Main Menu
Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - wlashack

#1
Zdravím,
používám ,,nový" Locus a kreslím si do něj vlastní ikonky. S tím souvisí i potřeba otevřít v telefonu složku Locus/Icons a nahrát tam .zip s obrázky. Dělám to jednou za uherský rok, roky to v pohodě šlo, ale včera jsem na svém ,,Samsung Galaxy Note Pro 9" nemohl složku s Locusem vůbec najít. Nakonec jsem to obešel tím, že jsem si uložil a stáhnul zálohu Locusu, v ní vyměnil ten .zip za nový a z té zálohy zas Locus ,,obnovil".

Otáza ale zní — aktuálně se ke složkám Locusu na Androidu nedá dostat? Anebo jsem jen ,,málo hledal"?

Díky.
#2
Jo! Moc díky, pomohlo. takže vyřešeno.

P.S.: Stejně se ale něco muselo v Loccusu změnit, protože jsem stopro žádné nastavení neměnil, a donedávna se mi to autozamykání nedělo. Teď už to je ale nepodstatné.
#3
Ten zámek se aktivuje pokaždé, když zhasnu obrazovku telefonu.

Konkrétně tedy Spustím Locus, pak krátce stisknu na boku telefonu tlačítko pro vypnutí, čímž zhasnu obrazovku. A když pak to samé tlačítko stisknu znovu, abych obrazovku rozsvítil, je Locus zamčený a musím jej ručně odemknout.

Děje se mi to už pár týdnů, až teď jsem si na to konečně vzpomněl, když nejsem v terénu a sedím u počítače. Předtím to tak nedělalo, proto jsem uvažoval tak, že to bude nějaká nová ,,vychytávka", která se automaticky aktivovala a snažil jsem se přijít na to, jak ji deaktivovat. Ale nepřišel, tak píšu sem.
#4
Takhle. Podle mě to není nic proti ničemu (selským rozumem).
#5
Teď jsem si to talčítko na boční panel přidal, ale chování se tím nijak nezměnilo. Čili to automatické zamykání musí být někde nastaveno jinde.
Tím tlačítkem akorát uzamknu obrazovku ručně, ale nijak to neovlivní automatické zamykání obrazovky při každém zhasnutí a rozsvícení displeje.
#6
Nemám! :) Boční panel vůbec nepoužívám, všechny mé ikony jsou vidět na screenshotu.
Ani tu ikonu nedokážu najít nikde v Locusu, ani jako odškrtávací položku v menu.

Takže otázka platí dál — jak se toho zbavím?
#7
Zdravím,
před nějakým časem se mi v Locusu 4 aktivovala funkce, která neustále zamyká obrazovku, a abych s ní mohl znovu hýbat, musím odkroutit pole ,,Tažením odemknout". Vůbec netuším, kde se to tam vzalo, k ničemu to nepotřebuji, akorát mi to dost komplikuje práci s aplikací. Nicméně nedokážu přijít na to, jak to deaktivovat. Poradíte prosím? Vypadá to takto:
#8
Zdravím,
používám offline LoMapy a zajímá mě, jestli jde nějak vyhledat místo podle textu, který je v LoMapě uvedený? Zadat do vyhledávání např. pojem ,,Mowana", aby se mi zobrazilo místo, kde je tenhle pojem v mapě použitý pro název bývalé trampské osady (viz obrázek). Zkouším to, nedaří se, ale věřím, že to přece musí jít.  :)
Poradíte? Díky!


#9
Chápu, díky!
#10
Ach!  :) Máš úplnou pravdu, nebyla to Eliška, zmátlo mě, že dřív moje audiotrenérka mluvila česky a teď anglicky, a ještě nějak kostrbatě. Našel jsem ta nastavení jak mi radíš a už to je v pořádku, moc díky!

Btw proč se i tahle nastavení neukládají a nepřevedou na nový telefon spolu s ostatními nastaveními?
#11
Zdravím,
používám audiotrenéra, který donedávna mluvil hlasem Elišky (kterou mám rád).

Po zakoupení nového telefonu a obnovení dat i nastavení Locusu ze zálohy mi audiotrenér mluví anglicky a nedaří se mi najít, kde to změnit. Našel jsem volbu hlasu jen v nastavení Navigace, a tam mám Elišku. V audiotrenérovi anii jinde jsem už volbu hlasu neobjevil. Poradíte prosím?

Díky!
#12
Díky, rozumím co píšeš a v Locusu v menu Moje Premium je napsáno totéž. Takže vyřešeno, díky.

V každém případě ale platí, že jako uživatel jsem zmatený nejen z emailů, který každý tvrdí něco jiného, ale i z Locusu, když v položce ,,Předplatné produktů" čtu ,,Prozatím nemáte předplatné". Vůbec netuším, o čem je řeč a to bych asi tušit měl, a navíc mám aktivní předplatné GOLD, tudíž mě zarazí, že tu o tom není žádná zmínka.

Mám na mysli srozumitelnost Locusu. Tohle možná je jasné vám vývojářům a autorům, ale uživatel z toho bude asi jen pomatený. Tím víc, když se dostane do situace jako já a začne zkoušet v aplikaci hledat, jak to vlastně je. nakonec skončí v tomhle fóru, což je na jednu stranu fajn, že ta možnost existuje i že to tu žije, ale tyhle věci by myslím šly pořešit tak, aby je člověk vyčetl z aplikace sám.
#13
Zdravím,
před rokem jsem si koupil předplatné Gold, teď mi vypršelo. Automatické prodloužení (platba) nevím jestli neproběhla, protože mi přišly dva potiřečící si emaily — jeden, že se platba nezdařila a hned za ním druhý, že mi Google děkuje a mé předplatné pokračuje (spíš se kloním k tomu, že platba neprošla, protože si myslím, že se měla strhnout z eurového účtu a já pár dní předtím přesunul všechna eura na účet jiný).

Kouknutím do Locusu jsem zjitil, že:
— mi hlásí, že žádné předplatné aktuálně nemám (kliknutím na ikonku svého účtu a tam na ,,Předplatné produktů")
— nedokážu najít, kde si předplatné obnovit
— všiml jsem si u poslední aktualizace, že novinkou je ,,jednorázová platba" (nebo tak nějak to tam nazýváte), což pokud by znamenalo si to koupit napořád za nějakou chlapskou cenu, udělám to rád

V každém případě teď vůbec nevím, co dělat. Pomůžete mi se zorientovat?
#14
Závěrem tedy jednak díky za pomoc.
A zároveň si myslím, že to máte v Locusu už všechno z tohoto pohledu vymyšlené a udělané správně, jen tomu chybí nějaký jednoduchý blbuvzdorný průvodce, který provede uživatele jak obnovou ze zálohy v případě nové instalace, tak i nastavením automatických záloh hned po instalaci Locusu, aby na to mohl hned i zapomenout a přesto nebyl za rok dva zaskočený.

=+=+=+=+=+=+=+=
Jestli mohu ještě jeden tip/prosbu na téma, které jsme řešili asi před rokem v jiném vlákně. Týká se offline LoMap, kdy se kromě mapy musí samostatně stáhnout i nadmořské výšky a routovací data. Tak, jak to máte teď v Locus Obchodě to jde snadno přehlédnout. Uživateli obvykle nedojde, že stažením mapy to nekončí. Sám jsem to zažil, naštěstí jen o víkendu na Moravě, kde jsem si stáhl mapy a vyrazil do přírody s tím, že si na místě budu plánovat výlety. A až v tom lese bez signálu jsem zjistil, že nic takového nebude, protože mi to hlásí, že nemám stažena routovací data. Naštěstí to nebylo na čtrnáctidenním treku v Rumunsku, to by štíplo mnohem víc.
Navrhuji to pořešit víc user friendly. Nebál bych se zahrnout všechno do jednoho souboru s mapami, dnes už asi nikdo neřeší místo v telefonu a objem stažených dat tohoto rozsahu. A pokud by vám to přišlo moc ,,přísné", tak aspoň při stahování mapy zobrazit infookno, které oznámí, že chybí ta data pro plánovač a nabídne možnost je stáhnout také. Aby to prostě nešlo přehlédnout a člověk musel potvrdit, že to fakt nechce.

Díky díky a držím palce, ať se dál daří. Za mě velká spokojenost.
#15
Ach, moc děkuji! Já to tam neviděl, a to jsem se fakt poctivě snažil (čímž chci říct, že jsem byl slepý, ne že to tam máte nějak divně).