Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - onelook

#16
S tím prvním si dovolím nesouhlasit - tohle by platilo v případě, že by všechny parametry byly stále ve stejném poměru. Mám nachozeno a naježděno dost s různými skupinami a vím, že tomu tak není. Někomu dělají problém kopce - stoupá pomalu. Někomu  kopce problém nedělají, ale chodí obecně pomaleji. Při klesání jsou rozdíly možná největší.

Alespoň načtení seznamu profilů z nějakého textového souboru místo umístění na tvrdo do zdrojáků/binárky mi přijde užitečné a s relativně malým programátorským úsilím vzhledem k užitečnosti.
#17
Nevím to, ale mám stovky záznamů tras,  ze kterých si udělám celkem dobrý přehled. A aby to nebylo tak jednoduché, tak chodím/jezdím s různými skupinami lidí a tempo je různé. Když bude dostatečná nabídka profilů, tak by to použitelné být mělo. Otázka je, zda to pak zase bude přehledné. Zkusím něco dostat z těch záznamů...

Odesláno z mého Vodafone Smart ultra 6 pomocí Tapatalk

#18
Ahoj, tohle je hodně užitečná funkce, ale bez konfigurovatelnosti je to ... nechci říct přímo k ničemu, ale prostě hodně omezující. Přeci jen každý chodíme/jezdíme apod. jinak.
#19
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Ztráta GPS signálu
September 23, 2015, 11:54:53
Zdravím, narazil jsem na takový podivný problém, který nevím, čím je způsoben a jak se ho zbavit. V telefonu mám koupený Locus Pro a časově omezenou free beta verzi. Běžně používám Locus Pro a v posledních dnech mi při nahrávání trasy vypadává GPS signál. Ikonka pro vyvolání info o GPS se změní - přibude tam ikonka hodin. Když na to kliknu, tak se dozvím, že žádná satelity nenalezeny. Pokud GPS v Locusu vypnu a zapnu, tak se prakticky ihned najde spousta satelitů a fixne se poloha. Když odejdu zpět do mapy, prakticky ihned vidím zase ikonku s hodinami. Zaznamenaná trasa je taková velmi nepřesná lomená čára - prostě polohu to najde jednou za čas. Zkoušel jsem restartovat telefon - nepomohlo to. Naproti tomu jsem zkoušel nahrávat na stejném telefonu v Locus Free (beta) a tam to funguje bez problémů. Takže to zřejmě není problém telefonu jako takového.
#20
Zdravím, díky za přidání informace o datu a času bodu na zaznamenané trase. Nicméně v případě krátkého názvu trasy se tyto informace zobrazují oříznuté. Zejména u času mi to hodně vadí. Šlo by to prosím pořešit?
#21
To zní také zajímavě. Já znám jen HTC, Samsung a Huawei (tedy tři konkrétní modely) a vyšlo to po stránce kvality na stejno.
#22
Díky, to zní hodně dobře. Co prosím myslíš "celým dnem"? 24 hodin, 16 hodin, 8 hodin, ...?
#23
Díky. Vím, že to nebude nikdy zcela objektivní.
#24
Ahoj, rád bych si udělal představu o tom, jaký telefon koupit/nekoupit. Telefon mám, ve všem mi celkem vyhovuje, ale výdrž záznamu trasy v Locusu je nic moc. O reálné výdrži se bohužel toho člověk nikde moc nedočte.

Prosím uživatele Locusu, kteří mají nějaký telefon (nebo jiné zařízení s Androidem a GPS) a mají nějaké zkušenosti s výdrží telefonu při záznamu trasy, aby napsali přesný typ zařízení a dobu, po jakou vydrží baterie, pokud běží záznam a jinak toho člověk na telefonu moc nedělá (nesvítí displej, vypnutá data, ...). Případně cokoli jiného, co k danému tématu patří. Samozřejmě jde o orientační hodnoty, ale když napíše zkušenosti více uživatelů, tak budou mít větší vypovídací hodnotu.

Případně co používáte pro prodloužení výdrže, na jak dlouho to stačí, jak jste spokojeni/nespokojeni?

Za sebe:

  • Samsung S3: cca 8 hodin
  • Huawei Y300: cca 10 hodin
#25
Ahoj, máš k nim také nějaké rozumné souřadnice? Jinak mapky jsem takto už vytvářel, napiš mi soukromou zprávu a něco s tím uděláme. Dělal jsem si na to nějaké nástroje, ale nejsou tak nějak snadno použitelné (aneb dělal jsem si je jen pro sebe, takže na uživ. přívětivost jsem kašlal).
#26
Na wikipedii píší:
Beidou-1 byl spuštěn 30. října 2000 (verze 1A; verze 1B pak 20. prosince téhož roku). Jedná regionální aktivní polohový systém s 3+1 geostacionárními družicemi, Je omezen na území Činy (území mezi 70. a 140. stupněm východní délky a 5. a 55. stupněm severní šířky) a počtem aktivních uživatelů.

Nějak mi nejde dohromady pasivní fungování (tedy mobil nic nevysílá, ale jen přijímá signál z družic a lokálně spočítá polohu) a omezení počtem aktivních uživatelů. Chápe to někdo?
#27
Zdravím, v režimu navigace, když posouvám mapu, tak se mi vypočtená trasa, která se zobrazuje slabší čárou v určitém úseku zvýrazňuje. Nicméně nějak podivně. Jakoby měla "zpoždění". Těžko se to vysvětluje - nejlépe je to vidět na přiloženém videu. Z počátku to vypadá, že by čára mohla začínat v tom místě trasy, které je nejblíže středu mapy. Ale později tomu tak zjevně není.

Video: http://uloz.to/xJH3i4uP/p1240373-mp4
#28
V pohodě :) Kdybych mohl pomoci nějakým logem nebo tak něčím, stačí říct.
#29
Ahoj, tak to bude tou verzí - na store vidím jen 3.9.3.4 (beta) pod Locus Free, i když jsem v té  beta skupině. Novější nemohu nikde najít.
#30
Díky. Zkoušel jsem ten import z Gmailu. Jedná se o klasickou Gmail aplikaci od Googlu, akorát používám záměrně trochu starší verzi (4.7.1), ale to asi nebude mít vliv. V příloze emailu je klasické GPX (většinou z Locusu, z mapy.cz nebo z cykloserveru). Ale bohužel mi to nefunguje. Tedy Locus se spustí, ale nestane dále nic. Nezobrazí se okénko o potřebě uložení a importu. Ani se rovnou neotevře importní dialog (což bych čekal). Ani se trasa rovnou nenaimportuje. Prostě se jen spustí/zobrazí Locus.

Oprávnění pro čtení emailů rozhodně potřeba není. Spousta aplikaci, které používám a pomocí kterých otevírám přílohy z Gmailu, nic takového nemají. Třeba MuPDF pro čtení PDF má jen WRITE_EXTERNAL_STORAGE a INTERNET. A normálně si tím otevřu PDF poslané v příloze emailu otevřeného v aplikaci Gmail.

Celkem bych čekal, že proto ani ze strany aplikace nebude třeba nějaká zvláštní podpora. Vlastně mi to tak funguje u všech aplikací, které jsem zkoušel, kromě Locusu.

Jinak díky za ostatní úpravy.