Main Menu
Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - MedoMys

#1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Waypointy k bodum
January 10, 2012, 09:48:41
Souhlasím s Pátračem, přidání poznámky přímo přes WPT bez dalšího proklikávání by bylo příjemné  8-)
#2
Ahoj,
nevím, v jaké fázi je momentálně vaše spolupráce s Arcaem na addonu pro geocaching, ale testoval jsem poslední verzi s 2 postřehy:
1. Když jsem zvolil 50 bodů, v pořádku se keše načetly v addonu a zobrazily v Locusu. Když jsem zvolil 200 bodů, keše se všechny načetly v addonu, ale v Locusu se nezobrazily.
2. Neimportovaly se do žádné kategorie, pouze jako dočasné objekty, které po restartu Locusu zmizely. Bylo by možné tyto importované keše uložit do nějaké předdefinované kategorie, nebo dát na výběr některou z existujících ?
#3
Quote from: "agilka"To automatické centrování mapy je myšleno tak, aby se po PŘIDRŽENÍ místa, které je v mapě zrovna někde zcela MIMO střed, toto místo poté přesunulo na Středový kříž a pak už bych jenom přibližoval, případně ještě znova takto nebo  posunem docentroval a dostal se tak mnohem rychleji až do požadovaného přiblížení cíle.

Pořád tomu nerozumím :roll: (ale to není podstatné, požadavek stejně směřuješ na Meniona). V čem je dlouhé přidržení na mapě ( které ale už je dokonce vyhrazeno na nalezení adresy, případně vytvoření nového bodu ) jednodušší než rychlé posunutí ze strany mapy do středového kříže ? Naopak posunutí mi přijde rychlejší a více intuitivní než zoom někam na roh mapy přidržením prstu.
#4
Ke špendlíkům - jedinou situaci, kterou si dovedu představit, že bych potřeboval na jedno kliknutí, je nějaká šílená jízda na kole nebo lyžích, kdy nemůžu kouknout "delší" okamžik do displaye a potvrdit ještě OK. Ale to je dost extrém. Za mě - špendlíky nepotřebuji, nemám problém klinout 2x bez delšího zdržení či přemýšlení, operace asi na 1/3 vteřiny ;)

Centrování mapy - nikdy jsem žádný problém nepostřehl, vždy se mi centrovala tam, kam jsem potřeboval, bez nějakého masivního či nepohodlného posouvání po každém zoomu. Moc tomu požadavku nerozumím.
#5
Tady je postup, ze kterého jsem vycházel //http://forum.asamm.cz/viewtopic.php?f=13&t=280&p=1107&hilit=OZI+convert#p1107

Někde na netu jde najít funkční plná verze Global Mapperu. Do té načteš OZI mapu ( BTW ta aplikace umí všechny možné i nemožné formáty, i online zdroje ), a exportuješ jako OSM ( vytvoří adresář, do kterého mapu rozkouskuje do dlaždic 256x256 ).
Takto si můžeš z různých zdrojů exportovat různé zoomy.
Pak si je v tom adresáři připravíš tak, jak by ti to nejlíp vyhovovalo ( např. zoom 18 OZI mapa ShoCart, zoom 15 autoatlas, zoom 20,21 základní mapy, ...).
A když už jsi spokojený se složkou s jednotlivými zoomy a jejich dlaždicemu, spustíš PD Map Creator, který to převede na SQLite databázi, tj. tvar používaný Locusem.
( //http://pocketdrake.cz/doku.php?id=download#vytvareni_map )

Kdyby byla výsledná databáze příliš velká ( víc jak 2 GB ), připrav is několik menších celků, převeď je pomocí PD map creatoru každý zvlášť, vytvoř nový adresář v adresáři Locus/Maps a zkopíruj je všechny do něj. Pak se jednotlivé části budou tvářit jako jedna mapa.
#6
Other features / Re: Geocaching TOOLS
June 25, 2011, 09:34:54
Thanks for geocachers support ;)
If I can discuss improvements - I think more user friendly would be to draw lines and circles this option to include to "tools" for any waypoint. Ie. tapping the point be able to draw a circle from that waypoint, or select a waypoint as the start / end point of the line. Because solving GC problems mostly projects from existing waypoints, not from any new coordinates. Or, include option "existing waypoint" for picking up starting waypoint.

And I suggest the issue, which is used perhaps the most in GC - designing waypoint by azimuth and distance from any waypoint. Ie. in tools after you tap the waypoint to enable the "project new waypoint". I've noticed this option in menu for picking up point for draw circle or line, but there is not able to project new waypoint by azimuth/distance when creating new waypoint. Or am I wrong ?
#7
Opět hlásím problém s editací souřadnic bodů. Už to bylo nedávno řešený, ukládaly se pouze změny souřadnic provedené před dialog Edit. Pokud se editovalo rovnou, změna se neuložila. Chybka byla opravena, ale už je zase zpátky ;) Verze 1.7.4
Jestli to nesouvisí s problémem, co hlásí Betonar ...
#8
Vytvoř v adresáři LocusMapy nový adresář, a do něj dej obě mapy. Budou se pak tvářit jako jedna.
#9
Jé, tys je tam dostal! S deformací si určitě poradíš, držím palce ;)
No, mají verzi placenou, a verzi public, což je tady tato, tak bych předpokládal, že je opravdu public, jak píší ... o omezení se tam nezmiňují.
#10
Vrátil bych se nyní s dovolením k původnímu dotazu, když už Locus podporuje WMS ;)
Na mapovém portálu došlo ke změně, byl před časem ukončen na původním http://geoportal.cenia.cz a zprovozněn na serveru http://geoportal.cuzk.cz.
Základní mapy 1:10000 zde bohužel nejsou přístupny jako WMS takovým způsobem, jako to bylo na Cenii.
Když jsem si procházel informace na těchto stránkách, zjistil jsem, že jsou ZM 1:10000 přístupny jako public WMS http://geoportal.cuzk.cz/WMS_ZM10_PUB/WMService.aspx , ale toto Locus bohužel nevezme.
Když jsem tento zdroj zkusil vložit do jedné z PC aplikací pro práci s WMS, dostal jsem hlášku, že tuto službu můžou používat pouze webové prohlížeče.
Takže jen dotaz - dokáže Locus k této službě přistoupit, nebo je to bez šance ?
#11
No, já třeba pro export keší do GPX používám MoZiGo. V něm si zadávám vyluštěné finální souřadnice, a při exportu se automaticky posunou souřadnice keše na finální místo, stejně tak se automaticky generuje soubor pomocných bodů pro keše (včetně finálních). Takže se mi pak v Locusu vždy správně označí vypočtené keše hvězdičkou. Názvy se narozdíl od GSAKu změní přidáním znaku "!" na druhou pozici v názvu, takže bych nepokládal za šťastné detekovat vyluštěné keše z názvu.
Nicméně jsem pro, aby se to detekovalo i v Locusu, pokud je to rozpoznatelné z nějakého atributu v GPX.
#12
Quote from: "menion"http://geoportal.gov.cz/ArcGIS/services ... /WMSServer into phone! anyway for me, this works. Do you see list of layers? (2 only).
I see only one layer -  "- II. vojenské mapování". I've checked this, but map is blank ...

Edit: now I see the map but rectangle over Brno is empty. That's the reason I've seen nothing. But why ...

Edit2: Any chance to show http://geoportal.cuzk.cz/WMS_ZM10_PUB/WMService.aspx ? (WMS "Základní mapy 1:10000" used by http://geoportal.cuzk.cz map viewer)
#13
Testing WMS ...
I've tried WMS on //http://geoportal.gov.cz/web/guest/welcome
Service cenia_t_podklad is working excellent ( http://geoportal.gov.cz/ArcGIS/services ... /WMSServer )
but service cenia_rt_II_vojenske_mapovani don't show anything ( http://geoportal.gov.cz/ArcGIS/services ... /WMSServer ).
#14
WMS working ;)
#15
Dělá to opravdu jen mně, nebo nikdo jiný needituje pozici bodu ?
Teď jsem zkoušel i poslední verzi, tj. 1.6.1.1, a stále to samé - nejde změnit pozice bodu. Když změním souřadnice, neuloží se a bod zůstane na svém původním místě.