náměty

Started by martinhub, February 13, 2014, 10:51:19

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Condor

#75
Hádanka  :)
Ktorá z týchto 3 čiar je ta výraznejšie ktorá vedie k finálu?   :o

Tie čiary sú pri obrovskom priblížení! A na čistom mieste mapy lebo ináč by som ich nenašiel vôbec.
  •  

poutnikl

Quote from: Condor on January 31, 2016, 18:14:24
Dik :-)

Testoval som ten kompas prečo mi to v aute lieta ako besné a dôvod nie je v rušeni. Iné aplikácie kompasu sú kľudne a ukazujú normálne.
Locus prehnane reaguje na vibrácie v aute. Ani nie tak na otrasy ale jemné vibrácie točia kompas jak prasa. Filter orientácie na max silný nepomáha.
Deje sa to len v Locuse. Napríklad GPS status kompas je OK.

Otázka ale je, jak moc užitečný je zrovna v autě HW kompas, protože v autě víc než jinde je obzvláště stabilní GPS kompas, založený na směru pohybu.

Condor

Potnikl:
no a presne kvoli tomu som chcel to rzchle dostupne on/off kompas. Automaticka zmena to u mna neriesi lebo na krizovatke ked zastanem tak mapu toci 360° hore dole v kuse  ;)
  •  

Menion

Ah ta spojnice k final bodu je pěkná chybka kterou mi nikdo neřekl, opraveno, díky.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

agilka

...no že o tom zde nyní čtu, již dávno jsem to chtěl zmínit, tak to bych se u těch spojovacích čar též přimluvil za jejich zesílení, teď to vypadá jako snad jen 1 pixel ☺.
Jinak možnost uživatelského nastavení vítána, ale ne nezbytná.
Ty linie se zejména na pestrém pozadí některých map docela vytrácejí, musí se tak leckdy i zdlouhavě dohledávat.
Tím víc, čím větším zoom anebo jejich větší vzdálenost od sebe, kdy se již snadno vytratí jejich prostorová kontinuita.
Viděl bych to na cca zdvojnásobení šíře všech typů spojnic....
  •  

Menion

#80
Ted je situace takova, ze nikdo prozatim nezadal moznost cary nekreslit. Zesileni by mohlo toto privest. Takze okazka pro me spise je... Opravdu maji pro vas cary takovy uzitek, ze stoji zanto je zvyraznit?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Condor

No ani ja som doteraz nič nežiadal lebo som tie čiary videl   ;)
Teraz sú mi WP na mape zbytočné keď neviem ku ktorému bodu patria!
Vidim nejaký parking, nejaký stage číslo 1, nejaký rozcestník.... No neviem ku ktorej keš to patrí! Nedá sa to nijako zistiť. V detaile WP to nie je napísané takže ani klik na WP nepomôže.
Takže mám na mape nič nehovoriace guličky  :-\
  •  

agilka

...zásadní věc to pro mě asi až tak nebude, ale proč nám třeba jen tak pro radost a) neulevit očím, b) nezvýšit přehlednost a operativnost
  •  

Condor

O.T.
Ja neviem.....  niekedy mam pocit ze Locus na geocaching pouziva len tych 10-15 mojich kamaratov...
A ze v aute za jazdy snad len ja jediny?

Viem... tu na forum pride len zlomok promile uzivatelov. Z mojho okolia co sa pozname osobne partia 30 ludi geocacherov pouziva Locus tak 10-15 a tu chodim len ja!

Na zmeny v Locuse pocujem len nazor ked sa stratneme pri kesovani alebo na eventoch. Nanajvys povedia mne  ze: "mohol by si napisat do Locusu nech s tym nieco robia" ked uz su s niecim privelmi nespokojny alebo im nieco nefunguje.

Vacsinu veci "riesim" vysvetlenim funkcie alebo kde ako to nastavit alebo to rovno ja nastavim a ludia uz na to nesahaju  :)

Co mi teda zostava..... Len tu tvrdo bojovat  8)
  •  

dvzd

Quote from: menion on February 07, 2016, 06:59:03
Ted je situace takova, ze nikdo prozatim nezadal moznost cary nekreslit. Zesileni by mohlo toto privest. Takze okazka pro me spise je... Opravdu maji pro vas cary takovy uzitek, ze stoji zanto je zvyraznit?
Ano.
  •  

Dan S.

Menione mohl bys změnit ikonu u "Body zájmu"? Je to stejná ikona jako u " Data" a pokud máš ikony např. v pravém panelu, tak nepoznáš která je která. Dík
Locus Pro
  •  

Menion

Tahle funkce je v jakési "beta" fázi, takže na ikonku též určitě ještě dojde.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Dan S.

v beta fázi to je už více než rok :-)
Locus Pro
  •  

Menion

- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Dan S.

Někde jsem četl, že na letošek máš v plánu předělat "Body zájmu", tak bych se přimlouval za možnost skrytí(zobrazení všech POI, zrychlilo by to práci s mapou, viz http://help.locusmap.eu/topic/poi-onoff-offline-db-poi
Locus Pro
  •