pár drobných nápadů

Started by Patrac, March 31, 2011, 09:15:26

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

MarHan

#15
Moc pekne ikonky, prehlednost je lepsi. Diky

Edit: Mozna jen found bod bych dal jen par pixel. Treba jen tu spodni sipku z ikony. Je lepsi, kdyz se mapa pomalinku zprehlednuje:-)
  •  

scinkk

#16
Ja si teda generuju PQ bez my founds pripadne je mozne si je nechat vypnout pres filtr ale premyslim ze ikonky pro waypointy bych nejak odlisil a trochu "znevyraznil". Asi zkusim udelat kolecko s ikonkou takze mozna ty myfounds by mohly byt taky kolecko tedy plus minus jen ten smajlik - vyzkousim :)
  •  

Menion

#17
no pokud by jsi chtěl udělat nějaké ikony vycentrované na střed a ne zarovnané na spodní hranu jak jsou teď všechny tak řekni, nějakou zkus a pošli. Kdyžtak bych udělat nějakou kvalitnější podporu. ikony bychom odlišili jménem, třeba nějakým prefixem aby bylo jasné kam se mají centrovat ... to jen kdyby se vám to hoši hodilo do krámu aby jste věděli že nemusí být vše na spodní hranu ;)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

MarHan

#18
Ja v tuto chvili pouzivam uplne prtavy smajlik kolem 10*10px, vycentrovany na spodni hrane pruhledneho pozadi. Pokud by found kese mohly byt centrovane na stred tak by to bylo fajn, popripade pouzit zmineny prefix v nazvu kese nebo to zahrnout na celou kategorii.
Osobne taky nalezene neimportuju, nicmene pokud naleznu kes z databaze Locusu taky bych uvital zmenu velke ikonky na prtavej bod.
Pokud by i v momente nalezu z mapy zmizely pridruzene child pointy bylo by to pro prehlednost jen dobre.
Kdo lovil treba v Kutne Hore vi o cem mluvim:-)
  •  

scinkk

#19
Ne nemyslim si ze by bylo potreba menit centrovani ikonky - centrovani na stred by bylo uzitecne pouze u nejakych miniatur a hlavne by ostani, pokud si sami ikonku nevytvori, nevedeli kam ta ikonka tedy ukazuje pokud by byl ruzne varianty centrovani - tim koleckem prop waypointy  jsem myslel jen tvar ikonky aby se to trochu odlisilo od tech keskovych a dole by stejnak byl nejaky maly zobacek aby to zas ukazovalo na dany bod :)
  •  

MarHan

#20
S waypointy nemam problem:-) Kdyz budou v kolecku tak je clovek rozezna opravdu lip.
Idealne s "P" pro parking nebo s autem, stage puzzle... Nicmene grafika je moc pekna, necham se prekvapit:-)
  •  

scinkk

#21
Mrknete na novy soubor jsou tam dva druhy waypointu ve dvou variantach, s koleckem a bez kolecka, sam ted nejak nevim :)
  •  

MarHan

#22
Pekna prace. Hlasuju bez kolecka. Slo by udelat to puzzle?:-)
  •  

scinkk

#23
puzzle pujde :) me teda ten otaznicek pro answer to questins prijde vic prihodny ale asi se nebudeme zbytecne odklanet od GC  ktere tam ma to puzzle :) Jinak me napadlo ze by treba nebylo spatny kdyby si clovek pri vypisovani waypointu mohl zvolit rekneme jednu z peti barev z roletky a touhle barvou by se zobrazila treba ta sipka waypointu. Takze pokud mam vedle sebe dve mutliny tak si zobrazim wp jedne a u te druhe si pri zobrazovani vyberu odlisnou bravu a budu vedet ktere wp patri te a te multine :)
  •  

MarHan

#24
JJ dobry napad.
Jinak Question to Answer - "otaznik se mi zda vic logictejsi" odpoved typu co je tu za cislo, kolik ceho, Stages of a Multicache  - "puzzle" fyzicka schranka.
Takze jsou potrebne oba obrazky:) Nicmene ofiko puzzle a stopy by byly vic provazane s GC...
Pak jeste Refenrence Point (klidne nejaky puntik s obrysem)  a Trailhead (pristupovy bod podle fantazie, treba dvere:-) )
Nicmene o tom urcite neco vis tak to neber jak poucku.
Jinak corrected ikonky davam jako modrou krabku z te sady co je tu ve vedlejsim vlakne a finalku multin tu zlutou.
  •  

scinkk

#25
prave ze pokud gc pouziva puzzle pro QA tak by asi nebylo dobry aby v Locusu to byla stage of MC - takze bych asi nechal otaznik pro QA a pro stage vymyslim naco jineho - ty stopy se mi nelibi a je to "maly" - ostatni udelam pdobne jako ma GC - az zbude trochu casu tak ty WP dodelam :)
  •  

Patrac

#26
Ikony nalezených keší nepopužívám. Defakto mne keš přestane " zajímat" po nalezení tzn že to tak mám i v importu dat. Jakmile naimportuju čerstvá data z GeoGetu tak přemazávám stará. A nová importuju vždy bez nalezených :).
Ikony jsou o 200% lepší to je bez debat. Víc než ta červená tečka u spočtených by se mi líbila stejná ikonka jen se zeleným provedením. Tzn ne modrý ale zelený otazník a ne žluté krabky u multi ale dvě zelené ( to je ale spíš otázka vkusu)

Ad jiná věc a jiný postřeh. když jsem v terénu a pípne nová keš stahuju si GPX přímo z  Gmailu. Jenže ouha nejde mi načíst do Locusu. Nabízí mi to pouze jiný program (Georg) k zobrazení a ten jsem defakto přestal používat. Nebylo by možný nějak nastavit aby se Locus automaticky asocioval s příponou GPX ??? TZN když v mailu kliknu na náhled souboru aby se otevřel Locus a nabídlo to import to skupiny bodů?
díky
With locus forever
  •  

Patrac

#27
ještě další postřeh. Není možné udělat volbu stažení mapy pro keš? tzn když si vygeneruju keše po cestě plus třeba nějaký se zajížďkama mimo trasu a nechci sosat zbytečně kvantum map. Nešlo by nějak udělat aby se stáhly jen čtverce okolo keše například aby keš byla uprostřed čtverce 200/200m? a v okolí ať ot je klidně čisté?? něco jako podle POI co už je ale s tím že by to bralo opravdu jen to okolí uvedený kešky? ;)
With locus forever
  •  

MarHan

#28
Hmmm to by bylo uzasny, vytvoreni dlazdic kolem vsech definiovanych waypointu...
Super na lov ve meste nebo v cizine. Rozhodne pridavam hlas pro tuto funkci:-)
  •  

Menion

#29
máte to tam ...
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •