Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - wlashack

Pages: [1] 2 3 ... 5
1
Zdravím,
nedaří se mi přijít na to, jak v novém Locusu zapínat/vypínat rotaci mapy. Dřív na to byla ikonka vlevo dole, teď tam není. Poradíte prosím?

Mimochodem — když si otevřu Manuál, otevře se mi obvykle něco, co vůbec neodpovídá mé aplikaci. Manuál popisuje věci, které mám ve své aplikaci úplně jinak. Což je i případ té rotace mapy, se kterou mi nepomoh, protože popisoval starý Locus.

Stejně tak když mi nový Locus sám nabízí nějaký hint (dnes třeba „Nastav si pravidelné zálohování!“ Popisuje věci, které u mě fungují úplně jinak.

2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Podivné barvy v novém Locusu
« on: April 11, 2021, 07:27:19 »
Zdravím,
zkouším nový Locus a všiml jsem si, že v něm nějak nesedí barvy (viz přiložený obrázek). Bez ohledu na to, zda vyberu světlé či tmavé téma, se mi v menu zobrazují černé ikonky na skoro černém pozadí, a hlášky aplikace na světle zeleném pozadí jsou nečitelné (Xiaomi Redmi 9 Pro).
A asi také to černé kolečko v pravém horním rohu obrazovky má nejspíš něco zobrazovat. A hned vlevo od něj popisky u měřítka mapy jsou „bílé s bílou linkou okolo“, takže nečitelné.

3
Zdravím,
pořídil jsem si gold verzi nového Locusu a trochu zápasím. Teď mi jde konkrétně o synchronizaci tras mezi cloudem a mým telefonem. Chová se to nějak divně:
1. Trvá to nějak dlouho. To by asi nemělo, tím spíš, že už se to jednou sesynchronizovalo a jde tedy o to jen přidat do telefonutrasu, kterou jsem si cvičně zkusil v plánovači na notebooku vyrobit.
2. Poté, co mi telefon nahlásí, že se vše úspěšně sesynchronizovalo, koukám, že to není pravda, protože složka, kam jsem trasu na notebooku uložil je v telefonu prázdná. V cloudu tedy vytvořenou trasu ve složce vidím, ale v telefonu ne.

K tomu cloudovému plánovači — bylo by asi fajn, kdyby v něm šlo vytvořit novou složku, případně mazat co už vytvořeno bylo. Prostě takové ty rutinní funkce, které člověk při vytvíáření a ukládání dělá, aby tam byly všechny.

A také jsem si všiml, že plánovaná trasa poté, co ji uložím, už nejde dál editovat. To byla podpásovka, tolik jsem se s tím piplal, abych to měl pěkný, pro jistotu uložil a pak už nemoh pokračovat. :)

A smím-li ještě dotaz — mám teď v telefonu oba dva Locusy. Ten nový si automaticky načetl data z toho starého. Otázka zní — mohu ten starý Locus odinstalovat? Zůstanou mi v tom novém data, nastavení atd.?

Díky a ať se daří!

4
Zdravím,
zajímaly by mě pokud možno co nejpodrobnější turistické mapy Česka a Slovenska, ideálně offline, protože online se v našich lesích moc nechytá. Chodím hlavně pěšky, zásadní jsou pro mě lesy, nejen turistické trasy, ale i všechny možné cesty v nich.
Aktuálně používám offline LoMaps, ale tam hodně často spousta lesních cest chybí, které třebas Mapy.cz zobrazují. Rád bych ale zůstal věrný Locusu a zkusil v něm něco jiného. Je to ale pro mě pole neorané, tak si rád nechám poradit, ať nemusím jít cestou pokus/omyl.
Vím, že se tu před lety řešilo téma "jak dostat mapy.cz do Locusu", ale nevím už, jak to dopadlo, nějak se to promazávalo, tak neznám aktuální situaci. Na mapách mapy.cz vůbec netrvám, uvádím je jen jako příklad map, které jsou pro mé účely vhodnější než ty, které aktuálně používám.

Díky.

5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Brouter někdy nefunguje (nenajde cestu)
« on: February 24, 2020, 17:52:36 »
Zdravím,
používám často Brouter v plánovači tras. Sem tam se mi ale stane, že se někde "nechytá", asi cestu nezná a tak nedokáže vykreslit trasu nebo její úsek. Má to nějaké řešení?

A když jsme u toho — jak to je se stahováním dat do Brouteru? Má smysl časem stáhnout mapová data znovu kvůli novým aktualizacím?

Díky.

6
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Android mi pořád maže data Locusu
« on: December 26, 2019, 15:27:30 »
Zdravím,
nainstaluji Locus, do něj si stáhnu LoMapy, nadmořské výšky, ze zálohy obnovím body, trasy,  vlastní ikonky atd. Po čase mi telefon nabídne, jestli chci pročistit systém a paměť od zbytečností, a já o to vše zase přijdu (a můžu začít znova).

Jasně, můžu nečistit systém, ale jde mi spíš o to pochopit, proč to dělá, protože data Locusu jsou to jediné, oč vždycky přijdu. Muzika, ebooky, dokumenty atd., vše v telefonu zůstává, jen data Locusu jako by se tvářila jako zbytečný binec určený ke smazání.

Poradíte, proč se to děje a co s tím, aby se to dít přestalo?

Díky!

7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Vypíná se mi získávání polohy
« on: December 14, 2019, 21:04:08 »
Zdravím, mám nový telefon, dal jsem si na něj Locus Pro a děje se, že se mi při spuštěném Locusu (ale se zhasnutou obrazovkou, čili běžícím na pozadí) vypíná určování GPS polohy. V praxi to vypadá tak, že spustím Locus, GPS poloha se automaticky spustí, ukáže mi, kde jsem, zhasnu obrazovku, chvíli jdu, rozsvítím obrazovku, a Locus má určování polohy vypnuté. Musím ručně kliknout nahoře na ikonku satelitu, a na obrazovce Satelity (kde nejsou žádné vidět), ručně dole stisknout "Vypnout získávání polohy" a opětovně "Zapnout získávání polohy". Satelity naskočí, poloha v mapě se zaktualizuje, ale při zhasnutí obrazovky a po chvíli opětovném rozsvícení je situace zase stejná, čili offline a potřeba to ručně oživit.
V nastavení Locusu přitom nemám zvoleno, aby se "Lokalizování vypnulo, když je Locus skrytý", mělo by tedy fungovat pořád, ale nefunguje.

Přesně to samé se mi dělo i na předchozím telefonu. Nějak jsem to nakonec rozchodil, ale netuším jak. Poradíte? Díky.

8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Mizející ikonky v mapě
« on: July 06, 2019, 10:53:18 »
Zdravím, dějí se mi podivné věci s ikonkami bodů, které si vkládám do map a poté je využívám v Plánovači tras jako body, jimiž má trasa procházet.
Zaznamenal jsem v podstatě dvojí divné chování:
1. Body se duplikují. Prostě se vytvoří další stejný bod a v mapě jsou pak vidět dva.
2. Bod z mapy zmizí poté, co zvolím "skrýt trasu". Skryje se nejen trasa, ale i ikonka bodu, kudy/kam trasa vedla (což nechci).
Netuším, zda se to děje vždy, nebo jen někdy. Obojí ale působí dost zmatek, mrkněte na to prosím. Ideální by bylo, kdyby trasy nijak zobrazování/skrývání/vytváření bodů neovlivňovaly.
Díky a hezké léto!

9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Locus se minimalizuje
« on: May 15, 2019, 18:21:22 »
Zdravím, poslední dobou se mi děje, že běžící Locus se při ztmavení a následném rozsvícení obrazovky telefonu zminimalizuje, takže pokaždé, když se chci podívat na mapu, musím Locus nejdřív ručně obnovit v seznamu spuštěných aplikací. Dřív se to určitě nedělo, je to nějaká novinka a netuším, co ji zůsobuje. Poradíte prosím?
V nastaveních Locusu jsem se nevrtal, aspoň o tom nevím, že bych něco měnil, co by mohlo tohle divné chování způsobovat.
Díky.

10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Brouter offline?
« on: March 17, 2019, 01:00:06 »
Zdravím, používám s Locusem Brouter, abych mohl plánovat trasy. V Brouteru jsem si stáhl potřebné dlaždice, vše vypadá, že funguje. Ale ono mi to funguje jen když jsem online. Jakmile chci plánovač použít v místě, kde není signál, nahlásí to, že jsem offline a konec, nic nenaplánuji. Poradíte? Díky.

11
Zdravím,
pořídil jsem nový telefon, nainstaloval na něj Locus, stáhnul LoMaps ČR + SR. A děje se mi, co jsem nikdy dřív nezažil - v pravém horním rohu obrazovky se mi objevuje ikonka, která mi nabízí, ať si stáhnu výšková data zobrazované oblasti, aby se mohly mapy vykreslovat stínovaně.
Dřív jsem nic takto stahovat nemusel, mapy se vykreslovaly stínovaně automaticky. Poradíte, co s tím, aby se to zase chovalo jak dřív = aby měl Locus všechna výšková data k dispozici?

Díky!

12
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Nejde mi zálohovat Locus
« on: December 29, 2018, 06:58:07 »
Zdravím, zkouším na aktuální verzi Locusu zálohu (kompletní) a nefunguje. Ve složce se vytvoří jen temp soubor, ale zip se zálohou už ne. Poznal jsem to podle toho, že vždy na konci zálohování se objevoval pruh s možností vysdílet zip soubor zálohy, což se teď neděje. Tak jsem spustil správce souborů a našel jen ten temp soubor.
Snad ještě dodám, že mám data locusu převedená na SD kartu (dle vašeho návodu) a vše funguje. A asi by měla i záloha, protože ten temp soubor se na té kartě vytváří kde má, jen se to tím i zasekne a nedoběhne to celé, takže chybka bude asi jinde.


UPDATE: Zkusil jsem teď udělat zálohu na tabletu a taky to nefunguje.

13
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Locus na SD kartu?
« on: October 27, 2018, 16:10:11 »
Zdravím,
mám telefon s 2 GB RAM, z čehož je půlka zaplněná předinstalovanými aplikacemi. Mohu do něj dát SD kartu (tak jsem tam 32 GB dal), nicméně mi na ni nejde přesunout Locus, resp. hlavně LoMaps (offline mapy), které zabírají několik set MB. Díky tomu je RAM telefonu plná, telefon sotva jede a nic už nejde zaktualizovat, protože hlásí, že není místo. Přitom mám 32 GB místa na SD kartě, která je téměř prázdná, je na ní jen pár aplikací, které tam telefon umí přesunout.
Jde to nějak řešit = přesunout všechna data Locusu na SD kartu?

Díky.

14
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Co sloučit body s trasami?
« on: August 26, 2018, 15:22:44 »
Zdravím,
už dlouho si říkám, jak mi vůbec organizačně nevyhovuje dělení dat na body a trasy. Mnohem radši bych si vytvořil složku a do ní dával, co chci. Pak bych měl hezky pohromadě trasu s body, které s ní souvisejí (případně víc tras se souvisejícími body), mohl to jednoduše vyexportovat a poslat kamarádům atd. Prostě mi nedává smysl mít to rozdělené, ničemu to nepomáhá, jen to zbytečně komplikuje přehled v datech. Abych se v tom vyznal, mám dvakrát tolik složek, stejné složky v sekci Body i Trasy.
Nemáte chuť to změnit a udělat to "normálně" tak, jak všude složky fungují? Prosím?

15
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Záloha Locusu - jen něco problikne
« on: August 25, 2018, 08:19:39 »
Zdravím,
snažím se udělat zálohu Locusu (dělávám to každou chvíli, čili ne poprvé), ale teď chvíli běží zálohování, a pak jen problikne dole na obrazovce zelený infořádek tak rychle, že vůbec nestihnu zaregistrovat co vlastně, a tím se to celé ukončí.

Locus mi nejspíš chce sdělit, že vše proběhlo a nabízí možnost sdílet, jen to teď nějak samo hned zmizí..

P.S.: Tak mě napadlo to zkusit i na tabletu, a tam se to chová stejně, pouze to "probliknutí" je maličko pomalejší, tak jsem si stihl všimnout, že je na tom zeleném panelu skutečně napsáno Proces úspěšný a ikonka pro sdílení (což bych přesně potřeboval, ukládám si zálohy na Google Disk). Takto to ale nemám šanci stihnout stisknout. :)

Pages: [1] 2 3 ... 5