Nové vektorové mapy pro Locus – názory

Started by voldapet, December 08, 2012, 16:50:34

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lugen

#60
Díky, příští tden na to juknu  ;)

To určení, jak často se maj opakovat symboly na čáře, nikoho nenapadá?
  •  

Bucky Kid

#61
Ahoj  ;) nevím jestli se to už někde neřešilo ale napadla mě taková věc jestli by nefungoval na základě nahrané vektorové mapy offline search a jednoduchý offline routing (vypočítání trasy). Je mi jasné že to nebude žádná sláva ale databázi místních názvů a k nim přiřazená geo souřadnice i síť komunikací to obsahuje tak proč toho nevyužít..
  •  

pmoravec

#62
Quote from: "Bucky Kid"Ahoj  ;) nevím jestli se to už někde neřešilo ale napadla mě taková věc jestli by nefungoval na základě nahrané vektorové mapy offline search a jednoduchý offline routing (vypočítání trasy). Je mi jasné že to nebude žádná sláva ale databázi místních názvů a k nim přiřazená geo souřadnice i síť komunikací to obsahuje tak proč toho nevyužít..

Neco k routingu se tu objevilo tady v DE forech, ale vyuziva to externi data. Nejsem si uplne jisty, jestli to je v datech z MapsForge a hlavne v podobe, z jake by se to dalo snadno extrahovat (prece jen je to format pro renderovani a ne pro vyhledavani).

Jinak dopredny a zpetny geokoding (adresy <-> souradnice) mi psal letos student jako bakalarku s dodrzenim kompatibility s API od google, ale vyzaduje to externi databazi (sel na to nejjednodussi cestou, takze CR potrebuje dalsich cca 200MB na karte). Muzu se zeptat, jestli by byl ochoten tu knihovnu zverejnit, ale spise by to chtelo ji dopracovat.
  •  

Bucky Kid

#63
Tak to vypadá docela složitě, předpokládal jsem že to půjde vytáhnout přímo z vektorové mapy. Dodatečných 200+ MB jen kvůli jednoduchému routingu mi přijde jako plýtvání místem ale díky za info.
  •  

pmoravec

#64
To jste spatne pochopil - tech 200MB by ani nebylo kvuli routingu, ale kvuli vyhledavani adres a bodu k adresam (geokoding). Na routing uz nedoslo, to by asi ten student nedal...

Jinak to tema k routingu je zde, nemecky to neni, jen ten uzivatel pochazi z Rakouska (gynta):
//http://forum.locusmap.eu/viewtopic.php?f=26&t=2987&p=20528&hilit=routing#p20528
  •  

Menion

#65
jak píše Pavel, z dat MapsForge, která jsou prostě optimalizvaná na vykreslování, nic pořádně vyhledávat nejde. Navíc hlavní problém je, že tam snadno nelze ani dostat nějaké doplňující informace kromě souřadnic a jména (a typu) bodů, tak vyhledávání by bylo navíc ochuzené o spoustu metadat.

Aktuálně mám v locusu připravenou podporu pro upravený typ databáze (spatialite), který mi umožňuje celkem obstojně rychle vyhledávat a pracovat s prostorovými daty. Zůstává mi jediný problém který jsem zatím nevyřešil a to je samotné generování databáze s daty. Nicméně jen informačně: vyhledávání bude ale bude to dělané tak, že body budou mít svůj soubor, adresy svůj, mapa svůj. Není to optimální řešení, jelikož informace se v souborech částěčně duplikují, ale je to relativně snadné řešení ve srovnání s tvorbou komplet nového systém "vše v jednom". Doufám, že do konce roku to budeme mít vše sakumprdum :) hotové
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

pmoravec

#66
Trochu odbihame od tematu vektorovych map, tak at to Menion kdyztak oddeli do samostatneho tematu.

Otazkou je, zda offline vyhledavani integrovat primo do Locusu, nebo jestli to mit jako externi plugin. Preci jen uz je docela problem stahovat pres EDGE instalacni balicek, pri tom, jak narusta delka o vsechny doplnujici funkce a binarni knihovny pro vsechny mozne rodiny procesoru...

K tomu generovani dat - na filtrovani by se asi dal pouzit osmfilter pro vytazeni jen relevantnich casti XML a pak to prohnat pres nejakou konverzni utilitu (a tu by asi bylo nutne napsat s vyuzitim nejake knihovny pro OSM), nebo vse drzet v databazi a exportovat do potrebneho formatu.

Jinak predpokladam, ze ta spatial databaze resi perzistentni indexy a kesovani pro reverzni geokoding (souradnice->adresy), ciste v pameti to opravdu delat nejde. Co se tyce offline routingu, tak to je jeste uplne specialni situace...
  •  

mener

Koupil jsem si z Locusu balíček na vektorové mapy, přišlo mi normálně potvrzení o zaplacení, nicméně mi Locus furt píše kredit 0 Kč, takže je stahovat nemůžu. Nevíte, v čem by mohl být problém? Díky.
  •  

voldapet

V prvním kroku počkat 24hod jestli nebude kredit připsán (občas má google prodlení). Pokud ani po té době se kredit nezobrazí kontaktujte prosím support na locus@asamm.com

http://docs.locusmap.eu/doku.php/cz:manual:how_to:i_did_not_receive_a_purchased_credit_in_locus_store
  •  

mener

Jo, den počkat pomohlo, díky. Dále bych se chtěl zeptat, zda je někde podrobný návod na používání těch vektorových offline map. Konkrétně mi jde o to, zda Locus pozná, že existuje k nějaké stažené mapě novější verze a oznámí mi to. A dále bych ocenil, kdybych mohl nastavit adresář (na externí SD kartě), kam by se ty mapy stahovaly. Díky.
  •  

babi

Ahoj.
Mohl bych poprosit některého tvůrce vektorových map co jsou v Locus Store, aby sem postnul obrázek kladu map pro země, kde lze stáhnout jen část mapy? Například Francie nabízí stažení po částech, ale absolutně netuším které části stáhnout a kde se jednotlivé mapy překrývají. Budu projíždět severem Francie za dva týdny a potřeboval bych osm mapku.
Dík!
  •  

ost

Ahoj,
Kdy planujete vygenerovat nove vektorove mapy? Posledni jsou z 22.8. hodne zmen v oblasti, ktera mne zajima, probehlo po tomto datu. Diky.
O.
  •  

voldapet

@mener
Rychlé řešení je přesunout celou složku Locus z interní paměti do kořenové složky SD karty. Všechny mapy, ale i body a tratě budou pracovat z SD karty.
Aktualizace -> otevřete Menu > Mapy > Vektor > v horním panelu klikněte na tlačítko stáhnout > Locus zobrazí mapy ke stažení a mapy, které lze aktualizovat jsou uvedeny jako první v opřadí a jsou označeny zalenou ikonou/šipkou.

@babi
mapy jsou pojmenované podle jednotlivých regionů. Nicméně dobrý nápad...pokusíme se do budoucna připravit nějaký systém na vizualizaci pokrytí map

@ost
Nové mapy by mohly být k dispozici do 14 dnů

  •  

rolfovo

Mám prosbu na tvůrce XML souboru se styly:
Když oddálím mapu na určitou úroveň, zmizí mi názvy (popisky) některých měst a vesnic - viz. screenshoty. Jaký konkrétně mám změnit v XMLku parametr, aby se tak nedělo?

A druhý problém - Vojenský újezd Brdy:
Při jednom měřítku je to všechno OK a zobrazuje se vrstva lesa a přes ní vrstva "military area". Ale při změně měřítka jakoby vrstva lesa překryla "military" vrstvu, která zpoza lesa vykukuje jen někde po okrajích (viz. druhá sada screenshotů).

Celkem úspěšně jsem si ten styl upravil k obrazu svému, ale tohle se mi ne a ne podařit :-(
  •  

rolfovo

  •