Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - wenca66

#1
Zdravím a jen potvrzuji, že po buildech vydaných o víkendu (17.7.2016 - 3.18.4) jsou problémy se zámkem orientace vyřešeny a jiné trable zatím neobjeveny - jsi pašák ;-) díky. Měj se, W.
#2
Dobré ráno,
řešená chyba se ti povedla odstranit. Vyzkoušel jsem to teď v ranním chvatu, a mapa se načítá jak při startu aplikace, tak lze mapu změnit-načíst i manuálně.
Jiné funkce jsem neprověřoval - myslím tedy zdali se s opravou nechtěně něco jiného "nerozhasilo". Tím nerýpu, jen abys věděl, že jsem nestihl detailněji aplikaci prolézt.
Naopak moc díky - jsi rychlík ;-).
A teď napověz - mám počkat na další oficiální build? Nebo se jedná o nějakou speciální vyjímku mé konfigurace? Prozatím mohu asi v klidu a s radostí používat poslední 3.18.2 (bez zámku) nebo tu betu s logovánmí (se zámkem).

Ale hlavně ti děkuju, za ochotu a rychlost.
Měj se fajn, W.
#3
V pohodě - to nejlepší původní nastavení jsem si už beztak přemazal při pokusech "čisté reinstalace" ;-)... Já si to zase nastavím.
Vyzkoušeno - stejná chybovost po nastavení zámku orientace. Jak po restartu aplikace s tím nastavením tak potom i v aplikaci samotné při manuálním pokusu načíst vektorovou mapu.

Logy přikládám - a hlavně děkuju!!!
Zatím se měj(te). Wenca
#4
Díky - za důvěru ;-) jdu na to. Jen se zeptám předchozí ostrou verzi mám nejprve raději komplet odinstalovat?
... asi jo - zbytečný dotaz. odinstalováno. smazáno ;-) Instaluji.
#5
Zdravím a díky za snahu problém řešit:
Posílám požadovaný Log... nakoukl jsem do toho a překvapila mě nějaká cyklická chyba E/IBINDER_HOOK(9131): open whitelist file error... ale ta s tím zřejmě nesouvisí ;-).

Posílám i foto-screenshot se zobrazením problému a chybky.

Ještě bych mohl vyzkoušet reinstalaci nějakého předešlého buildu - matně tuším že 3.18.0 snad chodila bez problémů. Ale musel by jste mi ten build zprostředkovat.

Předem díky a mějte se fajn, W.
#6
Zdravím,
PROBLÉM: Po jednom z posledních update se mi přestala načítat při spuštění VEKTOROVÁ mapa. Nelze ji načíst ani manuálně přes menu. Objeví se chybová hláška: "Proces neúspěšný". Ani Online mapy se po výběru nezobrazí (zde bez chybové hlášky). Místo vybrané mapy je zobrazena jen prázdná bílá plocha.

ZJIŠTĚNÍ: Uvedený problém nastane při změně nastavení "Zámku orientace Obrazovky" (Obrazovka s mapou + Natočení na šířku). Když toto nastavím aplikace se do restartu chová normálně (vše funguje) po ukončení aplikace a jejím znovuspuštění se projeví zmíněný problém. Když nastavení vrátím na "Systémové nastavení" a restartuji aplikace opět vše funguje jak má ;-)

Nejsem si jist po jakém update to nastalo - teď byly myslím 2 v rychlém sledu a já aplikaci nepoužívám denně.

Android 4.0.4 (Lenovo A660),bez magnetického kompasu
#7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: on-line trecking
October 17, 2015, 13:19:47
Quote from: hasic1 on October 17, 2015, 09:55:17
Využívam on-line trecking a ked som mimo mobilného pokrytia záznam samozrejme neodošle až ked sa dostanem zase do pokrytia .Veľmi by mi vyhovovalo keď prídem do pokrytia aby odoslalo spätne aj tie polohy ktoré boli predtým a zase pokračovalo ďalej. Na servery na ktorom to sledujem vzniká zbytočne úsek kde neni záznam.

Ďakujem.
K tomuto přání se připojuji a zdravím.
#8
Quote from: menion on October 14, 2015, 13:02:35
Pánové, trošku se ve vašich myšlenkových pochodech ztrácím.

Takže moje doporučení (vlastní nastavení): zapnout (povolit používání) GPS v systému a zapomenout že takové nastavení vůbec existuje :)
Souhlas - mám to tak již 2 dny také a je to přesně to co mně vyhovuje (povoleno v systému).
Vlastní komunikaci se satelity řeším ZAP/VYP v Locus. (Žere to jen při ZAP).
#9
Quote from: Joska Pintrada on October 13, 2015, 21:10:04
Jj. A nezkoušel jsi co,co žere baterku víc,zda zapnutá GPS v systému,nebo Locus, když cucá info ze satelitů?
Po zběžném vyzkoušení bych řekl, že lze asi opravdu věřit faktům uvedeným v předešlých příspěvcích, tedy rozdíl je POVOLIT a AKTIVNĚ NAVAZOVAT SPOJENÍ. Je to jako elektrický jistič a vypínač světla - nahozením jističe se žádná energie nespotřebovává... a je-li jistič shozený, vypínač světlo nerozsvítí ;-).
Takže samotné zapnutí v systému, není-li zobrazena ikonka GPS v horním informačním pruhu nic nespotřebovává (zatím to potvrzuji jen po zběžném vyzkoušení).
#10
Quote from: Joska Pintrada on October 13, 2015, 19:52:11
No a nešlo by to tak,jak to řeší SmartMaps,že pri stisknutí ikony v Lokusu tě to hodí přímo do systémového nastavení. I když samozřejmě záleží na zvyku. Uvítal bych ohledně úspory vypnutí v systému,ale to bych asi musel dělat furt ručně.
Samozřejmě je to otázka zvyku,
ale tak jak to řeší Locus je v podstatě systémově správně - řeší komunikaci se satelity jen a pouze v rámci své "mateřské aplikace".
Možná by bylo fajn mít volbu v nastavení (nevím zdali to je možné) aby v případě "systémového nepovolení GPS" toto Locus automaticky prováděl.
Já sám jsem se současným stavem při vědomí toho, že systémové povolení "nic nežere" spokojen. Prostě nechám toto povolení zapnuté stále  :)
#11
Quote from: wenca66 on October 12, 2015, 12:08:09

  • Pokud  zaškrtnete (v systému) Použít satelity GPS, mohou aplikace (mapy, navigace,...) pustit GPS modul a číst Vaši polohu. Zaškrtnutí ALE neznamená, že se GPS hned pustí, jen že si ji aplikace mohou zapnout.
  • A to zdali opravdu GPS běží (vyhledává satelity) je indikováno na horní oznamovací liště (symbol kruh s křížem) - pokud tam je, GPS běží. Pokud bliká, modul běží, ale nemá ještě zaměřenu přesnou polohu.

Tohle jsem nevěděl, žil jsem v domění, že je-li povoleno GPS tak automaticky "běží-hledá" a spotřebová energii.
V Locusu jsem to zkoušel - a opravdu je-li povoleno GPS v systému, tak stav GPS Locus řídit umí.
Omlouvám se za zbytečný "poplach".
Mělo by to být tak jak jsem nastudoval kdesi na internetu - viz citace.
Systémová indikace GPS by měla být pouhou indikací "povolení používat GPS aplikacím". Jinak řečeno "neindikuje vyhledávání satelitů".
Z výše popsaného by mělo vyplývat, že pouhým "systémovým povolením GPS"  by nemělo docházet ke zbytečné spotřebě el. energie.
Takže vnitřně Locus zapíná a vypíná v podstatě jen svoji komonikaci se satelity - ale tato komunikace probíhá pouze za předpokladu, že je "povoleno použití GPS" v systému.

Všade jsem použil podmiňovací spůsob, jelikož sám jsem se ještě nestihl přesvědčit o faktu, že výdrž baterie je stejná "s" i "bez" systémového povolení GPS (za předpokladu nepoužívání GPS žádnou aplikací). Lidově řečeno zdali i samotné povolení žere nebo neřere energii  ;).
Možná to zkusím vyzkoušet přes víkend.
#12
Quote from: Joska Pintrada on October 12, 2015, 11:47:36
Lokus umí auto i manual zapnout GPS,ale jen u sebe v aplikaci. Já to musím taky řešit zapnutím ve founu. Tuším,že někde mě vyskočila hláška,že aplikace 3tích stran toto mohou mít odmítnuté.Myslím tím zapínání GPS přímo ve founu přes Locus.Jak to povolím,tak už si to v aplikaci mohu ovládat. Ale přednost má vždy foun. Galaxy S4.
Díky - vnukl jste mi myšlenku a pohledal jsem na webu a nelezl následující informaci:

  • Pokud  zaškrtnete (v systému) Použít satelity GPS, mohou aplikace (mapy, navigace,...) pustit GPS modul a číst Vaši polohu. Zaškrtnutí ALE neznamená, že se GPS hned pustí, jen že si ji aplikace mohou zapnout.
  • A to zdali opravdu GPS běží (vyhledává satelity) je indikováno na horní oznamovací liště (symbol kruh s křížem) - pokud tam je, GPS běží. Pokud bliká, modul běží, ale nemá ještě zaměřenu přesnou polohu.

Tohle jsem nevěděl, žil jsem v domění, že je-li povoleno GPS tak automaticky "běží-hledá" a spotřebová energii.
V Locusu jsem to zkoušel - a opravdu je-li povoleno GPS v systému, tak stav GPS Locus řídit umí.
Omlouvám se za zbytečný "poplach".
#13
Další zjištění (opět si nejsem jist po kterém přesně update to nastalo) - nefunguje mi ovládíní z prostředí Locusu zapínání/vypínání GPS telefonu.
Mám nastaveno "zapnout při spuštění Locus" - Locus mi signalizuje, že je zapnuté ale fakticky není.
Ani manualní zapnout/vypnout na skutečný stav GPS nemá vliv - tzn. musím odejít ven z aplikace a GPS ovlátat z prostředí systému telefonu.
Telefon: Lenovo A660 (stařík ;-) ).
Má někdo podobnou zkušenost - před blíže nespecifikovanou dobou mi to určitě fungovalo?
#14
Potvrzuji vaše zjištění - ALE - tato černá plocha nabídku obsahuje jen je tam proklatě malý rozdíl barvy textu a barvy pozadí (zkoumal jsem to - lze to vidět "ostrým pod úhlem" s nakloňěným telefonem).
Čitelný a totožný obsah vám zobrazí nabídka z pravého horního rohu obrazovky. Takže chyba to je, ale lze ji obejít. Dokonce mám pocit, že tento problém s nečitelným menu "z systémového tlačítka" je na více místech, ale pravý horní roh to jistí  ;). Leč chyba to asi je.

A teď se zeptám já - možná hloupě - jak jste získal ten screenshot? Dík za odpověd a mějte se fajn.
#15
Tak to jsem rád, že problém bude mít jiné řešení než reinstalaci. U mně v pohodě - žádný spěch nejde o život  ;). A díky, jsem rád, že se tím někdo zabývá. Budu rád, když dáte vědět, až bude problém vyřešen a případně co a jak udělat.
Mějte se fajn.