Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - onelook

#46
Zdravím, můžete prosím někdo nasdílet tento (volně šiřitelný) prográmek pro konverzi SQLite map na GEMF? Locus formát GEMF podporuje a je údajně rychlejší, tak bych to rád vyzkoušel a případě používal (zkonvertoval si do toho formátu dosavadní SQLite mapy).

Původní web je bohužel již mimo provoz (webovou stránku lze najít na http://web.archive.org/web/20130525051206/http://koti.welho.com/tstenbe3/GemfTool.html, ale daný soubor již nikoli).
#47
Link is dead :(
#48
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
March 29, 2014, 00:59:56
OK, díky za odpověď, chápu. Možná jsem to i překomplikoval a stačilo by generovat statickou overlay vrstvu (případně s upravitelným rozsah výšek v nastavení nebo konfiguračním souboru) nebo někdy třeba uděláš něco jednoduššího a třeba i praktičtějšího, co pomůže s daným problémem. Víceméně jde jen o to, že z výškových dat v podobě stínu není dobře vidět, kudy se vydat, aby to bylo víceméně po rovině, kam je to do kopce a jak moc, kudy z kopce a jak moc. Přičemž to je při volbě kudy dál v terénu velmi užitečné a věřím, že by to využilo hodně lidí. Každopádně i bez toho je Locus super!
#49
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: náměty
March 27, 2014, 04:47:34
Zdravím. Také bych měl jeden námět. Locus umí zobrazovat overlay se stínovým náznakem výšky terénu. To je sice pěkné na efekt, ale pro výškovou orientaci by bylo lepší zobrazovat overlay takový, kde by výška odpovídala intenzitě barvy (případně v nějaké barevné škále). Tedy podobně, jako je to zvykem u klasických papírových map. Ovšem zde by to jako "nulový bod" mohlo brát výšku dle aktuální polohy (případně volitelně třeba střed zobrazeného výřezu mapy apod.). Při zobrazení tohoto overlay by pak bylo jasně vidět, kudy vede cesta přibližně po rovině, kudy je to do kopce, kudy z kopce. Tohle v běžném terénu na mapě moc vidět není a při orientaci v terénu by to mělo dobré využití. Aby překrytí bylo dobře viditelné, muselo by mít poměrně malou průhlednost (ideálně volitelnou někde v nastavení) a tedy je třeba, aby se dalo rychle vypnout/zapnout (možnost umístit ikonku do postranního panelu).
#50
SPP = Serial Port Profile (http://en.wikipedia.org/wiki/Bluetooth_profile)
OPT_* = řetězcové konstanty, které patrně reprezentují příkazy, pomocí kterých lze komunikovat s GPS zařízením přes ten virtuální COM port (viz třeba http://bt747.svn.sourceforge.net/viewvc ... iew=markup)

Přemýšlím, zda bych to mohl řešit formou nějakého pluginu, který bych si udělal, ale jak na to koukám, tak asi ne :(

Jinak je tam i verze pro Android, ale asi ještě není hotová ... na homepage http://www.bt747.org se tím nechlubí:
http://bt747.svn.sourceforge.net/viewvc ... org/bt747/
GPL by by byl problém při převzetí kódu, ale pro zjištění komunikačního protokolu by s tím být problém neměl (a to je to podstatné, na tom ostatním myslím není nic zajímavého).

EDIT: Seznam podporovaných zařízení je celkem rozsáhlý:
http://www.bt747.org/compatible_gps

EDIT2: Priority jsou samozřejmě na tobě. Nevím, jaký by o to byl zájem. Na druhou stranu, pokud by to fungovalo dobře a výdrž mobilu by byla relativně ohromná (bez GPS a displeje Androidí mobily vydrží hodně dlouho ... při nejhorším ještě v režimu letadla...) a při zapnutí displeje (nebo třeba v pravidelných intervalech) by si to bleskově stáhlo data a jinak by to pěkně spinkalo, byla by to paráda pro delší výlety a bral bych to jako základní věc a nikoli nadstandard, který se dá bez problémů oželet. S logováním pomocí externí GPS by to samozřejmě šlo, ale chyběla by mi ta čára na mapě, abych hned na místě viděl, kudy jsem šel, jak má zorientovat mapu, kudy se třeba vrátit, když narazím na překážku apod.
#51
Já tu externí GPSku nemám, takže to nemohu vyzkoušet, ale podle informací na webu se mi zdá, že to podporuje. Viz třeba na (je to v Javě a něco je tam i pro Android):
http://bt747.svn.sourceforge.net/viewvc/bt747/trunk/

A nějaké info:
http://www.gpspassion.com/forumsen/topi ... C_ID=85368
http://trick77.com/2008/07/12/how-to-ho ... -software/

(nepročítal jsem to detailně)

Z čeho vychází tvá informace, že to nepodporuje?

EDIT: Chápu to tak, že se GPSka chová jako SPP zařízení a vidím tam příkazy jako:
private static final String OPT_ERASE_MEMORY = "E";
private static final String OPT_DOWNLOAD = "a";
takže bych čekal, že pošleš příkaz pro stažení dat a GPSka ti na nasype, pak třeba pošleš pro smazání dat a data se z GPSky smažou apod. S komunikaci přes SSP by neměl být problém (zkoušel jsem to s jinými zařízeními než GPS) a na mobilech, kde jsem to zkoušel, tak to fungovalo dobře.

Také přes USB se chová jako VCOM (virtuální sériový port). Opravdu bych neočekával, že tam bude někdo programovat různé komunikační protokoly pro sériovou komunikaci přes USB (přes který orig. program umožňuje stahovat data) a jiný protokol pro sériovou komunikaci přes BT. Fyzická vrstva komunikace je jiná, ale na aplikační úrovni nevidím důvod, proč by to mělo být jiné a proč by si to měl výrobce ztěžovat.
#52
> Nápad zajímavý ale nerealizovatelný.

Z jakého důvodu nerealizovatelný? (aneb myslím si opak)

> Osobně mám stále nejlepší zkušenosti s SGS2.

Jaká byla, prosím tě, výdrž na baterii u SGS2?
#53
Díky. Zvýšenou odolnost nutně nepotřebuji, ale samozřejmě je to příjemný bonus.

1) Můžeš prosím uvést, jakou dobu při logování GPS (bez zapnutých mobilních dat, WIFI, displeje, ..., případně jen občas kouknout na mapu) to Defi+ na jedno nabití zhruba vydrží?

@Menion: 2) Jak je to s tou externí GPSkou? Je nutné mít v telefonu nonstop zapnuté bluetooth, přes které se bude online posílat aktuální souřadnice nebo lze cachovat trasu do paměti v externí GPS a po zapnutí displeje telefonu si to jednorázově stáhne data z externí GPSky? Typicky někam třeba jedu na kole a jen občas krátce kouknu na mapu, abych věděl, kam dál. Zbytek doby se jen loguje trasa, abych při dalším pohledu viděl na mapě čáru a měl také trasu zdokumentovánu. To by mobil mohl teoreticky spinkat a mít zanedbatelnou spotřebu. Třeba http://www.alza.cz/gps-modul-do-auta-eu ... 103567.htm má 128 MB paměti (což je předpokládám strašně moc paměti), ale nevím, jaké operace umožňuje přes Bluetooth. A asi budou i jiné krabičky...

3) Máš, prosím tě, nějaké konkrétní externí GPS přístroje vyzkoušené, že to s nimi bez problémů funguje/nefunguje? A máš vyzkoušené nějaké telefony, jakou mají výdrž se zapnutou bluetooth, se kterým přijímají souřadnice?

4) Máš nějaké zkušenosti s jinými přístroji než s tou Xperií X8? Předpokládám, že to testuješ na něčem s lepšími parametry. Koukám, že máš Galaxy Nexus - tam vidím problém s pamětí (16 GB, z toho půjde využít ještě méně) je celkem málo na různé typy map včetně ortofoto v detailech apod. a 32 GB verzi dělat nebudou). A nekazí zobrazení detailů pentile maska? Mě na Desire je to hodně znát oproti mobilu s klasickou RGB maskou. Jsem zvyklý na Desire (AMOLED 480x800 px s pentile maskou, které mapu dost degraduje), ale pořád se v něco kazí, takže budu muset pořídit něco jiného. Kromě toho u Desire nevidím na displeji na slunci vůbec nic (musím najít stín a ještě pořádně něčím zaclonit). Je mi jasné, že čím menší displej, tak tím menší to bude žrout při rozsvíceném displeji. Ale zase na mapu koukám jen občas a krátce, takže si nemyslím, že to bude tvořit podstatnou část spotřeby. A na velkém displeji (resp. hlavně s velkým rozlišením) bude mapa lépe vidět bez nutnosti s ní "šmrdlat" sem a tam (takže zase displej bude svítit kratší dobu a bude to pohodlnější), takže bych si dovedl představit klidně i HD rozlišení (to by musela být krásná mapa :)). Třeba HTC One X. Jiné potřeby mám také, ale tam se celkem snad dovedu zorientovat z jiných diskusí a webů, nicméně nějaké testy výdrže logování GPS, citlivost a přesnost GPS apod. jsem nikde nenašel a tady je předpokládám hodně lidí, kteří telefon používají tímto způsobem.

@dvzd 5) Jak dlouho ti, prosím tě, vydrží s GPS+Locus logováním to Evo 3D? A jakou používáš tu externí GPS? MAXX jsem zatím nikde neviděl prodávat :( A kdo ví, zda se bude prodávat v ČR :( Nějaký šedý dovoz asi bude, ale zase problémy se zárukou...
#54
Zdravím, mám trochu netradiční dotaz, ale jaký mobil doporučujete pro Locus? Turistická navigace má trochu specifické požadavky - výdrž na baterie při zapnuté GPS, alespoň trochu čitelné na slunci, solidní příjem GPS v terénu, v lese (ve městě se turistická navigace moc nepoužije), dost místa na mapy atd. Prosím pozitivní i nagativní zkušenosti nebo porovnání, pokud máte zkušenost s více přístroji. Děkuji
#55
Information / Re: [POLL] - what to do in 2011!
December 26, 2010, 04:34:37
Tracks:
- import KML tracks
- show selected tracks over map
- record new track
- export to KML
#56
Prográmek v .NETu pro konverzi map z TAR do SQLITE formátu. Struktura DB a její obsah jsem určoval od pohledu, takže nezaručuji korektnost konverze. Pokud by k tomu byla nějaká specifikace, bylo by to lepší.

Ke stažení:
http://www.edisk.cz/stahni/73381/tar2sq ... .22KB.html

Heslo:
forum.asamm

Příklad použití:
Tar2Sqlite.exe z_15.tar 15 vysledek.sqlitedb
Tar2Sqlite.exe z_16.tar 16 vysledek.sqlitedb
Tar2Sqlite.exe z_17.tar 17 vysledek.sqlitedb
Tar2Sqlite.exe z_18.tar 18 vysledek.sqlitedb
Tar2Sqlite.exe z_19.tar 19 vysledek.sqlitedb

Ze souborů z_15.tar až z_19.tar vytvoří jednu DB vysledek.sqlitedb. Parametry:
1) vstupní soubor
2) zoom podle TAR formátu
3) výstupní soubor (když neexistuje, tak se vytvoří, jinak se přidává)
#57
Implemented / Re: Offline režim
December 25, 2010, 20:45:20
No ... popravdě je mi to celkem jedno - zvyknu si na cokoli. Možná bych to ale dal do Správce map do menu (tam tedy zatím žádné není - tedy zřídit nové). Tam se dá dostat poměrně rychle - kliknout v pravém horním rohu na ikonku "správce map" a stisknout tlačítko "menu". A přijde mi to tam i celkem logické ... ve správci map volím, zda použiji online mapu, offline nacachovanou mapu, uživatelskou mapu.

EDIT: Ale nevím ... možná v nastavení to bude lepší.
#58
Implemented / Offline režim
December 24, 2010, 22:13:56
Zdravím, bylo by možné přidat režim offline, kdy je možné využívat nacacheované dlaždice (ne jen atlasy v samostatných souborech), ale nesnaží se to stahovat chybějící dlaždice z netu? Tedy když by dlaždice v cache nebyla, tak by se prostě nezobrazila. Důvod ... drahá mobilní data. Vytvářet samostatné atlasy mi přijde kontraproduktivní, protože pak bych musel vždy volit vhodný atlas a také bych nemohl používat to, co jsem někdy prohlížel, ale speciálně nestahoval (=je v cache). Tedy nejlepší mi přijde všechno házet do jednoho uložiště.

Díky

PS: Super aplikace!