Brouter - offline router service pro cyklisty a turisty - volná diskuze

Started by poutnikl, November 30, 2015, 08:26:36

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Menion

Perfekt.

Jinak ne moc dokonale jsem poslední dobou sledoval tuto i jiné BRouter diskuze, nicméně pokud budete chtít updatovat defaultní BRouter profily co jsou natvrdo nahrané v Locusu, dejte vědět ;). Díky
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Žajdlík Josef

Ahoj Poutníku, obracím se na Tebe s dotazem ohledně plánování na webu http://brouter.de/brouter-web/
Jde mi o to, že když si vytvořím několik tras v plánovači a načtu je do Locusu, zobrazí se mi s názvy jako "brouter_1499750921998_0". To je při hromadném importu docela nešikovné. Vím, že se to dá obejít editací GPX souboru a přepisem názvu v tagu NAME. Není ale nějaká jednodušší cesta jek to udělat rovnou při exportu GPX z webu?
  •  

poutnikl

Nevím o tom. Normalne tam bývá název profilu, ale při uploadu profilu na web tam Web client přihodí profile ID v server cache.  Editovat, nebo si napsat script.

Žajdlík Josef

Předpokládal jsem, že to tak nějak bude. Nevadí, zůstanu u osvědčeného CTRL-C, CTRL-V.
  •  

Menion

Zdravím Libore, ostatní aktivní uživatele BRouteru ...

Myslíte, že byste si našli chvilku a doporučili mi profily, které mohu updatovat do další verze Locusu? Přeci jen už tam jsou skoro 3/4 roku staré. Případně jen jestli ponechat aktuální mapování a s dovolením stáhnout a updatovat Poutníkovi profily z GitHubu ...

Aktuální mapování jest:


case GeoDataExtra.VALUE_RTE_TYPE_CAR_FAST:
profileId = "Car-FastEco";
case GeoDataExtra.VALUE_RTE_TYPE_CAR_SHORT:
profileId = "Car-Eco";
case GeoDataExtra.VALUE_RTE_TYPE_MOTORCYCLE:
profileId = "Car-FastEco";
case GeoDataExtra.VALUE_RTE_TYPE_CYCLE_FAST:
profileId = "Trekking-Fast";
case GeoDataExtra.VALUE_RTE_TYPE_CYCLE_RACING:
profileId = "Trekking-Fast";
case GeoDataExtra.VALUE_RTE_TYPE_CYCLE_MTB:
profileId = "Trekking-MTB-medium";
case GeoDataExtra.VALUE_RTE_TYPE_CYCLE_SHORT:
profileId = "Trekking-FCR";
case GeoDataExtra.VALUE_RTE_TYPE_FOOT_01: // basic walk / light hike
profileId = "Hiking-SAC2";
case GeoDataExtra.VALUE_RTE_TYPE_FOOT_02: // hiking profile
profileId = "Hiking-Mountain-SAC3";
case GeoDataExtra.VALUE_RTE_TYPE_FOOT_03: // heavy hiker/climb
profileId = "Hiking-Alpine-SAC4";


Předem děkuji!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Dan S.

Locus Pro
  •  

Žajdlík Josef

Ahoj Putníku, měl bych na Tebe prosbu. Používal jsem jeden Tvůj upravený profil na turistiku a nyní s novou verzí Brouteru mi hlásí tuto chybu: "Profile error: ParseException at line 338: unknown expression: onewaypenalty" Nevím už ani co jsem v tom profilu upravoval, ale byl velmi dobrý a nechce se mi o něj přijít. Myslíš, že by šel ještě nějak zachránit?
  •  

poutnikl

Ahoj,
jak tak koukám,je to založeno na starém profilu. Nějak jsi zkombinoval pěší profil s cykloprofilem. Chybí tam definice proměnné onewaypenalty pro vyhodnocení jednosměrek..

Co jsem to tak porovnával se současnou Hiking templatou , tak se mi jako jediný podstatný rozdíl zdá Tvoje nastaveni Offroad factor na 1.0.  Takže by sis to tam mohl znova nastavit a měl bys to.

Další možnost je ve starém profilu vyhodit
assign isbadoneway = not equal onewaypenalty 0
assign isgoodoneway = if reversedirection=yes then oneway=-1
                      else if oneway= then junction=roundabout else oneway=yes|true|1


a nahradit
assign isbadoneway = 0
assign isgoodoneway = 0


Ale druhý způsob moc nedoporučuji.

Žajdlík Josef

Díky, vyzkouším obě varianty a zkosím pár tras, které znám. Po porovnání se rozhodnu, kterou použít.
  •  

Žajdlík Josef

Zdravím Poutníku, měl bych dotaz ohledně profilů Brouteru v kombinaci s Locusem. Několik let jsem navigaci v Locusu nepoužíval, ale s novou funkcí autoprofilů při navigaci jsem ji dost testoval a chybí mi docela výrazně jedna funkce, kterou mívalo IGO8. Byla to možnost nastavit vzdálenost, kdy navigace rozhodne, že se opravdu nechci obrátit, ale pokračovat směrem, kterým jedu a podle toho trasu přepočítat. Je to docela zásadní věc v případě objížděk, nesjízdného terénu atp. Takže mám dotaz, umožňují profily něco takového nastavit?
  •  

poutnikl

Zdravím nazpět.

To vůbec není otázkou profilů, ale Locusu samotného.

Nemá to konkrétní nastavení, jako vzdálenost od trasy pro upozornění sjetí z trasy, přepočítání trasy nebo přepnutí na navádění.

Menion, pokud jsem to správně pochopil, naprogramoval přepočítávání trasy ( pro prioritu trasy, nejsem si jist, jestli i pro prioritu bodu ), že Tě nejdřív 2x pobídne se vrátit ( pokud se mu zdá návrat lepší ), a napotřetí to vzdá a dynamicky návrat zakáže.

Pokud si pamatuji, tak určí nejbližší bod původní trasy a zkoumá, vychazi-li návrat na něj lépe kupředu nebo zpátky. Pokud zpátky, tak tak to na Tebe 2x zkusí, jestli to otočíš, a pak tam interně hodí nogo bod.

Takže to vlastně bude nepřímo souviset se vzdáleností pro varování/přepočet a s frekvencí opakování varování o sjetí z trasy.

Když je nastavíš nakrátko,  Locus se vykašle na návrat o něco dřív.

Matně si pamatuji, že někde je nastavené natvrdo opakování po 30s, možná je to zrovna tady. Takže možná "vzdálenost pro přepočet + 2x30s".

Jinak nezbývá než v Locus ručně přidat nogo na návratovou trasu.

@menion Můžeš upřesnit ?

Sent from my Xiaomi MI A2 / Android 9, via Tapatalk

Žajdlík Josef

Díky. Není to sice ideální, ale lepší než nic. Mnohem lepší by byla nastavitelná vzdálenost zákazu otočení v možnostech navigace. Takovým nějakým testováním jsem třeba u cyklistiky vzhledem k přesnosti GPS ve městě přišel na ideální vzdálenost k přepočtu 300 m. Pokud mě navigace bude dvakrát vracet, tak až po 900 metrech dostanu nový přepočet. To se mi zdá dost. Samozřejmě bych mohl zkrátit vzdálenost kdy se trasa přepočte, ale člověk ve městě někdy musí jen něco objet, k tomu nízká přesnost GPS mezi budovami a trasa se pak zbytečně přepočítává. No ale Menion má určitě mnohem podstatnější věci, tak to už dál řešit nebudu. Díky za odpověď a pěkný den.
  •  

poutnikl



Quote from: Žajdlík Josef on October 02, 2019, 09:13:30
Díky. Není to sice ideální, ale lepší než nic. Mnohem lepší by byla nastavitelná vzdálenost zákazu otočení v možnostech navigace.

Myslíš odchylka od trasy nebo ujetá vzdálenost po sjetí z trasy ? Protože to může být paralelní ulice/cesta pár set metrů bokem.



Sent from my Xiaomi MI A2 / Android 9, via Tapatalk


Žajdlík Josef

Zatím pokud vím Locus nabízí dvě hodnoty. Jednou je upozornění na sjetí z trasy a druhá je vzdálenost kdy dojde k přepočtu trasy. Upozornění rozsvítí obrazovku a zvukově upozorní, že jsi špatně odbočil. Ale až po dosažení té druhé hodnoty vzdálenosti dojde k přepočtu trasy. Já mám třeba pro kolo hodnoty na 40/300. Pro turistiku pak 30/60.
Zatím ale tak nějak spíše experimentuji. Dlouho jsem navigaci nepoužíval protože na starých telefonech hodně vybíjela baterii a taky se často sekala. Takže jsem jezdil jen podle linky naimportované trasy. Nyní zjišťuji, že navigace v Locusu udělala za ty roky obrovský pokrok kupředu a tak s ní experimentuji.
  •  

Žajdlík Josef

Quote from: poutnikl on October 02, 2019, 09:18:30
Myslíš odchylka od trasy nebo ujetá vzdálenost po sjetí z trasy ? Protože to může být paralelní ulice/cesta pár set metrů bokem.

Tohle je samozřejmě otázka, ale využil bych asi stejný algoritmus, který se už používá k upozornění na sjetí a přepočtu. Logicky by nastavitelná hodnota k zákazu otočení musela být vyšší nebo stejná jako ta k přepočtu trasy.
  •