Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - otan

Pages: 1 [2] 3 4
16
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: OT: AndroidMTK
« on: March 15, 2014, 20:50:45 »
Taky mám 0.22 ale padá jen pokud se nepovolí BT.

Odesláno z mého Nexus 7 pomocí Tapatalk


17
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Tablet a sqlitedb mapy
« on: December 12, 2012, 09:31:40 »
V tom seznamu map podrž prst na ikoně nářadí a vyběhnou ti volby a jedna z nich je Vycentruj mapu.

18
OK, tady jsou ty náhledy. Na jednom snímku je to s tím novým stylem "Kolo", na druhém s externím stylem "Volatile_CycleRoutes", a souřadnice jsou N 46° 45.630 E 17° 15.223 (je to západní konec Balatonu, ale projevuje se to stejně všude kde jsem se namátkou v UH podíval).

19
Na jednu nedokonalost jsem přišel - asi za to může nějaké odlišné tagování cyklostezek u nás a v Maďarsku, ale této verzi map a stylů se stezky např. u Balatonu nevykreslí, ale při použití externího stylu (např. Volatile_cycle) tam jsou. (přitom české stezky jsou při zvolení Volatile také vidět).

20
Zatím naprostá spokojenost! Zatím asi nejlépe vyřešený vzhled OSM s jakým jsem se setkal. (Jen bych uvítal možnost přidat na pravý panel samostatné tlačítko pro přepnutí stylu mapy. Teď je to takové na moc kroků.)

21
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Jaké mapy pro turistiku
« on: November 22, 2012, 08:42:15 »
To LUGEN: no jo, no, to se občas stane že jeden o koze druhej o voze :-) Až tak moc do toho nevidím, ale zdá se že ty kct tagy se tam dostávají jinak než prostým naklikáním při kreslení té trasy (a odkud čerpají ty informace o značení cest když se všude jen láteří jak jsou ty data od KČT nedostupný...)

To VOLDAPET: super info, už se těším.

22
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Jaké mapy pro turistiku
« on: November 21, 2012, 15:34:13 »
Tak jsem se v tom ještě trochu šťoural, a vypadá to tak, že ten autor asi v rámci generování mapy pro čr interně překládá všechny tagy "kct" (bez ohledu na barvu značky!) do zřejmě kompatibilního tvaru "(hike)network=rwn" takže tím pádem máme asi smůlu.

23
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Jaké mapy pro turistiku
« on: November 21, 2012, 12:39:21 »
Tak jsem ještě zkusil to kompletní téma (High contrast theme for Locus Cycle/Hike) co je stažení na té stránce nahoře a to je na tom stejně. Nicméně po letmém nakouknutí do dat ty mapy obsahují kct tagy, takže by to neměl být až takový problém (upravit ten xml), ale sám na to teď nemám prostor, takže jedině informovat autora.

24
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Jaké mapy pro turistiku
« on: November 21, 2012, 12:01:51 »
No o "grafiku" až na druhém místě, nejdřív musí upravit xml ve smyslu že musí najít v mapě "kct" (a definici barvy) a pak definovat jak danou cestu graficky upravit (vizualizovat/renderovat). A asi ještě je potřeba zajistit aby ta daná mapa v sobě ty informace měla (OSM obsahuje kvanta informací a ne všechny "mapy" které někdo na základě těch zdrojových dat "vytváří" je nutně musí obsahovat).
EDIT: jo, já se s ním asi taky nedomluvím :-(

25
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Jaké mapy pro turistiku
« on: November 21, 2012, 10:47:59 »
Quote from: "Lugen"
...ale odkazuje se na nějakou jinou databázi???
To určitě ne, to téma (xml soubor) jen řeší jak se mapa vykreslí. Bohužel ale tohle konkrétní řešení (řeč je o tom xml co je v balíku s mapou) je takové nějaké divné - na rozdíl od jiných témat nemá svou vlastní složku s grafickými symboly, resp. prvky pro vykreslení vzhledu mapy, ale hledá je složkách témat. Takže asi aby to vypadalo tak jak to zamýšlel autor toho tématu tak je nutné mít i staženou patřičnou grafiku témat (viz odkazy na té stránce nahoře), ale až tak podrobně jsem to nezkoumal.
Ale k těm cyklo a turistickým trasám - ty tagy v OSM jsou, ale jak se tam dostali zatím nevím, ale asi někdo spáchal nějakýho robota co to někde otagoval (soudě podle lokality kterou jsem mapoval sám, a nikdo jiný pokud vím se tam neangažoval, a ty tagy "KCT" tam teď jsou) ale jen jako KCT bez dalšího specifikování. Nicméně v mým případě se turistické trasy zobrazují jen jako zvýrazněné (na rozdíl od cyklotras které mají jak barvu tak číslo), ale stejně zdůrazněné jsou i jiné cesty co jsou nějak jinak otagované než jako normální nebo polní cesty. Tomu že je to nějak nedotažený svědčí i to, že v celým tom xml není nikde tag "kct" obsažen, takže je to založený spíš na vylučovací metodě, ale nějak se mi do podrobnějšího rozboru nechce.
EDIT: tak jsem se koukl na OSM trochu lepším nástrojem a ty informace "kct" tam jsou i včetně barev, takže je jen otázka času kdy někdo spáchá/upraví nějaké téma tak aby to bylo vidět (když to jde s cyklotrasama, půjde i tohle).

26
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Jaké mapy pro turistiku
« on: November 20, 2012, 19:32:38 »
No já s tím nemám problém - to xml je téma který zdůrazní turistické a cyklo cesty a přidává vrstevnice.
Soubor jsem dal tam co jsem psal, ale snad je to líp vidět na obrázku:
[attachment=0:3ucfvhyt]uploadfromtaptalk1353436243731.jpg[/attachment:3ucfvhyt]

27
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Jaké mapy pro turistiku
« on: November 20, 2012, 19:21:10 »
Quote from: "Kroko_CZ"
...co se souborem czech_republic.map.xml...
Jak jsem psal v nedávném příspěvku.

28
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Jaké mapy pro turistiku
« on: November 20, 2012, 17:27:22 »
Aby to stažený téma fungovalo tak se musí dát do vektor map do podsložky s tématama a tam další podsložku pro to konkrétní téma s libovolným názvem. Téma se pak mění v nastavení (vektorové mapy / vzhled mapy)

29
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Bluetooth GPS nejde připojit
« on: November 17, 2012, 08:27:21 »
Není právě chyba v tom "zapnu gps v systému"? Já když (a to skoro vždy) jedu s BT GPS modulem tak nesmím mít zapnutou gps v systému ale jen BT komunikaci (a když  zapomenu tak si stejně o to Locus řekne). Horší je to u jiné aplikace (navigace) tam musím ještě zapnout šidítko které předstírá že je systémová gps. V obou případech ale nesmí být systémová (interní, mobilová) gps zapnutá.

30
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Chyby verze 2.7.x
« on: October 27, 2012, 21:03:33 »
Tak ten můj problém nesouvisel s velikostí souboru ale způsobovala to jedna asi nějak poskozená databáze. Nicméně po její eliminaci to zase nedpadlo úplně dobře - buď příchod sms nebo akce budíku ten proces konverze asi odstřelilo a seklo se to tak že pomohl až restart telefonu. Naštěstí to bylo při některé z posledních databází takže žádná tragédie. Zajímavé ale je že databáze bodů z Geonames (obsahující hodně přes 10 000    adres) se nepřevedla celá, ale je funkční.

Pages: 1 [2] 3 4