Brouter - offline router service pro cyklisty a turisty - volná diskuze

Started by poutnikl, November 30, 2015, 08:26:36

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Dan S.

Příkazy fungují, jen nechápu, proč je na rovném úseku 1,5 km dlouhém 15 příkazů Pokračujte rovně , a stejně se zachová Brouter, ikdyž použiju tvůj neupravený profil Treking-poutnik.
Tady je odkaz na ten kousek trasy https://drive.google.com/file/d/0B1lVa1EYflOddUJNdUJFaGtUX2s/view?usp=drivesdk
Locus Pro
  •  

poutnikl

To je dost zvláštní, protože mně Locus/Brouter hlásí pokyny pouze na křižovatkách, a to jen některých, podle daných pravidel. Brouteru a profilu(priorita),   ne jako dřív v každé větší zatáčce.

Urcite pouzivas Compute Instructions / cesky ekvivalent ?

poutnikl

Quote from: Dan S. on June 12, 2016, 20:40:12
Příkazy fungují, jen nechápu, proč je na rovném úseku 1,5 km dlouhém 15 příkazů Pokračujte rovně , a stejně se zachová Brouter, ikdyž použiju tvůj neupravený profil Treking-poutnik.
Tady je odkaz na ten kousek trasy https://drive.google.com/file/d/0B1lVa1EYflOddUJNdUJFaGtUX2s/view?usp=drivesdk

Tak jsem se dival v Openstreetmap v editačním modu, a už je mi to jasné. BRouter se chová přesně tak, jak by podle současných algoritmů měl.

Tvuj GPX rika, ze jsi jel po highway=path ( pěšina ), podél highway=tertiary ( silnice třetí třídy ),
a pokyn Jed rovně byl vydan vzdy na spojce pěšiny a silnice pomocí highway=service

Priorita je  Tertiary > service > path

Pokyn jed rovne je vydan, pokud cesta rovne, kam mas jet, ma mensi prioritu nez alternatitivy.
Coz je tvuj pripad - Brouter se boj9, abys neodbocil na service, ktery ma vetsi prioritu.

Ale rekl bych ze Tvuj pripad vzajemne relace cest je velmi specificky a mne se neco podobneho jeste nestalo.
Holt jezdis po divnych usecich. :-)

Pravda je, ze Ty algoritmy maji jeste detske nemoci  a pilne se na nich pracuje.

Edit: Vznesl jsem na dane tema dotaz na Brouter  Google Group  ( EN ) , ze by se priority cest mely vyhodnocovat v  sirsim kontextu.

Dan S.

Aha, už to chápu, dík za vysvětlení.
Jinak jsem se s tím setkal jen na tomhle úseku, kdy mě zarazil počet příkazů  :)
Locus Pro
  •  

Žajdlík Josef

Dnes jsem narazil v hlasových pokynech na zajímanou věc, která by potřebovala doladit. Jel jsem - dle obrázku - seshora po červené čáře, pak měl odbočit na železniční přejezd a dále pokračovat po cyklostezce. Jenže na křižovatce před přejezdem mi Locus hlásil, že mám jet rovně. Už dříve jsem si všiml, že ty kratší "esíčka" v pokynech ignoruje a říká, že mám jet rovně, a většinou to nevadí. Jenže zde bych dle pokynu rovně jel úplně jinam. Bylo by dobré tohle nějak dořešit. Na slunci není obrazovka moc vidět a takhle by pokyny mohly být matoucí.

https://www.openstreetmap.org/#map=17/49.00012/17.42370
  •  

poutnikl

Omlouvám se za pozdní odpověď po dovolené - cyklopouť z Leonu do Santiaga. ( mimochodem neznáš Stanislava Trtka od Uh Brodu/Nivnice ? Jezdí s cyklopoute.cz uz 5 let a jel tam s námi. Pracuje v Brně).

Ona to není tak úplně chyba, jako záměr, který má někdy nežádoucí důsledky. Je to dáno parametrem turnInstructionCatchingRange. Struktury cest mensi nez jeho velikost se bere jako jediný uzel.
Jeho default hodnota je 40  ( metru ), můžes to snizit treba na 10-20

---context:global
....
assign   turnInstructionMode  =   1       # 0=none, 1=auto-choose, 2=locus-style, 3=osmand-style
assign   turnInstructionCatchingRange  20 # V1.8.5 / default=40, but foot paths may be more distingushed, especially in cities.

Žajdlík Josef

Něco mi to jméno říká, nemá něco společného s vysokou školou? Já jel Cyklopouť zatím jen jednou a protože se jede po malých skupinkách, tak se s mnohými člověk vidí jen chvíli ráno a večer. Jaká byla cyklopouť? Příští rok by se měla zahraniční a česká varianta sloučit do jedné Santiago - Fatima, takže jestli pojedeš, tak se tam potkáme.

S tou hodnotou máš pravdu, je to správné jinak by v každém esíčku byl zbytečný pokyn navíc. Chtělo by ale asi posuzovat více v kontextu s ostatními komunikacemi, protože jak můžeš vidět z toho obrázku, esíčko kříži železnice a cesta rovně pokračuje úplně jinam. Zkusím ale s tou hodnotu experimentovat, možná by těch 20 m mělo většinou stačit.
  •  

poutnikl

Quote from: Jirkous on July 08, 2016, 14:23:50
Něco mi to jméno říká, nemá něco společného s vysokou školou? Já jel Cyklopouť zatím jen jednou a protože se jede po malých skupinkách, tak se s mnohými člověk vidí jen chvíli ráno a večer. Jaká byla cyklopouť? Příští rok by se měla zahraniční a česká varianta sloučit do jedné Santiago - Fatima, takže jestli pojedeš, tak se tam potkáme.

Standa - viz Soukroma zprava.
cyklopout byla bezva. 2x cca 1000m sjezdy, 4000 m převýšení ( Brouter filtered ascend ) na 320 km.
Ale byla to soukroma cyklopout, oficialni cyklopout se do Santiaga jede dle Standy v srpnu.



Žajdlík Josef

Tak to my vyrážíme až příští pátek českou verzi cyklopoutě Praha - Velehrad - Krakov. K plánování tras přes webového klienta jsem použil Tvé profily s mírnými úpravami a pak naimportoval do Locusu pomocí GPX. Ještě kdyby eMko vydrželo navigovat bez výpadků, ale to jen sen, raději budu spoléhat na papírové mapy.
  •  

poutnikl

Standa tam jede taky, tak se třeba potkáte.

Zajimave je, ze M dual mi nekdy vydrzi navigovat hodiny, a nekdy se zakuckává už po 1-nekolika minutach, a to casto i na popredi pri zapnutem obrazovce, takže to nemusi byt jen diky agresivnimu powersaving modu.


Žajdlík Josef

No to je u eMka stejné. Někdy se rozhodnu, že budu testovat chování navigace a schválně jedu jinudy než mi radí. Trasa se neustále pracně přepočítává a přitom nejsou výpadky. Z toho jedu po jednoduché cestě a na nějakém pokynu to zničeho nic vypadne a tak se to pakuje třeba třikrát. Pak se zase vše rozjede bez výpadků. Spolehnout se na to ale nedá, papírová mapa bude jistější.
  •  

poutnikl

Myslíš stéblová metoda určování pozice ? Nahodit GPS bude asi rychlejší...
Bez GPS se emapa da tez pouzit. Oboji ma svoje vyhody a navzajem se doplnuji.


Žajdlík Josef

No, já mám Locus spuštěný vždy už kvůli záznamu trasy, ale po zkušenostech z loňska si stejně beru raději i papírové cyklomapy. Jednak když ráno plánujeme kudy se vydáme, tak se nad ní může sejít více lidí a pak taky je vše vidět v širším kontextu. Na mobilu mám tendenci se řídit trasou, kterou mi vyprodukuje navigace, ale když se dívám do klasické mapy, tak třeba vidím, že bude lepší trasu volit jinými cestami třeba proto, že fouká protivítr a ony vedou lesem. Nebo praží slunce a je zajímavější jet podél přehrady atp. Taky různé zajímavosti na trase... Tohle se v mobilu - alespoň s mým zrakem - velmi špatně plánuje. I při přejezdech na delší trase se mi zdá papírová mapa lepší. Naopak ta v mobilu je mnohem lepší třeba ve městě, tam člověku stačí vidět kde má na konci ulice odbočit.
Jen pro zajímavost, v sobotu na 80 km vyjížďce u eMka tři výpadky, v neděli na 60 km ani jeden. Přitom v sobotu se GPSka chytla hned po zapnutí Locusu, ale naopak v neděli jsem čekal snad minutu na první fix.
  •  

poutnikl

No jak říkám, doplňují se.Každá je super na něco jiného. Papírová mimo už zmíněné poskytuje hybridní celkový a detailní přehled.

Ale ve větru, nebo nelaminovaná v dešti není papírová to pravé ořechové.Jednou jsem z nové mapy vyrobil za vikend cár papíru.
I chránění ve folii je někdy otravná při časté manipulaci. Taky se z ní odhadnout stav povrchu, neřekne telefonní číslo a otevírací dobu hospody ( jako třeba mapy.cz ).

Žajdlík Josef

Já používám na řídítka brašnu http://cz.author.eu/batohy-brasny/brasny-na-riditka/author-brasna-na-riditka-a-h721n-qra-ua15002515#!ke-stazeni která má folii a do ní se dá mapa. Někteří "cyklisti" takové brašny odsuzují, ale ji považuji na cykloturistiku za velmi praktickou. Když ale jezdím v okruhu do 100 km od domu, tak mapy nevozím, to si vystačím s mobilem a Locusem. To jezdím stejně sám a nikde nezastavuji, takže mi nechybí ani ty otevíračky hospod :-)
  •