Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - onelook

Pages: [1] 2 3 4
1
Maps / Re: LiDAR- Digital Terrain Models (DTM) of European countries
« on: February 16, 2021, 10:02:16 »
Hello, do you have this data for Czech Republic, Slovakia and Poland?

2
Tools / Re: sqlite to GEMF map conversion tool
« on: August 17, 2020, 07:02:02 »
Can I find this tool anywhere now, please? Dropbox link is expired.

3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Vyladění seskupování bodů (POI)
« on: February 24, 2018, 13:06:55 »
Nemohu si s tím parametrem hrát, takže nedovedu posoudit, jaký má vliv. Ale každopádně děkuji. Ty Tvé screenshoty vypadají dobře, protože na nich máš stovky bodů. Tam mi slučování samozřejmě dává smysl. Mě jde o to, když už ve viditelné oblasti mapy mám třeba jen jednotky nebo malé desítky bodů. Tam už bych rád viděl jednotlivé body a nikoli skupiny.

Ale logicky mi přijde, že závislost slučování na celkovém počtu bodů v mapě nedává smysl. Že ta závislost by měla být na celkovém počtu bodů v aktuálně viditelném výřezu mapy.

Řekněme, že koukám na oblast Prahy. Mám tam třeba 20 bodů. Pak lze uvažovat o tom, zda nějaké z nich sloučit nebo ne. Ale proč by to mělo ovlivňovat to, že někde na Moravě mám nebo nemám dalších 5000 bodů, když jsou zcela mimo viditelnou oblast? Tyhle body na Moravě by neměly nijak ovlivnit to, zda se některé z těch 20 viditelných bodů sloučí nebo ne.

Tohle je trochu extrémní příklad, na kterém se snažím ukázat, že by slučování mělo logicky záviset na něčem jiném. Na aktuálním zooomu určitě, na DPI telefonu asi také. Ale dále nikoli na počtu bodů ve složce, ale na počtu bodů ve viditelném výřezu mapy.

Aneb v případě, že těch neskrytých bodů ve složce mám v řádu stovek, tak se to chová celkem rozumně. Když jich mám přes 1000, jak jsi psal, tak se to chová ve stejném případě jinak - z mého pohledu hůře. A ty ostatní body jsou někde daleko od viditelné oblasti mapy.

V praxi mi nyní nejde o nějaké extrémní případy, ale o to, že si zobrazím třeba všechny kešky v kruhu o poloměru 10 až 20 km, když se chystám na nějaký výlet, abych viděl všechny kešky v oblasti. Kešky nejsou pochopitelně rozmístěny moc rovnoměrně, ale ani extrémně nerovnoměrně.

4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Vyladění seskupování bodů (POI)
« on: February 24, 2018, 10:22:37 »
Ahoj, díky za postřeh, o té položce vím, ale to podle mě definuje hranici zoomu, kdy se z velkých ikonek stanou barevné tečky. Což je hezké a jsem rád, že se to lze nastavit - trochu jsem si s tím pohnul.

5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Vyladění seskupování bodů (POI)
« on: February 23, 2018, 18:47:40 »
Zdravím Menione, díky za rychlou odpověď. Odhadl jsi to naprosto přesně. Když jsem snížil počet zobrazených bodů ve složce, chová se to jinak - rozumněji. Přemýšlím nad tím, k čemu tam ta závislost na celkovém počtu bodů je. Aneb ty ostatní body mohou být úplně někde jinde než v aktuálně zobrazeném výřezu a neměly by logicky ovlivňovat to, zda se něco právě teď seskupí. Závislost třeba na počtu bodů ve viditelném výřezu bych pochopil. A myslím, že spočítat body v zobrazeném výřezu bude výpočetně triviální oproti vlastnímu vykreslení nebo spočítání, které body jak seskupit. To grupování bodů mi dává smysl právě především v případě, kdy těch bodů mám hodně (tisíce, desítky tisíc, ...). Pak body v malých zoomech totálně překrývají velké oblasti mapy a program reaguje znatelně pomaleji. Ale jinak je to super, oceňuji, že v případě velkého počtu bodů, když je zobrazen jejich rozumný (i celkem velký) počet, je program svižný a je vidět, že používá efektivní datové struktury a algoritmy. Pěkný večer.

6
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Vyladění seskupování bodů (POI)
« on: February 23, 2018, 15:49:00 »
To je opravdu zajímavé. Nevím, čím to je. Oba máme FullHD. Locus Map mám v poslední verzi.

7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Vyladění seskupování bodů (POI)
« on: February 23, 2018, 12:14:48 »
Quote
Obrazne povedané ak sa ikony priblížia tak že by sa dotýkali alebo prekrývali tak dôjde k zlúčeniu.

To by sice celkem dávalo smysl, ale tak to nyní nefunguje. Seskupuje to body, které jsou daleko od ostatních. Aby to bylo názornější, přikládám dva screenshoty. Je to přesně identický výřez, jednou se zapnutým seskupováním a jednou s vypnutým. Všechny body jsou hodně daleko od sebe, ve výřezu je jejich málo (jestli počítám dobře, tak 6), je to už poměrně velký zoom (15) a stejně to 3 z nich sloučí. Abych ty body viděl, musel bych zazoomovat ještě víc nebo vypnout to slučování bodů.

8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Převod souboru SQLL do formátu GPX
« on: February 21, 2018, 00:16:58 »
Dobrý den, tím SQLL myslíte co? Z jaké aplikace ten soubor pochází? Pokud jde o SQLITE databázi Locusu, tak by to měl Locus zase otevřít a v něm pak lze data vyexportovat do GPX.

9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Vyladění seskupování bodů (POI)
« on: February 21, 2018, 00:05:15 »
Zdravím, seskupování bodů je fajn věc, ale přijde mi trochu nevyladěné. Seskupují se mi body, i když jich mám už ve výřezu velmi málo. Např.:Nešlo by, prosím, tam udělat nějaké nastavení míry, kdy už se má seskupovat? Klidně do konfiguračního souboru, pokud je problém to mít v GUI. Takto musím hodně zoomovat, abych ty body viděl. A pak zase nevidím okolí těch bodů, takže se dost snižuje přehlednost. Vím, že seskupování mohu vypnout, ale i přes rychlé nastavení je to dost nepříjemné. A když vypnu seskupování zcela, tak v menších zoomech mám celý displej prokrytý ikonkami, nevidím vůbec mapu. A v některých zoomech je to ještě pomalé, protože se vykresluje velké množství ikonek.

Nebo ještě mě tak napadá, že by pomohla i možnost si u určité složky POI bodů určit, od jakého nejmenšího zoomu se mají body zobrazovat na mapě.

10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mapa pokrytí signálem T-Mobile
« on: January 31, 2018, 21:36:21 »
Je třeba to stahovat v jiném formátu ... třeba sqlite nebo TAR, kdy se stahují jednotlivé dlaždice a z těch se vytvoří balíček.

11
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Výpočet času naplánované tůry
« on: January 21, 2016, 08:24:34 »
S tím prvním si dovolím nesouhlasit - tohle by platilo v případě, že by všechny parametry byly stále ve stejném poměru. Mám nachozeno a naježděno dost s různými skupinami a vím, že tomu tak není. Někomu dělají problém kopce - stoupá pomalu. Někomu  kopce problém nedělají, ale chodí obecně pomaleji. Při klesání jsou rozdíly možná největší.

Alespoň načtení seznamu profilů z nějakého textového souboru místo umístění na tvrdo do zdrojáků/binárky mi přijde užitečné a s relativně malým programátorským úsilím vzhledem k užitečnosti.

12
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Výpočet času naplánované tůry
« on: January 20, 2016, 11:31:58 »
Nevím to, ale mám stovky záznamů tras,  ze kterých si udělám celkem dobrý přehled. A aby to nebylo tak jednoduché, tak chodím/jezdím s různými skupinami lidí a tempo je různé. Když bude dostatečná nabídka profilů, tak by to použitelné být mělo. Otázka je, zda to pak zase bude přehledné. Zkusím něco dostat z těch záznamů...

Odesláno z mého Vodafone Smart ultra 6 pomocí Tapatalk


13
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Výpočet času naplánované tůry
« on: January 19, 2016, 23:49:38 »
Ahoj, tohle je hodně užitečná funkce, ale bez konfigurovatelnosti je to ... nechci říct přímo k ničemu, ale prostě hodně omezující. Přeci jen každý chodíme/jezdíme apod. jinak.

14
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Ztráta GPS signálu
« on: September 23, 2015, 11:54:53 »
Zdravím, narazil jsem na takový podivný problém, který nevím, čím je způsoben a jak se ho zbavit. V telefonu mám koupený Locus Pro a časově omezenou free beta verzi. Běžně používám Locus Pro a v posledních dnech mi při nahrávání trasy vypadává GPS signál. Ikonka pro vyvolání info o GPS se změní - přibude tam ikonka hodin. Když na to kliknu, tak se dozvím, že žádná satelity nenalezeny. Pokud GPS v Locusu vypnu a zapnu, tak se prakticky ihned najde spousta satelitů a fixne se poloha. Když odejdu zpět do mapy, prakticky ihned vidím zase ikonku s hodinami. Zaznamenaná trasa je taková velmi nepřesná lomená čára - prostě polohu to najde jednou za čas. Zkoušel jsem restartovat telefon - nepomohlo to. Naproti tomu jsem zkoušel nahrávat na stejném telefonu v Locus Free (beta) a tam to funguje bez problémů. Takže to zřejmě není problém telefonu jako takového.

15
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Pop-up okénko bodu trasy - bug
« on: September 23, 2015, 10:59:05 »
Zdravím, díky za přidání informace o datu a času bodu na zaznamenané trase. Nicméně v případě krátkého názvu trasy se tyto informace zobrazují oříznuté. Zejména u času mi to hodně vadí. Šlo by to prosím pořešit?

Pages: [1] 2 3 4