Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - otan

Pages: 1 2 [3] 4
31
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Chyby verze 2.7.x
« on: October 27, 2012, 10:23:05 »
Jo a při následujícím startu to hodí hlášku o tom že je mix starých a nových databází a volby co s tím. A ještě možná jedna souvislost - Locus mám pomocí Link2sd odkázaný do externí paměti

32
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Chyby verze 2.7.x
« on: October 27, 2012, 10:21:32 »
Už si tu hlášku moc nepamatuju, ale bylo to informační okno podobné tomu které vyskočilo po úspěšném importu, akorát s angl. textem ve smyslu že je něco špatně. Kdybych měl čas tak to nasimuluju znovu, ale dřív jak později odpoledne se k tomu nedostanu. Ale třeba bych mohl poslat některou z těch menších databází jestli není něco špatně v ní.

33
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Chyby verze 2.7.x
« on: October 27, 2012, 09:23:12 »
Zdravím. Na mé Xperii Mini Pro katastrofa. Prvotní konverze vždy (po hodně dlouhé době - cca hodina) končí nezdarem. Po postupném přesunu větších (nad 0,5 MB databázových souborů mimo Locus se konverze podařila. Ale co s tím když problém dělají soubory pod 1 MB a třeba soubor s cestama má 17 MB?

34
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: OSM vektor vs. online mapy
« on: October 07, 2012, 19:45:01 »
To jusc: good tip. thanks

35
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: OSM vektor vs. online mapy
« on: October 07, 2012, 08:35:38 »
Pokusím se: o vykreslování vektorových map se stará vykreslovač (render) a  ten může být nakonfigurován na mnoho různých variant. Vektorové mapy jsou v principu jen textový popis a o vzhled se stará ten vykreslovač. Pokud je vykreslovač na straně serveru (tedy online případy na PC nebo mobilu) je k dispozici zpravidla dostatek výkonu a mohou se používat pro vykreslování kdejaké detaily (stromky v lese). Pokud se vykreslují offline mapy je to záležitost toho daného zařízení a mnohdy je důvod šetřit s výkonem. Proto nejsou offline vykreslovače tak bohaté na různé ozdůbky. Nicméně vzhled mapy lze v určitých mezích snadno změnit použitím různých nastavení vykreslovače a to stažením mapových témat z Locus obchodu a jejich přepínáním v nastavení Locusu.

V některých případech ale může jít o jiný problém. Když jsem se koukl do definicí témata který používám já, tak tam asi nic nebrání tomu aby třeba právě ty stromy v lese byly. Asi to bude spíše v tom jestli jsou v popisu map udělané správně všechny tagy. Některé vykreslovače jsou možná tolerantnější a jiné méně. Pak také může dojít ke ztrátě (mnohdy i záměrně) určitých dat při vytváření offline map (filtrace méně podstatných údajů pro ušetřeni objemu dat).

36
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Jaký mobil pro Locus?
« on: August 16, 2012, 15:55:26 »
Ono špatně není asi nic, ono jde asi o to, že AndroidMTK jen vytáhne to co je v tom GPS modulu a Locus to zase bez změny naimportuje, ale pokud se podobný postup udělá přes PC (akorát se použije origo program pro GPS modul) tak jsou časy prepočítané do našeho pásma (podle nastavení v PC), takže jsem si myslel že by to Locus mohl umět taky, ale je fakt že by to bylo asi jen pro zanedbatelný procento uživatelů.

37
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Jaký mobil pro Locus?
« on: August 15, 2012, 20:31:31 »
Ahoj, když už se tady řeší spolupráce Locus/BT GPS modul (jsem naprosto spokojený uživatel zmiňovaného Qstars) tak v kombinaci s AndroidMTK v terénu naprostá bomba, ale: do Locusu naimportovaná trasa má body s časem v UTC (asi) - nešlo by to nějak ošetřit při importu nebo prohlížení aby se to přepočítalo do našeho času?

38
Quote from: "menion"
... se podívat na projekty GeoNames and GNS které jsou v Locusu podporované ...
Zdravím a hlásím že jsem tuto funkci (offline vyhledávání měst) potřeboval, takže jsem nahrál soubory z GeoNames a nic, ale soubory z GNS fungují.
O nic nejde (vypadá to že GNS stejně obsahují víc míst než Geonames), akorát to trochu zdrželo (protože GeoNames jsou v "návodu" na prvním místě).

39
Já mám aktuálně v Locusu sady POI typu "města ČR", "města EU" a "ulice Brno", "ulice Praha" atd. a naimportoval jsem to z dřív používaného TrekBuddy a do něho jsem to kdysi nahrál na základě odkazů diskuzí na trekbuddy.net - takže doporučuji hledat tam.

40
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: import NMEA
« on: May 06, 2012, 19:45:25 »
Taky zdravím a dík za vysvětlení (to že může být stopa i body v jednom mi nedocvaklo).
To s tím NMEA přes case vyzkouším, ale přesto se zeptám: co je na konverzi NMEA-GPX problémovýho? Na desktop i přes web je toho docela dost, ale na Androidu (offline) nic. Přitom skoro každá aplikace NMEA ukládá. Chápu že masově to asi není potřebný/požadovaný ale třeba jedna navigace která umí uložit projetou cestu v NMEA ji nedokáže smysluplně použít ale po (online) konverzi do GPX a importu do Locusu je to luxus.

41
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: import NMEA
« on: May 05, 2012, 07:10:33 »
Tak si sypu popel na hlavu - po prostém nakopírování NMEA do složky Locusu to nefunguje (já blbec pouze vypnul již předem naimportované GPX cesty a zapomněl je smazat, takže radost z fungování NMEA byla předčasná). O to víc by tedy potěšilo kdyby šlo nějak napřímo ty NMEA do Locusu dostat (zatím to musím konvertovat přes online převodník - žádnej co by fungoval offline na Androidu jsem nenašel).

42
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / import NMEA
« on: May 04, 2012, 15:05:14 »
Není to nic nezbytně nutného, ale když se snažím dostat do Locusu cestu zaznamenanou z jiného zdroje (v NMEA) tak to standardní nástroj pro import nevidí, přitom když ty cesty nakopíruju rovnou do patřičné složky v Locusu tak tak jsou.
Nešlo by tedy poupravit ten importní filtr tak aby pobral i NMEA.
A pak ještě taková malá nelogičnost - když importuju cestu v gpx (a asi i kml) tak se to po výběru souboru ptá do jaké "Kategorie" do umístit, ale stejně to tam neumístí protože to dá do automaticky do "Stopy".
Díky

43
Quote from: "dspcc"
... popsat způsob "naklikám"? ...
Buď máš v horní části viditelnou řadu ikon a jedna z nich je určena pro kreslení cest (tři kroužky spojený čárama),
nebo přes menu Přidat / Cesta.
Po kliknutí se to zeptá na název cesty a lze přidat popis a nastavit různé parametry.
Pak už se jen kliká po mapě a tím se kreslí cesta (okno s názvem cesty a tím vším je stále viditelné).
Po dokončení tvorby cesty se potvrdí OK a cesta je tím uložena v sekci "Moje místa" pod předtím zvoleným jménem.
Pro export cesty se klikne na název cesty a přes pravé myšítko se dá "Uložit místo jako..."
Já si to ukládám rovnou do hlavní složky Dropboxu.
Cestu pak lze z Dropboxu použít jak pro Earth v jiným PC tak v mobilu pro Locus nebo cokoli co bere kmz/kml.

44
Jasně že na desktopu - v mobilu to samý udeláš přímo v Locusu.

45
Když v pohodlí doma,
 tak si cestu naklikám v Google Earth a uložím ji (jako *.kmz) do Dropboxu  
a v mobilu pak stačí (po stažení) dát otevřít v Locusu a je to.

Pages: 1 2 [3] 4