Psáno v Xperia Z3C