Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - wlashack

#1
Pomohlo, díky.
Byl sice trochu oříšek najít, kde se ,,odpojit" a zase připojit, ale povedlo se.
#2
Zdravím,
před časem mi přestalo fungovat Automatické zálohování. netuším proč, nic jsem v aplikaci nenastavoval. Už nějaký čas se mi v Locusu objevuje ,,červený vykřičník", na který když kliknu, vidím v Oznámeních, že:

Automatické zálohování
Chyba: bohužel, tohle nyní nefunguje
Nelze nalézt ověřovací údaje
zzgdr, code: 401

Proces neúspěšný.

Netuším, co s tím, ale tohle potřebuji, aby fungovalo. Poradíte? Díky.
#3
Zdravím,
jen píšu, že uplynul rok, já instaluji nový telefon, a situace stejná jako loni. Musel jsem si vyhledat tuhle diskusi a znovu přečíst, co dělat, abych dokázal vše obnovit. A teď, když jsem to všechno složitě udělal, zas vidím, jak jednoduše by se to dalo vyřešit. Třeba obyčejným oknem, které se zobrazí při prvním otevření Locusu s dvěma tlačítky ,,Nastav si automatické zálohy" a ,,Obnov si vše ze zálohy". Tak třebas napřesrok...
#4
Zdravím,
mám nastaveno pravidelné zálohování a pokaždé o tom najdu v Locusu zprávu. Je možné tu notifikaci vypnout? Pokud ano, kde? (používám "nový" Locus gold, hraje-li to roli).

Díky a přeji další úspěšný rok. 👍
#5
Zdravím,
používám ,,nový" Locus a kreslím si do něj vlastní ikonky. S tím souvisí i potřeba otevřít v telefonu složku Locus/Icons a nahrát tam .zip s obrázky. Dělám to jednou za uherský rok, roky to v pohodě šlo, ale včera jsem na svém ,,Samsung Galaxy Note Pro 9" nemohl složku s Locusem vůbec najít. Nakonec jsem to obešel tím, že jsem si uložil a stáhnul zálohu Locusu, v ní vyměnil ten .zip za nový a z té zálohy zas Locus ,,obnovil".

Otáza ale zní — aktuálně se ke složkám Locusu na Androidu nedá dostat? Anebo jsem jen ,,málo hledal"?

Díky.
#6
Jo! Moc díky, pomohlo. takže vyřešeno.

P.S.: Stejně se ale něco muselo v Loccusu změnit, protože jsem stopro žádné nastavení neměnil, a donedávna se mi to autozamykání nedělo. Teď už to je ale nepodstatné.
#7
Ten zámek se aktivuje pokaždé, když zhasnu obrazovku telefonu.

Konkrétně tedy Spustím Locus, pak krátce stisknu na boku telefonu tlačítko pro vypnutí, čímž zhasnu obrazovku. A když pak to samé tlačítko stisknu znovu, abych obrazovku rozsvítil, je Locus zamčený a musím jej ručně odemknout.

Děje se mi to už pár týdnů, až teď jsem si na to konečně vzpomněl, když nejsem v terénu a sedím u počítače. Předtím to tak nedělalo, proto jsem uvažoval tak, že to bude nějaká nová ,,vychytávka", která se automaticky aktivovala a snažil jsem se přijít na to, jak ji deaktivovat. Ale nepřišel, tak píšu sem.
#8
Takhle. Podle mě to není nic proti ničemu (selským rozumem).
#9
Teď jsem si to talčítko na boční panel přidal, ale chování se tím nijak nezměnilo. Čili to automatické zamykání musí být někde nastaveno jinde.
Tím tlačítkem akorát uzamknu obrazovku ručně, ale nijak to neovlivní automatické zamykání obrazovky při každém zhasnutí a rozsvícení displeje.
#10
Nemám! :) Boční panel vůbec nepoužívám, všechny mé ikony jsou vidět na screenshotu.
Ani tu ikonu nedokážu najít nikde v Locusu, ani jako odškrtávací položku v menu.

Takže otázka platí dál — jak se toho zbavím?
#11
Zdravím,
před nějakým časem se mi v Locusu 4 aktivovala funkce, která neustále zamyká obrazovku, a abych s ní mohl znovu hýbat, musím odkroutit pole ,,Tažením odemknout". Vůbec netuším, kde se to tam vzalo, k ničemu to nepotřebuji, akorát mi to dost komplikuje práci s aplikací. Nicméně nedokážu přijít na to, jak to deaktivovat. Poradíte prosím? Vypadá to takto:
#12
Zdravím,
používám offline LoMapy a zajímá mě, jestli jde nějak vyhledat místo podle textu, který je v LoMapě uvedený? Zadat do vyhledávání např. pojem ,,Mowana", aby se mi zobrazilo místo, kde je tenhle pojem v mapě použitý pro název bývalé trampské osady (viz obrázek). Zkouším to, nedaří se, ale věřím, že to přece musí jít.  :)
Poradíte? Díky!


#13
Chápu, díky!
#14
Ach!  :) Máš úplnou pravdu, nebyla to Eliška, zmátlo mě, že dřív moje audiotrenérka mluvila česky a teď anglicky, a ještě nějak kostrbatě. Našel jsem ta nastavení jak mi radíš a už to je v pořádku, moc díky!

Btw proč se i tahle nastavení neukládají a nepřevedou na nový telefon spolu s ostatními nastaveními?
#15
Zdravím,
používám audiotrenéra, který donedávna mluvil hlasem Elišky (kterou mám rád).

Po zakoupení nového telefonu a obnovení dat i nastavení Locusu ze zálohy mi audiotrenér mluví anglicky a nedaří se mi najít, kde to změnit. Našel jsem volbu hlasu jen v nastavení Navigace, a tam mám Elišku. V audiotrenérovi anii jinde jsem už volbu hlasu neobjevil. Poradíte prosím?

Díky!