Deklinace

Started by Lugen, March 04, 2012, 20:26:52

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lugen

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak je to s deklinací. Když nemám zaškrtnuto "použít pravý azimut" stále se mi v náhledu se satelity zobrazuje deklinace 3°, dále u zobrazené trasy mezi dvěma waypointy se azimut také po zaškrtnutí, odškrnutí nezmění... Dale bych se chtěl zeptat na danou hodotu, je pevně nastavená, nebo se sama dopočítává nějakym algoritmem pro každou pozici na zemi. Díky
  •  

Menion

#1
zdravím,
  máš pravdu že jsi narazil na vlastně ne zcela dořešenou věc.

 - tak prvně, deklinace se dopočítává (obnovuje) každých pět minut podle aktuální polohy.
 - ohledně využití. Aktuálně se používá "jen" pro orientační senzory, tzn. pokud máš zapnutou rotaci mapy nebo se díváš na kompas a rotace je pomocí vnitřního senzoru (ne GPS) pak se aplikuje i deklinace.

  otázka je tedy jestli tu hodnotu aplikovat i na jiných místech ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Lugen

#2
Diky za odpoved, to že se pocita deklinace sama je fajn, je jasny ze u nás je to letos cca 3 stupne za deset let cca 4 stupne. Ale je uzitecny, ze když budu buhvi kde, ukaze se mi s jakou hodnotou mam pocitat, u ty zobrazeny trasy by to bylo fajn, ale da se bez toho zit, clovek si dopocita z hlavy, mozna to zobrazeni kde se ukazujou satelity by bylo hezke aby se zobrazovalo neco jako "vypnuto" (pokud bude). Je to pouze muj nazor a mozna mimo.
Jeste jednou díky...
  •