Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - wlashack

Pages: [1] 2 3 ... 14
1
Původní téma tohoto vlákna = nastavitelný čas, než se mapa vrátí zpět na aktuální pozici, je vyřešeno.
Moc díky, funguje to skvěle (a ještě jsem zjistil, že existuje něco jako Expertní nastavení. :) ). Člověk se pořád učí, díky bohu.

Přeji krásné léto!

2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus se minimalizuje
« on: July 17, 2019, 13:48:51 »
Aha! Už chápu. Díky.

3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus se minimalizuje
« on: July 17, 2019, 12:08:27 »
Super, děkuju.
Mně na tom přijde divné, že Locus je skutečně jediná aplikace, které se takto chová. Proto bych logicky hledal řešení/chybku nebo aspoň důvod, proč se to děje, v něm.

Ať se daří!

4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mizející ikonky v mapě
« on: July 16, 2019, 08:00:33 »
Ono jde o to, že když už teď vím, jak se to chová, tak to zní celkem logicky a nebude mě to už dál strašit. Ale když to člověk neví a začne používat Plánovač, tak dost pravděpodobně zažije podobné zmatky a překvápka, které jsem zažil i já, protože jsem prostě vůbec nečekal, že plánováním trasy se mi budou duplikovat a následně ztrácet ikonky.

Např. před cestou do Kodaně jsem si nastrkal do mapy ikonky míst, která chci navštívit (strávil jsem s tím hezký večer). Pak jsem si ještě ty ikonky propojil Plánovačem, abych se pak na dovolené už rovnou vydal na průzkum. V letadle jsem na to ještě kouknul, vše v pořádku, jen vidím, že se některé body zobrazují dvakrát. Tak ty duplicitní pomažu a skryji naplánovanou trasu, aby mě nemátla cestou z letiště na hotel. No a po přistání spustím Locus, koukám nechápavě do mapy, kde naráz není vůbec žádný bod, ani ten můj hotel. Zbytečný stres. Vůbec mě nenapadlo, že se body skryjí spolu s trasou, protože Locus pracuje standardně s trasami a body zvlášť. Ani že duplicitní body v mapě vlastně byly v pořádku. Tak jen koukám na prázdnou mapu a nechápu.

Když už teď vím, co se děje a jak věci fungují, už mě to nedostane, ale to chování mi prostě přijde nestandardní vzhledem k tomu, jak Locus znám. A jak jsem psal — přišlo by mi lepší, kdyby se ikony bodů, které si Plánovač přidává do mapy, bůbec nezobrazovaly jako ikony bodů (jen standardně jako trojúhelníček, jak to Plánovač běžně dělá), protože se tím podle mého jen mate uživatel — buď vidí v mapě ikonek moc, anebo málo. Měl by vidět jen to, co si skutečně do mapy ručně nasází a zobrazí.

Ber to jako můj názor a zkušenost, nechci tvrdit, že to je uděláno špatně.

5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus se minimalizuje
« on: July 15, 2019, 21:01:50 »
Och! Tak teď jsem jen tak z hecu zkusil v nastaveních zámků displeje volbu "Systémová nastavení", a začalo se to chovat normálně!
Tak se to tím asi vyřešilo.

6
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus se minimalizuje
« on: July 15, 2019, 20:55:29 »
Mám tam nastaveno "Všechny zámky displeje". Ale i když nastavím "Jednoduchý zámek", chová se to stejně, tzn. ihned po rozsvícení displeje se Locus minimalizuje. K té minimalizaci tedy evidentně dochází až po rozsvícení, ne při zhasnutí. Aspoň to tak tedy vypadá = vidím, jak se obrazovka Locusu po rozsvícení ztrácí.

Android mám verzi 9 PKQ1.181007.001 (takto mi to telefon ukazuje).
Telefon mám Xiaomi Mi Max3.

7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus se minimalizuje
« on: July 15, 2019, 16:15:50 »
Já nejsem kodér, ale taky mi to přijde hodně podivné. Nicméně je Locus jedinou aplikací, která se takto chová. Schválně jsem vyzkoušel snad všechny, které mám na telefonu, a ani jednou podobný "efekt" zmizení nenastal. Vždy přesně taková obrazovka, s jakou telefon vypnu, se mi po rozsvícení zobrazí. Kromě případu, kdy je na obrazovce Locus.

8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus se minimalizuje
« on: July 15, 2019, 16:08:42 »
Určitě mi Locus nepokazil dovču, takže to určitě neřešíme. Jde jen o to, že se s ním fakt mizerně pracuje, pokud jej člověk potřebuje každou chvíli zapínat/vypínat.

Co se týká nastavení, mám myslím vše přesně tak, jak to mít mám, tedy:
- Locus se určitě nevypíná, po znovuspuštění naběhne ihned
- Locis jako služba mám zapnuto a je i vidět nahoře na telefonu v horní liště, že Locus jede. On se jen po zhasnutí obrazovky zminimalizuje, takže je nutné jej kliknutím na jeho ikonku znovu zobrazit. Čili jakmile jednou ztmavne obrazovka telefonu, bude Locus po jejím rozsvícení (třebas tím otiskem prstu) minimalizovaný.

9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mizející ikonky v mapě
« on: July 15, 2019, 16:02:40 »
1. Do mapy si nejdřív vlož pár bodů formou ikonek.
2. Otevři plánovač a naplánuj si trasu s tím, že jako průchozí body použiješ i ty ikonky bodů, které sis vytvořil.

A to je myslím si celé. Hned uvidíš, že se ty ikonky zduplikovaly (v mapě jsou vidět dvě vedle sebe/nad sebou). A když dáš "skrýt trasu" (v kontextovém menu při kliknutí na trasu), skryjí se i ikonky bodů, kterými vedla.

10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Mizející ikonky v mapě
« on: July 14, 2019, 11:23:10 »
Zdravím,
asi jsem už přišel na to, co se "přesně" děje. Plánovač si duplikuje body (jejich ikonky), které uživatel při plánování trasy použil jako průchozí/koncové body. Čímž generuje neočekávaný zmatek, protože uživatel nic takového nečeká. O to zmatenější je, že si toho obvykle všimne až kdoví kdy, takže si podivné dění v mapě nespojí s tím, že použil Plánovač.

Uvidím-li např. po čase v mapě dvě ikonky téhož bodu, přijde mi to jako bug nebo moje vlastní chyba (zadal jsem bod omylem dvakrát) a jednu z nich nejspíš smažu.
Anebo jiný případ — skryji-li trasu, skryjí se tím z mapy i body, jimiž vedla (což nečekám). Zjistím to až kdoví kdy, až překvapeně koukám do mapy, v níž nevidím body, které jsem tam určitě měl a rozhodně jsem je nemazal/neskrýval. Nejen, že jsem z toho zaskočený, ale do mapy začnu ty body znovu vkládat. Netuším totiž, co se stalo a že ty body ve složce stále mám, jen se prostě samy schovaly při skrytí trasy Plánovače.

Chci tím říct, že podle mého by měl Plánovač své chování uzpůsobit tak, aby na mapě opticky k ničemu podobnému nedocházelo — ani k duplikacím bodů, ani k jejich skrývání (ať si to Plánovač dělá někde na pozadí, potřebuje-li to ke své funkčnosti). Uživatel by ale neměl vůbec registrovat, že se něco děje, pouze mu přibude trasa, kterou si v případě potřeby skryje, aniž by to jakkoli ovlivňoalo ostatní obsah v mapě. A bude po zmatcích.

Díky.

11
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus se minimalizuje
« on: July 14, 2019, 11:01:34 »
Ještě jednou se vracím k topicu tohoto vlákna — mám za sebou 14 dní v Dánsku s Locusem, a tak, jak jsem si dřív práci s mapou užíval, teď je to přesně naopak — změnilo se to v totální opruz. Muset znovu a znovu spouštět Locus, kdykoli se potřebuji podívat do mapy (což například v cizím městě je každou chvíli) je šílené. Ze zoufalství jsem pak přešel na Google Maps, protože to s Locusem prostě nešlo.

Nepíšu, abych prudil nebo si stěžoval, jen že považuje tohle chování za zásadní a byl bych rád, kdyby se co nejdřív vyřešilo.

Díky a hezké léto všem.

12
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Mizející ikonky v mapě
« on: July 06, 2019, 10:53:18 »
Zdravím, dějí se mi podivné věci s ikonkami bodů, které si vkládám do map a poté je využívám v Plánovači tras jako body, jimiž má trasa procházet.
Zaznamenal jsem v podstatě dvojí divné chování:
1. Body se duplikují. Prostě se vytvoří další stejný bod a v mapě jsou pak vidět dva.
2. Bod z mapy zmizí poté, co zvolím "skrýt trasu". Skryje se nejen trasa, ale i ikonka bodu, kudy/kam trasa vedla (což nechci).
Netuším, zda se to děje vždy, nebo jen někdy. Obojí ale působí dost zmatek, mrkněte na to prosím. Ideální by bylo, kdyby trasy nijak zobrazování/skrývání/vytváření bodů neovlivňovaly.
Díky a hezké léto!

13
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus se minimalizuje
« on: June 02, 2019, 22:02:43 »
Nejspis nejaky spravce operacni pameti nebo setric baterie.
Těžko říct, ale jediná aplikace, která se tak na mém telefonu chová, je Locus. A dřív se to nedělo.

14
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Locus se minimalizuje
« on: June 02, 2019, 22:00:16 »
Mapa se po ručním obnovení načte okamžitě.

Locus se minimalizuje, i když v něm běží například záznam trasy.

15
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Locus se minimalizuje
« on: May 15, 2019, 18:21:22 »
Zdravím, poslední dobou se mi děje, že běžící Locus se při ztmavení a následném rozsvícení obrazovky telefonu zminimalizuje, takže pokaždé, když se chci podívat na mapu, musím Locus nejdřív ručně obnovit v seznamu spuštěných aplikací. Dřív se to určitě nedělo, je to nějaká novinka a netuším, co ji zůsobuje. Poradíte prosím?
V nastaveních Locusu jsem se nevrtal, aspoň o tom nevím, že bych něco měnil, co by mohlo tohle divné chování způsobovat.
Díky.

Pages: [1] 2 3 ... 14