Locus Map - forum

Support => [CZ&SK] - diskuze o Locusu => Topic started by: voldapet on December 08, 2012, 16:50:34

Title: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on December 08, 2012, 16:50:34
Locus  ve verzi 2.8.0  nabízí nové vektorové mapy s předpřipravenými interními styly pro turistiku, cyklistiku, navigaci a obecné (běžné použití). Nové styly pracují jen s novými mapami, které jsou dostupné přes Locus store - viz http://http://www.locusmap.eu/news-in-locus-2-8-x
Přepínání stylů je oproti starým verzím zjednodušeno. Dlouhý stisk na názvu mapy vyvolá informační okno k dané mapě, kde lze jednoduše vybrat preferovaný styl – viz přiložený obrázek.
Mapy jsou ve formě beta testování a proto budeme rádi za vaše komentáře jak mapy zlepšit, doplnit, jestli máte nějaké problémy apod.

Děkujeme
CAo VOLDY
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: otan on December 08, 2012, 17:39:52
Zatím naprostá spokojenost! Zatím asi nejlépe vyřešený vzhled OSM s jakým jsem se setkal. (Jen bych uvítal možnost přidat na pravý panel samostatné tlačítko pro přepnutí stylu mapy. Teď je to takové na moc kroků.)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: otan on December 08, 2012, 18:12:32
Na jednu nedokonalost jsem přišel - asi za to může nějaké odlišné tagování cyklostezek u nás a v Maďarsku, ale této verzi map a stylů se stezky např. u Balatonu nevykreslí, ale při použití externího stylu (např. Volatile_cycle) tam jsou. (přitom české stezky jsou při zvolení Volatile také vidět).
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Kroko_CZ on December 08, 2012, 20:29:40
Hmm v okolí mého bydliště - Litoměřicko - velké zklamání, turistika veškerá žádná, cyklo jen mezinárnodní trasa 2 ... ale to není záležitost autorů tohoto projektu, prostě chybí podklady u OSM map
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on December 09, 2012, 21:13:09
Quote from: "otan"
této verzi map a stylů se stezky např. u Balatonu nevykreslí, ale při použití externího stylu (např. Volatile_cycle) tam jsou.
Mohl bych tě požádat prosím o přiložení screenu s problematickým místem? Nebo alespoň souřadnice nebo označení stezky, která se nezobrazuje?
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: otan on December 10, 2012, 09:18:52
OK, tady jsou ty náhledy. Na jednom snímku je to s tím novým stylem "Kolo", na druhém s externím stylem "Volatile_CycleRoutes", a souřadnice jsou N 46° 45.630 E 17° 15.223 (je to západní konec Balatonu, ale projevuje se to stejně všude kde jsem se namátkou v UH podíval).
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on December 10, 2012, 13:10:45
...dekuji za upozornění. V nové verzi bude opraveno - viz příloha
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Lugen on December 10, 2012, 16:25:16
Mapy pěkné, leč mám několik připomínek:
některé turistické chybí/nezobrazují se, přes to, že jsou v OSM zaznamenány (zelená trasa 3012).
Ty interní styly nevím jestli jsou šťastnou volbou, u některých vektorových map se mění styly jedním způsobem u jiných zase druhým... I když nápad nastavení preferovaného tématu u výběru map je dobrý.  Jen kdyby to šlo stejným způsobem i u jiných map bez interního tématu a locus by si pamatoval u jaké mapy jaké téma používám.
U turistických map bych volil zobrazování všech dostupných prvků, které by mohly sloužit k orientaci nebo mohly býti jinak užitečné. (Nezobrazují se například BTSky, což je asi škoda a nezobrazí se například ani ovocný sad, studánka jakožto důležitý turistický bod se zobrazí pouze název bez symbolu určujícího přesné umístění)
Případné budoucí značení naučných stezek bych alespoň odlišil jiným odstínem zelené, pokud by bylo značení stejné jako u turistických cest, byl by v tom celkem guláš.
To by byly mé návrhy na zlepšení. Jinak samo mají tyhle nové mapy miliony nových pozitivních prvků jejichž výčet by byl na několik stránek
 ;)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on December 11, 2012, 23:39:56
Ahoj,
Pokud dobře koukám, tak zelená trasa 3012 byla do OSM dat přidána 29.11., ale naše mapy jsou aktuální k 7.11. …z toho důvodu tato trasa chybí.  Nicméně po novém roce plánujeme novou verzi s aktuálními daty.
Interní styly jsou první krok jak zpřístupnit vektorové mapy co nejširšímu počtu uživatelů. Pro jistotu se zeptám: preferoval bys aby změna stylu u mapy ovlivnila jen a pouze styl mapy, u které jsi styl nastavil?
Zobrazení BTSek nepovažuji osobně za moudré, do další verze přidáme alespoň vysílače označené v OSM jako tower. Studánky budou v další verzi – díky za připomenutí.  
Naučné stezky – už jsem myslím psal v jiném topicu. Pokusíme se je nějak odlišit od normální zelené (buď odstín zelené, čerchovaná čára apod.)

Díky za komentáře
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Lugen on December 12, 2012, 10:16:43
Za trasu se omlouvám, měl jsem za to, že tam byla již dříve a nezkontroloval jsem si datum.
K těm interním/externím stylům:
Myslím, že většina uživatelů pouřívajících vektorové mapy si jaž na různé externí styly zvykla a počítá s nimi. Jejich další výhodou je to, že si je uživatel může případně poupravit dle své potřeby. Což u stylu, který je součástí mapy (asi) nelze, nebo netuším jak bych to dělal. Já bych si ovládání vzhledu map představoval takto: Původním nastavením (nastavení -> mapa - pokročilé -> vzhled mapy) bych nastavoval globální vzhled vektorových map, u kterých by nebylo nastaveno konkrétní téma. Novým způsobem (pro interní styly) bych pomocí externích stylů orčoval vzhled každé konkrétní mapy, který by si locus pamatoval a danou mapu mi v tomto tématu vždy zobrazil.
S těma BTSkama jsem to tak nějak myslel, byl to jen příklad zkrátka věže (man_made=tower) označil symbolem, pro orientaci v krajině dostačující a je mi jedno k čemu ona věž slouží.  Jen ještě nevím, jestli ty přístupné sloužící i jako rozhledny mají nějaký svůj konkrétní tag. Ty bych odlišil od těch ostatních červeným symbolem místo černého sloužící pro ty ostatní. Toď ale jen můj návrh.

Quote
Možná bybylo vhodné ještě  odkázat všechny čtenáře na Českou sekci projektu Openstreetmap, aby se mohli zapojit do společné tvorby.  Pouze  doplňováním nejširšího spektra uživatelů  z OSM budou ty nejpřesnější a nejaktuálnější mapy http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Wiki ... h_Republic (http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Czech_Republic)   ;)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: ormoru on December 13, 2012, 19:36:06
Koukal jsem blíž na data v mapě a zde jsou mé návrhy. Nejdřív bych chtěl upozornit na chybu. V Praze se mi nezobrazuje lanovka na Petřín. Zkoušeno interním i externím stylem.

1. Locus by mohl seznam témat zobrazovat abecedně.
2. Nové TAGy do mapy:
 - Pro highway chybí TAG access=no. Vhodné i pro interní téma město a silniční.
 - Pro highway přidat TAG motorway_junction (dálniční exity). Vhodné i pro interní téma město a silniční. Využitelné hodně v zahraničí, kde jsou dalniční sítě více rozvinuté.
 - Přidat TAG barrier:gate (závory, brány)
 - Je plánováno zobrazení rozvodů elektrické síťě (powr:line). Nezobrazuje se ale budova elektrárny. Je potřeba přidat TAG power:station|substation.
 - Přidat TAG man_made:silo. V terénu je dobrým orientačním cílem i silo. Vhodné pro turistické mapy.
3. Naučné stezky jsou plné žluté čáry se zelenou čerchovanou čarou. Odlišit by se tedy mohli nastavením barvy na yellowgreen.

Toď moje postřehy a návrhy na vylepšení map. Děkuji.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on December 14, 2012, 09:43:55
Děkuji za postřehy!
Myslím, že je zapracujeme asi všechny.
Lanovka na Petřín … po pravdě prvky railway=funicular v mapě vůbec nejsou. Opravíme, přidáme
Děkuji
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: babi on December 19, 2012, 01:49:14
Až tento projekt vyzraje, tak to bude pecka. Držím palce a těším se na nové verze!

Odesláno z mého Wildfire S A510e pomocí Tapatalk 2
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Lugen on December 19, 2012, 22:44:08
Jo a ještě bych napsal do hromadného mailu Openstreetmap Talk-CZ nějakou výzvu ke kreslení chybějících  turistických map, možná by to pomohlo k lepšímu pokrytí a nakoplo to tvůrce, když by pak bylo možné mít vektorovou turistickou mapu v mobilu. Jo a ještě jeden návrh k zobrazování. Co takové ty nejčastější POIs zobrazované tipicky v turistických mapách zobrazovat jako nějaké symboly i v menších měřítkách? K lepší orientaci v širším okolí? ASi nikdo moc nenosí na toulky do přírody velkej tablet  ;)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: babi on January 30, 2013, 01:33:27
Ahoj.
Chtěl bych se zeptat jak to vypadá s vývojem? Kdy můžeme očekávat další verzi? Stále nahlížím do vektorových map a je k dispozici stále verze z listopadu.
Děkuji.

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: kem on January 30, 2013, 03:11:57
Měl bych jeden "feature request". Rád bych, aby se tyhle vektorové mapy postupně přibližovaly kvalitou turistickým mapám. Zatím mi nejvíc chybí více popisů (například názvy rozcestníků KČT, pokud jsou v OSM)  a hustější vrstevnice (20m je při podrobnějším zoomu málo, chtělo by to alespoň 10m, jako má Seznam / Shocart). Díky
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on January 30, 2013, 10:15:33
Ahoj,
@Babi   
Pracujeme na tom… vydáváme mapy pro celý svět a generovaní bohužel trvá téměř 4 týdny.  Myslím že cca do týdne budou nové mapy k dispozici. Díky za strpení.  Od března máme v plánu mapy vydávat již pravidelně každý měsíc.

@kem
Quote
Rád bych, aby se tyhle vektorové mapy postupně přibližovaly kvalitou turistickým mapám
O to se samozřejmě snažíme… nové mapy, které vydáme a nová interní témata by se opět měly turistickým mapám přiblížit. Nicméně jsme bohužel omezeni množstvím dat v OSM. Musím tě ale zklamat co se týče vrstevnic. Podrobnější interval nemáme v plánu. Jednak by tím značně vzrostla datová velikost vektorových map a také vzhledem k tomu, že i samotná přesnost vrstevnic je někde kolem +-3 metrů, tak nevím jestli by to přineslo kýžený výsledek. Každopádně pokud bys měl zájem, můžu tě navést, jak si sám můžeš takto podrobné vrstevnice připravit.

PS: nemáte zájem podílet na mapování turistických tras pro OSM? S Lucusem to jde snadno a je to docela zábava  :D
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: babi on January 30, 2013, 10:37:00
Super, už se těším na další verzi.
K těm vrstevnicím-ono by to šlo přidat do již vytvořené mapy kterou si přes Locus stáhnu? Pokud ano tak návod bych bral taky. Pro turistiku a geocaching jsou určitě lepší co 10m i za cenu větší velikosti mapy.
A co by obnášelo to mapování turistických tras?

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: kem on January 30, 2013, 10:49:53
Quote from: "voldapet"
Musím tě ale zklamat co se týče vrstevnic. Podrobnější interval nemáme v plánu. Jednak by tím značně vzrostla datová velikost vektorových map a také vzhledem k tomu, že i samotná přesnost vrstevnic je někde kolem +-3 metrů, tak nevím jestli by to přineslo kýžený výsledek. Každopádně pokud bys měl zájem, můžu tě navést, jak si sám můžeš takto podrobné vrstevnice připravit.
Díky za nabídku, ale bohužel do toho asi sám nepůjdu - nestíhám už teď práci & rodinu. Ale je to škoda, určitě by to turistické mapě prospělo.

Quote from: "voldapet"
PS: nemáte zájem podílet na mapování turistických tras pro OSM? S Lucusem to jde snadno a je to docela zábava  :D
Máš nějaký návod, jak na to? Sám vím o KČT trasách, které v OSM nejsou.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on January 31, 2013, 10:10:22
Quote from: "babi"
K těm vrstevnicím-ono by to šlo přidat do již vytvořené mapy kterou si přes Locus stáhnu? Pokud ano tak návod bych bral taky. Pro turistiku a geocaching jsou určitě lepší co 10m i za cenu větší velikosti mapy.

Bohuzel neni mozne do jednou vygenerovaneho *map souboru (soubor s vektrorovou mapou) pridat dalsi informace. Jedinym resenim je zcela nove generovani.
Tedy jak na to - naprosto vycerpavajici popis uz na foru je: http://http://forum.locusmap.eu/viewtopic.php?f=43&t=1839&hilit=contour+lines#p11684
Pokud bys chtel vrstevnice po 10m, tak je treba upravit prikaz 4.1, kde atribut –s udava rozestup vrstevnic, tedy:  -s 10
Code: [Select]
C:Python27Scriptsphyghtmap --polygon=E:OSMpolygonsslovakia.poly -o E:OSMsrtm-dataslovakia_srtm6 --source=view1,view3,srtm1,srtm3  -s 10 -c 200,100 --start-node-id=20000000000 --start-way-id=10000000000 --write-timestamp --max-nodes-per-tile=0Nicmene ma to hacek, timto postupem nebudes mit v mape turisticke cesty ani cyklostezky. Ty je nutne separovat primo z OSM dat a castecne upravit...
Kazdopadne jedno reseni se tu rysuje. Momentalne planujeme dalsi zmeny, ktere oddeli vrstevnice od polohopisu. Tedy, ze vektorova mapa se bude skladat ze dvou soboru, ktere bude Locus soucasne nacitat. Tim padem bys mohl vrstevnice vytvorit jak budes potrebovat. Predpokladam, ze behem brezna by to mohlo byt hotove.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: kem on January 31, 2013, 10:27:29
voldapet - diky za upřesnění. Když už máš to generování hotové a je to o jednom parametru, je nějaký problém připravit dvě verze a z locus store by si kazdy stáhnul tu, která mu vyhovuje (buď menší nebo podrobnější, ale větší)?
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on January 31, 2013, 10:29:17
Quote from: "kem"
Máš nějaký návod, jak na to? Sám vím o KČT trasách, které v OSM nejsou.
Aktualni prehled zmapovanych casti je napr zde: http://http://hiking.waymarkedtrails.org/cs/?zoom=9&lat=49.96503&lon=14.97366&hill=1.27 (mozno zobrazit i cyklo trasy)
Pripadne i jina ceska mapa nad OSM daty: http://http://mtbmap.cz/
Jak mapovat:
Pokud by vas bavilo podilet se na tomto projektu mrknete na: http://http://wiki.openstreetmap.org/wiki/CS:Beginners_Guide
Princip je jednoduchy:

Vse je do detailu popsano na wiki strankach Openstreetmap,
http://http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Main_Page
http://http://wiki.openstreetmap.org/wiki/CS:Main_Page

Samozrejme je mozne mapovat i jine prvky, budovy, postovni schranky, ostatni lesni pesiny atd atd.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on January 31, 2013, 10:42:30
Quote from: "kem"
Když už máš to generování hotové a je to o jednom parametru, je nějaký problém připravit dvě verze
To by samozrejme slo, ale mozna az nekdy za ten mesic, tedy az budeme mit oddelene vrstevnice. Ono neco jineho je pripravit 10m pro cloveka (tebe), ktery vi co chce nebo pro celou verejnost. Vetsi pocet vrstevnic nema vliv jen na velikost dat, ale I na jejich rychlost vykresleni, vzhled temat atd…
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: babi on February 05, 2013, 11:13:51
Ahoj.
Tak jsem stáhnul novou mapu, ale pro turistiku je to tady u nás v Beskydech nepoužitelné. Hodně tras vůbec není a nebo najednou končí, či začínají uprostřed lesa. Je to tak půl na půl. Taktéž chybí objekty. Při větším zoomu vidím čísla popisné, ale objekty tam chybí.
Jak se v takových případech řeší oprava chyb?
Díky za dobrou práci.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Kroko_CZ on February 05, 2013, 16:45:52
Zdroje jsou jaké jsou, jak na opravy, případně se na nich podílet je o dva posty nad tebou viewtopic.php?p=18628#p18628 (http://forum.locusmap.eu/viewtopic.php?p=18628#p18628)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Sodobar on February 21, 2013, 12:59:24
Ahoj, chtěl bych se zeptat na kdy se plánuje nová mapa?
Dík.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: kem on February 21, 2013, 20:25:40
Quote from: "babi"
Ahoj.
Tak jsem stáhnul novou mapu, ale pro turistiku je to tady u nás v Beskydech nepoužitelné. Hodně tras vůbec není a nebo najednou končí, či začínají uprostřed lesa. Je to tak půl na půl. Taktéž chybí objekty. Při větším zoomu vidím čísla popisné, ale objekty tam chybí.
Jak se v takových případech řeší oprava chyb?
Díky za dobrou práci.
Já jsem se do toho pustil a nakreslil jsem všechny cesty a turistické značky v okolí míst, kde to dobře znám. Není to nic složitého, vlezeš na osm.org, klikneš edit a kreslíš  cesty podle podkladové ortomapy. Dají se tam importovat GPS záznamy. Začínal jsem s tímhle tutoriálem - http://vimeo.com/m/24984085 (http://vimeo.com/m/24984085) . Jak popsat správně vlastnosti cesty nebo KČT trasy, to najdeš na osm wiki.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on February 21, 2013, 21:07:14
Quote from: "Sodobar"
Ahoj, chtěl bych se zeptat na kdy se plánuje nová mapa?
Dík.
Ahoj,
momentálně plánujeme, že vektorové mapy kompletně předěláme, takže teď nedokážu říci, kdy se vydají nové. Buď uděláme rychlou aktualizaci pro Evropu a cca do 14dnů vydáme. Druhou možností je menší promlka a po ní nové, předělané mapy.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on February 21, 2013, 21:08:50
Quote from: "kem"
Já jsem se do toho pustil a nakreslil jsem všechny cesty a turistické značky v okolí míst, kde to dobře znám. Není to nic složitého, vlezeš na osm.org, klikneš edit a kreslíš  cesty podle podkladové ortomapy. Dají se tam importovat GPS záznamy. Začínal jsem s tímhle tutoriálem - http://vimeo.com/m/24984085 (http://vimeo.com/m/24984085) . Jak popsat správně vlastnosti cesty nebo KČT trasy, to najdeš na osm wiki.

Paráda, je dobré slyšet, že se data plní :-) Já jsem také začal na místech, která znám. Každopádně děkuji za odkaz a jen tak dál  :)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Lugen on February 24, 2013, 17:08:40
Quote from: "voldapet"
Ahoj,
momentálně plánujeme, že vektorové mapy kompletně předěláme, takže teď nedokážu říci, kdy se vydají nové. Buď uděláme rychlou aktualizaci pro Evropu a cca do 14dnů vydáme. Druhou možností je menší promlka a po ní nové, předělané mapy.

Co je v plánu při kompletním předělání mapy? Přiblíží se více http://www.mtbmap.cz:8000/ (http://www.mtbmap.cz:8000/) ? Poměrně dobrá turistická mapa založená na osm.
Jinak pěkný návod na tvorbu turistických tras pomocí JOSM je zde: http://www.marekp.cz/jak-vkladat-turist ... ace-na-osm (http://www.marekp.cz/jak-vkladat-turisticke-informace-na-osm)
Díky
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: kem on March 22, 2013, 23:33:11
Tak jsem poslední měsíc docela hodně doplňoval do OSM - cesty, pěšinky, turistické značky.

A dneska jsem si stáhl z Locus store poslední aktualizaci (s časovou značkou 10.3.) a  .... zklamání. Skoro nic z mých změn tam není. Jak staré jsou OSM podklady, ze kterých generujete Locus mapy? Podle mých odhadů nejméně 20 dní?
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on March 23, 2013, 14:11:24
Ahoj,

ten odhad nebude daleko od pravdy. Jak uz jsem nekde psal, tak generovani trva cca 2-3 tydny (generujeme cely svet nebo alespon celou Evropu s Amerikou). Zminena znacka je bohuzel trochu zavadejici -  jedna se totiz o datum vytvoreni souboru a ne o datum posledni zmeny dat. To vse ma za nasledek, ze vydana mapa je ve vysledku prave 2-3 tydny stara...
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: DogVader on April 12, 2013, 10:36:50
Ahoj,
jeste k tem vrstevnicim. Po tech 10m by byly opravdu lespi, jak na geocachining, tak na turistiku, vcetne cyklo. Na ceskem gecaching foru to dela Speirs, ma tam vrstevnice 10m, turisticke znaceni atd.. Vlastne to vypada skoro stejne, jen to ma vice vrstevnic. Cela cr ma neco okolo 240MB.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on April 12, 2013, 10:57:34
Ahoj,
zvážíme to, ale nic neslibuji. :-) Ještě mě napadá co třeba využít funkce "Dynamické výšky", která ukáže výšku přesně pro bod definovaný středovým kurzorem. Nebylo by to pohodlnější? Předem je možné stáhnout  hgt soubor (model reliéfu), takže funkce pracuje i offline.  http://docs.locusmap.eu/doku.php/manual ... ap_objects (http://docs.locusmap.eu/doku.php/manual:settings:map_objects)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: kem on April 12, 2013, 13:22:18
Quote from: "DogVader"
Ahoj,
jeste k tem vrstevnicim. Po tech 10m by byly opravdu lespi, jak na geocachining, tak na turistiku, vcetne cyklo. Na ceskem gecaching foru to dela Speirs, ma tam vrstevnice 10m, turisticke znaceni atd.. Vlastne to vypada skoro stejne, jen to ma vice vrstevnic. Cela cr ma neco okolo 240MB.

Díky za hint! O tomhle počinu (http://osm.paws.cz/ (http://osm.paws.cz/)) jsem nevěděl. Vypadá to, že to aktualizuje snad každý den.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: DogVader on April 12, 2013, 13:56:07
Denne to neaktializuje, ale i tak hodne casto...


Quote from: "voldapet"
Ahoj,
zvážíme to, ale nic neslibuji. :-) Ještě mě napadá co třeba využít funkce "Dynamické výšky", která ukáže výšku přesně pro bod definovaný středovým kurzorem. Nebylo by to pohodlnější? Předem je možné stáhnout  hgt soubor (model reliéfu), takže funkce pracuje i offline.  http://dcs.locusmap.eu/doku.php/manual: ... ap_objects (http://dcs.locusmap.eu/doku.php/manual:settings:map_objects)


Spatne to nezni, ale prece jen kdyz to clovek vidi nakreslene primo na mape, tak je to pro planovani trasy lepsi. Kazdopadne diky za tip a treba to do budoucna vyjde i s temi vrstevnicemi :)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Lugen on April 12, 2013, 17:00:25
Quote from: "voldapet"
Ahoj,
zvážíme to, ale nic neslibuji. :-) Ještě mě napadá co třeba využít funkce "Dynamické výšky", která ukáže výšku přesně pro bod definovaný středovým kurzorem. Nebylo by to pohodlnější? Předem je možné stáhnout  hgt soubor (model reliéfu), takže funkce pracuje i offline.  http://docs.locusmap.eu/doku.php/manual ... ap_objects (http://docs.locusmap.eu/doku.php/manual:settings:map_objects)

Balíček souborů s dynamickými výškami pro ČR jsme nějakej pátek zpátky dával sem:
http://uloz.to/xQZvTj4/srtm-n48e012-n51e019-rar (http://uloz.to/xQZvTj4/srtm-n48e012-n51e019-rar)
Další je možné stáhnout zde http://www.usgs.gov (http://www.usgs.gov)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: dvzd on April 12, 2013, 19:15:38
A kam se ma ten balicek nakopirovat?
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Kroko_CZ on April 12, 2013, 20:00:16
Výšková data přijdou do LOCUS/DATA/SRTM
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: dvzd on April 12, 2013, 20:05:07
Dik.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Lugen on April 15, 2013, 18:10:26
Bylo by prosím možné zveřejnit kod interních témat?
Rád bych jej použil i pro jiné vektorové mapy.
Díky
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: pmoravec on April 26, 2013, 08:27:04
Quote from: "Lugen"
Bylo by prosím možné zveřejnit kod interních témat?
Rád bych jej použil i pro jiné vektorové mapy.
Díky
Jsou v APK balicku Locusu v /org/mapsforge/map/theme/ v jednotlivych XML souborech, pokud se k APK nemuzete dostat, muzu pripadne poslat. Nevim ale, zda funguje prime referencovani ikon v balicku, zatim se svou modifikaci pro mapu czech-republic_gccz pouzivam hybridni tema, kde mam ikony z podadresaru vykopirovane ven.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Lugen on April 26, 2013, 10:34:38
Tak tahle odpověď by mi sice stačila, ale jelikož bych to chtěl pro stejnou mapu,tak by mi toto hybridní téma ulehčilo práci.  :)  Bylo by tedy prosím možné jej nasdílet?
Díky,
L.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: rolfovo on April 26, 2013, 14:53:37
Quote from: "kem"
Díky za hint! O tomhle počinu (http://osm.paws.cz/ (http://osm.paws.cz/)) jsem nevěděl. Vypadá to, že to aktualizuje snad každý den.

Ahoj, já taky ne ale bohužel tam není kontakt.
Netušíte někdo, jaký je rozdíl mezi czech_republic.map a czech_republic_gccz.map ??
Nikde jsem to tam nenašel a odkaz na autora není...
Díky
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: kem on April 26, 2013, 15:31:09
Quote
Ahoj, já taky ne ale bohužel tam není kontakt.
Netušíte někdo, jaký je rozdíl mezi czech_republic.map a czech_republic_gccz.map ??
Nikde jsem to tam nenašel a odkaz na autora není...
Díky

Dej jako ja do Googlu: Speirs geocaching forum

a vypadne ti http://www.geocaching.cz/forum/viewthre ... d_id=25018 (http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=8&thread_id=25018)

:)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: dvzd on April 26, 2013, 17:01:17
Ta mapa gccz je i s vrstevnicema. Ty mapy aktualizuje kazdy lichy kalendarni den rano.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: rolfovo on April 26, 2013, 23:26:41
dvzd: Díky!
kem: Kdybych někde objevil klíčové slovo "Speirs", byla by to hračka, díky!
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: pmoravec on April 27, 2013, 21:03:22
Quote from: "Lugen"
Tak tahle odpověď by mi sice stačila, ale jelikož bych to chtěl pro stejnou mapu,tak by mi toto hybridní téma ulehčilo práci.  :)  Bylo by tedy prosím možné jej nasdílet?
Díky,
L.

No snad tam po posledních úpravách není žádná bota.

Snad to nebude menionovi a spol. vadit, musel jsem tam narvat i jejich ikony z APK Locusu, protože se mi nepovedlo se odkázat na ně přímo v APK balíčku (jar:/ mi v tématu nefunguje). Pokud by s tím byl nějaký problém, tak to smažu.

Téma je nutno včetně adresářové struktury rozbalit do adresáře (místo sdcard možná bude na některých telefonech něco jiného):

Code: [Select]
/sdcard/Locus/mapsVector/_themes/
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: rolfovo on April 27, 2013, 22:19:25
pmoravec: moc děkuju!
Na rozdíl od mých pokusů vyexportovat to z apk tohle zafungovalo. Mám jen jeden dotaz, možná prkotina, ale dost jsem se na tom zasekl. Když chci přidat nějaký prvek, řekněme posed, stačí poeditovat to XMLko a přidat SVG ikonu posedu do složky "symbols"?
Přidal jsem do sekce    <!-- nodes --> <!-- amenity --> (na nějakou řádku 2233) tohle pravidlo:

Code: [Select]
<rule e="node" k="amenity" v="hunting_stand" zoom-min="13">
<symbol src="file:/symbols/hunting_stand.svg" scale="0.45" scale-icon-size="13,1.1" />
</rule>

do složky symbols zkopíroval "hunting_stand.svg"
a přesto se mi posedy na mapě nezobrazí :-(
Možná, že dělám nějakou základní chybu, ale i po pročtení snad půlky fóra jí nemůžu najít...
Díky moc
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: pmoravec on April 28, 2013, 07:09:18
Quote from: "rolfovo"
pmoravec: moc děkuju!
Na rozdíl od mých pokusů vyexportovat to z apk tohle zafungovalo. Mám jen jeden dotaz, možná prkotina, ale dost jsem se na tom zasekl. Když chci přidat nějaký prvek, řekněme posed, stačí poeditovat to XMLko a přidat SVG ikonu posedu do složky "symbols"?
Přidal jsem do sekce    <!-- nodes --> <!-- amenity --> (na nějakou řádku 2233) tohle pravidlo:

Code: [Select]
<rule e="node" k="amenity" v="hunting_stand" zoom-min="13">
<symbol src="file:/symbols/hunting_stand.svg" scale="0.45" scale-icon-size="13,1.1" />
</rule>

do složky symbols zkopíroval "hunting_stand.svg"
a přesto se mi posedy na mapě nezobrazí :-(
Možná, že dělám nějakou základní chybu, ale i po pročtení snad půlky fóra jí nemůžu najít...
Díky moc

Ta základní chyba bude v tom, že hunting stand není fyzicky v datech mapy generovaných exportním pluginem pro mapsforge. Kromě tohoto souboru na telefonu je ještě nutné mít ho ještě definovaný v exportním souboru a ten předat jako parametr osmosis při generování výstupní mapy.

Locus používá (pokud nebyl mezitím aktualizován) http://http://docs.locusmap.eu/doku.php/manual:vector_maps_content a gccz http://http://osm.paws.cz/tag-mapping.xml a ani v jednom hunting stand není. Takže jedině poprosit tvůrce map (třeba v diskuzi k těm mapám gccz na geocaching.cz), aby jej do nich při generování přidali (jinak by bylo nutné si to generovat sám, ale tam zase stejně jako já narazíte na nutnost převést relace s turistickými značkami na cesty a to si oba zdroje dělají sami vlastním SW).
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Menion on April 28, 2013, 09:37:13
je to jak píše Pavel, data musí být již ve vygenerovaném souboru. V tom Locusím nejsou, takže i když tvůj upravený styl vypadá v pořádku, nemá potřebná data k zobrazení. Myslím že nebude problém je tam přidat, to už ale musí posoudit Petr (který má u nás mapy na starosti)

Jinak s tématy problém nevidím, jen se nedivte pokud Locusí témata nebudou jinde vypadat jako v Locusu, máme tam nějaké vychytávky navíc
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: rolfovo on April 28, 2013, 22:59:57
Moc děkuju! Že nejsou v těch generovaných mapách všechny tagy mě pak taky napadlo, ale jsem rád, že to mám teď potvrzené a nemusím žít v nejistotě ;-) Zase tak důležité, abych všem navyšoval objem stažených dat v mapě pro mě ty posedy nejsou, i když možná by to mohl být určitý orientační bod nebo i nouzový úkryt (stejně jako různé přístřešky a boudy v lese, kam se lze schovat) např. při náhle příchozí průtrži mračen apod... Ale to nechť posoudí správce map ;-)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on April 29, 2013, 00:17:02
Hoj,

parametr amenity=hunting_stand pridan do definice vektorovych map a prosim tedy o strpeni nez budou nove mapy vydany. Snad to bude uzitecne :)
Pripadne na manualovych strankach je vyveseno defincni XML, kde je patrne, ktere elementy jsou v nasich mapach - http://http://docs.locusmap.eu/doku.php/manual:vector_maps_content
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: rolfovo on April 29, 2013, 23:15:52
Jéé, moc díky, to je servis, to jsem nečekal ;-)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Lugen on April 30, 2013, 10:46:54
Quote from: "pmoravec"
No snad tam po posledních úpravách není žádná bota.

Díky moc!
Quote from: "menion"
Jinak s tématy problém nevidím, jen se nedivte pokud Locusí témata nebudou jinde vypadat jako v Locusu, máme tam nějaké vychytávky navíc
Do Locusu to chcem, ale pro ty výše zmíněné mapy.

Jinak otázka na ty jež se v tématech vyznají, zatím jsem se do toho nějak neponořoval, takže nevím. Ale, napadá někoho jak vykreslit útesy, skály a propasti tak (natural=cliff), jako se vykreslují na webu. Přeci jen vrstevnice z SRTM nejsou tak přesné a je dobré v terénu vědět, jestli lze kopec vylést či slézt, nebo jestli tam je skála. Řešení, na které jsem již narazil v podobě vyplnění prostoru (pokud například je sráz z pohledu z hora do tvaru U) černou barvou mi nepřijde dvakrát šťastné, začerněním mohu ztratit plno informací zobrazených na mapě.
Díky
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: chrabros on May 02, 2013, 15:12:20
Ahoj,
mohl bys prosim do vektorych map pridat jeste tyhle tagy?
man_made=adit
man_made=mineshaft
Ted tam mate cave_entrance, tak by tam myslim mohly byt i tyhle dva, protoze jsou podobny.

Dekuji,
 Dalibor
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: rolfovo on May 13, 2013, 23:06:13
Zdravím, tak jsem opět narazil na zajímavou věc - když použiju vektorovou mapu staženou přímo z obchodu Locusu, zobrazí se mi na turistických trasách v určitých intervalech ikonky turistických značek. Pokud ale použiju mapu staženou ze stránek http://osm.paws.cz/ (http://osm.paws.cz/) s názvem czech_republic_gccz.map, tak se mi zobrazí turistické cesty sice také hezky barevně, ale bez oněch ikonek (přišel jsem na to náhodou - když se mi popletla zaznamenávaná trasa s modrou turistickou značkou ;-))
Myslel jsem, že je to věc XML souboru když ty data evidentně na obou mapách jsou... Použité XMLko je totožné.
Přikládám důkaz ;-)

[attachment=0:y4gv5efr]2013_5_13_19.38.13.png[/attachment:y4gv5efr]
[attachment=1:y4gv5efr]2013_5_13_19.39.30.png[/attachment:y4gv5efr]
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: pmoravec on May 14, 2013, 07:27:20
A  zkoušel jste nejnovější verzi mapy z osm.paws.cz? Není to totiž mapa stažená odsud, generuje to někdo úplně jiný (Speirs). Snaží se co nejvíce přiblížit Locusu, ale hlavně se původně zaměřoval na svůj styl a podporu pro interní styl Locusu pozvolna přidává. Zrovna přes víkend předělával generování cest, takže by se to zase mělo blížit více mapě od tvůrců Locusu.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Lugen on May 22, 2013, 11:03:57
Mohu otravovat s jedním dotazem týkajících se vykreslovacích témat?
Upravil sjem si téma spojující některé vlastnosti locusího tématu a tématu odtud: http://osm.paws.cz/ (http://osm.paws.cz/) Ale mám tam nějaké chyby. Nedaří se mi vykreslit symboly u jiných turistických značek, než je naučná stezka (prvda je zatím zapsána k vykreslování jen žlutá, ale ta se mi taky nevykresluje).
Dále se chci zeptat, zda-li je nějak možné upravit frekvenci symbolů přidaných k linii, například aby se opakovy hned za sebou - chtěl bych tak vykreslit útesy a srázy jako se vykreslují na webu. Nyní je zub uržující směr propadu srázu jednou za čas, pro orientaci to většinou sice stačí, ale není to ono.
Díky L.
Přikládám téma:
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on May 28, 2013, 18:54:47
Ahoj,
v podstate jsi to delal dobre, jen je problem v oznaceni... cesky turisticke znaceni (major) je z pohledu tagu osmc_symbol brane jako "barva_bar". Naopak "barva_stripe" znaci svisly pruh. Vice: OSM wiki (http://http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Czech_Republic/Editing_Standards_and_Conventions#Doporu.C4.8Den.C3.A9_typy_cest)

Aby tve zlute fungovaly zmen:
Code: [Select]
<rule e="way" k="osmc_foreground" v="yellow_bar">
     .....
</rule>
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Lugen on May 30, 2013, 16:07:45
Díky, příští tden na to juknu  ;)

To určení, jak často se maj opakovat symboly na čáře, nikoho nenapadá?
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Bucky Kid on May 31, 2013, 09:15:29
Ahoj  ;) nevím jestli se to už někde neřešilo ale napadla mě taková věc jestli by nefungoval na základě nahrané vektorové mapy offline search a jednoduchý offline routing (vypočítání trasy). Je mi jasné že to nebude žádná sláva ale databázi místních názvů a k nim přiřazená geo souřadnice i síť komunikací to obsahuje tak proč toho nevyužít..
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: pmoravec on May 31, 2013, 09:21:13
Quote from: "Bucky Kid"
Ahoj  ;) nevím jestli se to už někde neřešilo ale napadla mě taková věc jestli by nefungoval na základě nahrané vektorové mapy offline search a jednoduchý offline routing (vypočítání trasy). Je mi jasné že to nebude žádná sláva ale databázi místních názvů a k nim přiřazená geo souřadnice i síť komunikací to obsahuje tak proč toho nevyužít..

Neco k routingu se tu objevilo tady v DE forech, ale vyuziva to externi data. Nejsem si uplne jisty, jestli to je v datech z MapsForge a hlavne v podobe, z jake by se to dalo snadno extrahovat (prece jen je to format pro renderovani a ne pro vyhledavani).

Jinak dopredny a zpetny geokoding (adresy <-> souradnice) mi psal letos student jako bakalarku s dodrzenim kompatibility s API od google, ale vyzaduje to externi databazi (sel na to nejjednodussi cestou, takze CR potrebuje dalsich cca 200MB na karte). Muzu se zeptat, jestli by byl ochoten tu knihovnu zverejnit, ale spise by to chtelo ji dopracovat.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Bucky Kid on May 31, 2013, 20:30:46
Tak to vypadá docela složitě, předpokládal jsem že to půjde vytáhnout přímo z vektorové mapy. Dodatečných 200+ MB jen kvůli jednoduchému routingu mi přijde jako plýtvání místem ale díky za info.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: pmoravec on May 31, 2013, 21:00:28
To jste spatne pochopil - tech 200MB by ani nebylo kvuli routingu, ale kvuli vyhledavani adres a bodu k adresam (geokoding). Na routing uz nedoslo, to by asi ten student nedal...

Jinak to tema k routingu je zde, nemecky to neni, jen ten uzivatel pochazi z Rakouska (gynta):
http://http://forum.locusmap.eu/viewtopic.php?f=26&t=2987&p=20528&hilit=routing#p20528
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Menion on June 01, 2013, 18:00:31
jak píše Pavel, z dat MapsForge, která jsou prostě optimalizvaná na vykreslování, nic pořádně vyhledávat nejde. Navíc hlavní problém je, že tam snadno nelze ani dostat nějaké doplňující informace kromě souřadnic a jména (a typu) bodů, tak vyhledávání by bylo navíc ochuzené o spoustu metadat.

Aktuálně mám v locusu připravenou podporu pro upravený typ databáze (spatialite), který mi umožňuje celkem obstojně rychle vyhledávat a pracovat s prostorovými daty. Zůstává mi jediný problém který jsem zatím nevyřešil a to je samotné generování databáze s daty. Nicméně jen informačně: vyhledávání bude ale bude to dělané tak, že body budou mít svůj soubor, adresy svůj, mapa svůj. Není to optimální řešení, jelikož informace se v souborech částěčně duplikují, ale je to relativně snadné řešení ve srovnání s tvorbou komplet nového systém "vše v jednom". Doufám, že do konce roku to budeme mít vše sakumprdum :) hotové
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: pmoravec on June 01, 2013, 20:23:19
Trochu odbihame od tematu vektorovych map, tak at to Menion kdyztak oddeli do samostatneho tematu.

Otazkou je, zda offline vyhledavani integrovat primo do Locusu, nebo jestli to mit jako externi plugin. Preci jen uz je docela problem stahovat pres EDGE instalacni balicek, pri tom, jak narusta delka o vsechny doplnujici funkce a binarni knihovny pro vsechny mozne rodiny procesoru...

K tomu generovani dat - na filtrovani by se asi dal pouzit osmfilter pro vytazeni jen relevantnich casti XML a pak to prohnat pres nejakou konverzni utilitu (a tu by asi bylo nutne napsat s vyuzitim nejake knihovny pro OSM), nebo vse drzet v databazi a exportovat do potrebneho formatu.

Jinak predpokladam, ze ta spatial databaze resi perzistentni indexy a kesovani pro reverzni geokoding (souradnice->adresy), ciste v pameti to opravdu delat nejde. Co se tyce offline routingu, tak to je jeste uplne specialni situace...
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: mener on October 08, 2013, 14:17:28
Koupil jsem si z Locusu balíček na vektorové mapy, přišlo mi normálně potvrzení o zaplacení, nicméně mi Locus furt píše kredit 0 Kč, takže je stahovat nemůžu. Nevíte, v čem by mohl být problém? Díky.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on October 09, 2013, 13:46:58
V prvním kroku počkat 24hod jestli nebude kredit připsán (občas má google prodlení). Pokud ani po té době se kredit nezobrazí kontaktujte prosím support na locus@asamm.com

http://docs.locusmap.eu/doku.php/cz:manual:how_to:i_did_not_receive_a_purchased_credit_in_locus_store
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: mener on October 10, 2013, 10:26:20
Jo, den počkat pomohlo, díky. Dále bych se chtěl zeptat, zda je někde podrobný návod na používání těch vektorových offline map. Konkrétně mi jde o to, zda Locus pozná, že existuje k nějaké stažené mapě novější verze a oznámí mi to. A dále bych ocenil, kdybych mohl nastavit adresář (na externí SD kartě), kam by se ty mapy stahovaly. Díky.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: babi on October 26, 2013, 10:43:39
Ahoj.
Mohl bych poprosit některého tvůrce vektorových map co jsou v Locus Store, aby sem postnul obrázek kladu map pro země, kde lze stáhnout jen část mapy? Například Francie nabízí stažení po částech, ale absolutně netuším které části stáhnout a kde se jednotlivé mapy překrývají. Budu projíždět severem Francie za dva týdny a potřeboval bych osm mapku.
Dík!
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: ost on October 29, 2013, 12:30:51
Ahoj,
Kdy planujete vygenerovat nove vektorove mapy? Posledni jsou z 22.8. hodne zmen v oblasti, ktera mne zajima, probehlo po tomto datu. Diky.
O.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on October 29, 2013, 14:21:40
@mener
Rychlé řešení je přesunout celou složku Locus z interní paměti do kořenové složky SD karty. Všechny mapy, ale i body a tratě budou pracovat z SD karty.
Aktualizace -> otevřete Menu > Mapy > Vektor > v horním panelu klikněte na tlačítko stáhnout > Locus zobrazí mapy ke stažení a mapy, které lze aktualizovat jsou uvedeny jako první v opřadí a jsou označeny zalenou ikonou/šipkou.

@babi
mapy jsou pojmenované podle jednotlivých regionů. Nicméně dobrý nápad...pokusíme se do budoucna připravit nějaký systém na vizualizaci pokrytí map

@ost
Nové mapy by mohly být k dispozici do 14 dnů

Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: rolfovo on January 04, 2014, 22:22:56
Mám prosbu na tvůrce XML souboru se styly:
Když oddálím mapu na určitou úroveň, zmizí mi názvy (popisky) některých měst a vesnic - viz. screenshoty. Jaký konkrétně mám změnit v XMLku parametr, aby se tak nedělo?

A druhý problém - Vojenský újezd Brdy:
Při jednom měřítku je to všechno OK a zobrazuje se vrstva lesa a přes ní vrstva "military area". Ale při změně měřítka jakoby vrstva lesa překryla "military" vrstvu, která zpoza lesa vykukuje jen někde po okrajích (viz. druhá sada screenshotů).

Celkem úspěšně jsem si ten styl upravil k obrazu svému, ale tohle se mi ne a ne podařit :-(
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: rolfovo on January 04, 2014, 22:23:54
Ještě pro úplnost ten styl ;-)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on January 06, 2014, 11:36:31
Texty
mozna uz to tu bylo zminene. Texty jsou problematickou soucasti Mapsforge knihovny - v podstate nelze pevne nastavit kdy a kde bude text vytisten. Pro Locus se nam podarilo knihovnu upravit na co nejlepsi uroven.  Velmi podstatne jsme upravili interni logika, ktera rozhoduje zda text umistit, jestli se text vejde apod. Presto muze obcas zlobit a z toho duvodu nektere texty nejsou rendrovany ac by mely byt.

Vojensky ujezd
Musim podekovat za upozorneni i v internich stylech nam toto vykreslovani vojen. oblasti zlobilo. Pripravil jsem novou verzi i s novym vzorem pro vojenske oblasti. Styl pro inspiraci v priloze
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: rolfovo on January 06, 2014, 12:16:00
Moc děkuju za info!
Hlavně s tou první částí jsem strávil spousty času a teď alespn vím, že nejsem zas takový hňup jak už jsem si myslel :-)))
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: starous on January 11, 2014, 21:23:37
Zdravím,
vektorové mapy používám prakticky hned od začátku, co s nimi Locus přišel, podpora těchto map byla pro mne dokonce jedno z důležitých kritérií pro výběr GPS aplikace.
Mapy si čas od času vyrábím z OSM sám (ono to na začátku víceméně ani jinak nešlo) a v poslední době jsem si trochu přiohnul renderovací schéma osmarender_terrain2, které mi zatím nejvíc vyhovovalo. Ale narazil jsem na řádově dvě věci, se kterými si zatím nevím rady a nemůžu nic kloudného vygooglit:

1.
Když mám např. klíč barrier a chci zajistit, aby se nějaký konkrétní obecný symbol zobrazil i v případě, že klíč má nějakou jinou hodnotu, než zná renderovací schéma - lze to nějak jednoduše zajistit?
Napadl mne zatím jediný způsob, který je ale poněkud krkolomný a dost dobře není použitelný v případě, kdy je známých hodnot tagu hodně:
<rule e="node" k="barrier" v="*">
   <rule e="node" k="barrier" v="bollard" zoom-min="17">
      <circle r="1.5" fill="#707070" />
   </rule>
   <rule e="node" k="barrier" v="gate" zoom-min="17">
      <symbol src="file:/symbols/vehicle/gate.png"/>
   </rule>
   <rule e="node" k="barrier" v="~bollard" zoom-min="17">
      <rule e="node" k="barrier" v="~gate">
         <symbol src="file:/symbols/vehicle-restriction/barrier.png"/>
      </rule>
   </rule>
</rule>

Pokud vím, tak to určitě nejde takto:

<rule e="node" k="barrier" v="*">
   <rule e="node" k="barrier" v="bollard" zoom-min="17">
      <circle r="1.5" fill="#707070" />
   </rule>
   <rule e="node" k="barrier" v="gate" zoom-min="17">
      <symbol src="file:/symbols/vehicle/gate.png"/>
   </rule>
   <rule e="node" k="barrier" v="*" zoom-min="17">
      <symbol src="file:/symbols/vehicle-restriction/barrier.png"/>
   </rule>
</rule>
protože v takovém případě by se symbol barrier.png zobrazil vždycky.

A nejde to dost jistě ani takto:
<rule e="node" k="barrier" v="*">
   <rule e="node" k="barrier" v="bollard" zoom-min="17">
      <circle r="1.5" fill="#707070" />
   </rule>
   <rule e="node" k="barrier" v="gate" zoom-min="17">
      <symbol src="file:/symbols/vehicle/gate.png"/>
   </rule>
   <rule e="node" k="barrier" v="~" zoom-min="17">
      <symbol src="file:/symbols/vehicle-restriction/barrier.png"/>
   </rule>
</rule>
protože to by se symbol barrier.png zobrazil pouze v případě, když by klíč barrier byl prázdný nebo neexistoval, což vzheldem k úvodní podmínce nikdy nenastane...

Nelze to udělat nějak lépe a radostněji? Když bych to podle toho prvního vzoru udělal pro všechny existující typy bariér, vycházelo by pro zobrazení toho posledního obecného symbolu dost šílené zanoření, nemluvě třeba o tom, jak by to vycházelo pro počty hodnot klíčů shop, sport apod.

2.
Ještě horší je problém se symboly a texty. Např. když chci pro různé typy obchodů zobrazit různé symboly a zároveň ještě někde kolem symbolu vypsat jeho "name", tak to funguje nějak hodně divně - většinou se zobrazí jenom symbol. V případě, když použiji posun pomocí "dy" (např. dy="10"), tak se text někdy zobrazí, ale obvykle v nějakém jiném zoomu, než chci. Když nepoužiju "dy", tak se to většinou nezobrazí vůbec v žádném zoomu.
Paradoxně pak má lepší vypovídací hodnotu mapa s renderovacím tématem, ve kterém se symboly obchodů vůbec nezkoumají a nezobrazují, a jsou zobrazeny jenom jejich názvy...
Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Je to projev oné chyby vykreslování textů, o které se zmiňují poslední komentáře, nebo mi něco uniká?
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on January 12, 2014, 10:15:54
Ahoj,

1. Jedine co me ted napada je, vyjmenovat vsechny "nezname" tagy
<rule e="node" k="barrier" v="*">
   <rule e="node" k="barrier" v="bollard" zoom-min="17">
      <circle r="1.5" fill="#707070" />
   </rule>
   <rule e="node" k="barrier" v="gate" zoom-min="17">
      <symbol src="file:/symbols/vehicle/gate.png"/>
   </rule>
   <rule e="node" k="barrier" v="vsechny|dalsi|atributy|ktere|mohou|byt|v|mape|pro|barrier" zoom-min="17">
      <symbol src="file:/symbols/vehicle-restriction/barrier.png"/>
   </rule>
</rule>

Jeste je potreba zminit dalsi a vlastne dulezitejsi vec. Aby tema funguvalo musi byt vsechny "nezname" tagy vygenerovany v samotne mape. Vektorova mapa obsahuje jen atributy, ktere se definuji pri generovani. Viz - http://code.google.com/p/mapsforge/wiki/GettingStartedMapWriter#Defining_a_Custom_Tag_Mapping_via_XML
Seznam atributu pro Locus vektorove mapy: http://docs.locusmap.eu/doku.php/manual:vector_maps_content

Tedy s Locus vektorovou mapou muzes definovat pouze bodove prvky pro: bollard, cycle_barrier, gate, lift_gate
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: starous on January 12, 2014, 13:30:44
Moc díky za rychlou odpověď, i když mne zrovna moc nepotěšila...  :)
Co se dá dělat.
O tom XML souboru pro řízení exportu z OSM do Mapsforge map vím, ten mám taky patřičně upraven.
Je fakt, že když si v tom XML souboru pro generování mapy Mapsforge pluginem pohlídám, jaké tam jsou povolené klíče a jejich hodnoty, tak se to snad nějak udělat dá, ale bude to pak hrozná pakárna při každém rozšiřování...
Bylo by fajn, kdyby renderovací soubor uměl aspoň něco takového jako třeba
<rule e="node" k="barrier" v="~(bollard|gate)">
nebo se dala udělat nějaká konstrukce ve stylu "if...then...else...".
Ale nic takového zdá se zatím Mapsforge neumí.

A k tomu bodu 2. - ty texty společně se symbolem?
Je to opravdu nějaká vada Mapsforge renderovacího algoritmu nebo mi něco uniká?

A vlastně ještě jeden dotaz, vlastně dva:

3.
Dá se renderovací schéma nějak inteligentně ladit? Když v něm udělám chybu, tak Locus pouze v mapě zobrazí "Neznámý problém", ale nikde jsem nenašel nějaký log, kde bych se dozvěděl, co se mu ve stylu nelíbí.
Nic zajímavého není ani ve složce logs, a to ani když je nastaveno record_debug_logs=1.
Bez nějaké upřesňující chybové hlášky se chyba děsně blbě hledá, zejména pokud těch změn bylo víc najednou a na různých místech...
Zkoušel jsem na to vygooglit nějaký "validátor", ale nic jsem nenašel.

4.
Poměrně pracně jsem zjistil, že v caption nelze použít klíč "operator" (<caption k="operator"...), což by se hodilo např pro bankomaty, benzínky aj. Bez vážných následků (nefunkční mapy) lze použít pouze "name" a "ele".
Proč to?
Je to jenom tím, že tento klíč v aktuální mapě (zatím) nemám, nebo to je nějaké omezení mapsforge/Locusu?
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on January 13, 2014, 11:54:28
Ahoj,

v podstatě naprostá většina dotazů souvisí s Mapsforge a ne s Locusm. Pokusím se odpovědět, ale doporučuji navštívit,  https://groups.google.com/forum/#!forum/mapsforge-dev

1. Opravdu neumí a ani neplánujeme úpravu
2. Při rendrování se testují hranice jednotlivých elementů text vs ikona. Pokud by mělo dojít k překryvu (např text bude v jiném zoom větší), tak se text pravděpodobně nevykreslí. Píšu pravděpodobně, protože detekce kolizí je Mapsforge poněkud komplikovaná.
3. doporučuji použít DDMS http://developer.android.com/tools/debugging/ddms.html V případě problémů Locus vypisuje chybové logy a lze tak problém v tématu dohledat.
4. Jak jsem uvedl minule...mapsforge vygeneruje do mapy pouze ty elementy, které mají nastaven "klíč - hodnota" v tag-mapping.xml
Pouze klíče "ref", "name" a "housenumber"  se do mapy přidají automaticky a jejich hodnoty nemusí být definovány v tag-mapping.xml. Toto je vlastnost map-writer pluginu a nejsem si jist jestli je možné ji nějak rozšířit. To je spíš dotaz na Mapsforge komunitu.


Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: starous on January 13, 2014, 15:22:44
Ahoj,
moc díky, hlavně za ten odkaz na DDMS/Eclipse, to co nejdříve vyzkouším.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Katzi on February 03, 2014, 22:54:21
Kdy budete generovat nove vektorove mapy?
V aplikaci mi to pise ze posledni verze je nekdy z rijna ... to uz je docela dlouha doba...

Diky.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on February 04, 2014, 16:25:03
Nové mapy už se cca 14 dní generují a ještě dalších 14 dní se nejspíš budou generovat. Takže v druhé půli února by měly být k dispozici.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: ro.he on September 08, 2014, 18:24:19
Zdravím, tak koukám, že jsou nové mapy (Asamm SW) ke stažení. Ze dne 5. 9. 2014, verze2014.09. Je možné někdě zjistit jaké jsou změny oproti předchozí mapě? A proč když kouknu pak na podrobnosti mapy, tak nesedí datum a verze? Díky
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on September 08, 2014, 20:44:41
Bohužel obecný seznam definovat nelze. Respektive takový seznam by asi bylo možné vytvořit, ale byl by v podstatě nepoužitelný. Jednalo by se o seznam všech elementů, čar, které se jakkoli změnily od posledního vydání, což bude tisíce změn. Obecně lze  říci, že nové mapy neobsahují nic zásadního - jen jsou vytvořeny z novějších dat.

Datum 5.9.2014 udává datumnahrání map do Locus Store
Datum v podrovnostech u mapy samotné definuje stáří dat - tedy z jak starých dat byly mapy vytvořeny
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: renegades777 on September 27, 2014, 08:46:57
Je pěkné že se vydávají, ale bohužel musím napsat, že jsem poslední dobou zklamán a to tím, že je někdo pěkně ořezává a šidí. Již jsem zpozoroval, že na mnoha místech je to ,,pěkně,, ořezana. Stačí se podívat třeba na přehradu Orlík a tam je vše krásně vidět, jak je to ořezané. Břehy pomaly nikde, jen je to na mnoha místech zarovnané čáry, turistické značky jsou ve vodě atd. Musím napst, že je to poslední dobou ........
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: simonik on October 02, 2014, 14:08:14
Ahoj. Ty vektorové mapy z LocusStore zmizely? Nikde je nevidím.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on October 03, 2014, 11:25:17
Již jsem zpozoroval, že na mnoha místech je to ,,pěkně,, ořezana. Stačí se podívat třeba na přehradu Orlík a tam je vše krásně vidět, jak je to ořezané.
Ahoj problém s Orlíkem je v podstatě od začátku vektorových map - data ani mapy nijak neořezáváme :-). Problém je v knihovně/technologie, kterou používáme pro generování map. Orlík je velká plocha tvořena ze dvou hlavních polygonů. Maspforge (knihovna, kterou používáme) bohužel nesprávně interpretuje celkovou plochu a určitých místech polygon seřízne. Pomalu pracujeme na nových vektorových mapách, které přinesou řadu vylepšení, ale nejsem si jistý, jestli se nám zrovna toto podaří vyřešit.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on October 03, 2014, 11:27:14
Ahoj. Ty vektorové mapy z LocusStore zmizely? Nikde je nevidím.
Ahoj, vektorové mapy by určitě pořád měly být v Locus Store. Můžu požádat např o screenshot, kde mapy "chybí" ?
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: simonik on October 20, 2014, 09:29:10
Ale jsou tam. Asi jsem byl slepá, anebo je to trošku předěláno.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on October 20, 2014, 11:30:28
OK fajn :) 
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Lugen on January 05, 2015, 21:18:32
Zdravim,
chtel jsem se zeptat, jestli by se do vektorovych map (ktere jsou nyni se svymi POI naprosto uzasne) nemohly pridat i pomniky? Preci jen je to dulezity orientacni bod zobrazovany ve vsech turistickych mapach.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on January 06, 2015, 07:52:44
Ha děkuji za připomenutí. O víkendu jsem právě jeden pomník mapoval a říkal jsem si, že nám pomníky a křížky chybí ve vektorovkách. Přidáme.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Lugen on January 06, 2015, 13:06:07
 :) Diky, pripadne jsem si jeste vsiml, ze chybi bunkry. Ty by urcite v nasich turistickych mapach take znaceny.
Pravda, je moznou otazkou, zda-li do map nedavat vse co je v jakemsi nasem regionalnim standartu pro OSM: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Czech_Republic/OTM_zna%C4%8Dkov%C3%BD_kl%C3%AD%C4%8D
Chapu zvyseni narocnosti jak pro generovani map, tak pri zobrazovani na slabsich zarizenich, zas na druhou stranu, by mozna ten narust nebyl nejak dramaticky pri porovnani se vsemi body a polygony lesu silnic atd... ...a mozna toho nechybi tolik, priznam se, ze podrobneji jsem se onen seznam neporovnaval. ;)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on January 08, 2015, 15:02:40
Jo na bunkry jsem uz drive koukal, ale mel jsem pocit, ze nejsou v OSM prilis zmapovane, tak jsem je do mapy ani nepridaval. Lepsi nezobrazit zadny, nez kazdy dvacaty. Pak clovek nevi, jestli bunkr v terenu neni a nebo je problem v mape. Par bodu by nemelo mit prilisny efekt a take budou kresleny v urovni s vetsim detailem, kde se mapa kresli pomerne rychle. Liniove prvky maji opravdu vetsi dopad. OTM klic je dobra inspirace, avsak spousta elementu v OSM datech podle me chybi...
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Lugen on January 08, 2015, 15:53:03
Tot otazka, co je pricina, co dusledek. Rekl bych, ze hodne lidi mapuje dle toho co je vykreslovano, ac pravidlo zni jinak. To se hadam jen tak nezmeni. Co se tyce bunkru, vsiml jsem si, ze se obcas loupou, evidentne snad i importem od nejakych fandu, majicich blizko k tematice. Muj nazor je, ze kdybychom se ridili pravidlem, nevykreslovat nic, co neni kompletni, tak v pripade OSM by se nevykreslovalo nic mimo silnic. Preci jen, cele to vznika postupne a s nadsenim dobrovolniku, vetsinou rucne bez importu. Takze zmapuji neco co se vykresluje - vydim to - mam radost - motivuje to k provedeni dalsich updatu. ALE je to jen muj nazor ;)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on January 09, 2015, 07:49:11
Je to asi, tak jak rikas. Samotneho me potesi, kdyz vidim v mape zmeny, ktere jsem editoval. Ale musime si taky uvedomit, ze 80%? 90?% uživatelů vůbec nemá tucha o nějakém OSM a už vůbec, že data lze editovat. Nicméně pár návrhů, které by se mě líbily:
- zářez
- násep
- geodetický bod man_made=survey_point
- skála (už přidána)
- balvan
- vodopád
- jez
- sad, vinice, chmelnice
- bojiště
- pomník
- bunkr

U objektů s kurzívou si nejsem úplně jistý
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Lugen on January 09, 2015, 17:35:14
Je nejaky seznamek tagu, ktere uz se ted generuji do map? Asi bych se toho nebal to tam dat vsechno, pokud to bude mit nejake vyuziti... Chmelnice, sady, vinice tleskam... ty mi taky drive chybely. Co se tyce bunku, tak jsem jednim okem koukal, ze uz nejaka diskuze na Talk-cz probehla a body se souradnicema okavidne existuji taky. Jen se to nejak nerozebehlo. Takze bud by to mozna stacilo poposunout aby se k tomu nekdo mel, nebo myslim, ze naplachnout to ciste jako body do databaze by zas takovy problem byt nemel, ve volnem case bych se na to v budoucnu  mohl podivat. Pripadne kdyby bylo nejake info jak na hromadny import (nejake info o databazove skruture openstreetmap) moc by me to zajimalo.

Pravda hodne lidi asi nevi... to ja take driv ne... Ale nejaka osveta funguje a mapy se plni... A to je dobre

Ale jinak diky moc za posun vpred...
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on January 12, 2015, 13:54:11
Seznam tagu je popsan na
http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:map_tools:vector_maps_content

A pokud nejaka databaze bunkru existuje vcetne souradnic, tak to je pak asi dotaz na komunitu, jestli lze DB vyuzit a jak ji importovat
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Lugen on February 26, 2015, 14:22:15
Zdravim, jak vypliva z komunikace cz-talku OSM a jak jsem namatkou overil tak by mela byt naprosta vetsina zminovanych bunkru zaznamenana v mapach. Je tedy mozne je do map pridat a v turistickem renderu je zobrazovat.

Dale me jeste napadlo male vylepseni tykajici se metra. nedavno jsem navstivil cast Prahy, kterou zas tolik neznam  a spatne se mi hledala trasa a stanice metra mezi ulicemi. Bylo by hezke v numericky nizsich vrstvach mapy zobrazit trasu metra tlustou castecne pruhlednou carou, podobne jako jsou znaceny turisticke trasy ve vyssich vrstvach. Bylo by dokonale kdyby se ony trasy zobrazovali tremi barvami, tak jako je v situacnich planech metra. Ale to by bylo reseni jen ciste lokalni pro CR. Otazka bylo by to tak spatne? No a ve vyssich vrstvach by bylo zajimave zobrazovat vstupy - railway=subway_entrance.
Co si o teto myslence mysli autor map, nebo i ostatni?

PS: dekuji za seznam tagu
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on February 26, 2015, 16:38:50
Linie metra a vstup budou v pristi verzi - viz screenshot.Co se tyce barvy tras, tak to bohuzel jednoduse momentalne nepujde. Bunkry asi az pozdeji :)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Lugen on February 26, 2015, 17:32:50
Za upgrade na metru jsem vdecen a urcite to potesi nejen me  :)
Koukal jsem na trasy metra a barvicky by asi sli dle tagu color, minimalne u nas. Namatkou jsem se juknul do budapesti, kam planuju v lete cestu a objevil jsem to na trase, na kterou jsem kliknul take. Pravda, nevim jak moc je to po svete rozsirene a  v definici to neni http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway%3Dsubway  :( Ale uznavam je to fakt jen kosmeticka vlastnost.

Bunkry prosiiim prosim  :)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on February 26, 2015, 17:55:32
Barvy linii jsou v vetsinou v OSM datech uvedene, ale momentalne je nedokazeme obecne prenest do vektorovych map
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on February 26, 2015, 20:34:21
Bunkry...

(http://i48.photobucket.com/albums/f220/voldapet/2015-02-2620_31_56-Clipboard01-IrfanViewZoom_321x570_zpsfb279ae8.png)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Lugen on February 27, 2015, 08:55:04
Dekuju, uz otravovat nebudu  :)
zdar tve praci  ;)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on February 28, 2015, 15:05:13
To klidne otravuj(te). Ostatne to neni otravovani, ale vylepsovani a to je dulezite. Jeste k bunkrum...jeste budou chtit vylepsit protoze u stavajicich map nedokazu oddlisit velky bunkr od ROPiku. To ovsem bude mozne az u dalsiho update samotne mapy.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: rolfovo on March 10, 2015, 22:53:37
Ono by bylo dost super, kdyby obecně práce se styly v Locusu byla jednodušší. Takhle jsou zadrátované kdesi v hloubi aplikace a "běžný smrtelník" se na ně nemá šanci jednoduše dostat. Nešlo by je mít bokem v nějakém extra adresáři podobně jako třeba mapy? Pak by si je každý mohl upravit k obrazu svému, zapnout zobrazování objektů, které potřebuje a vypnout ty, co nevyužije. 
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on March 11, 2015, 08:31:19
Interní témata jsou zadrátované v aplikaci, aby bežný smrtelník nemusel zkoumat, že vůbec nějaké soubory s tématy existují.
Témata jsou xml soubory, které je možné editovat. Můžete si stáhnout i externí témata vytvářené komunitou a upravovat je k obrazu svému: http://forum.locusmap.eu/index.php?board=40.0 Případně starší verze interních témat je ke stažení http://docs.locusmap.eu/lib/exe/fetch.php?media=manual:map_tools:locus_internal_themes.zip
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: ost on April 05, 2015, 22:11:21
Nejprve diky za bunkry. Jejich zobrazovani spolecne s hromadnym importem do OSM je velmi hezke.

Mam vsak dva dotazy:
1) Proc se nezobrazuji v turisticke mape (a ani jinych) lomy? Napr. lom
http://www.openstreetmap.org/way/209397835#map=15/50.6654/15.9939
se zobrazuje pouze pri znacnem vzdaleni. Prijde mi, ze napriklad v turisticke mape by byly velice vhodne.

2) Podobne se nezobrazuje Petrinska lanovka
http://www.openstreetmap.org/relation/439840#map=17/50.08168/14.40103

Diky.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: ost on April 06, 2015, 08:31:45
Jeste k bunkrum...jeste budou chtit vylepsit protoze u stavajicich map nedokazu oddlisit velky bunkr od ROPiku. To ovsem bude mozne az u dalsiho update samotne mapy.

Zde odliseni bude asi problematicke, nebot v samotnych OSM datech neni ROPik od srubu opevneni odlisen. Sam jsem mapovani hledal moznosti odliseni, ale nic systemoveho jsem nenasel.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on April 07, 2015, 14:12:30
Ahoj,

diky za report ohledně lomů, v příští verzi bude opraveno. P. rozhledna by, ale měla být zobrazena - viz přiložený screenshot. Opravdu ve vaší mapě není?

Co se týče ROPiků, nejsem úplný znalec, ale podle OSM by mělo být možné odlišit alespoň bunkry od velkých tvrzí
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:bunker_type%3Dpillbox
versus
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:military%3Dbunker


(http://s10.postimg.org/xik3uj7th/vector_petrinska_rozhledna.jpg) (http://postimg.org/image/xik3uj7th/)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: ost on April 08, 2015, 19:21:31
K lanovce - opravdu ji nevidim - viz screenshot. Nicmene musim priznat, ze pouzivam mapu http://osm.paws.cz/czech_republic_ee.map (http://osm.paws.cz/czech_republic_ee.map) a nikoliv ze shopu Locusu kvuli rychlejsi aktualizaci. Data by vsak snad mela byt shodna.

K ROPikum: Muj vyklad je, ze tag bunker_type=pillbox je upresneni tagu military=bunker. Takze kazdy bunker_type=pillbox bude zaroven i military=bunker. Nevim zdali se da spolehat na to, ze sruby pohranicniho opevneni budou mit pouze tag military=bunker a nikoliv bunker_type=pillbox. Tag bunker_type podle mne umozni rozlisit stare opevneni od jinych typu a ostatni moznosti bunker_type (munitions, hardened_aircraft_shelter) se hodi jeste mene nez pillbox. Asi se zeptam na talk-CZ.

(http://s8.postimg.org/p2zhz91r5/2015_04_08_19_08_49.jpg) (http://postimg.org/image/p2zhz91r5/)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on April 09, 2015, 07:00:08
Pro lanovku žádný speciální attribut nepoužíváme, takže ve vaší mapě lanovka velmi pravděpodobně chybí - případně vyzkoušejte jejich témata. Nicméně bych se obrátil na OSM PAWS ať lanovku přidají do generování.

A ROPíkům - ono by to bylo spíše obráceně. Spoléhat se, že všechny ROP mají attribut  bunker_type=pillbox. Pokud by ho neměly, tak by se z těchto ROPíků staly velké sruby. Napište pak prosím, co se vám podařilo zjistit.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: ost on April 10, 2015, 20:47:14
Pro lanovku žádný speciální attribut nepoužíváme, takže ve vaší mapě lanovka velmi pravděpodobně chybí - případně vyzkoušejte jejich témata. Nicméně bych se obrátil na OSM PAWS ať lanovku přidají do generování.

Ano, vypada to na problem ve zdrojovych datech, mel jsem to zkontrolovat drive :-(

Quote
A ROPíkům - ono by to bylo spíše obráceně. Spoléhat se, že všechny ROP mají attribut  bunker_type=pillbox. Pokud by ho neměly, tak by se z těchto ROPíků staly velké sruby. Napište pak prosím, co se vám podařilo zjistit.

Zatim to nevypada, ze by byl nejaky jednotny pristup. Ohledne pristupu, ze bunkr, ktery nema bunker_type=pillbox je velkym srubem, se obavam, ze nekteri mapovaci (a to vcetne mne) pouzili uvedeny a ne zcela presny atribut i pro sruby, nebot byl z moznych variant nejblizsi realite a zaroven chteli odlisit bunkr pohranicniho opevneni od jinych typu bunkru.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on April 11, 2015, 07:27:27
Rozumím, nechám tedy sruby i ROPíky značené stejným způsobem.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Lugen on April 14, 2015, 10:08:13
Pro lanovku žádný speciální attribut nepoužíváme, takže ve vaší mapě lanovka velmi pravděpodobně chybí - případně vyzkoušejte jejich témata. Nicméně bych se obrátil na OSM PAWS ať lanovku přidají do generování.

Lanovka na Petrin je v mapach generovanych Locus teamem je  ;)

A ROPíkům - ono by to bylo spíše obráceně. Spoléhat se, že všechny ROP mají attribut  bunker_type=pillbox. Pokud by ho neměly, tak by se z těchto ROPíků staly velké sruby. Napište pak prosím, co se vám podařilo zjistit.

Presne tak to chapou vsichni


Zatim to nevypada, ze by byl nejaky jednotny pristup. Ohledne pristupu, ze bunkr, ktery nema bunker_type=pillbox je velkym srubem, se obavam, ze nekteri mapovaci (a to vcetne mne) pouzili uvedeny a ne zcela presny atribut i pro sruby, nebot byl z moznych variant nejblizsi realite a zaroven chteli odlisit bunkr pohranicniho opevneni od jinych typu bunkru.

To je ale chybny vyklad, wiki je myslim celkem jasne popsana. Mozna jeste nazorneji jsou tagy pro podobne turisticke 'body' popsany zde http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Czech_Republic/OTM_zna%C4%8Dkov%C3%BD_kl%C3%AD%C4%8D
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on April 16, 2015, 07:18:43
Quote
To je ale chybny vyklad, wiki je myslim celkem jasne popsana. Mozna jeste nazorneji jsou tagy pro podobne turisticke 'body' popsany zde http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Czech_Republic/OTM_zna%C4%8Dkov%C3%BD_kl%C3%AD%C4%8D

Tak babo raď :-) Nechám tedy +ŘOPíky a tvrze rozdělené a uvidíme jestli to bude nebo nebude dělat neplechu. V příloze náhled na novou Locus Mapu, která bude k dispozici během cca do dvou týdnů

(http://i48.photobucket.com/albums/f220/voldapet/2015-04-16%2007_17_25-2015-04-16%2005.16.08.jpeg%20-%20IrfanView%20Zoom_%20427%20x%20759_zpsnqzvbnnz.png) (http://s48.photobucket.com/user/voldapet/media/2015-04-16%2007_17_25-2015-04-16%2005.16.08.jpeg%20-%20IrfanView%20Zoom_%20427%20x%20759_zpsnqzvbnnz.png.html)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Lugen on April 17, 2015, 09:09:43
Vzdyt taky ano ;) , uz jen z prekladu je jasne, ze bunkr velkej jak stodola, ci dve - tri  :) , se nemuze jmenovat pillbox. Wikipedia a pilbox - na obrazkach je jasne videt http://en.wikipedia.org/wiki/Pillbox_%28military%29


Dale jeste k zobrazovanym podkladum, myslim, ze pro vylety do prirody by se jeste hodily kroviska (natural=scrub). A asi i landuse=farmland,ale tam to vidim z hlediska narocnosti na vykreslovani a objemu dat jako nepruchozi :(
Jinak obrazky (bunkry, jezy atd) vypadaji moc hezky 
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: rolfovo on May 10, 2015, 23:39:36
Mám krátký a věcný dotaz - vykresluje se ve vektorových mapách vedení vysokého napětí (power=line) ?
Je to fakt významná orientační pomůcka a já to tam nemám a nevím, jestli dělám něco blbě, nebo se to vůbec nerenderuje. Díky
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on May 11, 2015, 07:27:29
Ano, mapy z Locus Store s interními tématy zobrazují vysoké napětí. Značí se jako tenká šedá čára pravidelně "přeškrtnutá"
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: rolfovo on May 20, 2015, 18:18:16
Díky za odpověď, bohužel frekvence generování nových verzí map je pro mně nepoužitelná :-(
Nicméně - už je umím generovat sám, jen jedna věc se mi stále nedaří, a to turistické značky. Z různých diskuzí jsem vyčetl, že problém je v relacích, se kterými write plugin mapsforge neumí pracovat. Nemáte pro mě nějakou radu nebo tip na nástroj, který by uměl ty data z relací vytáhnout a hodit přímo na cesty? Nebo úplně jiné řešení, na které jsem třeba nenarazil? Díky předem...
 
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on May 21, 2015, 17:50:36
Ano, je a (možná) byl problém s relacemi, ktere Mapsforge mapwriter nedokázal zpracovat. Záměrně píšu v minulém času, protože pro generování používáme starý mapwrter 0.3 verze. Už delší dobu je, ale k dispozici mapwriter 0.5. Netuším, jestli nepokročili s relacemi kupředu, ale pevně věřím, že ano. Pro turistické trasy používáme vlastní řešení, které lze popsat:
- proskenujeme všechny relace, které jsou cycle nebo hiking
- z ways a jejich nodes, které jsou potomci relací vytvoříme kompletně nové ways s novým ID a těm přiřadíme tagy z rodičovské relace.
- takto vytvořené ways připojíme k originálním datům a vygenerujeme mapu.
V mapě jsou tedy zduplikované ways, ale ři počtu tur. tras, to zas úplně nevadí. 

Po pravdě nevím jestli je někde k dispozici nástroj, který dělá to co námi upravený generátor. Ověřil bych co umí nový mapWriter a nebo zkus OSM_PAWS mapy. Jsou možná generované každý den.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: rolfovo on May 29, 2015, 23:55:20
Tak hlásím, že mapwriter plugin s relacemi opravdu nepokročil ani o píď :-/ Dal jsem tomu asi 3 večery, a za pomoci různých fór, lidiček v diskuzích a notnému štěstí se mi povedlo vygenerovat mapu pro území, které potřebuju - a to i s turistickými značkami a vrstevnicemi! Nicméně je to tedy opravdu alchymie a žrout času, nervů i systémových prostředků, takže se ani nedivím, že se vám nechce vydávat aktualizované mapy častěji :-)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on May 30, 2015, 08:00:04
Díky za info. Je to škoda, že nový mapwriter nepracuje lépe s relation. Zas na druhou stranu pokud chtěli zachovat formát kompatibilní s ver 0.3, tak asi neměli moc na výběr. A ještě aktualizaci - spíš jde o to, že značné části uživatelů stačí update párkrát do roka a generování celého světa trvá u nás cca 2-3 týdny.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: simonik on August 03, 2015, 10:32:24
Zdravím. Chci se zeptat, zda lze OSM vektorové mapy z Locusu zobrazit i na PC. Ideální by bylo, kdyby to šlo uložit na web server a v API map od Seznamu to přidat jako zdroj.
Takto se tam přidávají OSm mapy :
var options = {query: "{zoom}/{x}/{y}.png"};
var layerOSM = new SMap.Layer.Tile("osm", "http://tile.openstreetmap.org/", options);
ale ty nemají turistiku atd.
Čili nějaký PHP skript, který by poskytoval data.
 Mám nějaké rastrové mapy, a tam to mám :
sqlite.php?x={x}&y={y}&z={z}","minZoom":7,"maxZoom":16,"attribution":"","ignore":false

Když plánuji anebo se dívám na záznam, tak to mobilu to je moc malé.

Díky
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on August 03, 2015, 11:26:45
Ahoj,
to bohužel neni možné, jedná se o úplně jinou technologii. Nicméně nestačilo by využít jiné online mapy, které obsahují turistucké trasy a jsou vytvořeny na základě OSM dat? Např  http://mtbmap.cz/
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Dan S. on August 24, 2015, 20:36:38
Měl bych jeden problém s mapou a jeden dotaz, jedná se o vektorovou mapu ČR koupenou v Locus store. Část mapy (kolem Ostravska) má modrý podklad, to asi není úmyslně. Viz přiložený print screen Locusu.
https://drive.google.com/file/d/0B1lVa1EYflOdVXRIRXE4TS1kVHM/view?usp=sharing
(http://imgWorld.cz/s3/CVsT6XLArT.png) (http://imgWorld.cz/)

A dotaz je k POI. Po zakoupení vektorové mapy v Locus store mi Locus nabídl stažení databáze s POI. Mě by zajímalo, zda lze tuto databázi časem aktualizovat zvlášť nebo se aktualizuje po zakoupení další mapy v Locus store?
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on August 25, 2015, 07:51:21
Dobrý den,
zobrazí se modré dlaždice i když použijete některé z interních témat (kolo, turistika)? K databázi POI - Locus stažení nenabízí , databáze  POI je stažena automaticky. Mapa i databáze jsou společně v jednom zip archivu. Aktualizace POI db vyžaduje  aktualizaci i mapy. Je zde i druhý důvod proč musí být aktualizovány společně a to je obsah mapy. Je nutné aby mapa obsahovala stejné prvky (body) jako databáze POI.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Dan S. on August 25, 2015, 13:26:21
Při zobrazení mapy s interními tématy je to v pořádku, pokud použiji téma osmarender_gccz z paws.cz, tak je část mapy s modrým pokladem. Takže chyba bude spíš v externím tématu?
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on August 25, 2015, 14:08:04
Ano to bude problém v tématu. Pokud si chcete hrát zkuste do *.xml souboru s témate přidat do atributu <rendertheme  parametr fill-sea-areas="0". Tedy
<rendertheme xmlns= .......   fill-sea-areas="0" version="1" ... >
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Dan S. on August 26, 2015, 16:51:10
Dík, funguje to.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Hroch on October 25, 2015, 22:09:17
Ahoj, v interním mapovém tématu pro turistiku je pravděpodobně chyba ve značení koňských stezek. Pokud je route="foot", tak se správně objeví na trase značka s kolečkem (obrázek vpravo), ale pokud je route="horse", což je správně podle wiki (http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Czech_Republic/OTM_zna%C4%8Dkov%C3%BD_kl%C3%AD%C4%8D), tak se zobrazí jenom červená čára, bez značky (levý obrázek).

(http://s17.postimg.org/i6j5rafdn/locus.jpg) (http://postimg.org/image/i6j5rafdn/)


Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on October 26, 2015, 10:25:03
Ahoj,
koňské stezky totiž v mapách úplně chybí. V případě route=foot se neřeší podoba značky. Tedy Locus vykreslí klidně i kolěčko, protože to je plazný znak definovaný v osm:symbol tag. Spíš je otázka jak naložit s koňskou stezkou? Vlastní téma si určitě nezaslouží. Takže pookud přidáme koňské stezky do map, mají se vykreslovat jak v hiking tak cyclo tématu?
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Hroch on October 26, 2015, 13:25:47
Ajo, já používám většinou mapu z osm.paws, takže mě tahle varianta nenapadla. Za mě by stačilo je vykreslovat v hiking tématu. Každopádně do map bych je přidal, přece jenom nemusí člověk jet na koni, ale aspoň ví, že tudy vede nějaká značená stezka, i kdyby šel třeba pěšky.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Dan S. on November 10, 2015, 18:03:58
Našel jsem chybu vykreslení vektorové mapy při použití interního témata (turistika i kolo), modrá TZ se vykresluje chybně (dvě modré čáry), viz prtscr.
(http://imgworld.cz/s3/XUFkdaHKXR.png)
(http://imgworld.cz/s3/zcj7ov26Vw.png)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on November 11, 2015, 09:06:06
Ahoj Dane,
myslím, že už jsem podobnou chybku někde viděl. Problém je v odsazení turistických tras. Nicméně chybka nedokáže rychle vyřešit, takže musíme odsunout řešení na později. Děkuji za pochpení a také za report chyby.
Petr V.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Dan S. on November 13, 2015, 08:52:20
OK,
ještě taková malá offtopic otázka, čím to je, že vestavěné témata (turistika, kolo) jsou pomalejší (vektorová mapa se déle načítá při pohybu, zoomu) než např. téma z paws.cz (osmarender_gccz nebo Hiking z locus store?
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on November 15, 2015, 07:47:06
Ahoj,
a vážně jsou vestavěná téma výrazně pomalejší? Po pravdě osmarender_gccz nepoužívám, ale zmíněné Hiking map by mělo být v rychlosti srovnatelné z vestavěným. Rychlejší může být typ Velocity z balicku Voluntary UK theme, ktere obsahuje méně elementů pro vykreslení.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Dan S. on November 16, 2015, 17:51:57
Hiking theme je na tom rychlostně +- stejně jako vestavěné témata. Jen ten Osmarender se rychleji načítá.

Ještě jedna věc, lze nějak schovat body zájmu - ty z databáze, která se stahuje společně s Locusí vektorovou mapou? Při určitém zoomu mapy je mapa nepřehledná viz prtscrn. (http://imgworld.cz/s3/5FuTHkYZki.png)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Menion on November 19, 2015, 21:28:51
Body zájmu: http://help.locusmap.eu/topic/poi-onoff-offline-db-poi
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: tarmara on November 25, 2015, 12:31:18
Používám pro offline provoz mapy stažené z osm.paws.cz (protože už je mám v mobilu uložené pro aDrake). Koukal jsem do Locus shopu, že pro PRO verzi dostanu jako dárek tři Locus mapy ke stažení zdarma. Nikde nemůžu dohledat rozdíl těchto Locus map oproti těm z paws. Napadá mě jestli by pak třeba nefungovala navigace na úrovni uliční sítě (zahněte z Dolní ulice do Horní ulice místo současného Unknows street/road). Jediný rozdíl, který jsem zatím našel je v POI, které ta Locus mapa obsahuje. Ta uliční navigace by pro mě byl důvod ke stažení i CZ, jinak si ty tři mapy zdarma nechám na nějaký zahraniční výlet do země, která není na paws.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Dan S. on December 31, 2015, 09:51:09
Zeptám se tady, ať nezakládám nové téma. Jak je to s aktualizací MAP1.EU v Locus store, budou se aktualizovat nebo se s nimi již dále nepočítá? Poslední aktualizace těchto map je z 12.2014.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: agilka on January 01, 2016, 17:31:51
 ...mám verzi 3.14. Pro a velmi jsem přivítal, že se v této mapě vlevo dole objevila "pacička" pro rychlou volbu typů mapy - pěší/kolo/auto. Možná by kvůli okamžité orientaci bylo dobré právě aktivní volbu v té pacičce nějak zvýraznit.....

Ještě další dotaz, nyní se mi v mapě vytrvalé zobrazují křížky v červeném kolečku. Jedná se o různá upozornění na problémy v mapě apod.
Mohu do této mapy v  Locusu vytvořit vlastní poznámku a pokud ano, zda a jak se to dostane k ostatním uživatelům případně editorům z OSM, aby chybu napravili nebo novinku přidali...díky.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Milancer on February 04, 2016, 15:37:48
Chybné zobrazení TZ: Nedávno jsem našel další podobný případ. Po troše laborování nalezena chyba v mapě. Oba případy v OSM opraveny. Další lahůdka je špatné zobrazování velkých ploch, hlavně lesů a vody, kdy se plocha zobrazí kostrbatě nebo vůbec. Jsou to chyby v OSM. I to postupně opravuji. Kdyby se ještě něco našlo, sem s tím, pokusím se to opravit.

chyba TZ
(http://imgWorld.cz/s3/j6vHObALmY.jpg)


chyba zobrazení lesa (Hostín, Mělník)
(http://imgworld.cz/s3/EkaOwfEgwc.jpg)


chyba zobrazení vody (Radava)
(http://imgWorld.cz/s3/8Vl7snragJ.jpg)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Milancer on March 17, 2016, 10:23:28
Poslední dobou se v Locusu podivně zobrazuje vektorová mapa v oblasti západně od Pardubic. Někdy chybí celý čtverec, někde se v jednom pohledu střídá i několik témat, obvykle v zoomu 10 - 14. Objevuje se to v mapě stažené přímo v Locusu i v mapách z osm.paws.cz. Testováno na dvou zařízeních a všude je to stejné. Zkoušel jsem i reset Locusu a ani to nepomohlo.

(http://imgWorld.cz/s3/1WxXGnt2Hl.jpg)

(http://imgworld.cz/s3/X5Pg4e112O.jpg)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Menion on March 17, 2016, 18:34:43
Zdravím, tohle se děje i s poslední verzí Locusu? Tohle je možné snad jen kvůli špatnému nakešování dlaždic při různých tématech, nicméně při každé změně tématu se celá keš vymaže, aby se toto nemohlo stát.

Na ten chybějící čtverec se poptám kolegy Petra, třeba ho něco napadne.

Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on March 17, 2016, 18:59:24
@Milancer - chybejici ctverec. Driv jsme takovych par dlazdic v mape meli, ale myslim, ze posledni verze map by mela byt OK.  Jakou verzi (datum) Locus mapy prosim pouzivate? Verzi zjistite v Menu > Maps > Czech rep > detaily
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Milancer on March 17, 2016, 22:12:08
Zdravím, děkuji za reakci. Dnes jsem zkusil odinstalovat Locus + smazat adresáře a znovu nainstalovat novou PRO verzi z 14.3.2016. Mapa je stažená přímo z Locusu z 30.12.2015. Problém se zobrazením v podobné míře přetrvává, jen se posunul na východ od Pardubic. V zoomu 10-13 mapa v podstatě nereaguje na změnu renderu. V některých případech si pamatuje předchozí render a v části mapy ho zobrazí. Tak lze mít na obrazovce i tři druhy zobrazení najednou. Je to naštěstí jen v malých, málo používaných zoomech. Zoom 15 a více už je všude v pořádku. Občas se mi Locus při pokusu o změnu renderu sesypal.

(http://imgWorld.cz/s3/blVKfyukdU.jpg)

(http://imgWorld.cz/s3/LvfqtrX3yk.jpg)

(http://imgWorld.cz/s3/NN9c3XXlgU.jpg)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Menion on March 19, 2016, 14:29:07
Díky za report, myslím že jsem chybu našel (reportováno hlavně zde: help.locusmap.eu/topic/locus-3-16-0-broken-tile-cache-on-zoom-12 ), oprava bude v další verzi.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Milancer on March 24, 2016, 21:29:00
Moc díky za rychlou reakci a opravu.
Ještě bych měl jeden návrh na zlepšení. Bylo by možné, aby se ve standardních tématech Locusu zobrazovaly v mapě železniční stanice a zastávky jako POI? Zastávky bus, tram, metro se jako POI zobrazují ale železniční stanice ne. V datech bodů zájmu jsou. Není jich nikdy moc na malé ploše, stačilo by zobrazení od zoomu 14 výše.
Moc díky.
   
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: rolfovo on May 17, 2016, 15:25:38
Hezký den, kam prosím musím nakopírovat vlastní externí téma?
Nakopíroval jsem příslušné soubory sem, ale Locus je nevidí :-(

(http://s32.postimg.org/dywnqi5sh/078.jpg) (http://postimg.org/image/dywnqi5sh/)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: poutnikl on May 17, 2016, 17:17:51
Hmm, vypadá to, že jsi soubory ze složky  v archivu okopíroval přímo do  Locus složky themes,
zatímco jsi tam měl okopírovat celý adresář, např HiLo nebo UniGCCZ.

Jinými slovy themes / složka s názvem tematu z archivu/ soubory a složky daného tematu
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: rolfovo on May 18, 2016, 14:03:46
nojo, zabralo! Díky moc!
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Condor on February 15, 2017, 13:58:39
Zdravím,
Neviem či je chyba niekde na mojom prijímači alebo to je aktuálny stav.
Originál platená vektor mapa SK cez Locus obchod od 12.8.2016 bez aktualizácie. Tuším od vtedy ju mám a prestal som ťahať mapy s kade tade z internetu.
Budú sa tie mapy aktualizovať? Alebo treba zmazať a znova kúpiť? Alebo ako?
Alebo sa mám vrátiť k mape s hocikadial ak chcem aktuálnu?

Ďakujem za odpoved.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on February 15, 2017, 14:10:12
Aktuální verze LoMaps v Locus store pro Slovensko je z 2016.12.28 . Pokud otevřete MEnu - Store - Podle regionu - Slovensko - Slovakia LoMaps, tak by vam mel Locus nabidnout aktualizaci.
Jeste dodam. ze dalsi verze LoMaps je planovana na zacatek brezna.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Condor on February 15, 2017, 15:53:53
Ďakujem.
Dátum pri mape v obchode je v opačnom poradí takže to bude 8. 12. 2016 takže to je OK.
Tak snáď v breznu sa objavia cesty a obchodné a priemyselné objekty ktoré vyrástli v priebehu minulého roka a na iných mapách už sú.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Žajdlík Josef on February 15, 2017, 17:23:09
Předpokládám, že základ map pro LoMaps jsou Openstreetmaps. Pokud si chcete být jistý, že už ty objekty někdo do map zakreslil, podívejte se na http://www.openstreetmap.org/#map=8/49.696/9.121 Jestli tam nebudou, můžete je po registraci rovnou v jednoduchém editoru doplnit. Taky to tak ve svém okolí dělám a tak okolo našeho města už je v těch mapách kdejaká pěšinka :-)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Condor on February 17, 2017, 09:50:55
Vďaka za reakciu. Tak ako som písal že na iných mapách sú tak samozrejme aj na OSM tie objekty a cesty sú.
Uvidím po aktualizácií či sa to objaví aj na LoMap. Dúfam že áno.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Dan S. on May 03, 2017, 10:49:57
Jdou doplnit do LoMaps cestičky, které v mapách chybí? Viz screenshot LoMaps vs mapy.cz
(https://s7.postimg.org/bzx9yjm2z/Screenshot_20170503-104258.png) (https://postimg.org/image/us9524ih3/)image upload (https://postimage.io/)certificity.com (https://certificity.com)
(https://s27.postimg.org/ozgepq88j/Screenshot_20170503-104228.png) (https://postimg.org/image/s6ay9csof/)upload gif (https://postimage.io/)certificity.com (https://certificity.com)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Žajdlík Josef on May 03, 2017, 12:42:29
Stačí v http://www.openstreetmap.org/#map=16/48.9689/17.2866 kliknout na Upravit a v editoru vše doplnit. LoMapy si to při aktualizaci jistě převezmou z Openmap. Je ovšem třeba si před úpravami  udělat registraci.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: wlashack on January 12, 2018, 23:55:40
Používám LoMapy, spokojenost, díky. Ale jedna věc by myslím vylepšit zasloužila - ikonky (např. rozcestníky atd.). Jednak se zobrazují dost titěrné, člověk je snadno přehlíží, navíc se nezvětšují při zoomu, překrývá je pak zobrazená trasa apod.
Druhá věc, kterou bych ocenil možná nejen já, jsou značky turistických odpočívadel - LoMapy jsou na ně dost chudé. Třeba mapy.cz toho ukazují mnohem víc. Díky a ať se daří.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Žajdlík Josef on January 13, 2018, 19:56:00
Zkus nějaké jiné mapové téma. osobně se mi v poslední době osvědčilo PAWS: http://osm.paws.cz/
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: wlashack on January 13, 2018, 20:11:26
Díky za tip.
Ovšem zkouším to louskat a je to teda hodně náročné udržet nit a pochopit, co s tím. S každým kliknutím na něco "vysvětlujícího" se děj víc a víc zamotává jako v detektivce. :)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: wlashack on January 13, 2018, 20:46:44
Asi se mi podařilo aspoň dostat do Locusu paws_tourist, tedy turistické značky (snad to chápu správně), ale žádné body typu odpočívadla, studánky apod. nepřibyly, takže stav jako předtím s "klasickými" LoMaps, jen mapa na pohled vypadá jinak.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Žajdlík Josef on January 13, 2018, 23:11:00
Otázka je, jestli jsou v osm mapách už žádané. Mapy doplňují sami uživatelé. Když tam něco není, můžeš do docela snadno doplnit v online editoru na Openstreetmap. Já ve svém okolí totiž odpočívadla i studánky v Locusu vidím. Například v Chřibech je vše doplněno.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Žajdlík Josef on January 13, 2018, 23:18:42
Třeba zde.
(https://s18.postimg.org/a0qd063lh/IMG_20180113_231614.jpg) (https://postimg.org/image/a0qd063lh/)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on January 13, 2018, 23:21:25
@wlashack
Rozcestníky se zvětšují od zoom=17 možná by úroveň zvětšování mohla být větší. Nicméně rozcestníky  mají srovnatelnou velikost s ostatními ikonkami a úplně si nejsem jistý jejich zvětšováním, ale zvážíme to.
Zajímavé je překrytí rozcestníku turistickou cestou. Mohl byste mě prosím připravit screenshot takové situace? (předpokládám, že se jednalo o LoMaps s interním tématem).

Co se týče studánek a odpočívadel, tak LoMaps i paws jsou tvořeny ze stejných dat a proto jsou mapy (kromě vzhledu) v tomto ohledu v podstatě stejné.

Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: wlashack on January 14, 2018, 14:22:32
Nemyslel jsem cestu nakreslenou v samotné mapě, ale trasu, kterou jsem si naplánoval a teď podle ní jdu/jedu. Vykresluje se NAD ikonkami mapy a tím, že jsou navíc malé, často je čára trasy překryje že nejsou (skoro) vidět. Co umístit ikonky nad vrstvu s trasou?
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: voldapet on January 14, 2018, 21:58:32
Rozumim... resili jsme to ted jeste s hl. vyvojarem a uznali jsme soucasny system za korektni. Z naseho pohledu ma uzivateluv obsah (trasy,body) vetsi prioritu nez mapa pod nim. Muzu Vam tedy pouze doporucit pouzit napr. vetsi prusvitnost pro Vase trasy a nebo vyzkouset jine, alternativni tema.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: wlashack on January 15, 2018, 00:17:28
A co to udělat volitelné, ať si každý může vybrat? Je problém dát pozici vrstvy jako volitelnou? Nechci dělat chytrého, nejspíš máte dobrý důvod uvažovat jak uvažujete, jen mám zkušenost, že moc průhledná trasa není vidět, málo průhledná skrývá ikonky. A možná bych to musel vidět, ale takhle od pasu mi nepřijde, že by mi ikonky zobrazované nad stopou mohly někdy vadit. Nenapadá mě důvod, stopu přece nezakryjí, podobně jako nezakrývají turistické trasy v mapě, ale doplňují k nim důležité informace. Nehandrkuji se, jen nahlas uvažuji.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Žajdlík Josef on January 15, 2018, 03:47:19
Osobně souhlasím s programátorem, existuje mnoho možností jak upravit vzhled trasy aby nepřekrýval podklad. Je lepší nastavit širší a průhlednější trasu než laborovat s tím co dát nad ni. Už jen proto, že přes průhlednější trasu je vidět i typ a povrch cesty a to může být mnohdy důležitější než rozcestníky.
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Dan S. on February 09, 2018, 14:30:10
Ten nový symbol Lomap vlevo dole asi nepůjde odstranit? Celkem mi tam vadí.
(https://s9.postimg.org/5bugfoqwr/20180209_142802.png) (https://postimg.org/image/5bugfoqwr/)
Title: Re: Nové vektorové mapy pro Locus – názory
Post by: Žajdlík Josef on February 09, 2018, 19:19:42
Taky bych poprosit tem copyright zmenšit a udělat neklikací, už se mi podařilo ho párkrát omylem ťuknout.