Lze body sdružit s trasou?

Started by OndraBM, August 18, 2020, 09:30:28

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

OndraBM

Zdravím srdečně vývojáře. V minulosti jsme se už párkrát dobře domluvili, tak se obracím s další věcí. Jde nějak konkrétní  body sloučit - sdružit s konkrétní zaznamenanou trasou?
Upřesním: po jistém lékařském zákroku rehabilituji mj. chůzí a jízdou na kole. Každý takovýto pohyb si dokumentuji formou záznamu pohybu do mapy a přitom si ukládám body, na kterých si podle potřeby měřím krevní tlak. Ve výsledku to pak vypadá takto - obrázek Mapa01.jpg v příloze.
Jsou to tedy body a trasa, které současně zaznamenávám. Samostatné body a samostatná trasa. Jde mi o to: sloučit TYTO body s TOUTO trasou tak, aby se body zobrazily/skryly současně se zobrazením či skrytím trasy. Protože TYTO body se týkají TÉTO trasy, se kterou mají přímou spojitost. Až TU trasu půjdu či pojedu příště, uložím si zase body s poznámkou o naměřeném tlaku, které ale budou na jiných místech a i když budou na stejných místech, budou mít rozhodně jiné hodnoty a budou spojeny s tím novým záznamem pohybu.
Kromě těchto bodů mám v mapě samozřejmě i jiné, které ale mají orientační funkci, takže je logicky nechávám zobrazeny trvale. Ale tyto tlakové body se týkají konkrétních tras, samy o sobě - tedy bez současného zobrazení trasy - význam v podstatě nemají. Tak bych chtěl body, týkající se jedné konkrétní trasy, nějak spojit s trasou, aby se současně s trasou zobrazovaly a skrývaly. Jen jsem nepřišel na způsob, jak to Locusu říct. Jde něco takového vůbec? Zkoušel jsem to přes úpravu waypointu, hledal jsem i v Expert Settings, ale nenašel.
  •  

Menion

Zdravím Ondro,

jsou v podstatě dvě věci, které jdou udělat.

První je, rovnou během záznamu trasy, přidávat body přímo do trasy a nebo do samostatné databáze.
Více o tom zde. Velké modré tlačítko umožní přidat bod přímo do trasy.

Když už je pak trasa hotová, lze za druhé, body přidat přes: záložku "body" v detailu trasy. Dole je velké tlačítko "+" a body tam jdou přesunout, případně překopírovat. Zatím pouze po jednom.

Task snad takto.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

OndraBM

Super, děkuju! Zrovna si přidávám bodíčky k trasám po jednom, naštěstí jich není zatím moc (tras i bodů na nich), nicméně do budoucna by možná bylo fajn, kdyby to šlo hromadně. Ale tím jakože vůbec nic nenaznačuju  ;D  jsem rád, že to jde. Příště vyzkouším to přidávání rovnou k trase, třeba to bude operativnější, když z venku přijedu a bude vlastně hotovo. Každopádně velký dík, opět pomoženo. Jste frajeři!
  •  

OndraBM

Ještě bych se rád optal... zvykl jsem si používat přidávání bodů do trasy rovnou při záznamu pohybu, je to super. Nicméně: dá se nějak nastavit výchozí ikona bodu místo té černé tečky? Udělal jsem si vlastní ikony bodů a do tras přidávám jen jediný druh informací, u kterého bych rád měl jednu z nich. Hledal jsem, avšak nenašel způsob, jak změnit tu černou tečku na cokoliv jiného.
A zase: ne, že by mi nějak extrémně vadilo tu ikonu vždycky změnit, ale kdyby to šlo, nastavit si jinou, abych nemusel pokaždé měnit, bylo by to fajn.
  •  

Menion

Zkusil bych ještě tajnější "Expert settings" a v něm "Default waypoint icon" nastavení  ;)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

OndraBM

No jasně kurnik šopa, na to jsem zapomněl. Jak do toho raději nelezu, nemám ho zažitý. Tak jo, moc děkuju, ať se daří :)
  •  

zavesky

Dobrý den, měl bych opačnou otázku. Dají se body z trasy dostat do seznamu všech bodů? Dále pak - mam Gold tarif, je šance, že někdy uvidím body i v mapě pro plánování? :)
  •