Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - Horalka

#1
Quote from: Graf Geo on May 31, 2024, 21:41:55Nemusíte nic nastavovat ani vybírat. Pokud jsou keše viditelné na mapě prostřednictvím živé mapy, zapípá, když je aktivní upozornění na POI a vy se k nim blížíte. Stačí si to vyzkoušet.


Děkuju moc, už jsem to vyzkoušela v terénu a funguje to!
#2
Quote from: Graf Geo on May 30, 2024, 11:21:07Opět platí, že keše stahovat nemusíte. Zapněte živou mapu, jednou přesuňte/zvětšete mapu nad celou plánovanou trasu tak, aby se v oblasti zobrazily všechny keše. Ty zůstanou jako dočasné prvky a spustí upozornění na POI, i když je obrazovka vypnutá.  :) 

Teprve když dočasné prvky aktivně odstraníte (ikona oka) nebo zavřete Locus, opět zmizí.
.

Děkuji. Nicméně stále nejsem nejsem schopná si to nastavit. Živou mapu mám zapnutou, keše v dané oblasti načtené (jsou vidět na mapě). Ale když si spustím upozornění na body, není tam nikde volba upozorňovat na keše ze živé mapy. Mohu vybírat pouze z dtb bodů stažených v Locusu. Neumím se dostat k těm "dočasným prvkům", o kterých píšete.
#3
Jo a ještě tedy dotaz. Pochopila jsem to tak, že když je stále zapnutá obrazovka mobilu, což na kole nemám problém, dobíjím mobil z powerbanky, tak by mělo jít upozornění na kešky ze živé mapy. Prosím, jak se tedy k tomu dostanu? V nabídce bodů u upozozňovače na body mám pouze ty ze své locucí databáze.....
Děkuju.
#4
Díky za odpovědi. Když tedy budu kešky nejdřív stahovat, asi nejde si stáhnout jen ty podél naplánované trasy, že? (Když jedu třeba 50 km na kole, tak podle středu obrazovky stáhnu i spoustu zbytečných keší.) Ale nemám placené Premium, lovím jen tradičky, tak je možné, že ta funkce třeba existuje, ale jen pro premium účty.
#5
Děkuji za odpovědi. A musím si keše nejříve stáhnout, aby na ně šlo upozorňovat? Protože když si dám funkci "upozornění na body", tak se dostanu pouze do databáze bodů, které mám stažené v Locusu. Není tam nikde možnost upozorňovat na keše ze živé mapy nebo třeba na Lopointy (což bych taky ráda využila).
Díky za trpělivost se mnou... :)
#6
Dobrý den, mám dotaz, zda lze nastavit na keše ze živé mapy keší "upozoznění na body". Nepřišla jsem na to jak to udělat, tak jestli to nejde nebo to jen neumím.
Děkuji moc.
#7
Aha. Locus jsem neměla vyřazený z optimalizace baterie a kupodivu jsem měla deaktivanou funkci "GPS zapnuta pro záznam trasy".
Tak snad to bude již dobré.

Moc děkuji za pomoc.
#8
Dobrý den. Mám Locus gold a mobil Samsunng galaxy S20. Na výletech mívám spuštěnou navigaci, zároveň záznam trasy, mobil převážně v kapse. Mám aktivovanou funkci, aby Locus běžel stále na pozadí (nebo jak se to přesně jmenuje). Na postranním panelu mám připnutou aplikaci fotoaparátu, takže odtama spouštím fotoaparát a sem tam něco vyfotím. A někdy se stane, že proces focení vypne záznam trasy, což bohužel zjistím až třeba po dalších 3 km. Dříve se mi to nestávalo a nejsem si vědomá toho, že bych měnila nějakou funkci v Locusu. Jediné co mě napadá je, že jsem dříve měla zakázáno v aplikaci fotoaparát zapisovat do fotky polohu GPS a před časem jsem to povolila. Ale že by to bylo tak, že ihned po té změně se mi začal vypínat záznam trasy při focení, tak tak to nebylo.
Každopádně to není tak, že se mi vypne záznam trasy vždy po každém focení, ale jenom někdy. Ale nikdy se sám nevypne, když nic nefotím.
Prosím, napadá vás, v čem by mohl být problém?

Děkuji.   
#9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Import trasy
September 25, 2020, 22:43:17
Menione, děkuju! Včera mi to neseplo, že se to nastavení týká té obrazovky s chybovou hláškou a marně jsem odhlašovala přihlášení na Googlu. Nicméně dnes mě osvítilo a mám to zprovozněné, paráda!
#10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Import trasy
September 24, 2020, 12:03:09
Protože nutně potřebuju vyjet na kolo dle připravené trasy, tak jsem různým laborováním přišla na to, že když kliknu na .gpx sobor v mobilu a mám puštěný zároveň Locus, tak se mi tam ta trasa nahraje, sláva, alespoň nějaká možnost, jsme zachráněna a nezbloudím (možná :-) ). Nicméně bych stejně ráda zprovoznila tu první variantu, viz příspěvek výše.
#11
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Import trasy
September 24, 2020, 10:25:04
Zdravím Lokusáky :-)
Mám prosbu. Nefunguje mi import tras. Dám trasy, kliknu na +, dám Import a vyskočí mi hláška "Omlouváme se, tohle nějak nefunguje. Invalid  Credentials, code: 401."
Verzi Locusu mám Pro a staženou tu úplně nejnovější, dělalo mi to ale už i na předchozí verzi.
Nejsem žádný technický odborník, nicméně Locus používám už léta letoucí a import tras jsem dřív běžně používala.
Co dělám špatně? 
Děkuji za nasměrování.
#12
Mně spojení S Google Drivem taky už dlouho nefunguje. Přenášela jsme si přes něj trasy do Locusu a píše mi to chybu 401. Samotný Google Drive z mobilu mi funguje.
#13
Díky oběma za odpovědi. Ano, záznam trasy naštěstí zůstává. Hmm, s telefonem toho asi už moc nevykouzlím, s tou pamětí mám celkem problém, mám tam toho moc a všechno potřebuju a nový zatím neplánuju.
#14
Situace: jdu na běžkách, nechám se navigovat Lucusem, z kapsy mi pěkně hlásí kdy kde odbočit, paráda. Občas narazím na pěknou scenérii, vytáhnu telefon z kapsy, přepnu na foťák (mám ikonu foťáku v pravém panelu na hlavní locusí obrazovce), vyfotím. Dám tlačítko "zpět" na mobilu a dostanu se někdy na domovskou obrazovku, někdy zpět do Locusu, ale nadefinovaná navigace vždy zmizí a musím jí znova ručně nastavovat, což je teď v tom mrazu hrůůza :-). Mám zaškrtnutou volbu "Locus jako služba".
Prosím existuje nějaký fígl, aby mi i po focení zůstal Locus zapnutý i s navigací?
Díky.
#15
Poutníku, já to snad trochu i chápu, ten rozdíl mezi mapou a routovacíma datama. S aktuálností to až tak neprožívám, ty cestičky, pěšinky a průseky, který mě především zajímají, se myslím zas až tak nemění jak v mapách, tak v routovacích datech. Aktualizace po půl roce by mi měla stačit.