Locus Map - forum

Support => [CZ&SK] - diskuze o Locusu => Topic started by: martinhub on February 13, 2014, 10:51:19

Title: náměty
Post by: martinhub on February 13, 2014, 10:51:19
Ahoj Menione,

mám několik námětů na vylepšení:
1. Možnost zobrazovat v Dashboard aktuální a průměrné tempo pohybu - díval jsem se, že se tempo už v položkách objevilo, ale chtělo by to jak aktuální tak i průměrné tempo jako u rychlosti. To by bylo super.

2. Šla by v Dashboard zobrazovat i průměrná tepová frekvence? Také by to bylo užitečné.

3. Nevím co je potřeba, ale jak jsem se koukal na rozšiřující se podporu online služeb, šlo by časem také udělat podporu pro www.runningfreeonline.com ?

Jinak díky moc za super aplikaci a za energii, co do ní vrážíš. Měj se.

Martin
Title: Re: náměty
Post by: Menion on February 13, 2014, 17:14:35
Zdravím Martine,

- náměty na dashboard jsem si zapsal sem http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=3350.msg23250#msg23250

- za web službu děkuju. Vypadá že možnost nahrát trasu z jiné aplikace podporují, takže píšu si a během volnějšího večera v blízké budoucnosti na to kouknu
Title: Re: náměty
Post by: martinhub on February 13, 2014, 18:45:13
Ahoj Menione,

tak jsem dneska testoval to zobrazování tempa v dashboard tak jak je tam nyní a zjistil jsem, že je to položka odpovídající průměrnému tempu pohybu. Jestli bych mohl ještě trochu otravovat, tak bych byl moc rád, kdyby se dalo zvolit i průměrné tempo všeho včetně času stráveného v klidu (jak to máš vyřešeno u rychlosti). To by bylo užitečné pro ultratrailové závody tipu beskydská sedma apod. Pokud nechci propočítávat tempo v době klidu, tak si můžu záznam pauznout. Díky a přeji pěkný večer.

Martin
Title: Re: náměty
Post by: SimonDruhy on February 22, 2014, 22:09:11
Keď si zapnem funkciu  "otáčanie mapy" , tak sa mi v ľavom rohu zobrazí šípka zobrazujúca sever.  Mapa sa súčasne otáča na sever, takže ak idem na juh, tak mám text na mape naopak.
   
Ale keď si túto funkciu vypnem, tak šípka označújúca sever tam nie je a mapa sa v teréne nezorientuje. Čiže ak budem v lese a budem sa niekde točiť , tak neviem kade mám pokračovať, lebo mapa si nedokážem zorientovať.

Myslím si, že práve v tomto prípade by mala byť šípka zobrazujúca sever, pretože podľa nej si môžem zorientovať mapu.   
Title: Re: náměty
Post by: Menion on February 23, 2014, 09:30:21
doporučil bych zkusit místo "Otáčet mapu", ve stejném menu vybrat "zobrazit pohled", což umožní zorientovat se možná ještě lépe.

nicméně to s tím kompasem rozumím. Rád bych dodělat kompas jako prvek do funkce "Dashboard", takže snad časem už konečně bude i ta možnost zobrazit si kompas nad nerotující mapou
Title: Re: náměty
Post by: martinhub on February 26, 2014, 08:35:56
Ahoj Menione,

ještě jeden malý námět k zamyšlení. Pokud si v dashboard chci zobrazit uraženou (uběhnutou) vzdálenost - položka Vzdálenost (Vše), tak se zobrazuje s proměnnou přesností (do 1 km na metry, nad 1 km na jedno desetinné místo, čili na stovky metrů). Pro běh apod. sportovní aktivity by bylo určitě lepší, kdyby se vzdálenost nad 1 km zobrazovala na dvě desetinná místa, čili na desítky metrů i po překonání hranice 1 km.

Díky a přeji pěkný den.

Martin
Title: Re: náměty
Post by: Menion on February 27, 2014, 08:00:11
Zdravím Martine,

jednotky v dashboard jsou nastavené podle tvého nastavení v nastavení > lokalizace > vzdálenost. Takže tam si změň z 'm/km' na jen 'm' a mělo by to být co potřebuješ
Title: Re: náměty
Post by: rolfovo on March 10, 2014, 23:35:59
Jeden nápad bych taky měl - pomocí Locusu se snažím dotvářet Openstreet mapu a při svých cestách si poznamenávám určité body, typy cest, kapličky apod. Teď to dělám tak, že uložím bod a do popisu napíšu třeba "Track_grade2" + ještě třeba pořadové číslo z důvodu zakázané duplicity jména. Kdyby v Locusu přibyla ještě lištička s čísly 1-10, pod která bysme si uložili nejčastěji používané tagy a pak je přidali jedním kliknutím... ;-)
Title: Re: náměty
Post by: rolfovo on March 15, 2014, 12:01:16
a nebo - neplánuje se ještě ukládání waypointů přímo do aktuálně zaznamenávané trasy tak, jako to dělá např. https://code.google.com/p/osmtracker-android/ ?
Title: Re: náměty
Post by: Menion on March 16, 2014, 07:34:46
tagy už mi taky někdo doporučoval ale prozatím to není v plánu - našel jsem akorát nápad tady http://help.locusmap.eu/responses/tags_for_recorded_tracks ale nic přímo k bodům

Jinak nevím co dělá OSMTracker nicméně v další verzi bude alespoň rozšířena možnost ukládádání bodů k trase během záznamu, tak snad alespoň něco. Nicméně k specializovanému nástroji na OSM mapování to má daleko. Promyslím s kolegou, který taky s Locusem mapuje.
Title: Re: náměty
Post by: rolfovo on March 17, 2014, 10:11:09
Díky :-) No popisuju to asi blbě, ale z toho trackeru vyleze trasa i se zaznamenanými body v ní v jednom GPXku, kdežto v Locusu si musím vyexportovat zvlášť trasu a zvlášť všechny body. Neříkám, že je to nějaká velká překážka, ale když už tu ty náměty na vylepšení jsou... ;-)
Title: Re: náměty
Post by: Menion on March 17, 2014, 11:10:03
doporučuju kdyžtak vyzkoušet tuhle novou test verzi http://forum.locusmap.eu/index.php?topic=3698.msg26879#msg26879

V té aktuální když ti běží záznam trasy, tak na tom panelu kde ho spouštíš, je možnost přidat bod. Tahle možnost je teď vylepšená. Takto uložené body jsou spojené s trasou, takže by se s ní měli i vyexportovat
Title: Re: náměty
Post by: rolfovo on March 17, 2014, 22:00:02
Cože? Takovej fofr? Jdu stáhnout a hned zítra v terénu zkusím, to by byla paráda..!
Title: Re: náměty
Post by: Menion on March 18, 2014, 05:02:13
no to tlačítko na přidání bodu tam bylo snad odnepaměti. Nicméně vždycky šlo (můžeš zkusit na verzi z Google Play) jen nastavit jméno a šmitec. Teď je to výrazně vylepšeno díky nové obrazovce pro bod co je ve výrobě
Title: Re: náměty
Post by: rolfovo on March 18, 2014, 11:42:14
> Takto uložené body jsou spojené s trasou, takže by se s ní měli i vyexportovat

Tak jsem zkoušel, ale body se s trasou nevyexportovaly, zůstaly ležet zvlášť ve složce s body. Možná jsem měl tu vlastnost, aby se body nepřidávaly globálně do složky s body, ale jen do právě zaznamenávané trasy, někde zapnout?
Nicméně, v rámci testování jsem objevil úplně skvělou funkci "rychlé body", kterou jsem do dneška nějak přehlížel a teď jsem zjistil, že to je přesně to, co potřebuju :-)
Title: Re: náměty
Post by: Menion on March 18, 2014, 13:54:58
"Rychlé body" jsou dobré ale používal jsi pro to přidávání bodů tlačítko 6 z tohodle návodu? http://support.locusmap.eu/hc/en-us/articles/200039002-Track-record
Title: Re: náměty
Post by: popescu on March 22, 2014, 18:31:58
Ahoj, taky bych měl nápad, tentokrát ohledně geocachingu. Rád bych měl v detailech keše možnost ji aktualizovat.

Když si teď nějakou keš na mapě otevřu, ukáže se mi napřed základní přehled bodu (ten dialog, kde je název složky nebo datum vytvoření / poslední aktualizace). Jedině tady je možné kliknutím na tlačítko vpravo dole (puzzle s otazníkem) keš aktualizovat. Jakmile ale otevřu detaily keše (tlačíko kešky vlevo dole), nic si už nezaktualizuju. Jenže právě po otevření se to často hodí, protože mnohdy zjistím, že ke konkrétní keši mám stažené jen základní info, nebo si uvědomím, že by mohla být disablovaná, nebo prostě chci vidět nejnovější logy. (To datum poslední aktualizace či přidání bodu si nikdy neuvědomím zkontrolovat, než jdu na detailní pohled, nebo ještě nevím, že budu potřebovat aktuální data).

Navrhuju přidat možnost aktualizace konkrétní keše do menu detailního náhledu - tam, kde je teď Zalogovat trackable, Webová stránka, GC Offlinizer apod. A taky by stálo za úvahu přidat možnost aktualizace celé keše tažením obsahu dolů. Takový ten styl aktualizace co má gmail a jiné app. To by fungovalo na všech kartách, od listingu po trackables.

Jirka
Title: Re: náměty
Post by: Menion on March 22, 2014, 20:06:59
Zdravíčko,

uvidíš v další verzi (příští týden), pak se kdyžtak pobavíme
Title: Re: náměty
Post by: popescu on March 24, 2014, 22:07:21
Super. Obdivuju, jak rychle reaguješ a implementuješ!

Ještě mě dneska napadla jedna věc: Když si v terénu vyluštím mysterku a upravím si v Locusu souřadnice keše na finálku a označím si ji jako vypočtenou, mohlo by se to synchronizovat s geocaching.com a upravit to souřadnice bodu i tam v mém profilu? Nejsem si jistý, jestli to umožňuje jejich API, ale pokud ano, byla by to super funkce. Opačným směrem to funguje, tak snad tam přístup je.
Title: Re: náměty
Post by: Menion on March 25, 2014, 09:33:03
No taky si nejsem jistý, navíc teda Locus přes Geocaching Live nic s kešemi jako takovými nedělá, vše obstarává add-on od nezávislého vývojáře. Nicméně doporučuju nápady dávat sem http://help.locusmap.eu/ , pokud o něco bude zájem, podívám se na to
Title: Re: náměty
Post by: onelook on March 27, 2014, 04:47:34
Zdravím. Také bych měl jeden námět. Locus umí zobrazovat overlay se stínovým náznakem výšky terénu. To je sice pěkné na efekt, ale pro výškovou orientaci by bylo lepší zobrazovat overlay takový, kde by výška odpovídala intenzitě barvy (případně v nějaké barevné škále). Tedy podobně, jako je to zvykem u klasických papírových map. Ovšem zde by to jako "nulový bod" mohlo brát výšku dle aktuální polohy (případně volitelně třeba střed zobrazeného výřezu mapy apod.). Při zobrazení tohoto overlay by pak bylo jasně vidět, kudy vede cesta přibližně po rovině, kudy je to do kopce, kudy z kopce. Tohle v běžném terénu na mapě moc vidět není a při orientaci v terénu by to mělo dobré využití. Aby překrytí bylo dobře viditelné, muselo by mít poměrně malou průhlednost (ideálně volitelnou někde v nastavení) a tedy je třeba, aby se dalo rychle vypnout/zapnout (možnost umístit ikonku do postranního panelu).
Title: Re: náměty
Post by: rolfovo on March 27, 2014, 14:33:12
Poslední verze je parádní a zase další velký posun!
Jedna věc, která by mně osobně moc potěšila, by bylo přidání možnosti tzv. "rychlých bodů" do aktuálně zaznamenávané trasy. Aby stačilo kliknout na přidání bodu a na odpovídající ikonku, protože při jízdě na kole/koni/poníkovi se psané popisky zadávají dost obtížně  :D
Pro ilustraci - rychlé body u mě vypadají nějak takhle - akorát se ukládají do extra složky bodů, nikoliv do aktuální trasy. Nešlo by to výhledově?

(http://s11.postimg.org/45xfhfsdb/2014_03_27_13_39_59.jpg) (http://postimg.org/image/45xfhfsdb/)
Title: Re: náměty
Post by: Menion on March 28, 2014, 09:35:55
@onelook: promiň, nápad dobrý, ale tohle už je na současný systém trošku moc. Overlay by se musel měnit za běhu a být výrazně rychlejíš. Moc si to teď neumím představit ...

@rolfovo: tohle jsem už taky od někoho slyšel. Vesměs souhlasím, nicméně - http://help.locusmap.eu/
Title: Re: náměty
Post by: rolfovo on March 28, 2014, 13:22:30
Tohle v angličtině zadat nezvládnu :-(
Ale je fakt, že to není zas tak nezbytné, prostě si místo jednoho souboru s trasou naimportuju do JOSM i druhý s body.
Title: Re: náměty
Post by: Menion on March 28, 2014, 14:21:08
Ale to mě se to decela líbí ... tak doporučuju alespoň hlasovat ;)

http://help.locusmap.eu/responses/quick-add-point-also-for-track-recording
Title: Re: náměty
Post by: rolfovo on March 28, 2014, 17:17:44
Díky moc ;-)
odhlasováno
Title: Re: náměty
Post by: onelook on March 29, 2014, 00:59:56
OK, díky za odpověď, chápu. Možná jsem to i překomplikoval a stačilo by generovat statickou overlay vrstvu (případně s upravitelným rozsah výšek v nastavení nebo konfiguračním souboru) nebo někdy třeba uděláš něco jednoduššího a třeba i praktičtějšího, co pomůže s daným problémem. Víceméně jde jen o to, že z výškových dat v podobě stínu není dobře vidět, kudy se vydat, aby to bylo víceméně po rovině, kam je to do kopce a jak moc, kudy z kopce a jak moc. Přičemž to je při volbě kudy dál v terénu velmi užitečné a věřím, že by to využilo hodně lidí. Každopádně i bez toho je Locus super!
Title: Re: náměty
Post by: martinhub on March 31, 2014, 07:07:42
Ahoj Menione,

díky za radu s jednotkama pro dashboard, to je přesně to, co jsem potřeboval.

Ještě mě napadla jedna věc. Pokud si chci zobrazovat na dashboardu okamžitou rychlost (nebo popřípadě i tempo, jestli bude), tak díky úletům GPS jsou to často totální nesmysly. Určitě by pomohlo, kdyby se dal zobrazovat plovoucí průměr za posledních X sekund (5 - 30 sekund, případně možnost libovolného nastavení počtu sekund do výpočtu plovoucího průměru). Ten by celkem pěkně vyhladil odchylky způsobené nepřesností signálu GPS. Díky

Martin
Title: Re: náměty
Post by: Menion on June 08, 2014, 17:23:22
3. Nevím co je potřeba, ale jak jsem se koukal na rozšiřující se podporu online služeb, šlo by časem také udělat podporu pro www.runningfreeonline.com ?
Pokud by měl někdo zájem o RunningFreeOnline, udělal jsem zde topic, tak můžete hlasovat http://help.locusmap.eu/responses/export-tracks-to-running-free-online

Jinak rychlost v dashboardu už by sama o sobě měla být trošku průměrovaná, takže tam by to snad tak zlé, i přes GPS úlety, být nemuselo
Title: Re: náměty
Post by: tomaslizner on July 25, 2014, 11:51:03
Ahoj Menione,

sepsal jsem několik námětů pro Locus, jsou níže řazené dle subjektivní priority, tedy podle toho, jak moc mi tam uváděné funkce chybí:)

1. Následující dva body spolu úzce souvisí a týkají se kategorií poi a zobrazování jejich ikon. Představ si, že si naimportuju body obchodů Albert, Billa, Penny, Tesco, Norma... Pro lepší přehled si vytvořím složku Nákupy a do ní je všechny zařadím. Každé kategorii poi přiřadím vlastní ikonu pro snadné rozpoznání. A teď ten problém. Mám těch kategorií obchodů v té složce třeba 15 a potřebuju si je všechny rychle zobrazit na mapě.
A.) Buď můžu pokaždé ručně zaškrtat zobrazení u všech 15 kategorií a pak je později stejně zdlouhavým způsobem povypínat. B.) Zruším samostatné kategorie těch poi a vytvořím si místo jedinou kategorii Obchody do které naimportuji všech 15 druhů obchodů a pak nechám zobrazit vždy jen tu jednu. Problém je, že pak ale všechny budou mít stejnou ikonu a nepoznám od pohledu, co je drogerie, co jsou které potraviny, co je baumax... a přijdu o možnost vybrat jen některé druhy těch obchodů. C.) Podle mě nejlepší způsob, kdyby bylo možné vybírat pro zobrazení v mapě nejen jednotlivé kategorie POI, ale rovnou i celou složku, do které jsou zařazeny. Prostě přidat políčko pro zaškrtuní vývěru i pro ten adresář, přičemž ale zůstane i možnost výběru (či zrušení) samotných jednotlivých kategorií uvnitř, jestli mi rozumíš. Tak se v mapě zobrazí všechny ty kategorie poi najednou i se svými unikátními ikonami.

2. Jak jsem psal, s tím souvisí i možnost podřadit kategorie poi do více složek. Zůstanu u těch obchodů, když jsem je načal. Vytvořím si složky Hobbymarkety, Drogerie, Potraviny, Modelářství. A teď naimportuju např. hypermarkety Tesco. Logicky je zařadím do Potravin. Jenže stejně tak bych je chtěl mít i ve složce Drogerie a některé i v Modelářství a Hobbymarkety. Mohl bys do Locusu tuto možnost přidat?

3. Více vyhledávacích filtrů - v menu zobrazení poi si vyberu např restaurace, kde si můžu seřadit a zaškrtnout vybrané poi, nebo zadat nejprve vyhledávací filtr. Problém je, že jeden filtr nestačí. Pro příklad pizzerie mají v názvu slovo pizzerie, pizerie, pizzeria, pizeria, pizza. To samé kavárna (kavárna, café, cafe, cafeteria...) Můžeš přidat nějaké tlačítko, pro přidání více vyhledávacích filtrů?

4. Stále menu zobrazení poi - dejme tomu, že chci restaurace do 300 metrů ode mě. Máš tam možnost seřadit podle vzdálenosti a pak vybrat prvních X bodů, přičemž nejmenší X je 50. Jenže 50 bodů mi zobrazí v Praze restaurace až 500 metrů daleko, což v mapě udělá zbytečně bordel navíc a nutí to, abych si u každého toho bodu sám podle měřítka a zoomu mapy občas složitě odhadoval, jestli je to do těch 300 metrů nebo více. Šlo by tedy nechat na uživateli přesně určit natvrdo max. vzdálenost zobrazení bodů místo pouhého X?

5. Tohle je spíš trošku postěžování - když proběhne aktualizace, která pak ale vyžaduje ještě stažení dat přímo přes aplikaci, je možné, aby o tom Locus varoval v notifikační liště (nebo jiným zřetelným způsobem)? Nedávno jsem razil do Chorvatska do skal, doma jsem si natahal mapy, poi, ar, locus skvěle nastavil a druhý den vyrazil. Jenže mezitím někdy v noci proběhla aktualizace asi 5 programů včetně Locusu. Vzal jsem to na vědomí jako vždy (nepamatuju se, že by někdy předtím Locus po aktualizaci chtěl další data)  a jel jsem. Jenže uprostřed divočiny mezi skálama spustím locus a najednou koukám, že místo zobrazení mapy chce, abych si pro spuštění nejprve stáhnul data...! Velmi mírně řečeno jsem nebyl v tu chvíli příliš šťastný:-) Bylo by fajn, kdyby o tom Locus příště nějak varoval předem.
Title: Re: náměty
Post by: ro.he on August 27, 2014, 12:47:13
Zdravím, taky bych měl jeden dotaz. Když si ukládám trasu tak mám na výběr.  Pěší, kolo nebo auto. Ale po uložení je u tras všude ikonka pěší. Byla by možná nějaká ta  úprava na přehled uložených tras?
Title: Re: náměty
Post by: Menion on August 27, 2014, 16:14:44
koukám že je zde pozamenutý post od tomasliznera. No trošku delší ... uff

@ro.he: myslíš, že můžeš publikovat screenshot ještě místa kde si nastavuješ ikonu při uložení? Protože nic takového by v locusu být nemělo. Ikony u tras jsou trošku zbytečné, protože jsou definované jen složkou ve které jsou trasy umístěny, nic víc.
Title: Re: náměty
Post by: ro.he on August 27, 2014, 19:51:05
Tak jsem na to asi už s vaší nápovědou přišel. Vůbec mě nenapadlo kliknout na "Přidat novou složku". :-( Aspoň hned od začátku v tom nebudu mít bordel. :-) Ještě jednou díky.
Title: Re: náměty
Post by: ro.he on September 05, 2014, 20:00:20
Zdravím. Koukám, že v nové verzi 3.2.3 přibylo pár nových věcí. A možná to bude vypadat asi jako šťourání, ale našel jsem nepřeloženou položku.

(http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/05/ba9c956fc570fbc98a098983a14b52d0.jpg)
Title: Re: náměty
Post by: Menion on September 06, 2014, 00:21:59
těch bude asi více. Díky za report nicméně chybějící překlady hlásit netřeba, o ty se postarám většinou hned, výjimečně do další verze.
Title: Re: náměty
Post by: ro.he on October 06, 2014, 23:17:37
Dobrý večer. Nevím, jestli je to vlastnost a nebo jestli se to dá někde nastavit. Ale bylo by možné, aby tato stránka byla na celé obrazovce telefonu? Abych nemusel ještě popojíždět dolů?

(http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/10/06/a3c020e4a8401b13c38d17e52157950c.jpg)
Title: Re: náměty
Post by: Menion on October 07, 2014, 06:59:57
no zkoušel jsem různé velikosti a kombinace a žádná ve výsledku nevypadala tak dobře jako toto. Nicméně celá obrazovka je v podstatě jen "informační", takže se ptám proč vlastně vadí malý scroll?
Title: Re: náměty
Post by: ro.he on October 07, 2014, 09:57:01
Kdyby byl velký, tak neřeknu, že se to tam nevešlo. Ale právě ten malinký.... Ale když toto vyšlo nejlépe, tak tedy beru. Díky za vysvětlení.
Ale stejně ještě musím...
Je to rozdělené modrýma linkama pro přehlednost, ale...
Vzdálenost (vše) je jen oddělená čarou.
Ostatní mají ještě i vlevo nad čarou znova nadpis, který je znova uprostřed pod čarou. Takže kdyby tam nebyly ty vlevo a označily se ty jen uprostřed barvou, možná by to stačilo. Jen můj názor.
Title: Re: náměty
Post by: Menion on October 07, 2014, 10:32:36
no ty modré nadpisy tam nějsou aby se opakoval text pod tím, ale uvozují celou sekci která pod tím následuje.

Oddělení tímto způsobem je opravdu potřeba. Bez něj je to hromada údajů ve kterých se nedá vyznat.

Navíc je třeba vzít v potaz to, že existuje cca 100 kombinací rozlišení telefonů a velikostí displeje a každý to má jinak. Tzn. pokud přizpůsobím velikost pro tvoje zařízení vůbec to neznamená že to jinde vyjde stejně, takže účinek poloviční.

A v poslední řadě, je v plánu přidat ještě pár údajů, takže pak by jsme byli tam kde jsme teď.

Pokud potřebuješ informační obrazovku pro záznam trasy, podívej se na dashboard, případně lze upravit viditelné položky které jsou v bočním panelu při záznamu trasy.
Title: Re: náměty
Post by: ro.he on October 07, 2014, 11:26:22
Oddělení sekcí jsem pochopil. Psal jsem o přehlednosti. Ale pokud přibudou i další položky, tak to opravdu nemá cenu řešit.
A díky za tvoji snahu řešit i takovéto věci.
Title: Re: náměty
Post by: DogVader on November 18, 2014, 18:09:00
Ahoj,
psal jsem to uz i do gccz fora.

Nove popup okna - nejlepsi by bylo, kdyby se to vyskakovaci okno otevrelo a rovnou by tam byla moznost kliknout na: napovedu, navigovat, navadet, skryt a pridat tam jeste zalogovat se.
A posledni polozka otevrit okno kese.
 
A aby to nebylo tak velke, stacily by jen symboly, jako klic, skrtle oko, atd... Umistit to treba pod D,T,W,S (ikdyz klidne bych tyto hodnoty i vypustil, osobne se mi D+T zobrazuje primo na ikonkach kesek na mape a to mi staci)
 
Ted kliknu na kesku, zobrazi se mi popup okno a treba pro napovedu musim kliknout jeste na tu sipku vpravo a pak az na napovedu. Takze by se to zkratilo o jedno kliknuti a vse potrebne by mel clovek hned po ruce.
 
Neco jako na obrazku :-) omlouvam se za cmaranici :-D
 
návrh: :-)


(http://s13.postimg.org/qbrjx3i4z/Screenshot_2014_11_18_17_35_07.jpg) (http://postimg.org/image/qbrjx3i4z/)
Title: Re: náměty
Post by: Menion on November 18, 2014, 18:26:02
Díky na podnět. Celá diksuze kolem tohodle tématu je zde http://help.locusmap.eu/topic/how-to-customize-poi-popup-introduced-in-v340 . A jak jsi můžeš přečíst v posledním (mém) topicu, opravdu chci zachovat ten popup co nejmenší a hlavně nejjednodušší. Takže bohužel ...
Title: Re: náměty
Post by: DogVader on November 18, 2014, 19:04:32
Tak to je fakt skoda.  :-\  Takhle by se to okno o moc nezvetsilo. Oproti nastaveni s vypnutym popupem je to nyni o jeden klik vice treba k navigaci. Coz je pak opravdu znat, treba pri sportech. Hlavne treba na kole , kdyz clovek potrebuje do tel koukat co nejmene.....
Title: Re: náměty
Post by: Marfox on January 03, 2015, 15:39:37
Měl bych takový námět pro aplikaci LOCUS - geocaching
Mám v databázi spousty keší, u kterých mám poznámky, ale jsou jen v mobilu.
Pokud je vytvářím, tak je možnost je uložit nebo nahrát. Pokud je jen uložim tak jsou jen v mobilu. Pokud je ale nahraji tak se dostanou i na web geocaching.com.
Bylo by možné přidat do aplikace filtr, který by mi umožnil vybrat všechny poznámky a nebo umožnil hromadně odeslat poznámky na web.
Některé jsem si na web poslal a některé ne a když se mi smažou (nebo si je smažu) z mobilu tak je nenávratně ztratím.
Do poznámek si většinu píšu informace z terénu, díky nim se dopočítám finální souřadnice a někdy trvá i měsíce než se dopracuji ke všem informacím, které potřebuji do výpočtů

S pozdravem Marfox
Title: Re: náměty
Post by: Menion on January 05, 2015, 15:46:05
Zdravím Marfoxi,

tvému nápadu rozumím a jsem si vědom, že by mohl být užitečný. Nicméně umím si představit, že by vyžadoval docela dost času na vytvoření, takže to není něco co bych si řekl "proč ne" a během dvou hodit ho udělal.

Musím tě tedy odkázat na náš help desk, kde jedinou šancí, je sehnat více než dost pozitivních hlasů lidí, kteří mi tím dají najevo, že by o danou funkci opravdu stáli.

http://help.locusmap.eu/
Title: Re: náměty
Post by: Dan S. on March 16, 2015, 19:34:28
Měl bych dotaz, zda by šlo upravit export trasy s tím, ze by tam byl výběr jaký "Čas stopy" chci exportovat. Konkrétně se jedná o to, že když zaznamenávám trasu, tak u času stopy jsou vždy dvě hodnoty: Čas stopy (vše) a Čas stopy (pohyb). Jde o to, že v rámci tréninku si nahrávám všechny stopy a potom exportuji na Endomondo. Během tréninku si párkrát zastavím (pití, jídlo) a potom mám samozřejmě rozdíl v času stopy "vše" vs. "pohyb". Po exportu a nahrání na Endomondo musím editovat trénink na Čas (pohyb). Po sečtení všech pauziček to dělá rozdíl 10 a více minut.
Jde tedy nějak upravit export tak, aby exportoval čas v pohybu?
Vim, že se dá Locus pauznout (to dělám při delší zastávce), při kratších zastávkách to není ideální (mobil v batohu).
Title: Re: náměty
Post by: Menion on March 16, 2015, 21:40:24
Zdravím. Tady asi nebudu nápomocen. Locus do GPX (ani jiný program pravděpodobně) žádný konkrétní čas neexportuje. Veškeré časy jsou uloženy u jednotlivých bodů na trase a čas který pak Endomonto a jiné servery ukazují jsou napočítané opět z těchto dílčích časů (nejčasteji jen jako čas posledního bodu mínus čas prvního bodu). Takže pokud Endomonto nemá v nastavení možnost aby sám chytře detekoval a vyhodil pauzy, tak Locus díky GPX s tím ale bohužel nic nesvede.
Title: Re: náměty
Post by: Dan S. on March 17, 2015, 08:09:27
Díky za odpověď.
Zeptám se na ještě jednu věc. Jak to vypadá s přímým exportem na Google Drive? Vím, že to teď jde přes sdílení v exportu stopy, ale jedná se mi pouze o export na GDrive (kde si trasy zálohuji, jinak mám vše v Locusu).
Díky
Title: Re: náměty
Post by: Menion on March 17, 2015, 08:41:43
Za málo.

Google Drive: http://help.locusmap.eu/search/Google%20Drive , zdá se že ani vysloveně speciální topic na toto téma neexistuje, takže zájem takový evidentně není. Nepočítej s tím tedy v blízké době i vzhledem k tomu že existuje alternativa jak sám píšeš.
Title: Re: náměty
Post by: Dan S. on April 01, 2015, 09:29:36
Lze nějak přímo z Locusu nahrát stopu na Strava.com?
Jak jsem tady výše řešil celkový čas stopy a čas pohybu u Endomondo, tak Strava to podporuje, takže jsem přešel kompletně na Stravu. U Endomonda jsi mi kdysi psal, že přímý export Endomondo nepodporuje, resp. nechce povolit, tak by mě zajímalo jak je to s Stravou, jestli tam to lze nebo ne?
Dík
Title: Re: náměty
Post by: Menion on April 01, 2015, 09:59:41
Klikni na trasu > z menu vyber "export" > nahoře vyber cíl, tedy v tomto případě "Strava" a "Exportovat"
Title: Re: náměty
Post by: Condor on April 02, 2015, 07:21:57
Zdravím,
Ako hladam tak hladam no nemozem sa dopracovať k funkcii zmeny súradnic aj na webe geocaching.com
Mám na mysli zmenu finalných súradnic napríklad po vypočítani multi alebo mystery keš. V locuse samozrejme túto zmenu mozem urobiť no tá sa nezapíše a nezmení súradnice keš na webe. Ak túto možnosť locus má prosím o navedenie kde to nájdem. Nechce sa mi veriť že to to locus nemá.

V prípade že to nemá myslím že túto funkciu by viacero ludi ocenilo. Používam fakt výborný locus a kvoli tomu musím skočiť do inej aplikácie zmeniť súradnice, vrátiť sa do locusu a dať aktualizovať keš.

Túto zmenu riešim buď priamo na webe alebo častejšie na to používam c:geo kde je aj výber pri zmene či len v aplikácii, alebo aj na webe.

Title: Re: náměty
Post by: Menion on April 02, 2015, 08:52:22
Zdravím,

ehm, nemá.

A dle šesti hlasů který zatím tento nápad má - http://help.locusmap.eu/topic/sync-local-computed-coordinates-to-geocachingcom-profile , mi to nepřijde jako extra žádaná věc. Takže nejšpíše proto to tam zatím není. Druhá otázka je jestli to služba GroundSpeaku vůbec umožňuje.
Title: Re: náměty
Post by: Condor on April 02, 2015, 09:40:58
Vďaka za reakciu. Dá sa žiť aj bez toho a robiť túto činnosť pri každej jednej multi a mystery dvakrát tu aj tam ručne.
Neviem no v mojom okolí si každý kešer zapisuje a mení súradnice na tie správne. Veď o to ide pri multi, mystery a ďalších nie tradičných keš. Alebo len mňa nebaví to za každým robiť na dva krát? Aj to je možné :-D
Čas ukáže... A možno.... :-)
Title: Re: náměty
Post by: Menion on April 02, 2015, 09:43:57
No já spíše nerozumím proč je potřebuješ pak kopírovat zpět. Moc keší osobně ulovených nemám, cca 500, ale nikdy jsem neměl potřebu vypočtené údaje posílat na gc.com.
Title: Re: náměty
Post by: dvzd on April 02, 2015, 19:44:10
Tak zpetne se to muze hodit, treba po nekolika letech se te na finalni souradnice nekdo ze znamych zepta, aby si je zkontroloval. Take bych takovou funkci uvital.
Title: Re: náměty
Post by: Condor on April 02, 2015, 20:18:38
Menion: je na to vela vela praktickych dovov....
-presun kes na GC na skutocnu poziciu
-zaloha vypocitanych suradnic
-znova nacitanie kes do locusu s finalnimi suradnicami (samozrejme aj s WP-povodne umiestnenie)
-poriadok na mape GS potrebny pri zakladani novych kes najma v mestach kde to je plne a zalezi na kazdom metri a skutocnom umiestneni kes
-strata dat v locuse, pripadne celeho zariadenia v terene, zahranici, da sa pozriet cez nieco ine na web a zistit kde to ta kes je a kam ist.
-piklad od dvzd nadomnou
A dalo by sa pokracovat.... ;-) S pribudajucimi rokmi, kes, vymenami zariadeni umerne stupa aj pocet dovodov ;-)

P.S. locus ma nechal pekne v stichu minule leto ked som naplanoval 3000 km trasu do zahranicia, stiahol kese, foto hinty, pouzil offinizer ci ako sa vola ta funkcia, vsetko skontroloval ci to tam je a rano na ceste za Madarskou hranicou zistil ze v locuse nemam ani jeden foto hint. Noc v Rumunsku na hotely vsetko znova, kontrola off, on locus 3x vsetko tam tak v klude spat a rano na ceste zistenie ze zas ziadne foto. Do dnes som neprisiel na to preco sa to deje a na tuto funkciu a ulozenie foto v locuse sa uz nespolieham. Po trase som dal zopar DNF kde sa bez foto hintu nedalo najs. Niektore chutovky fakt mrzia a o to viac ked vecer v hotely o 500 km dalej si clovek pozrie kde bola kes. Co uz aj to patri k tejto hre...
(konecne som si vylial dusu)
Title: Re: náměty
Post by: Menion on April 02, 2015, 20:23:40
No to je pěkná sbírka důvodů. Pak moc nerozumím proč již není více volajících po takové funkci.

Locus tě nechal ve štychu ... no to mě mrzí. Teď už asi problém nedohledáme. Nicméně žádné hlášení podobného ražení nemám, takže bych to skoro i hodil na SD kartu ..
Title: Re: náměty
Post by: Condor on April 02, 2015, 20:48:14
Tu uz sme O.T. no este odpoviem.
Od leta som tu funkciu prestal pouzivat. Skusim nieco GC-offnut a poziem do kedy to vydrzi alebo pri akej cinnosti tie data "zmaze"
Ziadne psie kusy sa v tom case nediali len, trasa, naviguj, navadzaj, hint, detail kes, ofline log, vsetko v ofline mode.
Na SD by som to ani velmi nie... vsetko ine ide OK a neprisiel som ani o kB dat samovolne.
budem referovat v prislusnom vlakne. Mna sameho to mrzi a stve ze sa to stalo a 2x obden to iste. Doma (SK a pristup na net) to ani neriesim lebo fungujem online. No v Transilvanii 2400m/nm kde aj signal GSM bol len len tazko...

Vdaka za reakcie aj za aspon zamyslenie nad tou zmenou finalu ;-)
Title: Re: náměty
Post by: onelook on April 06, 2015, 15:49:27
Zdravím. Locus umí Live Tracking, tedy odesílat pravidelně polohu někam na server. To je super a díky za to.

Takto získaná data není problém zobrazovat třeba na webu. Ale otázka je, jak takto získaná data zase prezentovat v Locusu. Tedy rád bych měl k dispozici opačnou funkci, kdy by si Locus z internetu (klasický HTTP dotaz z nastavitelné URL) tahal ve zvolených intervalech např. nějaké GPX a zobrazoval na mapě. Nebo třeba po rozsvícení displeje, na stisk tlačítka apod., aby to trochu šetřilo baterii. Prostě když se chci podívat na takto zaznamenaná data (jiných osob), která jsou uložená na serveru, aby to bylo snadno možné.

Prostě takový jednoduchý a zároveň univerzální systém pro sledování polohy. Univerzálnost by spočívala v tom, že dané GPX (nebo tak něco) by generoval server a mohl by to dělat z libovolných zdrojů, libovolným způsobem, ... Implementačně by to myslím nemuselo být složité. Co si o tom myslíš?

Nebo to lze nějak udělat již nyní?
Title: Re: náměty
Post by: dvzd on April 06, 2015, 21:13:40
Manualne: Menu > Data > Menu > Import > Vzdaleny soubor
Title: Re: náměty
Post by: onelook on April 07, 2015, 01:46:23
Díky, ale má podstatnou vadu na kráse - je to strašně pracné. Tedy vyvolat to na mnoho tapů, pokaždé napsat znovu URL, potvrdit importovací dialog... Prostě pro nějaké "live" sledování něčeho je to prakticky nepoužitelné.

Pokud by to bylo na kliknutí, tak by bylo potřeba to mít možnost umístit do pravé lištičky s ikonkami/tlačítky a provést bez další interakce s přednastavenými parametry (zejména URL). Do lištičky sice import dát jde, ale stejně je to pro každý refresh strašně pracné.
Title: Re: náměty
Post by: Menion on April 07, 2015, 09:44:37
nemyslím, že je nutné to tak komplikovat ... koukni se na KML Network link, to je přesně to co potřebuješ. Jednou načteš Network link a ten už se pak refreshuje sám jak potřebuješ.
Title: Re: náměty
Post by: onelook on April 07, 2015, 17:38:34
Díky, skoro dokonalé :)
Title: Re: náměty
Post by: Condor on October 13, 2015, 03:41:54
Zdravím,
Oživím a pripomeniem starší návrh ohladne zmeny súradnic finalu z locusu na web geocaching.com
Na nedávnom event sme sa o tom bavili a keďže ludia vedia že tu komunikujem tak sa ma pýtali že čo s tým a či alebo kedy to bude. Vysvetlil som situáciu aj že na túto funkciu je na anglickom fore anketa.
Je tam tuším 8 áno za funkciu čo je málo. Ja sám som hlas nedal z dovodu že to pýta nejaké neviem aké ďalšie prihlásenie alebo registráciu. Prehlasovacie údaje z tohto fora tu mi neberie. To je nejaka iná stránka? Registrovať sa len kvoli jednému hlasovaniu mi príde scestne. Ale OK rešpektujem.
Ak by málo význam nejakých 15-30 hlasov sme ochotní miestna komunita prejsť aj touto prekážkou a zaregistrujeme   zahlasujeme. Ak to hodím do SK skupiny tak tých hlasov bude rádovo viac. Záleží od lenivosti ludi kvoli tomu robiť registráciu.

Ťažké sa opýtam priamo ;-) Kolko hlasov je potrebných aby ste sa nad tým začali zamýšľať?

Dik za odpoved :-)
Title: Re: náměty
Post by: Menion on October 13, 2015, 09:41:33
Zdravím,

1. help.locusmap.eu je primární stránka pro podporu Locusu, zde je to už jen spíše pro skalní fandy, ale nic extra oficiálního
2. počet hlasů je pomocné vodítko, finální slovo ale na počtu hlasů nezáleží. Takže není žádný limit. Nicméně když už dumám "co teď", většinou si zobrazím tento seznam http://help.locusmap.eu/topics/idea/status/all/category/all/sort/popular/page/1 a zkoumám co je a není aktuálně vhodné a reálné
3. jestli si dobře pamatuju, jde tu o nahrávání modifikovaných souřadnic z locusu na web gc.com? To myslím ani není technicky možné kvůli API na straně Groundspeaku
Title: Re: náměty
Post by: Condor on October 13, 2015, 12:04:45
Vďaka za odpovede.

Je to škoda s tou zmenou final súradnic. Dosť žiadaná vec...

Zhodli sme sa viacerí že by bolo dobré ak by sa dala vybaviť keš cez Locus v teréne kompletne bez nutnosti použiť ďalšiu aplikáciu alebo ťažkopádne web rozhranie cez mobil alebo nutnosť sa k nej ešte vracať neskor doma cez comp.

Padali okrem iných a také návrhy a požiadavky na nové funkcie ako napríklad:

Editácia už existujúceho logu na stránke - API asi neumožňuje.

Vytváranie listingu novej keš - to skor asi samostatný Adon.

Editácia alebo zmena nastavení notifikáci na udalosti ako sú publikacia new keš atď. - API asi neumožňuje.

Synchro priateľov z profilu z webu - momentálne manuálny zápis v Locuse.
Rarita k tomu že sa nedá zapísať nick obsahujúci " ; " a Johny;) si nechce zmeniť nick :-D

Odoslanie mailu pre ownera keš - API asi neumožňuje.

Vkladanie smajlov vo formáte tagov tak ako ich podporuje groundspeak.

Oprava alebo zmena ak to je možné:
Pri upozornení na bod v blízkosti na len zobrazené body. Upozorňuje to na všetky body v zložke momentálne.

A toto bolo žiadané najviac:

(Aspoň) Zmena default nastavenia po načítaní inventaru TB  na navštívený - je to otrava to za každým meniť pri odosielaní logu. 

Ideálny stav by bol automatická možnosť. Čiže v nastaveniach niekde označiť tuto možnosť tak aby locus túto činnosť automaticky vykonal pri odosielaní logu. Samozrejme zachovať možnosť prípadnej zmeny. Takže by musel locus prednačitať inventar už pri akcii zalogovať online a označiť všetko na navštíveny. V prípade potreby by človek na karte inventar zmenil na inú možnosť pred akciou odoslať. Ale v 99% prípadoch by sa tej karte nebolo nutné venovať. 


OT: moj osobný problém:
Moj locus nevie nevidí a nemám v ponuke ďalšie mapové aplikácie TomTom ktorý mám. Videl som na iných mobiloch že tam ludia majú možnosť použiť navigačný program ktorý majú nainstallovany pre navigaciu. Nevedel som ze to má takto fungovať a nepoužíval som to. Nie je to nutné no z nejasným osudom mapguestu sa táto možnosť pre mňa moze stat nevyhnutná. Mám v tej ponuke len navigovať cez google, mapy google, earth a streetview. 
Kde moze byt chýba? 

Ďakujem :-)

Title: Re: náměty
Post by: Condor on January 29, 2016, 19:14:45
Návrh prosba :-)

Bolo by možné zapracovať v budúcnosti možnosť pridania prepínača do pravého panelu na ovládanie on/off hardwaroveho kompasu?
Alebo do panelu rýchlych nastavení alebo ovládania. Je jedno kam len nech sa dá k tomu pohodlné dostať.

Mám už zariadenie s kompasom no ten niekedy nefunguje správne alebo je rušený niečím (u mňa v aute v držiaku napríklad) takže zakaždým chodiť do nastavení a off kompas je otravné.

Ďakujem za zváženie a odpoveď.
Title: Re: náměty
Post by: Menion on January 31, 2016, 17:28:23
Podpora pro "hardware kompas" v rychlém přepínači zní celkem rozumně. Přidáno.
Title: Re: náměty
Post by: Condor on January 31, 2016, 18:14:24
Dik :-)

Testoval som ten kompas prečo mi to v aute lieta ako besné a dôvod nie je v rušeni. Iné aplikácie kompasu sú kľudne a ukazujú normálne.
Locus prehnane reaguje na vibrácie v aute. Ani nie tak na otrasy ale jemné vibrácie točia kompas jak prasa. Filter orientácie na max silný nepomáha.
Deje sa to len v Locuse. Napríklad GPS status kompas je OK.
Title: Re: náměty
Post by: Condor on February 01, 2016, 20:27:10
Dik za zákazkovú funkciu  8) :)
Tak bleskovo som to nečakal  :o

Precitlivelosť na otrasy však zostala bez zmeny  :(
Title: Re: náměty
Post by: Menion on February 03, 2016, 09:11:53
Za málo.

"Přecitlivělost" i tak zůstane. Na to prozatím nemám lepší řešení.
Title: Re: náměty
Post by: Condor on February 03, 2016, 14:20:52
Geocaching online log Trakovacích predmetov TB/CG východzie nastavenie na NAVŠTÍVENÝ.
Čo viac dodať... Nechceme to robiť stále dokola znova  ;)
Ďakujem za Tvoju podporu na:

http://help.locusmap.eu/topic/geocaching-online-log-tbcg-default-settings-on-visited-nav%C5%A1t%C3%ADven%C3%BD (http://help.locusmap.eu/topic/geocaching-online-log-tbcg-default-settings-on-visited-nav%C5%A1t%C3%ADven%C3%BD)
Title: Re: náměty
Post by: Condor on February 04, 2016, 14:34:56
Zdravim, znova ja  ::) Hold nove zariadene ine poziadavky  ;)

Hladal som nenasiel... ani v config.

Nastavenie hrubky spojovacej ciary medzi bodom a WP je pri velkom rozliseni displeja tenka ako vlas a v podstate neviditelna.

Mam kvoli tomu nastavene vacsie zozlisenie mapy a aj vacsie ikony. Ocakaval som ze pri vacsich ikonach sa zvacsi aj tato ciara. No nie je tomu tak.

Da sa to niekde nastavit alebo do ktorej kategorie spada tato ciara? V config?

Dik za odpoved  :)

P.S. Android 6.x nepodporuje (ma zakazane alebo vo co go?) farebne ikony v oznamovacej liste takze krasna najlepsia aplikacia Locus ma len biely stvorec nejako "do...generovany". Takze do buducna pre A.M. 6.x prosime nejaku peknu holograficku ikonu  8)

P.S. Tip
Neviem ako to je s tymi ikonami v Android – Marshmallow no vacsine aplikacii to do... ikonu.
Ale je zopar aplikacii ktore si dokazu "pretlacit" povodnu farebnu ikonu.
Napriklad Live Internet Speed Monitor. Treba pozriet ak sa to dá ako to maju urobene.
Priklanam sa k povodnej farebnej ikone  ;)
Title: Re: náměty
Post by: Menion on February 04, 2016, 18:32:40
Zdravím, nastavení tloušťky čáry v nastavení ani konfiguračním souboru není. Ta čára je záměrně co nejtenší aby na mapě nerušila. Pouze v případě, že je to čára mezi keší a finálním waypointem, kreslí se trošku zvýrazněná.

A ikony ... no ona je to myslím novinka už od verze 5, že všechny ikony změní na komplet bílé. Zdá se že problém trvá i v Androidu 6. Zatím jsem se ale nedostal k zaúkolování grafika aby zkusil vyrobit něco Locusu podobné ale v bílé. Tak snad si na to vzpomenu až ho zase uvidím :).
Title: Re: náměty
Post by: Condor on February 04, 2016, 18:42:40
Hádanka  :)
Ktorá z týchto 3 čiar je ta výraznejšie ktorá vedie k finálu?   :o
(http://s22.postimg.org/6nwq9dpd9/Screenshot_20160204_183648.jpg) (http://postimg.org/image/6nwq9dpd9/)
Tie čiary sú pri obrovskom priblížení! A na čistom mieste mapy lebo ináč by som ich nenašiel vôbec.
Title: Re: náměty
Post by: poutnikl on February 04, 2016, 18:57:57
Dik :-)

Testoval som ten kompas prečo mi to v aute lieta ako besné a dôvod nie je v rušeni. Iné aplikácie kompasu sú kľudne a ukazujú normálne.
Locus prehnane reaguje na vibrácie v aute. Ani nie tak na otrasy ale jemné vibrácie točia kompas jak prasa. Filter orientácie na max silný nepomáha.
Deje sa to len v Locuse. Napríklad GPS status kompas je OK.

Otázka ale je, jak moc užitečný je zrovna v autě HW kompas, protože v autě víc než jinde je obzvláště stabilní GPS kompas, založený na směru pohybu.
Title: Re: náměty
Post by: Condor on February 04, 2016, 19:02:27
Potnikl:
no a presne kvoli tomu som chcel to rzchle dostupne on/off kompas. Automaticka zmena to u mna neriesi lebo na krizovatke ked zastanem tak mapu toci 360° hore dole v kuse  ;)
Title: Re: náměty
Post by: Menion on February 04, 2016, 21:38:54
Ah ta spojnice k final bodu je pěkná chybka kterou mi nikdo neřekl, opraveno, díky.
Title: Re: náměty
Post by: agilka on February 07, 2016, 00:12:14
...no že o tom zde nyní čtu, již dávno jsem to chtěl zmínit, tak to bych se u těch spojovacích čar též přimluvil za jejich zesílení, teď to vypadá jako snad jen 1 pixel ☺.
Jinak možnost uživatelského nastavení vítána, ale ne nezbytná.
Ty linie se zejména na pestrém pozadí některých map docela vytrácejí, musí se tak leckdy i zdlouhavě dohledávat.
Tím víc, čím větším zoom anebo jejich větší vzdálenost od sebe, kdy se již snadno vytratí jejich prostorová kontinuita.
Viděl bych to na cca zdvojnásobení šíře všech typů spojnic....
Title: Re: náměty
Post by: Menion on February 07, 2016, 06:59:03
Ted je situace takova, ze nikdo prozatim nezadal moznost cary nekreslit. Zesileni by mohlo toto privest. Takze okazka pro me spise je... Opravdu maji pro vas cary takovy uzitek, ze stoji zanto je zvyraznit?
Title: Re: náměty
Post by: Condor on February 07, 2016, 08:38:38
No ani ja som doteraz nič nežiadal lebo som tie čiary videl   ;)
Teraz sú mi WP na mape zbytočné keď neviem ku ktorému bodu patria!
Vidim nejaký parking, nejaký stage číslo 1, nejaký rozcestník.... No neviem ku ktorej keš to patrí! Nedá sa to nijako zistiť. V detaile WP to nie je napísané takže ani klik na WP nepomôže.
Takže mám na mape nič nehovoriace guličky  :-\
Title: Re: náměty
Post by: agilka on February 07, 2016, 10:57:53
...zásadní věc to pro mě asi až tak nebude, ale proč nám třeba jen tak pro radost a) neulevit očím, b) nezvýšit přehlednost a operativnost
Title: Re: náměty
Post by: Condor on February 07, 2016, 11:31:49
O.T.
Ja neviem.....  niekedy mam pocit ze Locus na geocaching pouziva len tych 10-15 mojich kamaratov...
A ze v aute za jazdy snad len ja jediny?

Viem... tu na forum pride len zlomok promile uzivatelov. Z mojho okolia co sa pozname osobne partia 30 ludi geocacherov pouziva Locus tak 10-15 a tu chodim len ja!

Na zmeny v Locuse pocujem len nazor ked sa stratneme pri kesovani alebo na eventoch. Nanajvys povedia mne  ze: "mohol by si napisat do Locusu nech s tym nieco robia" ked uz su s niecim privelmi nespokojny alebo im nieco nefunguje.

Vacsinu veci "riesim" vysvetlenim funkcie alebo kde ako to nastavit alebo to rovno ja nastavim a ludia uz na to nesahaju  :)

Co mi teda zostava..... Len tu tvrdo bojovat  8)
Title: Re: náměty
Post by: dvzd on February 07, 2016, 18:21:52
Ted je situace takova, ze nikdo prozatim nezadal moznost cary nekreslit. Zesileni by mohlo toto privest. Takze okazka pro me spise je... Opravdu maji pro vas cary takovy uzitek, ze stoji zanto je zvyraznit?
Ano.
Title: Re: náměty
Post by: Dan S. on February 08, 2016, 19:53:13
Menione mohl bys změnit ikonu u "Body zájmu"? Je to stejná ikona jako u " Data" a pokud máš ikony např. v pravém panelu, tak nepoznáš která je která. Dík
Title: Re: náměty
Post by: Menion on February 09, 2016, 12:34:01
Tahle funkce je v jakési "beta" fázi, takže na ikonku též určitě ještě dojde.
Title: Re: náměty
Post by: Dan S. on February 10, 2016, 15:31:56
v beta fázi to je už více než rok :-)
Title: Re: náměty
Post by: Menion on February 10, 2016, 18:17:26
Rok a pul

Tapatalk

Title: Re: náměty
Post by: Dan S. on February 11, 2016, 12:45:01
Někde jsem četl, že na letošek máš v plánu předělat "Body zájmu", tak bych se přimlouval za možnost skrytí(zobrazení všech POI, zrychlilo by to práci s mapou, viz http://help.locusmap.eu/topic/poi-onoff-offline-db-poi (http://help.locusmap.eu/topic/poi-onoff-offline-db-poi)
Title: Re: náměty
Post by: Dan S. on February 12, 2016, 10:00:10
Šlo by přidat i TTS k upozornění na získání a ztracení pozice GPS - GPS zapnuta, GPS vypnuta? Ono těch různých nastavených zvuků je dost a dá se v tom ztratit.
Title: Re: náměty
Post by: Condor on March 20, 2016, 02:14:25
Ah ta spojnice k final bodu je pěkná chybka kterou mi nikdo neřekl, opraveno, díky.

Tak neviem... všetky čiary zostali ako vlas 1px čiže takmer neviditeľné.

Už som z toho nového displeja v HD nešťastný :-( všetko čo sa dalo nastaviť na 150-200% som zväčšil aby to bolo vidieť.
To že okrem vector mapy (dá sa nastaviť rozlíšenie) je skoro všetko nepoužiteľné je strašne :-( Taká google mapa napríklad text a názvy miest sú bez šance malé absolútne nečitateľné.

Všetky trasy čo mám uložené majú základné nastavenie hrúbky takže 1px čiže ich nevidim. (Tie čo som potreboval ručne edit na 10px) Nastavenie pre celú zložku a hrúbku trasy som nenašiel. Aj keď sa mi zdá že som to niekde v predošlých verziách videl niekde. Doteraz som to nepotreboval.

Plánovanie trasy cez pridať meranie a bod či ako sa to volá často používam. Vygenerovana trasa navigácie má hrúbku 1px počas vytvárania takže netuším nevidim.... Pri navigácii už potom sa dá nastaviť hrúbka. Na tento displej mám 20px.

Spojnicu GPS stred nemôžem dát väčšiu lebo zväčší všetky objekty ktoré potom sú cez celý displej. Samostatné to nejde.

A ďalšie objekty a čiary ktoré sú fix 1px.......

Som už z toho na nervy :-( A to som sa tešil na väčší displej s lepším rozlíšením :-(


Ľudia ako používate Locus na 5" HD  displejoch? Vidíte tam tie vecí?


(http://s9.postimg.org/e6o8ibmnf/Screenshot_20160320_021906.jpg) (http://postimg.org/image/e6o8ibmnf/)

HTC M9 - 1080 x 1920 pixels (~441 ppi pixel density)
HTC 500 - 480 x 800 pixels (~217 ppi pixel density)
Nexus 7 - 800 x 1280 pixels (~216 ppi pixel density)

Ak by som chcel mať Locus ideálny ako som ho videl na starom tak by som potreboval celý komplet Locus x2 väčšie zobrazenie v defaulte.
Takže new Locus Pro HD ;-)
Title: Re: náměty
Post by: Dan S. on March 20, 2016, 09:34:15
Nastavení tloušťky čáry u importovaných, vytvořených,.... tras jde přímo ve složce, ťapni na 3 tečky u složky - editovat - hlavní nastavení - a tam si nastavíš barvu, tloušťku,.. čáry.
V Přidat trasu a měření si klikni na ten klíč - Definovat šířku -  a zobrazí se ti opět nastavení tloušťky čáry.
V nastavení Locusu - Různé - si nastav výchozí tloušťku a barvu čáry všech importovaných, vytvořených tras.
Title: Re: náměty
Post by: Condor on March 20, 2016, 12:06:01
Dan Seliga
Dik za odpoveď...
Samozrejme všetky tieto možnosti som skúšal ale napríklad nastavenie zložky trasy 3 bodky nemu mi vyhodí the možnosti a koniec! Nikam ďalej žiadne nastavenia hodnoty nič. Môžem len vybrať jednu z tých možnosti a nič viac. Tam som to hľadaj ako prvé. edit - tak som to úspešne nastavil. Tie štyry možnosti cez klik na niektorú nič ale mení sa to dole na tej čiare. Hľadal som to v konkrétnej možnosti vo výbere. Takže ďalšia čiara úspešne viditeľná
Vytváranie trasy píšem o modrej trase ktorú generuje navigácia nie o tej fialovej čiare merania. Edit: hrúbku čiary ovplyvnilo nastavenie ktoré som teraz mení asi pre zložku trasy alebo už ani neviem ktoré. Do ktorej skupiny čiar je táto zahrnutá. Ale je už 10 px takže tiež OK.
Hlavné nastavenia, rôzne, farba hrúbka import... to bolo druhé čo som urobil! Nastavené mám 10 a žiadna zmena.
Locus používam skoro denne skoro 3 roky a vždy sa nájde niečo čo netuším kde to je ale tieto veci viem kde sú.
Celý Locus si ale ja ako užívateľ po jednotlivých položkach nemôžem (a ani všetko nie je dostupné) prispôsobovať. Keď to už ja nedokážem tak zbežný užívateľ to... asi odinstallajuje.
Tak to riešim aj ja ak zistím že nejaká aplikácia je "malá" na HD a ďalej to neriešim.
 
(http://s16.postimg.org/57xe0r8g1/Screenshot_20160320_115251.jpg) (http://postimg.org/image/57xe0r8g1/)
 Jednotlivo čo sa dalo a čo som našiel v nastaveniach aj v config súbore som po zväčšoval.
Je kopec ďalších objektov a čiar ktoré sa nedajú nikde nastaviť a problém že niektoré vecí sú zahrnuté v skupine objektov a nedajú sa samostatne. Takže po zväčšení je čiara OK ale potom napríklad okno bodu je na celý displej.
Mapy ako tak znásilnene na 250% a text následne zmenšený na 50% pre vektorové lebo tam to potom ani na displej nevojde.
Také ako tak použiteľné nastavenie.


Pre Meniona

Skus si požičať nejaké HD zariadenie a skús na takom pracovať aspoň deň. Potom si rad vypočujem Tvoj názor.
Title: Re: náměty
Post by: Condor on September 30, 2016, 02:13:47
Ted je situace takova, ze nikdo prozatim nezadal moznost cary nekreslit. Zesileni by mohlo toto privest. Takze okazka pro me spise je... Opravdu maji pro vas cary takovy uzitek, ze stoji zanto je zvyraznit?

Menion:
Ďakujeme za možnosť zvýrazniť spojnice keš a WP cez config.cfg.
Práve som to teraz náhodou našiel keď som riešil v config niečo iné.
Systémom pokus výsledok som zistil aj to že parameter 0.0 je final.ostatné body.

Si nám to tu zabudol napísať že je to pridané ;-)
Konečné tie čiary vidno aj na HD u mňa 5.3

Title: Re: náměty
Post by: Menion on September 30, 2016, 08:57:56
Zdravím,
nevím teď co je ještě za problém a co je vyřešené. Též se divím, že tam máš tolik tenkých neviditelných čar atd. ale může se to stát pokud jsi přenesl nastavení Locusu ze starého telefonu s horším rozlišením na nový, bylo to tak?

Jinak právě proto abych tohle odladil, jsem si před rokem koupil Galaxy S7, takže větší DPI už snad ani mít nelze.
Title: Re: náměty
Post by: Condor on September 30, 2016, 14:04:01
Žiadny problém ;-)
To som písal poďakovanie že do config pribudla možnosť nastaviť si hrúbku spojníc čiar medzi bodmi :-)
Title: Re: náměty
Post by: Menion on October 01, 2016, 09:20:52
Oki, fajn. Nicméně jak jsem psal, kromě velikosti textů v rastrových mapách (online nebo stažené offline), kde je jediné řešení zapnutou "změnu rozlišení mapy", všude jinde by se velikosti měli přizpůsobovat rozlišení displeje. Nicméně pokud bylo nastavení přenesené z jiného telefonu, je pravda že to může udělat neplechu. A jinak za málo.
Title: Re: náměty
Post by: NaLaNo on November 05, 2016, 11:31:38
Ahoj, mám pár drobností na vylepšení logování kešek v tomto skvělém programu (používám poslední Pro verzi) za který děkuji:
1) V nastavení chování po zalogovování kešky by se mi libila volba zobrazit mapu nebo návrat na mapu - teď mi zůstane otevřena keš v režimu logování
2) Pokud se používá šablona na logování kešek, pak by to chtělo, aby při logování kurzor blikal na konci jako v dřívějších verzích. Teď je na začátku.
3) Chtelo by to snížit datovou náročnost logování. Prvotní otevření dialogu na logování sežere 740kB dat. Což není málo vzhledem k FUP, taky to v pustině na edge připojení dost dlouho trvá. Před mnoha měsíci jsem dostal vyjádření od Meniona, ze je to asi načítáním seznamu a stavu travelbugů. Ty by se minimálně mohly načítat až po kliknutí na záložku.
Title: Re: náměty
Post by: Axel on November 06, 2016, 19:17:16
Kedze nam Panoramio nadobro skoncilo, neuvazuje sa o nejakej jeho nahrade v Locuse?
Google maps urcite nepojde, takze co tak napriklad vrstva Mapillary...?
Title: Re: náměty
Post by: Menion on November 10, 2016, 09:32:05
@NaLaNo: zdravím na fóru.
1) na mapu by se Locus měl vrátit pokud se stane alespoň jedna z věci, tedy pokud si například zaškrtneš "Skrýt keš", tak Locus po úspěšném zalogování keš skryje a vrátí se na mapu
2) díky, opraveno
3) no inventář se načítá v poslední záložce až na vyžádání, hmm tohle musí být jedině tvůj profil a to teda koukám, že je to tak velké, podívám se na to

@Axel: zajímavé, nicméně můžu maximálně doporučit umístit to jako srozumitelný nápad sem http://help.locusmap.eu/
Title: Re: náměty
Post by: NaLaNo on November 10, 2016, 12:01:16
@menion Děkuji za tento skvělý program, Locus byla jedna z prvních aplikací, kterou jsem před lety koupil.
1. díky moc, to by asi stačilo. Skrytí ale někdy vadí, když je v listingu nalezené keše indicie pro další keš, která ale nemusí být ta nejbližší
2. Já díky
3. pro info, měl jsem teď v držení 4 nebo možná i 5 trackovatelných předmětů
4. Ještě mám další námět, na vylepšení multikeší s hodně waypointy. ty jsou nyní seřazené podle aktuální vzdálenosti a mapě pospojované červenou čarou s úvodními souřadnicemi. Ale mnoho multikeší je postavené tak, že se chodí od jedne stage k následující. v tom Locus nijak nepomáhá, když jsem na stage s kódem S12, tak není úplně lehké najít v seznamu S13. Náměty
a) umožnit seřadit, (na záložce keše), waypointy podle kódu waypopintu nebo ideálně je zobrazit v pořadí, jak jsou definované
b) umožnit z detailu waypointu rovnou přejít na následující waypoint - podle řazení v bodu a)
c) umožnit zobrazit na mapě jinou čarou cestu od waypointu k dalšímu waypointu. ale to by se muselo umět vypínat, podobně jako čáry ke keši. Možná by to stačilo jen pro aktivní kešku, resp. po zobrazení hintu s názvem nad waypoint by to ukázálo směr k dalšímu waypointu. Ale to už možná moc velká fantazie. Ale hezká.
Title: Re: náměty
Post by: wadesss on November 29, 2016, 21:04:07
Zdravím ve spolek
Měl bych návrh na drobné vylepšení.Narazil jsem na takovou věc-pokud si přes databázi z geogetu natáhnu do Locusu vypočítané keše
mám dvě možnosti buď se ikona na mapě označí a přesune na finální waypont nebo se neoznačí a zůstane na původních souřadnicích keše.Já bych uvítal třetí možnost výběru a to označit,ale nepřesouvat.Jistě,že se bez toho dá žít,ale proč nenabídnout další možnost,kterou by snad uvítalo víc kačerů v podle mne nejlepším programu na nejen geocaching.
Title: Re: náměty
Post by: libor007 on December 17, 2016, 21:53:33
Zdravím, měl bych prosbu - určitě půjde lehce udělat. Bylo by možno v seznamu přidat také koloběžku? Je tam kde co, koloběžkáře by ikonka jistě potěšila. Děkuji.
Title: Re: náměty
Post by: NaLaNo on January 17, 2017, 09:32:22
Ahoj, nahrál jsem si verzi 3.21.1 Pro, abych vyzkoušel, jestli se při logování keší dává kurzor na konec šablony, jak jsme se o tom v listopadu zde bavili. Požadavek sice byl splněn, kurzor je na konci textu, ale drobný problém je v tom, že ten kurzor je i na začátku textu. (jinak řečeno ten komentář k logu se mi nepředvyplňuje dle šablony). V předchozí verzi 3.21.0 to tutově fungovalo, jen ten kurzor byl na začátku komentáře.
Chová se to stejně v režimu logování online i offline.
Prosím, nešlo by to upravit?
Title: Re: náměty
Post by: Menion on January 17, 2017, 17:56:37
Zdravím, moc nerozumím popravdě.

Když dám logovat u keše, tak ta hodnota je aktuálně korektně předvyplněná a kurzor bliká na konci textu. Jak u tebe může blikat i na začátku, to tam máš dva kurzory? A co máš v šabloně a co vidíš když začneš logovat?
Title: Re: náměty
Post by: NaLaNo on January 18, 2017, 09:16:53
Omlouvám se, napsal jsem to nepochopitelně..
Prostě se mi nic nepředvyplní
Ve formátu předvyplnění mám:
{t}, Děkujeme moc za naši {c}. nalezenou kešku.
a když dám logovat se na kešce, tak je pole komentář prázdné s blikajícím kurzorem na začátku a šedivě je tam předvyplněno Komentář. To vlastně zmizí, když začnu psát.
Title: Re: náměty
Post by: Menion on January 20, 2017, 11:40:56
Hmm to je divné.
Nad tím nastavením textu, je ještě zaškrtávátko, kterým se ten "předvyplňovací systém" zapne, to je zaškrtlé?
Title: Re: náměty
Post by: NaLaNo on January 20, 2017, 13:47:49
Jsem trotl, není zaškrtlé, tím pádem to není divné. Díky, buď jsem si ho mimoděk odšktl, anebo černá magie.
Kurzor je na konci textu, takže je to perfektní, díky moc.
Když už jsi na 'drátě', se zeptám, jestli ses díval, proč je tak datově náročné první zobrazení okna na logování kešky.Teď jsem to zkusil, a obnáší to 795 kB dat, což je někde v divočině přes edge dost časově náročné.
Title: Re: náměty
Post by: Menion on January 22, 2017, 08:00:36
Perfekt, jsem rád že teď už to funguje.

Velikost při prvním logování .. koukám na to a možná jsem našel jednu věc co lze vylepšit. Tohle se děje jen při prvním načtení profilu, nicméně zkus to tedy v další verzi, snad to bude lepší. Díky
Title: Re: náměty
Post by: NaLaNo on January 22, 2017, 20:31:48
Přesně tak, to velké množství dat teče jen při prvním pokusu logovat po otevření Locusu. Pak už to je minimum dat (4KB), dokud se drží Locus v paměti...
Díky, pak dám vědět, jak to pomohlo..
Title: Re: náměty
Post by: steve2 on March 12, 2017, 17:27:21
Ahoj,
teraz si robim ročnú štatistiku (prevýšenie, najazdené km..) iba z uložených tras cez funkciu trasy- štatistiky. Bolo by možne niečo ako majú cyklocomputery,celkove najazdené  km, prevýšenia , priem. rychlosť .......bez toho aby musela byť každá jazda uložená ? (niečo v menu: uložiť hodnoty iba do štatistiky ... a ta by sa mohla v lubovolnom čase resetovať)  Aby sa  nemuseli ukladať rutinné- opakované jazdy-trasy, kde ich je potom neprehladne vela.

Dakujem, Steve.
 
Title: Re: náměty
Post by: Žajdlík Josef on March 12, 2017, 18:32:43
No já nevím, pokud by nemusela být trasa uložena, jak by Locus rozeznal co je kolo, turistika či lyžování? Osobně se mi osvědčil tento postup. Záznamy si ukládám do různých složek podle sportu a každý rok odděleně. Nejjednodušší je u každého profilu záznamu rovnou určit kam se data ukládají. Například kolo ukládám do "cyklistika2017". Pro statistiku stačí jednoduše otevřít složku, dát "vybrat vše" a "statistiky". Je to jen pár kliknutí.
 Případně je možné si u každého záznamového profilu zvolit i automatický export třeba do Stravy a statistiky sledovat tam.
Title: Re: náměty
Post by: Menion on March 13, 2017, 16:59:47
Bohužel Steve, nic takového zatím není možné a ani není v plánu. Jak psal Pepa, záznam trasy a následné statistiky jsou celkem na pár kliknutí ...
Title: Re: náměty
Post by: steve2 on March 14, 2017, 23:15:35
Vdaka za odpoved, robil som to tak , ale chcel som sa nejako vyhnút mazaniu rutinných zaznamenaných jazd po ukončení štatistiky.
Trocha z iného rožku, je ve to velká fantazia , aby dashboard fungoval na uzamknutej obrazovke ? (niečo ako náhrada respektive vytunený cyklocomputer, i ked  pomocou ovladania gestami  je to celkomO.K)

Steve
Title: Re: náměty
Post by: NaLaNo on March 17, 2017, 13:39:10
Velikost při prvním logování .. koukám na to a možná jsem našel jednu věc co lze vylepšit. Tohle se děje jen při prvním načtení profilu, nicméně zkus to tedy v další verzi, snad to bude lepší. Díky

Ahoj, tak jsem zkoušel zalogovat kešku, bohužel, při logování první kešky mi to dalo 700 kB. Subjektivně se mi zdá, že se to trochu zrychlilo. Ale datová darda to je stále.
Title: Re: náměty
Post by: stavar on April 16, 2017, 10:20:39
Narazil jsem na jeden námět na vylepšení.Nevím jak to bude zajímavé pro ostatní,ale mně by se to líbilo  :D.Locus umožňuje při
importu z databáze GeoGetu db3 nakonfigurovat při vyluštěné kešce "Přesunout na finální waypoint",to je užitečné a fajn,ale vlastně je možné jen nepřesunout-neoznačit nebo přesunout-označit.Já to vidím ještě na další variantu nepřesunout-označit.Tak vlastně i v terénu poznám okamžitě z obrazovky,že tuhle keš mám vyluštěnou a současně vím kde je startovací pozice.V současnosti poznám buď,že ji mám vyluštěnou,ale nevím kde byl původní bod nebo nepoznám,že jsem ji vyluštil a musím se proklikat kontrolně do waypontů.Jistě je tu možnoust nechat si zobrazit všechny wayponty ke všem staženým keším,ale to je většinou naprosto nepřehledné,další varianta nechat si zobrazit pomocí filtru vypočtené,ale pak nevidím ostatní  :-\.Nevím zda existuje nějaká další možnost,jak toto řešit Teď mne napadlo - pomocí filtru doplnit novou možnost-nechat zobrazit u keší pouze finální wayponty a ostatní skrýt.Popravdě ta první varianta se mi líbí víc  ;) Byl bych rád pokud by se dalo tuto vychytávku do programu zakomponovat.
Title: Re: náměty
Post by: Condor on April 16, 2017, 11:19:57
Pribúdajú tu nové návrhy tak skúsim pripomenúť tie moje z dávna...

Groundspeak pred pár dňami zmenil a umožnil zmenu súradníc na finálne pri všetkých typoch keš. Konečne!
Mám otázku či pri tejto zmene náhodou neurobil aj nejakú zmenu v API prístupe a či sa táto zmena súradníc nedá zapracovať do Locusu.

Ďakujem za overenie tejto zmeny a možnosti.

Taktiež pripomínam a na kolenách prosím za celú komunitu kešerov z kraja (znova na evente na kolenách prosili) o nastavenie pri procese odosielania logu na karte inventáru prevolené nastavenie predmetov - TB na navštívený. (Ideál by bolo aj automaticky načítať to tiež človek musí 1000 krát to isté robiť)
Ušetrilo by to ľuďom to nezmyselné demo denne tisíc krát opakovane klikanie pri každom jednom logu že: Načítať, vybrať akciu či čo to tam píše (už ani neviem lebo táto činnosť už je manuálna podvedomá), označiť všetky ako navštívený.
Ďakujeme.
Title: Re: náměty
Post by: general77 on April 24, 2017, 08:22:44
Ahoj, měl bych také jeden návrh, zda by šlo přidat do bluetooth manažeru snímač teploty. Vlastním totiž tento snímač rychlosti a kadence (https://www.aliexpress.com/item/Fitness-Bluetooth-Bike-Speed-Sensor-Cadence-Altitude-Mileage-Temperature-Air-Pressure-Gradient-Sensor-Wireless-Bicycle-Computer/32763498372.html?spm=2114.40010508.4.19.I0l23N), který umí snímat i tlak, teplotu, výškové metry a úhel stoupání.
Díky Zdenek
Title: Re: náměty
Post by: Žajdlík Josef on April 24, 2017, 11:19:12
To vypadá dobře, funguje Ti i předávání nadmořské výšky z barometru do Locusu?
Title: Re: náměty
Post by: general77 on April 24, 2017, 11:45:55
Nadmořská výška se mi zobrazuje, ale nevím z čeho si to Locus bere. Mám totiž stáhnuty do Locusu  výškové body.
K tomu snímači jde stáhnout firemní aplikace, ale ta je jen v čínštině. Zkoušel jsem ji, jen abych věděl, že snímač funguje. Ukazovalo to vše rychlost, kadenci, výškové metry, teplotu i tlak.
Title: Re: náměty
Post by: Žajdlík Josef on April 24, 2017, 12:58:56
MYslím, že bys to zjistil v nastavení/senzory/tlak-kalibrace. Záložka nastavení. Na ní je vidět jestli je zapnutý tlakový senzor. Jestli se tam zobrazuje i BT senzor ale netuším. Tlak z barometru my měl být mnohem přesnější než s SRTM souborů o GPS ani nemluvě.
Title: Re: náměty
Post by: general77 on April 25, 2017, 15:52:24
Tak jsem to zkoušel a nějak mi to nejde. Tlakovy senzor vůbec nejde zapnout. Musela by být zřejmě možnost připojení měřiče tlaku přes bluetooth manažera.