Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - wlashack

Pages: [1] 2 3 ... 13
1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus se minimalizuje
« on: June 02, 2019, 22:02:43 »
Nejspis nejaky spravce operacni pameti nebo setric baterie.
Těžko říct, ale jediná aplikace, která se tak na mém telefonu chová, je Locus. A dřív se to nedělo.

2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus se minimalizuje
« on: June 02, 2019, 22:00:16 »
Mapa se po ručním obnovení načte okamžitě.

Locus se minimalizuje, i když v něm běží například záznam trasy.

3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Locus se minimalizuje
« on: May 15, 2019, 18:21:22 »
Zdravím, poslední dobou se mi děje, že běžící Locus se při ztmavení a následném rozsvícení obrazovky telefonu zminimalizuje, takže pokaždé, když se chci podívat na mapu, musím Locus nejdřív ručně obnovit v seznamu spuštěných aplikací. Dřív se to určitě nedělo, je to nějaká novinka a netuším, co ji zůsobuje. Poradíte prosím?
V nastaveních Locusu jsem se nevrtal, aspoň o tom nevím, že bych něco měnil, co by mohlo tohle divné chování způsobovat.
Díky.

4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Brouter offline?
« on: March 17, 2019, 10:14:16 »
Aha! Moc děkuju, hned mi hlavou při čtení odpovědi bliklo, že jsem nekontroloval, přes co se mi trasy plánují. A byl tam GraphHopper. Takže v tom byla ta chyba. Mám nový telefon a nejspíš jsem to při instalaci Locusu zapomněl nastavit, dřív mi to totiž fungovalo a proto jsem byl teď zaskočený, že to chce být online.

Děkuju a vyřešeno.

5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Brouter offline?
« on: March 17, 2019, 01:00:06 »
Zdravím, používám s Locusem Brouter, abych mohl plánovat trasy. V Brouteru jsem si stáhl potřebné dlaždice, vše vypadá, že funguje. Ale ono mi to funguje jen když jsem online. Jakmile chci plánovač použít v místě, kde není signál, nahlásí to, že jsem offline a konec, nic nenaplánuji. Poradíte? Díky.

6
Možné to je, ale ani za nic si nevybavím, že bych někdy takovou ikonku v Locusu viděl.

Moc díky za info i že se věc vyřešila.

7
Tak jsem to nakonec vyřešil tak, že jsem si odzoomoval tak, abych viděl celé československo, a kliknutím na ikonku si stáhl výšková data "celé zobrazené oblasti". Takže asi vyřešeno, jen mi je záhadou, proč se to dřív nedělo.

8
poutnikl: Upřímně nevím, jak jsem to dřív měl, ale nikdy jsem ikonku oznamující potřebu ručně stáhnout výšková data neviděl, vše fungovalo správně od začátku.

Teď mám úplně nový telefon, v něm nainstalovaný Locus + LoMapy.

Teď si uvědomuji, že jsem si zatím nepostahoval další pluginy pro Locus (ty jsme dřív měl v telefonu snad všechny), tak jestli to není důvod, proč se aplikace chová, jak ji neznám.


menion: Klikám, ale mně to píše, že stáhne jen data dané oblasti, což se i stane. Čili to, co zrovna vidím, se vykreslí, ale když se posunu kousek vedle, tak to zase zobrazí ikonku a ta chce stahovat další kousek.

9
Zdravím,
pořídil jsem nový telefon, nainstaloval na něj Locus, stáhnul LoMaps ČR + SR. A děje se mi, co jsem nikdy dřív nezažil - v pravém horním rohu obrazovky se mi objevuje ikonka, která mi nabízí, ať si stáhnu výšková data zobrazované oblasti, aby se mohly mapy vykreslovat stínovaně.
Dřív jsem nic takto stahovat nemusel, mapy se vykreslovaly stínovaně automaticky. Poradíte, co s tím, aby se to zase chovalo jak dřív = aby měl Locus všechna výšková data k dispozici?

Díky!

10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Nejde mi zálohovat Locus
« on: January 02, 2019, 15:05:48 »
Mluvím o manuální kompletní záloze a zformuloval jsem to nepřesně, pardon. Dialog s ukazatelem průběhu se sice objeví, ale pak se to vrátí do Locusu a — nic. Dřív se objevila (tuším že zelená) lišta, která nabízela možnost ten archiv sdílet (třeba na Google Disk, což jsem používal). Teď se mi ale nezobrazí nic. A otevřu-li správce souborů, žádný archiv se zálohou v něm nevidím (on se sice vytvoří, ale za hodně dlouho, netuším proč).
Dřív se to chovalo normálně, tedy hned po zazálohování zelená lišta s možností odeslat archiv, teď ne.

11
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Nejde mi zálohovat Locus
« on: December 31, 2018, 09:04:29 »
Tak změna - záloha se nakonec udělá, ale trvá to nesmírně dlouho. Jak dlouho to trvalo netuším, našel jsem ji v telefonu až večer, kdy mě napadlo zkontrolovat, jestli to náhodou nedopadlo, a ono to dopadlo.

Asi by bylo fajn, kdyby ten proces zálohy měl nějaký grafický ukazatel průběhu, podobně jako když se třeba někam nahrává soubor, aby člověk viděl, že se něco děje a jak to postupuje.

12
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Nejde mi zálohovat Locus
« on: December 29, 2018, 06:58:07 »
Zdravím, zkouším na aktuální verzi Locusu zálohu (kompletní) a nefunguje. Ve složce se vytvoří jen temp soubor, ale zip se zálohou už ne. Poznal jsem to podle toho, že vždy na konci zálohování se objevoval pruh s možností vysdílet zip soubor zálohy, což se teď neděje. Tak jsem spustil správce souborů a našel jen ten temp soubor.
Snad ještě dodám, že mám data locusu převedená na SD kartu (dle vašeho návodu) a vše funguje. A asi by měla i záloha, protože ten temp soubor se na té kartě vytváří kde má, jen se to tím i zasekne a nedoběhne to celé, takže chybka bude asi jinde.


UPDATE: Zkusil jsem teď udělat zálohu na tabletu a taky to nefunguje.

13
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus na SD kartu?
« on: November 02, 2018, 13:42:34 »
Všiml jsem si ještě jedné věci, která nevím, jestli se stala poté, co jsem aplikaci a data takto rozdělil mezi interní paměť a SD kartu, anebo až po aktualizaci Locusu na nejnovější verzi — vlastní ikonky bodů byly nahrazeny nějakými defaultními. A při dalším a dalším spouštění Locusu se to samovolně mění, jednou vidím skoro všechny ikony správně, jindy vidím generické, jindy tak nějak napůl, docela divočina. Jako kdyby telefonu nestačila paměť či co. Dřív se to nikdy nedělo.

14
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus na SD kartu?
« on: October 30, 2018, 19:51:18 »
Tak nakonec bylo řešení takové, že:
SD kartu jde v telefonu naformátovat dvěma způsoby:
- buď na data = půjde na ni nahrávat data a půjde číst, ale nepůjdou na ni přesouvat aplikace
- anebo jako interní paměť = půjdou na ni přesouvat aplikace, ale nepůjde číst

Já měl naformátováno tím druhým způsobem tudíž jsem musel:
- všechny aplikace přenesené na kartu vrátit do vnitřní paměti telefonu
- naformátovat telefonem (Nastavení / USB a úložiště) tím prvním způsobem, tedy "na data"
- restartovat telefon

A pak už kartu vidím a mohu na ni nahrávat data, jak potřebuji.

Píšu to takto proto, kdyby někdo řešil podobnou věc.

15
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus na SD kartu?
« on: October 28, 2018, 10:20:17 »
Moc díky, asi všemu rozumím, data map jsem si už z paměti telefonu zkopíroval do notebooku. Jen se mi nedaří zobrazit obsah SD karty, na kterou je potřebuji přenést.

V telefonu mám Total Commander, ale ten mi ukazuje jen interní paměť (cca 4,6 GB), nikde paměťovou kartu v jeho nabídce nevidím (možná se jen špatně koukám).

A stejně se chová telefon, když jej připojím drátem k notebooku. Také když dám "zobrazit obsah úložiště", zobrazí mi jen interní paměť telefonu, ale nenabídne SD kartu.

Ta SD karta tam ale evidentně je, protože ji telefon ukazuje v Nastaveních, i mi hlásí, že je na ní 16 GB volného místa a nějaké aplikace, které mi i dovoluje tam přesunout. Takže evidentně jde jen o to tu kartu zobrazit v nějakém správci souborů, což se mi ale nedaří.

Telefon mi po připojení přes USB k notebooku nabízí několik režimů (Média MTP, Fotky PTP, MIDI, Pouze nabíjení a Ladění USB), ale ať zvolím jakýkoli z nich, chová se to stejně, SD kartu mi to nezpřístupní.

Můžete prosím poradit ještě s tímhle? Díky.

Pages: [1] 2 3 ... 13