Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - wlashack

#1
Zdravím,
před časem mi přestalo fungovat Automatické zálohování. netuším proč, nic jsem v aplikaci nenastavoval. Už nějaký čas se mi v Locusu objevuje ,,červený vykřičník", na který když kliknu, vidím v Oznámeních, že:

Automatické zálohování
Chyba: bohužel, tohle nyní nefunguje
Nelze nalézt ověřovací údaje
zzgdr, code: 401

Proces neúspěšný.

Netuším, co s tím, ale tohle potřebuji, aby fungovalo. Poradíte? Díky.
#2
Zdravím,
mám nastaveno pravidelné zálohování a pokaždé o tom najdu v Locusu zprávu. Je možné tu notifikaci vypnout? Pokud ano, kde? (používám "nový" Locus gold, hraje-li to roli).

Díky a přeji další úspěšný rok. 👍
#3
Zdravím,
používám ,,nový" Locus a kreslím si do něj vlastní ikonky. S tím souvisí i potřeba otevřít v telefonu složku Locus/Icons a nahrát tam .zip s obrázky. Dělám to jednou za uherský rok, roky to v pohodě šlo, ale včera jsem na svém ,,Samsung Galaxy Note Pro 9" nemohl složku s Locusem vůbec najít. Nakonec jsem to obešel tím, že jsem si uložil a stáhnul zálohu Locusu, v ní vyměnil ten .zip za nový a z té zálohy zas Locus ,,obnovil".

Otáza ale zní — aktuálně se ke složkám Locusu na Androidu nedá dostat? Anebo jsem jen ,,málo hledal"?

Díky.
#4
Zdravím,
před nějakým časem se mi v Locusu 4 aktivovala funkce, která neustále zamyká obrazovku, a abych s ní mohl znovu hýbat, musím odkroutit pole ,,Tažením odemknout". Vůbec netuším, kde se to tam vzalo, k ničemu to nepotřebuji, akorát mi to dost komplikuje práci s aplikací. Nicméně nedokážu přijít na to, jak to deaktivovat. Poradíte prosím? Vypadá to takto:
#5
Zdravím,
používám offline LoMapy a zajímá mě, jestli jde nějak vyhledat místo podle textu, který je v LoMapě uvedený? Zadat do vyhledávání např. pojem ,,Mowana", aby se mi zobrazilo místo, kde je tenhle pojem v mapě použitý pro název bývalé trampské osady (viz obrázek). Zkouším to, nedaří se, ale věřím, že to přece musí jít.  :)
Poradíte? Díky!


#6
Zdravím,
používám audiotrenéra, který donedávna mluvil hlasem Elišky (kterou mám rád).

Po zakoupení nového telefonu a obnovení dat i nastavení Locusu ze zálohy mi audiotrenér mluví anglicky a nedaří se mi najít, kde to změnit. Našel jsem volbu hlasu jen v nastavení Navigace, a tam mám Elišku. V audiotrenérovi anii jinde jsem už volbu hlasu neobjevil. Poradíte prosím?

Díky!
#7
Zdravím,
před rokem jsem si koupil předplatné Gold, teď mi vypršelo. Automatické prodloužení (platba) nevím jestli neproběhla, protože mi přišly dva potiřečící si emaily — jeden, že se platba nezdařila a hned za ním druhý, že mi Google děkuje a mé předplatné pokračuje (spíš se kloním k tomu, že platba neprošla, protože si myslím, že se měla strhnout z eurového účtu a já pár dní předtím přesunul všechna eura na účet jiný).

Kouknutím do Locusu jsem zjitil, že:
— mi hlásí, že žádné předplatné aktuálně nemám (kliknutím na ikonku svého účtu a tam na ,,Předplatné produktů")
— nedokážu najít, kde si předplatné obnovit
— všiml jsem si u poslední aktualizace, že novinkou je ,,jednorázová platba" (nebo tak nějak to tam nazýváte), což pokud by znamenalo si to koupit napořád za nějakou chlapskou cenu, udělám to rád

V každém případě teď vůbec nevím, co dělat. Pomůžete mi se zorientovat?
#8
Zdravím,
právě si na nový telefon dávám Locus (mám Gold předplatné). Myslel jsem, že to bude celé automatické, když mám tu cloudovou synchronizaci, ale asi ne. Ručně jsem musel spustit synchronizaci tras a bodů, a taky jsem si musel ručně postahovat Lomapy a Elišku pro navigaci, a pak ještě nastavit ty mapy i Elišku jako výchozí.

Přiznám se, že mě to docela zaskočilo. Nešlo by to zautomatizovat? Už proto, že rozchodit nový telefon je už tak dobrodružství.

Třeba aplikace od Googlu se po loginu komplet postahují i s daty, historií a nastaveními, takže je vše přesně jak jsem to měl na předchozím zařízení.

Díky.

P.S.: A teď ještě koukám, že je Locus v defaultním nastavení, panely s tlačítky, profily záznamu trasy atd. Tohle se přece synchronizovalo, když jsem si dělával ručně zálohy. Jak to, že to v Locusu teď nemám? Dělám něco špatně? Jsem připojený ke svému účtu, netuším, co udělat víc, poradíte?
#9
Zdravím,
v aplikaci umí správce tras a bodů vyhledávat v uložených záznamech podle názvů (např. zadám ,,Kotěhůlky" a najde mi to trasy, v jejichž názvu nebo popisu jsou Kotěhůlky zmíněné. Používám to každou chvíli, protože těch záznamů už mám kopec a často hledám trasu, kterou už jsem kdysi uložil, čili výborná funkce.
Když si teď nově často plánuji trasy na počítači (plánovač je dobrej, díky!), potřebuji často totéž, ale tam vyhledávání funguje (asi) jen na místa v mapě. Jde vyhledat trasu/bod podle názvu i zde?

Díky!
#10
Zdravím,
kdysi jsem s oblibou využíval možnost kliknout na zobrazenou trasu v mapě abych zjistil, jaká je vzdálenost místa, kam jsem kliknul, od startu trasy a kolik je odtud do cíle.
Teď mi to nic takového nezobrazuje. Resp. po kliknutí na trasu zespod obrazovky vyjede panel s různými informacemi o trase, ale zrovna tohle (podle mě důležité) info jsem tam našel jen hodně nekonkrétně formou výškového profilu s modrými linkami, které mi ,,tak nějak přibližně" ukazují i zmíněné vzdálenosti. Ale konkrétní čísla (podle mého celkem důležitá) nikde nevidím.

Poradíte? Díky.
#11
Zdravím,
chci se zeptat ohledně používání Locusu ve fullscreen režimu (bez horní a dolní systémové lišty). Blne mi to, viz obrázek. Vlevo je ,,klasické" zobrazení s androidí lištou nahoře a dole. Tam je vše v pořádku. Když ale přepnu na fullscreen viz vpravo, nemám přístup k ovládacím prvkům dole, protože je překrývá spodní systémová lišta, která se zobrazí, kdykoli zkusím něco u spodního okraje Locusu stisknout, a locusí tlačítka dole na stisk díky tomu nereagují.

Telefon mám Xiaomi Redmi Note 9 Pro, takýe je to dost možná díky MIUI, ale raděj se ptám, třeba to má řešení. Anebo nemá, ale aspoň budu vědět, že s tím prostě nejde nic dělat a smířím se s tím.  ;)

Díky!
#12
Zdravím,
píšu ohledně kulatého tlačítka v novém Locusu, které slouží jednak k vycentrování mapy na pozici, kde se právě nacházím a zároveň i k přepínání stylu zobrazení mapy mezi fixním versus natáčecím.
A ta kombinace funkcí na společném tlačítku mi nepřijde až tak dobrá, protože prohlížím-li si jinou část mapy, než kde aktuálně jsem, a potřebuji jen přepnout styl jejího zobrazení, odletím zároveň tam, kde se zrovna nacházím. Zkoumaná oblast tedy úplně zmizí z obrazovky a já se k ní musím (celkem složitě) znovu nějak prokousat. Včera jsem takto zkoumal jednu trasu, kam plánuji vyrazit a kde už mám i kupu vlastních bodů, a to prostě nešlo. Na počítači to také nešlo, protože ten vlastní body vůbec nezobrazuje (aspoň jsem nepřišel na to, jak to udělat).
Možná jen dělám něco špatně.
#13
Zdravím,
rád bych zjistil, jaký je praktický rozdíl mezi používáním LoRouteru online a offline v Plánovači tras (samozžejmě kromě toho, že online verze asi bez internetu nepojede). Myšleno tedy ve významu ,,co získám, budu-li používat ten či onen".
Díky!
#14
Zdravím,
nedaří se mi přijít na to, jak v novém Locusu zapínat/vypínat rotaci mapy. Dřív na to byla ikonka vlevo dole, teď tam není. Poradíte prosím?

Mimochodem — když si otevřu Manuál, otevře se mi obvykle něco, co vůbec neodpovídá mé aplikaci. Manuál popisuje věci, které mám ve své aplikaci úplně jinak. Což je i případ té rotace mapy, se kterou mi nepomoh, protože popisoval starý Locus.

Stejně tak když mi nový Locus sám nabízí nějaký hint (dnes třeba ,,Nastav si pravidelné zálohování!" Popisuje věci, které u mě fungují úplně jinak.
#15
Zdravím,
zkouším nový Locus a všiml jsem si, že v něm nějak nesedí barvy (viz přiložený obrázek). Bez ohledu na to, zda vyberu světlé či tmavé téma, se mi v menu zobrazují černé ikonky na skoro černém pozadí, a hlášky aplikace na světle zeleném pozadí jsou nečitelné (Xiaomi Redmi 9 Pro).
A asi také to černé kolečko v pravém horním rohu obrazovky má nejspíš něco zobrazovat. A hned vlevo od něj popisky u měřítka mapy jsou ,,bílé s bílou linkou okolo", takže nečitelné.
#16
Zdravím,
pořídil jsem si gold verzi nového Locusu a trochu zápasím. Teď mi jde konkrétně o synchronizaci tras mezi cloudem a mým telefonem. Chová se to nějak divně:
1. Trvá to nějak dlouho. To by asi nemělo, tím spíš, že už se to jednou sesynchronizovalo a jde tedy o to jen přidat do telefonutrasu, kterou jsem si cvičně zkusil v plánovači na notebooku vyrobit.
2. Poté, co mi telefon nahlásí, že se vše úspěšně sesynchronizovalo, koukám, že to není pravda, protože složka, kam jsem trasu na notebooku uložil je v telefonu prázdná. V cloudu tedy vytvořenou trasu ve složce vidím, ale v telefonu ne.

K tomu cloudovému plánovači — bylo by asi fajn, kdyby v něm šlo vytvořit novou složku, případně mazat co už vytvořeno bylo. Prostě takové ty rutinní funkce, které člověk při vytvíáření a ukládání dělá, aby tam byly všechny.

A také jsem si všiml, že plánovaná trasa poté, co ji uložím, už nejde dál editovat. To byla podpásovka, tolik jsem se s tím piplal, abych to měl pěkný, pro jistotu uložil a pak už nemoh pokračovat. :)

A smím-li ještě dotaz — mám teď v telefonu oba dva Locusy. Ten nový si automaticky načetl data z toho starého. Otázka zní — mohu ten starý Locus odinstalovat? Zůstanou mi v tom novém data, nastavení atd.?

Díky a ať se daří!
#17
Zdravím,
zajímaly by mě pokud možno co nejpodrobnější turistické mapy Česka a Slovenska, ideálně offline, protože online se v našich lesích moc nechytá. Chodím hlavně pěšky, zásadní jsou pro mě lesy, nejen turistické trasy, ale i všechny možné cesty v nich.
Aktuálně používám offline LoMaps, ale tam hodně často spousta lesních cest chybí, které třebas Mapy.cz zobrazují. Rád bych ale zůstal věrný Locusu a zkusil v něm něco jiného. Je to ale pro mě pole neorané, tak si rád nechám poradit, ať nemusím jít cestou pokus/omyl.
Vím, že se tu před lety řešilo téma "jak dostat mapy.cz do Locusu", ale nevím už, jak to dopadlo, nějak se to promazávalo, tak neznám aktuální situaci. Na mapách mapy.cz vůbec netrvám, uvádím je jen jako příklad map, které jsou pro mé účely vhodnější než ty, které aktuálně používám.

Díky.
#18
Zdravím,
používám často Brouter v plánovači tras. Sem tam se mi ale stane, že se někde "nechytá", asi cestu nezná a tak nedokáže vykreslit trasu nebo její úsek. Má to nějaké řešení?

A když jsme u toho — jak to je se stahováním dat do Brouteru? Má smysl časem stáhnout mapová data znovu kvůli novým aktualizacím?

Díky.
#19
Zdravím,
nainstaluji Locus, do něj si stáhnu LoMapy, nadmořské výšky, ze zálohy obnovím body, trasy,  vlastní ikonky atd. Po čase mi telefon nabídne, jestli chci pročistit systém a paměť od zbytečností, a já o to vše zase přijdu (a můžu začít znova).

Jasně, můžu nečistit systém, ale jde mi spíš o to pochopit, proč to dělá, protože data Locusu jsou to jediné, oč vždycky přijdu. Muzika, ebooky, dokumenty atd., vše v telefonu zůstává, jen data Locusu jako by se tvářila jako zbytečný binec určený ke smazání.

Poradíte, proč se to děje a co s tím, aby se to dít přestalo?

Díky!
#20
Zdravím, mám nový telefon, dal jsem si na něj Locus Pro a děje se, že se mi při spuštěném Locusu (ale se zhasnutou obrazovkou, čili běžícím na pozadí) vypíná určování GPS polohy. V praxi to vypadá tak, že spustím Locus, GPS poloha se automaticky spustí, ukáže mi, kde jsem, zhasnu obrazovku, chvíli jdu, rozsvítím obrazovku, a Locus má určování polohy vypnuté. Musím ručně kliknout nahoře na ikonku satelitu, a na obrazovce Satelity (kde nejsou žádné vidět), ručně dole stisknout "Vypnout získávání polohy" a opětovně "Zapnout získávání polohy". Satelity naskočí, poloha v mapě se zaktualizuje, ale při zhasnutí obrazovky a po chvíli opětovném rozsvícení je situace zase stejná, čili offline a potřeba to ručně oživit.
V nastavení Locusu přitom nemám zvoleno, aby se "Lokalizování vypnulo, když je Locus skrytý", mělo by tedy fungovat pořád, ale nefunguje.

Přesně to samé se mi dělo i na předchozím telefonu. Nějak jsem to nakonec rozchodil, ale netuším jak. Poradíte? Díky.