Podivně chovající se čára při navigaci

Started by onelook, July 24, 2015, 10:44:49

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

onelook

Zdravím, v režimu navigace, když posouvám mapu, tak se mi vypočtená trasa, která se zobrazuje slabší čárou v určitém úseku zvýrazňuje. Nicméně nějak podivně. Jakoby měla "zpoždění". Těžko se to vysvětluje - nejlépe je to vidět na přiloženém videu. Z počátku to vypadá, že by čára mohla začínat v tom místě trasy, které je nejblíže středu mapy. Ale později tomu tak zjevně není.

Video: http://uloz.to/xJH3i4uP/p1240373-mp4
  •  

Menion

No ... :). Funguje to tak, že Locus počítá poměr mezi tím kolik už jsi z navigační trasy projel a kolik ti ještě zbývá. A dle toho poměru pak vykresluje navigační trasu, ted tence část co jsi projel a část co zbývá. Tím jak se vzdaluješ od bodu který Locus má jako aktuální aktivní bod, tak se ta vzdálenost k ujetí též zvětšuje a pak se to vykresluje jak sám vidíš.

Nicméně je tam ještě větší problém, který způsobuje že to vykreslení není zcela přesné. Takže dneska jsem jel cca 500 km trasu s Locusem a bohužel se špatně spočítal ten poměr, takže většinu cesty jsem tu trasu prostě vůbec neviděl (vykreslovala se jen tence). Musím se tedy na to podívat a zkusím vylepšit i tenhle problémek, děkuju!
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •