Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - MedoMys

Pages: 1 [2] 3 4
16
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: pár drobných nápadů
« on: April 25, 2011, 22:00:01 »
1) Ok, myslel jsem, že dlouhé podržení vždy vyvolá nápovědu k ikoně. Tak jo, dvě kliknutí lepší než tři ;) I když z OZI jsem rozmlsaný na pouhé jedno :D
2) Jeden z tisíce ? Měl jsem za to, že navigace k bodu je nejpoužívanější funkce u turistické/geocachingové aplikace ... a jedno kliknutí by bylo pohodlnější než tři. Zvlášť když to člověk dělá 10x za hodinu ( ještě jsem nezkoumal, zda existuje nějaký manager aplikací, abych nemusel vypínat Locus, když potřebuji něco spočítat na kalkulačce nebo dohledat v souboru. A každé vypnutí Locusu právě navigaci k bodu zruší )

17
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: pár drobných nápadů
« on: April 24, 2011, 12:26:39 »
Po nějaké době užívání bych měl také pár postřehů, ryze praktické věci :

1. Nebylo by možné přidat volitelné tlačítko do pravé lišty - "zapnout/vypnout GPS" ? To je snad nejčastější funkce, kterou při pohybu venku provádím (zjistit pozici a hned zase GPS vypnout, dál se orientovat podle mapy, podstatně tím šetřím baterii). Zapínat/vypínat přes zvlášť GPS obrazovku při takové četnosti je otravné ;)

2. Volitelné tlačítko do pravé lišty "navigovat k nejbližšímu bodu" - šlo by to ? Stiskem by se zapnula navigace k bodu nejblíže ke středovému kříži. To je druhá nejčastější funkce, kterou využívám. Vybírat to vždy přes několik menu je taktéž zbytečně pracné ...

Předem díky za kladné vyříyení.  8-)

18
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Editace souřadnic bodu
« on: April 23, 2011, 22:50:40 »
Dnes jsem v terénu zjistil, že když edituji souřadnice bodu, tak po uložení zůstanou ty původní. Stejně tak při vložení nového bodu na pozici kříže, se bod vloží na pozici kříže, i když při editaci vkládaného bodu zadám jiné souřadnice. Verze 1.5.2
Netuším, co dělám špatně, ale toto mi dřív fungovalo správně ...
Edit: ve verzi 1.6 ten stejný problém.

19
Vidím to stejně. Navíc, on-line mapy pro mě nejsou to podstatné, co od této aplikace očekávám. Používám převážně připravenou offline mapu a naprosto s ní vystačím. Takže držím palce při dalším vývoji a dík za pro mě "nej" mapovou aplikaci.  ;)

20
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: pár drobných nápadů
« on: April 04, 2011, 07:54:02 »
Quote from: "cevacevikus"
Když je v softíku na kešování i řešitel vzorců, je obcházení i více multin najednou nádhera...
Napsal jsem si řešitel vzorců v C++ a přeložil jako .dll pro Windows Mobile. Kdyby byl zájem, můžu poskytnout zdrojáky (třeba pro zabudování do Locusu), zatím jsem ale Android nováček a na prostudování programování pro něj jsem ještě bohužel nenašel čas.  8-)

21
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: pár drobných nápadů
« on: April 02, 2011, 08:05:22 »
Quote from: "scinkk"
To zobrazeni waypointu no nevim, mozna pokud by nebylo slozity mit jen treba v nastaveni zobraz vse vcetne waypointu ano/ne - ale nevim mraky kesek ma parkovani a referencni body takze nevim jak moc to bude k uzitku.

S tím nesouhlasím. Velice často se stává, že řeším více multin v jednom městě/obci současně, a tedy mě zajímají polohy jednotlivých stage souhrnně, abych se nemusel cikcak vracet. Protože je složité zapínání waypointů přes dialogy, uvítal bych zobrazení pouhým kliknutím na ikoně keše, a jak jsem psal, nejlépe více zaráz, tedy asi nejjednodušeji "vše". Pokud bych se neocitl zrovna v Praze, pak zobrazení všech bodů by byla užitečná a uživatelsky příjemná záležitost.  8-)  Jestli rozumíš ;)

Edit: ale ono by to možná mohlo fungovat, pokud importuji ještě zvlášť pouze přídavné body do samostatné kategorie. Vyzkouším ...

22
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: GPS signalizace
« on: April 01, 2011, 22:15:24 »
Ano, je to tak :D Verze 1.3.0.2 v pořádku. Takže každá stáhnutelná verze je ok, každá market verze zlobí. Liší se v něčem ? Nebo to způsobí odlišný způsob instalace market versus .apk ?

23
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / GPS signalizace
« on: April 01, 2011, 21:54:21 »
Abych se vrátil ke svému přetrvávajícímu problému ;)
Nainstaloval jsem si poslední verze, 1.3 Pro a Free. V obou zase obvyklý problém - signalizace GPS při vypnuté GPS.
Ale - zjistil jsem jednu zajímavou věc. Po spuštění Locusu je GPS signalizována vždy, ale když ji "skutečně" zapnu a počkám, až se chytí družice, začne se chovat normálně. Tj. vypnutím vypne a zapnutím zapne. Po restartu Locusu zase chybně, po fixu se zase spraví ... atd.
Tak nevím, jaká je souvislost. Nemůže to být nějaká skrytá funkce Androida, že třebas když vidí, že spuštěná aplikace využívá GPS a není známa poloha, snaží se zarputile "zapínat" GPS, a jakmile se chytí, chová se už normálně podle požadavků aplikace ?
Zkusím ještě verzi 1.3.0.2 a předpokládám, že ta se pro změnu bude chovat korektně.  8-)
Jinak se tím nenech nijak zatěžovat, jen kdybys náhodou měl nápad, v čem by mohl být zakopán pes, budu rád za jakýkoli pokus ...

24
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: pár drobných nápadů
« on: April 01, 2011, 21:03:45 »
K tomu zobrazování podružných bodů keše - též bych uvítal zobrazení všech bodů příslušející keši pouhým ťuknutím na hlavní bod keše, bez nutnosti to volit přes dialogy. (třeba i volitelně, v nastavení)
A úplně ideálně, kdyby šlo též navolit zobrazovat všechny body (tedy jak hlavní body, tak i podružné, všech keší na mapě). Protože spousta keší má různá místa, kde se něco zjišťuje, a když jsou skryté, tak si člověk ani neuvědomí, že jede kolem a mohl by toho využít ...
Řešení např. : volitelné tlačítko do pravé lišty, se 3 volbami - skrýt vše / zobrazovat body posledně vybrané keše / zobrazovat vše.

25
V nastavení lze navolit, že se tlačítka po několika vteřinách skryjí. Dvojklikem na displeji se zase objeví. Myslím, že to je lepší funkce než průhlednost. ;)

26
Locus Classic (LM Free, LM Pro) / Re: [APP] - version 1.2.x
« on: March 22, 2011, 18:55:57 »
I'm sorry. 8-)
Everything is perfect, I've desided to use Locus as a primary map and geocaching application, but I'm confused about this issue ... so I'll update every second version only and everythig will be ok! :D

27
Locus Classic (LM Free, LM Pro) / Re: [APP] - version 1.2.x
« on: March 22, 2011, 17:51:54 »
GPS indication troubles coming back - always on  :roll:
I must return back to version 1.1.1.4 ...

28
Locus Classic (LM Free, LM Pro) / Re: [APP] - version 1.1.x
« on: March 21, 2011, 19:57:04 »
The problem with GPS indicator is back when I've plugged USB power to HTC. It seems it works with half empty battery and not works with power or full battery. I agree, very weird.  :roll:
New version 1.1.1.4 is OK, no problem with GPS indicator. ;)

29
Locus Classic (LM Free, LM Pro) / Re: [APP] - version 1.1.x
« on: March 21, 2011, 14:14:51 »
So, new informations ;)
I have original ROM on Desire HD and minimum number of standard applications ...
I left Locus running for about 2 hours. It consumed a half of battery. But after 2 hours the indication disapeared ! If I restart Locus Free it's ok, there is no GPS indicator.
But if I run Locus Pro there is GPS indicator back again. So I have to run Locus Pro for about 2 hours and indicator will disapear, maybe ...  :mrgreen:
And, if I close Locus Pro and run Locus Free, there is GPS inidicator again for a few seconds, and then disapear after while. New restart of Free is ok again.

It's very strange behaviour, I don't understand it ...

30
Locus Classic (LM Free, LM Pro) / Re: [APP] - version 1.1.x
« on: March 21, 2011, 11:40:14 »
It is possible the GPS indicator remains on the top if I switch off GPS in Locus. Cause the mobile network indicator is sometimes visible if I switch off mobile network. Some bug of Android ? I'll test it - I'll run Locus and I'll be watching the battery consumption ...

Pages: 1 [2] 3 4