Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - onelook

#2
V tomto mám nějaké know-how, ale bez jasného zadání těžko něco realizovat.
#3
Ahoj, na jakém zařízení/operačním systému/webovém prohlížeči?

Na Android lze odchytávat a následně přesměrovat odkazy pomocí Intent Filters. Je patrně nutné pro to vytvořit speciální aplikaci. A dané adresy webů, ze kterých se má přesměrovávat musí být myslím explicitně uvedené v době tvorby aplikace a nemohou být uživatelsky konfigurovatelné.

Na desktopu v Chrome/Firefoxu by asi mohl pomoci plugin Redirector: https://chrome.google.com/webstore/detail/redirector/ocgpenflpmgnfapjedencafcfakcekcd


O.
#4
Zdravím, vzhledem k Mercatorovu zobrazení většiny používaných map je měřítko (skutečná vzdálenost na jeden pixel) závislé na zeměpisné šířce. Ale Locus zobrazuje měřítko při pohybu na mapě stále stejné. Mění/připočítává se jen při zoomu nebo někdy i při pohybu, ale tak nějak "náhodně". Takže někdy se zobrazuje zcela nesmyslné měřítko. Mohlo by to být i potenciálně nebezpečné, pokud na mapu někdo spoléhá a zrovna se mu to zobrazí chybně. Při zoomu je změna měřítka přitom naprosto plynulá.

Locus Classic, nicméně v Locus 4 to vidím stejně chybně
#5
Zdravím, děkuji pěkně, bylo to přesně tím :) Tedy problém vyřešen.
#6
Ahoj, řeším problém s Locusem na Redmi Note 9 Pro při navigaci. Při zapnutí navigace dojde vždy k zapnutí fullsceen módu (Nastavení/Ovládání/Displej/Celá obrazovka), který na tomto telefonu nefunguje správně a není vidět horní a dolní lišta Locusu. V menu lze fullscreen zase vypnout, ale při zapnutí navigace se fullscreen zase zapne. Locus verze  3.61.
#7
Hello, do you have this data for Czech Republic, Slovakia and Poland?
#8
Tools / Re: sqlite to GEMF map conversion tool
August 17, 2020, 07:02:02
Can I find this tool anywhere now, please? Dropbox link is expired.
#9
Nemohu si s tím parametrem hrát, takže nedovedu posoudit, jaký má vliv. Ale každopádně děkuji. Ty Tvé screenshoty vypadají dobře, protože na nich máš stovky bodů. Tam mi slučování samozřejmě dává smysl. Mě jde o to, když už ve viditelné oblasti mapy mám třeba jen jednotky nebo malé desítky bodů. Tam už bych rád viděl jednotlivé body a nikoli skupiny.

Ale logicky mi přijde, že závislost slučování na celkovém počtu bodů v mapě nedává smysl. Že ta závislost by měla být na celkovém počtu bodů v aktuálně viditelném výřezu mapy.

Řekněme, že koukám na oblast Prahy. Mám tam třeba 20 bodů. Pak lze uvažovat o tom, zda nějaké z nich sloučit nebo ne. Ale proč by to mělo ovlivňovat to, že někde na Moravě mám nebo nemám dalších 5000 bodů, když jsou zcela mimo viditelnou oblast? Tyhle body na Moravě by neměly nijak ovlivnit to, zda se některé z těch 20 viditelných bodů sloučí nebo ne.

Tohle je trochu extrémní příklad, na kterém se snažím ukázat, že by slučování mělo logicky záviset na něčem jiném. Na aktuálním zooomu určitě, na DPI telefonu asi také. Ale dále nikoli na počtu bodů ve složce, ale na počtu bodů ve viditelném výřezu mapy.

Aneb v případě, že těch neskrytých bodů ve složce mám v řádu stovek, tak se to chová celkem rozumně. Když jich mám přes 1000, jak jsi psal, tak se to chová ve stejném případě jinak - z mého pohledu hůře. A ty ostatní body jsou někde daleko od viditelné oblasti mapy.

V praxi mi nyní nejde o nějaké extrémní případy, ale o to, že si zobrazím třeba všechny kešky v kruhu o poloměru 10 až 20 km, když se chystám na nějaký výlet, abych viděl všechny kešky v oblasti. Kešky nejsou pochopitelně rozmístěny moc rovnoměrně, ale ani extrémně nerovnoměrně.
#10
Ahoj, díky za postřeh, o té položce vím, ale to podle mě definuje hranici zoomu, kdy se z velkých ikonek stanou barevné tečky. Což je hezké a jsem rád, že se to lze nastavit - trochu jsem si s tím pohnul.
#11
Zdravím Menione, díky za rychlou odpověď. Odhadl jsi to naprosto přesně. Když jsem snížil počet zobrazených bodů ve složce, chová se to jinak - rozumněji. Přemýšlím nad tím, k čemu tam ta závislost na celkovém počtu bodů je. Aneb ty ostatní body mohou být úplně někde jinde než v aktuálně zobrazeném výřezu a neměly by logicky ovlivňovat to, zda se něco právě teď seskupí. Závislost třeba na počtu bodů ve viditelném výřezu bych pochopil. A myslím, že spočítat body v zobrazeném výřezu bude výpočetně triviální oproti vlastnímu vykreslení nebo spočítání, které body jak seskupit. To grupování bodů mi dává smysl právě především v případě, kdy těch bodů mám hodně (tisíce, desítky tisíc, ...). Pak body v malých zoomech totálně překrývají velké oblasti mapy a program reaguje znatelně pomaleji. Ale jinak je to super, oceňuji, že v případě velkého počtu bodů, když je zobrazen jejich rozumný (i celkem velký) počet, je program svižný a je vidět, že používá efektivní datové struktury a algoritmy. Pěkný večer.
#12
To je opravdu zajímavé. Nevím, čím to je. Oba máme FullHD. Locus Map mám v poslední verzi.
#13
QuoteObrazne povedané ak sa ikony priblížia tak že by sa dotýkali alebo prekrývali tak dôjde k zlúčeniu.

To by sice celkem dávalo smysl, ale tak to nyní nefunguje. Seskupuje to body, které jsou daleko od ostatních. Aby to bylo názornější, přikládám dva screenshoty. Je to přesně identický výřez, jednou se zapnutým seskupováním a jednou s vypnutým. Všechny body jsou hodně daleko od sebe, ve výřezu je jejich málo (jestli počítám dobře, tak 6), je to už poměrně velký zoom (15) a stejně to 3 z nich sloučí. Abych ty body viděl, musel bych zazoomovat ještě víc nebo vypnout to slučování bodů.
#14
Dobrý den, tím SQLL myslíte co? Z jaké aplikace ten soubor pochází? Pokud jde o SQLITE databázi Locusu, tak by to měl Locus zase otevřít a v něm pak lze data vyexportovat do GPX.
#15
Zdravím, seskupování bodů je fajn věc, ale přijde mi trochu nevyladěné. Seskupují se mi body, i když jich mám už ve výřezu velmi málo. Např.:Nešlo by, prosím, tam udělat nějaké nastavení míry, kdy už se má seskupovat? Klidně do konfiguračního souboru, pokud je problém to mít v GUI. Takto musím hodně zoomovat, abych ty body viděl. A pak zase nevidím okolí těch bodů, takže se dost snižuje přehlednost. Vím, že seskupování mohu vypnout, ale i přes rychlé nastavení je to dost nepříjemné. A když vypnu seskupování zcela, tak v menších zoomech mám celý displej prokrytý ikonkami, nevidím vůbec mapu. A v některých zoomech je to ještě pomalé, protože se vykresluje velké množství ikonek.

Nebo ještě mě tak napadá, že by pomohla i možnost si u určité složky POI bodů určit, od jakého nejmenšího zoomu se mají body zobrazovat na mapě.