Locus Map - forum

Support => [CZ&SK] - diskuze o Locusu => Topic started by: OndraBM on August 18, 2020, 09:30:28

Title: Lze body sdružit s trasou?
Post by: OndraBM on August 18, 2020, 09:30:28
Zdravím srdečně vývojáře. V minulosti jsme se už párkrát dobře domluvili, tak se obracím s další věcí. Jde nějak konkrétní  body sloučit - sdružit s konkrétní zaznamenanou trasou?
Upřesním: po jistém lékařském zákroku rehabilituji mj. chůzí a jízdou na kole. Každý takovýto pohyb si dokumentuji formou záznamu pohybu do mapy a přitom si ukládám body, na kterých si podle potřeby měřím krevní tlak. Ve výsledku to pak vypadá takto - obrázek Mapa01.jpg v příloze.
Jsou to tedy body a trasa, které současně zaznamenávám. Samostatné body a samostatná trasa. Jde mi o to: sloučit TYTO body s TOUTO trasou tak, aby se body zobrazily/skryly současně se zobrazením či skrytím trasy. Protože TYTO body se týkají TÉTO trasy, se kterou mají přímou spojitost. Až TU trasu půjdu či pojedu příště, uložím si zase body s poznámkou o naměřeném tlaku, které ale budou na jiných místech a i když budou na stejných místech, budou mít rozhodně jiné hodnoty a budou spojeny s tím novým záznamem pohybu.
Kromě těchto bodů mám v mapě samozřejmě i jiné, které ale mají orientační funkci, takže je logicky nechávám zobrazeny trvale. Ale tyto tlakové body se týkají konkrétních tras, samy o sobě - tedy bez současného zobrazení trasy - význam v podstatě nemají. Tak bych chtěl body, týkající se jedné konkrétní trasy, nějak spojit s trasou, aby se současně s trasou zobrazovaly a skrývaly. Jen jsem nepřišel na způsob, jak to Locusu říct. Jde něco takového vůbec? Zkoušel jsem to přes úpravu waypointu, hledal jsem i v Expert Settings, ale nenašel.
Title: Re: Lze body sdružit s trasou?
Post by: Menion on August 20, 2020, 09:17:13
Zdravím Ondro,

jsou v podstatě dvě věci, které jdou udělat.

První je, rovnou během záznamu trasy, přidávat body přímo do trasy a nebo do samostatné databáze.
Více o tom zde (https://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:user_guide:tracks:recording:panel#ovladani_prubehu_a_sledovani_zaznamu). Velké modré tlačítko umožní přidat bod přímo do trasy.

Když už je pak trasa hotová, lze za druhé, body přidat přes: záložku "body" v detailu trasy (https://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:user_guide:tracks:management#okno_detailu_trasy). Dole je velké tlačítko "+" a body tam jdou přesunout, případně překopírovat. Zatím pouze po jednom.

Task snad takto.
Title: Re: Lze body sdružit s trasou?
Post by: OndraBM on August 20, 2020, 13:11:32
Super, děkuju! Zrovna si přidávám bodíčky k trasám po jednom, naštěstí jich není zatím moc (tras i bodů na nich), nicméně do budoucna by možná bylo fajn, kdyby to šlo hromadně. Ale tím jakože vůbec nic nenaznačuju  ;D  jsem rád, že to jde. Příště vyzkouším to přidávání rovnou k trase, třeba to bude operativnější, když z venku přijedu a bude vlastně hotovo. Každopádně velký dík, opět pomoženo. Jste frajeři!
Title: Re: Lze body sdružit s trasou?
Post by: OndraBM on September 24, 2020, 21:11:45
Ještě bych se rád optal... zvykl jsem si používat přidávání bodů do trasy rovnou při záznamu pohybu, je to super. Nicméně: dá se nějak nastavit výchozí ikona bodu místo té černé tečky? Udělal jsem si vlastní ikony bodů a do tras přidávám jen jediný druh informací, u kterého bych rád měl jednu z nich. Hledal jsem, avšak nenašel způsob, jak změnit tu černou tečku na cokoliv jiného.
A zase: ne, že by mi nějak extrémně vadilo tu ikonu vždycky změnit, ale kdyby to šlo, nastavit si jinou, abych nemusel pokaždé měnit, bylo by to fajn.
Title: Re: Lze body sdružit s trasou?
Post by: Menion on September 29, 2020, 07:53:11
Zkusil bych ještě tajnější "Expert settings (https://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:advanced:customization:config#expert_settings)" a v něm "Default waypoint icon" nastavení  ;)
Title: Re: Lze body sdružit s trasou?
Post by: OndraBM on September 29, 2020, 08:09:14
No jasně kurnik šopa, na to jsem zapomněl. Jak do toho raději nelezu, nemám ho zažitý. Tak jo, moc děkuju, ať se daří :)
Title: Re: Lze body sdružit s trasou?
Post by: zavesky on April 09, 2021, 00:12:33
Dobrý den, měl bych opačnou otázku. Dají se body z trasy dostat do seznamu všech bodů? Dále pak - mam Gold tarif, je šance, že někdy uvidím body i v mapě pro plánování? :)