Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Horalka

Pages: [1]
1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Lze fotit při spuštěném Locusu?
« on: January 21, 2017, 19:31:32 »
Díky oběma za odpovědi. Ano, záznam trasy naštěstí zůstává. Hmm, s telefonem toho asi už moc nevykouzlím, s tou pamětí mám celkem problém, mám tam toho moc a všechno potřebuju a nový zatím neplánuju.

2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Lze fotit při spuštěném Locusu?
« on: January 19, 2017, 19:19:41 »
Situace: jdu na běžkách, nechám se navigovat Lucusem, z kapsy mi pěkně hlásí kdy kde odbočit, paráda. Občas narazím na pěknou scenérii, vytáhnu telefon z kapsy, přepnu na foťák (mám ikonu foťáku v pravém panelu na hlavní locusí obrazovce), vyfotím. Dám tlačítko "zpět" na mobilu a dostanu se někdy na domovskou obrazovku, někdy zpět do Locusu, ale nadefinovaná navigace vždy zmizí a musím jí znova ručně nastavovat, což je teď v tom mrazu hrůůza :-). Mám zaškrtnutou volbu "Locus jako služba".
Prosím existuje nějaký fígl, aby mi i po focení zůstal Locus zapnutý i s navigací?
Díky.

3
Poutníku, já to snad trochu i chápu, ten rozdíl mezi mapou a routovacíma datama. S aktuálností to až tak neprožívám, ty cestičky, pěšinky a průseky, který mě především zajímají, se myslím zas až tak nemění jak v mapách, tak v routovacích datech. Aktualizace po půl roce by mi měla stačit.

4
Díky. No já jak na potvoru bydlím na průsečíku všech 4 čtverců, které pokrývají ČR, grrr.....Paráda, že se to už objemově zmenšilo.

5
Já už si to moc nepamatuju, Brouter jsem stahovala do telefonu někde před půl rokem. A vím, že to nabízelo území, které chci stáhnout a jelikož jsem potřebovala celou ČR včetně příhraničí, tak jsem musela stáhnout 3 dost objemné segmenty, dohromady někde 500MB asi. Teda doufám, že jsem nestáhla zbytečně nějakou mapu, kterou nepotřebuju, ale data, která umožní offline výpočet trasy v Locusu. Nicméně Brouter funguje v Locusu k mé spokojenosti.
Teď budu dávat telefon do továrního nastavení, páč už ho mám zaflákanej kdejakým balastem a napadlo mě proto, jak to bude se znovunahráním Brouteru.
 

6
Mám jeden laický dotaz :-). Když si smažu Brouter a znova nahraju, budu si moct zase stáhnout zadarmo ten samý balík území pro výpočty tras? Vím, že tam bylo nějaké omezení co se stažení objemu dat zdarma týče, tak jestli mi to započítá jako další data nebo to pozná, že jsou to zase ta samá.

Díky.

7
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Live tracking - jak funguje?
« on: May 10, 2016, 14:40:34 »
Je nějaká naděje, že se podaří odstranit chybu 11303? Live tracking v Locusu je úžasná věc obzvlášť pro nás beznadějné bloudivky (jsem se ztratila na rodinném výletě a manžel si mě díky LT krásně našel :-D) .Bohužel mi ale lokusí LT nastartuje pouze na wifině. Nevadí, že pak plynule přejdu z wifi na mobilní data, krásně vše funguje i bez wifiny, ovšem pouze do doby, než např. Locus vypnu a znova zapnu (samozřejmě omylem, jsem beznadějný případ ve vícero ohledech :-) ). V terénu pak už nemám šanci bez wifiny LT nahodit...

8
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Nove funkce v Locusu
« on: March 29, 2016, 10:33:00 »
O víkendu jsem si zase hrála s LT.  Vysledovala jsem, že když spustíme LT na dvou různých přístrojích téměř souběžně před barákem na wifi, tak naběhne v pohodě vždycky. Ale když chci LT zprovoznit nejdřív jen na jednom zařízení a jakoby nemá koho dalšího sledovat, tak mi téměř vždy hodí eror 11303.   

Šla jsem na procházku a manžel mě doma sledoval, do toho jsme si telefonovali, jak hodně se liší realita od zobrazení a mělo to docela zpoždění, byla jsem chvílemi i o nějakých 700 m už dál. Obnovování máme nastavený na 15 sekund. Ale připouštím možnost slabého signálu (pohraničí) a zhoršení toku dat.

Další den jsem šla na běžky a chtěla se taky nechat sledovat, ale bohužel mi to vůbec nešlo v terénu zapnout, pořád ta chyba 11303, přitom GPSies fungoval.

Prosím to nepíšu jakože si stěžuju, jsem vděčnou a nadšenou uživatelkou Lokusu a LT je super funkce, mám pochopení, že se to musí postupně vychytat  ;)

9
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Nove funkce v Locusu
« on: March 23, 2016, 14:14:13 »
Už mi to jednou naběhlo, sláva, pustila jsem live tracking i manželovi v jeho Locusu a viděli jsme se tam ;) Pak to zas jednou nenaběhlo (zkoušeno jak přes wifi tak mobilní data), ale aspoň už vím, jak to vypadá a než bude pěkný počasí a někam vyrazíme, tak to snad už fungovat bude stabilněji. Super vynález, určitě to hodně využijeme, moc díky!   

10
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Nove funkce v Locusu
« on: March 22, 2016, 21:09:44 »
Live tracking mi nefunguje, píše chybu 11303, internet mám zapnutý. Co mám udělat pro to, aby to fungovalo?

11
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Výpočet času naplánované tůry
« on: January 20, 2016, 20:37:55 »
Mně by stačil na jeden typ aktivity jeden nějaký průměrný odhadovaný výpočet trvání trasy. Po dvou výletech už bych uměla odhadnout, jak hodně se liší od mého průměru a počítala s tím. Stejně jako na Slovensku nebo v Polsku jsou trasy na rozcestnících měřené nikoli v kilometrech, ale v hodinách, tak vím, že jdeme-li s čtyřletým dítětem, tak nám trasa trvá 3x déle a jdu-li s kamarádem "chrtem", tak jsme o 1/2 rychlejší, než udávané časy.

Takže to, že časy nebudou konfigurovatelné, mi nijak nevadí a je mi i jedno, jestli bude výpočet na 4 leté dítě nebo na chrta  ;)

A díky za Locus, dostala jsem od Ježíška Pro verzi po 2 letech používání Free a chrochtám blahem  :)

Pages: [1]