Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - wlashack

Pages: [1] 2 3 ... 15
1
Já teda když chci nastavovat zálohy, najdu to v Menu — Všechny funkce — Nastavení — Zálohování. On ještě někde existuje nějaký Správce? Resp. chci říct, že žádné Menu — Více — Správce zálohování jsem nenašel.

2
Hint na pravidelné zálohování? Kdyžtak poprosím o screenshot jestli se ještě objeví, protože si teď neuvědomuju, že bych nějaký takový dělal

V novém Locusu na mě sem tam vyskočí okno, které píše: „Vidím, že si Locus dost užíváš…“ a následuje nějaký hint. Dnes to bylo nějak „…co si nastavit pravidelné zálohování bodů a tras do cloudu?“ A je u toho tlačítko, které mě navedlo na manuál, kde se popisuje, jak to dělat.

3
Zdravím,
nedaří se mi přijít na to, jak v novém Locusu zapínat/vypínat rotaci mapy. Dřív na to byla ikonka vlevo dole, teď tam není. Poradíte prosím?

Mimochodem — když si otevřu Manuál, otevře se mi obvykle něco, co vůbec neodpovídá mé aplikaci. Manuál popisuje věci, které mám ve své aplikaci úplně jinak. Což je i případ té rotace mapy, se kterou mi nepomoh, protože popisoval starý Locus.

Stejně tak když mi nový Locus sám nabízí nějaký hint (dnes třeba „Nastav si pravidelné zálohování!“ Popisuje věci, které u mě fungují úplně jinak.

4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Podivné barvy v novém Locusu
« on: April 12, 2021, 12:23:51 »
No super, pomohlo, moc děkuji.
Už se mi Locus zobrazuje jak má, ve světlém i tmavém režimu.

5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Podivné barvy v novém Locusu
« on: April 11, 2021, 07:46:06 »
Díky.
Já to „vypnutí Xiaomi Hacku“ nenašel, tak když někdo poradí, budu rád.
Pomohlo mi jen přepnout telefon do světlého režimu, pak se i Locus zobrazuje v pohodě. Ale telefon nastavit tmavý a Locus světý mi nefunguje.

6
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Podivné barvy v novém Locusu
« on: April 11, 2021, 07:27:19 »
Zdravím,
zkouším nový Locus a všiml jsem si, že v něm nějak nesedí barvy (viz přiložený obrázek). Bez ohledu na to, zda vyberu světlé či tmavé téma, se mi v menu zobrazují černé ikonky na skoro černém pozadí, a hlášky aplikace na světle zeleném pozadí jsou nečitelné (Xiaomi Redmi 9 Pro).
A asi také to černé kolečko v pravém horním rohu obrazovky má nejspíš něco zobrazovat. A hned vlevo od něj popisky u měřítka mapy jsou „bílé s bílou linkou okolo“, takže nečitelné.

7
Ahoj,
děkuji a potvrzuji, že už synchronizace funguje. Ani nebylo potřeba tu už dřív vytvořenou trasu online plánovačem nijak updatovat.

8
Zdravím,
pořídil jsem si gold verzi nového Locusu a trochu zápasím. Teď mi jde konkrétně o synchronizaci tras mezi cloudem a mým telefonem. Chová se to nějak divně:
1. Trvá to nějak dlouho. To by asi nemělo, tím spíš, že už se to jednou sesynchronizovalo a jde tedy o to jen přidat do telefonutrasu, kterou jsem si cvičně zkusil v plánovači na notebooku vyrobit.
2. Poté, co mi telefon nahlásí, že se vše úspěšně sesynchronizovalo, koukám, že to není pravda, protože složka, kam jsem trasu na notebooku uložil je v telefonu prázdná. V cloudu tedy vytvořenou trasu ve složce vidím, ale v telefonu ne.

K tomu cloudovému plánovači — bylo by asi fajn, kdyby v něm šlo vytvořit novou složku, případně mazat co už vytvořeno bylo. Prostě takové ty rutinní funkce, které člověk při vytvíáření a ukládání dělá, aby tam byly všechny.

A také jsem si všiml, že plánovaná trasa poté, co ji uložím, už nejde dál editovat. To byla podpásovka, tolik jsem se s tím piplal, abych to měl pěkný, pro jistotu uložil a pak už nemoh pokračovat. :)

A smím-li ještě dotaz — mám teď v telefonu oba dva Locusy. Ten nový si automaticky načetl data z toho starého. Otázka zní — mohu ten starý Locus odinstalovat? Zůstanou mi v tom novém data, nastavení atd.?

Díky a ať se daří!

9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Vypíná se mi získávání polohy
« on: November 25, 2020, 10:26:38 »
Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Android 10, MIUI 12.0.1
Na té stránce máte „hodně podobný“ postup, nicméně přesně tak, jak jsem to napsal tučně o kousek výš, to tam nemáte, takže to tam kolega Michal asi klidně může doplnt.

Díky.

10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Vypíná se mi získávání polohy
« on: November 21, 2020, 07:46:25 »
Jen doplním, že na novém telefonu se to „zařazení Locusu do výjimek pro spořič baterie“ nastavuje přes Nastavení - Baterie a výkon - Aplikace a úspora baterie - Locus Map - Žádné omezení.

11
Díky. Zkoušel jsem už o příspěvek výš doporučované mapy "Základní Mapy ČR", ale ty mi přijdou opravdu hodně nepřehledné, a cest tam je ještě méně než v LoMapách (aspoň tam, co chodím, jsem koukal, že polovina cest v mapě vůbec není), chybí v nich navíc turistické značky, takže ty mi nesedly vůbec.

Zkusím ten Shockart, vůbec mi nevadí, že jsou placené, naopak.

12
Zdravím,
zajímaly by mě pokud možno co nejpodrobnější turistické mapy Česka a Slovenska, ideálně offline, protože online se v našich lesích moc nechytá. Chodím hlavně pěšky, zásadní jsou pro mě lesy, nejen turistické trasy, ale i všechny možné cesty v nich.
Aktuálně používám offline LoMaps, ale tam hodně často spousta lesních cest chybí, které třebas Mapy.cz zobrazují. Rád bych ale zůstal věrný Locusu a zkusil v něm něco jiného. Je to ale pro mě pole neorané, tak si rád nechám poradit, ať nemusím jít cestou pokus/omyl.
Vím, že se tu před lety řešilo téma "jak dostat mapy.cz do Locusu", ale nevím už, jak to dopadlo, nějak se to promazávalo, tak neznám aktuální situaci. Na mapách mapy.cz vůbec netrvám, uvádím je jen jako příklad map, které jsou pro mé účely vhodnější než ty, které aktuálně používám.

Díky.

13
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Brouter někdy nefunguje (nenajde cestu)
« on: February 24, 2020, 17:52:36 »
Zdravím,
používám často Brouter v plánovači tras. Sem tam se mi ale stane, že se někde "nechytá", asi cestu nezná a tak nedokáže vykreslit trasu nebo její úsek. Má to nějaké řešení?

A když jsme u toho — jak to je se stahováním dat do Brouteru? Má smysl časem stáhnout mapová data znovu kvůli novým aktualizacím?

Díky.

14
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Android mi pořád maže data Locusu
« on: February 21, 2020, 16:55:16 »
Jen si odpovím, ať to tu v budoucnu najdu:

ŘEŠENÍ:
Otevřu aplikaci Čistič.
Najdu tam někde Locus.
Zařadím jej do výjimek, aby se nečistil (na mém telefonu se to dělá podržením ikonky Locusu, vyskočí pak menu "Dát do výjimek").

15
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Android mi pořád maže data Locusu
« on: December 26, 2019, 17:27:48 »
Rozumím. Díky za odpověď a hezké Vánoce.

Pages: [1] 2 3 ... 15