vypínání záznamu trasy po spuštění foťáku

Started by Horalka, January 04, 2024, 13:04:16

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Horalka

Dobrý den. Mám Locus gold a mobil Samsunng galaxy S20. Na výletech mívám spuštěnou navigaci, zároveň záznam trasy, mobil převážně v kapse. Mám aktivovanou funkci, aby Locus běžel stále na pozadí (nebo jak se to přesně jmenuje). Na postranním panelu mám připnutou aplikaci fotoaparátu, takže odtama spouštím fotoaparát a sem tam něco vyfotím. A někdy se stane, že proces focení vypne záznam trasy, což bohužel zjistím až třeba po dalších 3 km. Dříve se mi to nestávalo a nejsem si vědomá toho, že bych měnila nějakou funkci v Locusu. Jediné co mě napadá je, že jsem dříve měla zakázáno v aplikaci fotoaparát zapisovat do fotky polohu GPS a před časem jsem to povolila. Ale že by to bylo tak, že ihned po té změně se mi začal vypínat záznam trasy při focení, tak tak to nebylo.
Každopádně to není tak, že se mi vypne záznam trasy vždy po každém focení, ale jenom někdy. Ale nikdy se sám nevypne, když nic nefotím.
Prosím, napadá vás, v čem by mohl být problém?

Děkuji.   
  •  

Michal

Quote from: Horalka on January 04, 2024, 13:04:16Dobrý den. Mám Locus gold a mobil Samsunng galaxy S20. Na výletech mívám spuštěnou navigaci, zároveň záznam trasy, mobil převážně v kapse. Mám aktivovanou funkci, aby Locus běžel stále na pozadí (nebo jak se to přesně jmenuje). Na postranním panelu mám připnutou aplikaci fotoaparátu, takže odtama spouštím fotoaparát a sem tam něco vyfotím. A někdy se stane, že proces focení vypne záznam trasy, což bohužel zjistím až třeba po dalších 3 km. Dříve se mi to nestávalo a nejsem si vědomá toho, že bych měnila nějakou funkci v Locusu. Jediné co mě napadá je, že jsem dříve měla zakázáno v aplikaci fotoaparát zapisovat do fotky polohu GPS a před časem jsem to povolila. Ale že by to bylo tak, že ihned po té změně se mi začal vypínat záznam trasy při focení, tak tak to nebylo.
Každopádně to není tak, že se mi vypne záznam trasy vždy po každém focení, ale jenom někdy. Ale nikdy se sám nevypne, když nic nefotím.
Prosím, napadá vás, v čem by mohl být problém?

Děkuji.   
Dobrý den,

aby mohl Locus Map spolehlivě fungovat při běhu na pozadí, je potřeba jej vyřadit z optimalizace baterie a povolit mu přístup k poloze "po celý čas". Což samozřejmě neznamená, že bude Locus potřebovat polohu, ikdyž je vypnutý, ale pouze když poběží na pozadí při záznamu trasy nebo navigaci hlasem.
PR/support & UXW & copy, Locus team, Asamm Software, Prague
  •  

Horalka

Aha. Locus jsem neměla vyřazený z optimalizace baterie a kupodivu jsem měla deaktivanou funkci "GPS zapnuta pro záznam trasy".
Tak snad to bude již dobré.

Moc děkuji za pomoc.
  •