Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - Lugen

#1
Zdravim, chtel bych se zeptat, jak je to s podporou zapisu na kartu?
Diky
#2
Zdravim, chci se zeptat, jak presne funguje urceni polohy - Schranka napriklad u waypointu multicachi, nebo jinych bodu.
Pokud nekde zkopiruji text se souradnicemi  napriklad: N 50° 01.234 E 014° 01.234 a v Locusu u Poloha kliknu na Schranka Vidim v TEXT onu hodnotu N 50° 01.234 E 014° 01.234 a ve VYSLEDEK  Neplatna hodnota .
Vi nekdo prosim jak to ma fungovat, pripadne jestli to neni chyba.
Diky
#3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Rozlišení mapy
July 02, 2014, 19:48:23
Zdravím, nešlo by prosím přidat i zmenšení, tedy měřítko rozlišení např 0.75x a 0.50x. Alespoň u Pro verze?  Bylo by to fajn například na 10" tabletu s menším rozlišením 1024x... sice můžu uazmykat zoom a násleně zmenšovat a zvětšovat, ale je to přeci jen nepohodlné.
Díky
#4
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Navigace
March 30, 2014, 21:03:29
Ahoj, pro plánování trasy jsem pro zadání startovního a cílového bodu používal neco jako vyber na mapě, přesně už nevím jaký to mělo popisek a včera, když jsem si chtěl naplánovat cestu, jsem k mé nelibosti zjisti, že to tam již není. Pouze trochu podobné střed mapy, což se zrovna nehodí, když chci po mapě posouvat a dohledávat bod. Mohlo by to být prosím vráceno zpět?

#5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / OT: AndroidMTK
March 15, 2014, 20:38:06
Mám na Vás jeden offtopic dotaz, nemáte někdo prosím starší verzi AndroidMTK pro stahování gps logů s gps trackeru do telefonu a nebyl by někdo ochotný ji někam nahrát? Poslední verze 0.22 mi padá.
Díky
#6
Nejprve musím pochválit novou verzi, zdá se mi trochu více intuitivnější v ovládání nežli dříve. I vektorové mapy se načítají rychleji než u předchozích dvou verzí.
Ale nyní k problému. Pokud mam naimportovanou trasu a chci odstranit její část, ať jako "Odstranit vše před", nebo "Odstranit vše po" tak aplikace spadne.
Díky
#7
CHci se zeptat, zda-li jde nějak vypnout atimut a vzdálenost u kříže. Při zvýraznění bodu na trase překrývá vzdálenost od začátku trasy a znemožňuje její čtení. Navíc u spojnice mezi pozicí a křížem by tato informace určitě stačila.
Díky
#8
Zdravím.
Včera se mi stáhnul nový Locus. Je to jiné ano, musím si zvyknout...
Ale hned když jsem chtěl přepnout na offline mapy, které používám, tak krom toho, že tam chybí některé záložky, také  blbne rolování mezi mapami, trhá se a nedorolovává. Možná způsobeno tou dynamickou šířkou... :?:

K tomu bych měl ještě malinkatej návrh. Stane se, že člověk si stáhne novou verzi, ve které se najde nějaká chybka, jejíž oprava samozřejmě nějakou dobu trvá. Mezitím ale locus potřebuji a starou verzi jsem si nezazálohoval. Byla by možnost zde na stránkách vždy stáhnout  jednu nebo dvě starší verze zpět?

Díky L.
#9
Chtěl bych poděkovat za úspěšnej rozvoj Locusu, líbí se mi hlavně nová funkce "Překryvy mapy". Ve spojitostmi s xml tématy se chci zeptat, jestli kdokoliv nevíte zdali by nešlo, respektive jestli to v xml jde, udělat aby bílá byla úplně průhledná. Takže když dam překrytí map, aby mi původní rastrová mapa nevybledla, pouze se přes ní plácly vektorové cesty. Po vyblednutí je mapa hůře na sluníčku čitelná. Následně pro les, či vodní plochu už by bylo maličkostí použít např šrafovanej  obrázek.
A proč to vlastně? Občas bojuju s tim, že ani vektorové mapy ani rastrové-turistické nejsou dokonalé a některé cesty v nich chybí, občas v jedněch mapách jsou ty, v druhých zase jiné.
Díky
#10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Deklinace
March 04, 2012, 20:26:52
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak je to s deklinací. Když nemám zaškrtnuto "použít pravý azimut" stále se mi v náhledu se satelity zobrazuje deklinace 3°, dále u zobrazené trasy mezi dvěma waypointy se azimut také po zaškrtnutí, odškrnutí nezmění... Dale bych se chtěl zeptat na danou hodotu, je pevně nastavená, nebo se sama dopočítává nějakym algoritmem pro každou pozici na zemi. Díky