Brouter - offline router service pro cyklisty a turisty - volná diskuze

Started by poutnikl, November 30, 2015, 08:26:36

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

poutnikl


Žajdlík Josef

 •  

Žajdlík Josef

Tedy Poutníku, musím říct, že ten profil "Fastbike - LowTraffic III. třídou" je naprosto skvělý. Zkusil jsem ho aplikovat na všechny cesty co znám a vždy našel trasu přesně tak, jak bych si ji naplánoval sám. Mockrát díky, tohle bude můj favorit.
 •  

poutnikl

Já tušil, že to vyjde, ale že až tak ? Tož jsem rád.    Navíc bude o něco rychlejší, což je výhoda pro delší trasy. Profily založené na Trekking-Poutnik jsou pro čisté silničáře trochu kanon na vrabce, zbytečně složité.

Žajdlík Josef

Ten profil je pro silničáře opravdu skvělý. Osobně bych nahradil v instalaci Locusu profil Fastbike tímto. Když se podíváš na obrázku, tak Fastbike nachází dost šílené cesty. Vydat se z Olomouce po 55ce by udělal snad jen šílenec. Schválně jsem tak zobrazil porovnání výpočtu stejné trasy Fastbike/fastbike-lowtraffic-III-TR


 •  

Bucky Kid

Zdravím, narážím u Brouteru na časový limit. Když si nechám vypočítat delší trasu, ukáže se po 120s chybová hláška a výpočet spadne. Dá se ten limit nějak odstranit? Nevím jestli je v aplikaci Brouter nebo Locus.
 •  

poutnikl

Ahoj,

Hláška patří LocusMap. Po 120s se mu omrzí čekat, než se mu ozve BRouter. 

Odstranit jej lze na úrovni uživatele nelze. Pouze mu předejít původním postupem B, nebo obejít novějším postupem A.  Na úrovni vývojářů by si BRouter a Locus mohly předávat něco jako "wait ping", ale zatím to nedělají.

Postup A:  Obdržíš-li timeout error, a máš-li updatovaný BRouter ( poslední v1.48, implementované 1.44 a později cca 2x opraveno ), postupuj takto:

Zapamatuj si, nebo poznamenej pocatecni a koncovy bod, event. viapointy. ( Idealni, existuji-li jako favorites/oblibene body. cilovy bod by mel/musí? byt. Nebo aspon nelisit se vic jak nekolik metrů.  Ale zdá se, že Locus si často ty body pamatuje)
Spust přímo BRouter
Vyber v menu BRouter App
Na prvním místě v seznamu Brouter profilů by se měla zobrazit položka "Repeat timeout". Vyber ji.
Brouter pokračuje v počítání trasy tam, kdy byl přerušený. ( Přesněji, nedokončený druhý průchod opakuje, Pokud nestihl ani první, opakuje i ten )
Navíc si ji předžvýká, takže při příštím výpočtu se stejnym profilem a destinaci ji spocita rychle.
Když ji dopočítá, zobrazí kratce trasu a pak finalni statistiku.
Ukonci BRouter.
Spust vypocet stejne trasy v Locus znovu.
Tentokrát ji Brouter vypočte v termínu.

Postup B: Původní postup, používaný v případech, kdy byl timeout očekávaný, a postup A nebyl ještě k dispozici.

Definuj start, cil jako favority/oblibene body, pokud jeste nejsou.
Spust BRouter
vyber Brouter APP
vyber profil
vyber nogo body - volitelne
vyber body start, cil, via body
nech spocitat trasu
Az zobrazi konecnou statitiku, místo Exit vyber Server Mode.
Vyber mode car/bike/foot fast/short, na ktery se priradi profile. - mel by odpovidat modu, na ktery je profile namapovany v Locusu.
Odklikej ukonceni Brouteru.
Vrat se do Locus a nech vypocitat stejnou trasu, vcetne profilu a Brouter modu.

Poznámka na okraj - pokud se v LocuMap nektere body pojmenují from,to,via1..via9 (malými), BRouter je vždy najde a automaticky pochopí tak, že má body předem nadefinované. S výhodou se na to použije vyhrazená složka a s výhodou se takové body definují pres quick points - PRO feature.

Bucky Kid

Díky moc za vyčerpávající návod. Uvidíme jestli s tím menion něco udělá. Ještě by to chtělo u těchhle dlouhých operací, aby po dokončení Locus vynutil probuzení displeje, zhasne-li při provádění.
 •  

poutnikl

Na jak dlouhé tratě a pro jaký prostředek?
Někdy může pomoci rychlejší profil.

Menion

Zdravím,
no nevím jestli je řešení odstranění limitu. Ono těch 120 sekund mě osobně přijde už tak dost šibeniční a zdaleka to překračuje rozumnou hranici po kterou by měl uživatel čekat.
Jak dlouhé trasy počítáš?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
 •  

poutnikl

To může být sporné.

Mobil nemá výpočetní výkon internetových serverů,  Brouter nepoužívá výkonné algoritmy jako contracted hierarchy s predvypocitanymi segmenty, a obvykle zahrnuje více Osm cest.

Mně třeba trasa pro kolo 155 km vzdušnou čarou, ca 225 km po cestě trvá na Sony Xperia M 3-4 minuty,tak to počítám rovnou v Brouteru nebo na webu.S viapoints je to rychlejší.

Ideální by bylo, kdyby Brouter před timeoutem Locusu sdělil odhad,
a uživatel se rozhodl, jestli počká. Nebo mít time out nastavitelný.

Brouter.damsy.net má webovou Verzí vhodnou i pro mobily, nejlepe s lepším rozlišením.
Menion

Ah to jsem nevěděl. Zdá se že jsem tedy moc zmlsaný výkonem co mi poskytuje S7 na které hlavně vyvýjím.

Takže se přiláníš k odstranění tohoto limitu? Pravdou je, že pokud výpočet trvá příliš dlouho, uživatel ho může sna vždy ručně zastavit. Pak tedy omezení na straně výpočetní služby lehce ztrácí smysl.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
 •  

poutnikl

Limit podle mě má smysl jako pojistka, pokud by  routovací online/offline služba odmitala cokoliv dodat a hrozilo, že na ni bude Locus čekat donekonečna a uživatel by to nemohl stopnout.

Pokud ale Locus ví, že BRouter počítá, a pokud to netrpělivý uživatel může stornovat, je podle mě zbytečné, aby to Locus natvrdo dělal za něj.

Předpokládám, že pokud BRouter řízeně spadne např. kvůli chybě v datech, nebo kvůli low resouces při hodně dlouhé trase, že to Locusu dává vědět.

Edit: Alespoň se mi podle zobrazovanych Brouter hlasek zda, ze Locus je uzivateli předává.

Menion

Jop, mělo by to tak být. Nu dobrá tedy .. dám tam 600 sec a uvidíme co to bude tropit za neplechu.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
 •  
  The following users thanked this post: Bucky Kid

Bucky Kid

Zrovna to zkouším, 10 minut je dostatečný timeout. Výpočet trasy na vzdálenost necelých 500km trvá kolem pěti minut, vzdálenost přes 500km se mi nepodařilo proroutovat. Buď Locus vrátí nespecifikovanou chybu ještě před časovým limitem nebo vyprší limit. Ono to trochu dává smysl protože počet kombinací vzrůstá se vzdáleností exponenciálně a Brouter na moc dlouhé trasy asi není stavěný.

_____________________
Sent from my phone using Tapatalk

 •