Nové vektorové mapy pro Locus – názory

Started by voldapet, December 08, 2012, 16:50:34

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

simonik

Ale jsou tam. Asi jsem byl slepá, anebo je to trošku předěláno.
  •  

voldapet

  •  

Lugen

Zdravim,
chtel jsem se zeptat, jestli by se do vektorovych map (ktere jsou nyni se svymi POI naprosto uzasne) nemohly pridat i pomniky? Preci jen je to dulezity orientacni bod zobrazovany ve vsech turistickych mapach.
  •  

voldapet

Ha děkuji za připomenutí. O víkendu jsem právě jeden pomník mapoval a říkal jsem si, že nám pomníky a křížky chybí ve vektorovkách. Přidáme.
  •  

Lugen

 :) Diky, pripadne jsem si jeste vsiml, ze chybi bunkry. Ty by urcite v nasich turistickych mapach take znaceny.
Pravda, je moznou otazkou, zda-li do map nedavat vse co je v jakemsi nasem regionalnim standartu pro OSM: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Czech_Republic/OTM_zna%C4%8Dkov%C3%BD_kl%C3%AD%C4%8D
Chapu zvyseni narocnosti jak pro generovani map, tak pri zobrazovani na slabsich zarizenich, zas na druhou stranu, by mozna ten narust nebyl nejak dramaticky pri porovnani se vsemi body a polygony lesu silnic atd... ...a mozna toho nechybi tolik, priznam se, ze podrobneji jsem se onen seznam neporovnaval. ;)
  •  

voldapet

Jo na bunkry jsem uz drive koukal, ale mel jsem pocit, ze nejsou v OSM prilis zmapovane, tak jsem je do mapy ani nepridaval. Lepsi nezobrazit zadny, nez kazdy dvacaty. Pak clovek nevi, jestli bunkr v terenu neni a nebo je problem v mape. Par bodu by nemelo mit prilisny efekt a take budou kresleny v urovni s vetsim detailem, kde se mapa kresli pomerne rychle. Liniove prvky maji opravdu vetsi dopad. OTM klic je dobra inspirace, avsak spousta elementu v OSM datech podle me chybi...
  •  

Lugen

Tot otazka, co je pricina, co dusledek. Rekl bych, ze hodne lidi mapuje dle toho co je vykreslovano, ac pravidlo zni jinak. To se hadam jen tak nezmeni. Co se tyce bunkru, vsiml jsem si, ze se obcas loupou, evidentne snad i importem od nejakych fandu, majicich blizko k tematice. Muj nazor je, ze kdybychom se ridili pravidlem, nevykreslovat nic, co neni kompletni, tak v pripade OSM by se nevykreslovalo nic mimo silnic. Preci jen, cele to vznika postupne a s nadsenim dobrovolniku, vetsinou rucne bez importu. Takze zmapuji neco co se vykresluje - vydim to - mam radost - motivuje to k provedeni dalsich updatu. ALE je to jen muj nazor ;)
  •  

voldapet

Je to asi, tak jak rikas. Samotneho me potesi, kdyz vidim v mape zmeny, ktere jsem editoval. Ale musime si taky uvedomit, ze 80%? 90?% uživatelů vůbec nemá tucha o nějakém OSM a už vůbec, že data lze editovat. Nicméně pár návrhů, které by se mě líbily:
- zářez
- násep
- geodetický bod man_made=survey_point
- skála (už přidána)
- balvan
- vodopád
- jez
- sad, vinice, chmelnice
- bojiště
- pomník
- bunkr

U objektů s kurzívou si nejsem úplně jistý
  •  

Lugen

Je nejaky seznamek tagu, ktere uz se ted generuji do map? Asi bych se toho nebal to tam dat vsechno, pokud to bude mit nejake vyuziti... Chmelnice, sady, vinice tleskam... ty mi taky drive chybely. Co se tyce bunku, tak jsem jednim okem koukal, ze uz nejaka diskuze na Talk-cz probehla a body se souradnicema okavidne existuji taky. Jen se to nejak nerozebehlo. Takze bud by to mozna stacilo poposunout aby se k tomu nekdo mel, nebo myslim, ze naplachnout to ciste jako body do databaze by zas takovy problem byt nemel, ve volnem case bych se na to v budoucnu  mohl podivat. Pripadne kdyby bylo nejake info jak na hromadny import (nejake info o databazove skruture openstreetmap) moc by me to zajimalo.

Pravda hodne lidi asi nevi... to ja take driv ne... Ale nejaka osveta funguje a mapy se plni... A to je dobre

Ale jinak diky moc za posun vpred...
  •  

voldapet

Seznam tagu je popsan na
http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:map_tools:vector_maps_content

A pokud nejaka databaze bunkru existuje vcetne souradnic, tak to je pak asi dotaz na komunitu, jestli lze DB vyuzit a jak ji importovat
  •  

Lugen

#100
Zdravim, jak vypliva z komunikace cz-talku OSM a jak jsem namatkou overil tak by mela byt naprosta vetsina zminovanych bunkru zaznamenana v mapach. Je tedy mozne je do map pridat a v turistickem renderu je zobrazovat.

Dale me jeste napadlo male vylepseni tykajici se metra. nedavno jsem navstivil cast Prahy, kterou zas tolik neznam  a spatne se mi hledala trasa a stanice metra mezi ulicemi. Bylo by hezke v numericky nizsich vrstvach mapy zobrazit trasu metra tlustou castecne pruhlednou carou, podobne jako jsou znaceny turisticke trasy ve vyssich vrstvach. Bylo by dokonale kdyby se ony trasy zobrazovali tremi barvami, tak jako je v situacnich planech metra. Ale to by bylo reseni jen ciste lokalni pro CR. Otazka bylo by to tak spatne? No a ve vyssich vrstvach by bylo zajimave zobrazovat vstupy - railway=subway_entrance.
Co si o teto myslence mysli autor map, nebo i ostatni?

PS: dekuji za seznam tagu
  •  

voldapet

Linie metra a vstup budou v pristi verzi - viz screenshot.Co se tyce barvy tras, tak to bohuzel jednoduse momentalne nepujde. Bunkry asi az pozdeji :)
  •  

Lugen

#102
Za upgrade na metru jsem vdecen a urcite to potesi nejen me  :)
Koukal jsem na trasy metra a barvicky by asi sli dle tagu color, minimalne u nas. Namatkou jsem se juknul do budapesti, kam planuju v lete cestu a objevil jsem to na trase, na kterou jsem kliknul take. Pravda, nevim jak moc je to po svete rozsirene a  v definici to neni http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway%3Dsubway  :( Ale uznavam je to fakt jen kosmeticka vlastnost.

Bunkry prosiiim prosim  :)
  •  

voldapet

Barvy linii jsou v vetsinou v OSM datech uvedene, ale momentalne je nedokazeme obecne prenest do vektorovych map
  •  

voldapet

  •