Nové vektorové mapy pro Locus – názory

Started by voldapet, December 08, 2012, 16:50:34

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kem

#15
Měl bych jeden "feature request". Rád bych, aby se tyhle vektorové mapy postupně přibližovaly kvalitou turistickým mapám. Zatím mi nejvíc chybí více popisů (například názvy rozcestníků KČT, pokud jsou v OSM)  a hustější vrstevnice (20m je při podrobnějším zoomu málo, chtělo by to alespoň 10m, jako má Seznam / Shocart). Díky
 •  

voldapet

#16
Ahoj,
@Babi   
Pracujeme na tom... vydáváme mapy pro celý svět a generovaní bohužel trvá téměř 4 týdny.  Myslím že cca do týdne budou nové mapy k dispozici. Díky za strpení.  Od března máme v plánu mapy vydávat již pravidelně každý měsíc.

@kem
QuoteRád bych, aby se tyhle vektorové mapy postupně přibližovaly kvalitou turistickým mapám
O to se samozřejmě snažíme... nové mapy, které vydáme a nová interní témata by se opět měly turistickým mapám přiblížit. Nicméně jsme bohužel omezeni množstvím dat v OSM. Musím tě ale zklamat co se týče vrstevnic. Podrobnější interval nemáme v plánu. Jednak by tím značně vzrostla datová velikost vektorových map a také vzhledem k tomu, že i samotná přesnost vrstevnic je někde kolem +-3 metrů, tak nevím jestli by to přineslo kýžený výsledek. Každopádně pokud bys měl zájem, můžu tě navést, jak si sám můžeš takto podrobné vrstevnice připravit.

PS: nemáte zájem podílet na mapování turistických tras pro OSM? S Lucusem to jde snadno a je to docela zábava  :D
 •  

babi

#17
Super, už se těším na další verzi.
K těm vrstevnicím-ono by to šlo přidat do již vytvořené mapy kterou si přes Locus stáhnu? Pokud ano tak návod bych bral taky. Pro turistiku a geocaching jsou určitě lepší co 10m i za cenu větší velikosti mapy.
A co by obnášelo to mapování turistických tras?

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2
 •  

kem

#18
Quote from: "voldapet"Musím tě ale zklamat co se týče vrstevnic. Podrobnější interval nemáme v plánu. Jednak by tím značně vzrostla datová velikost vektorových map a také vzhledem k tomu, že i samotná přesnost vrstevnic je někde kolem +-3 metrů, tak nevím jestli by to přineslo kýžený výsledek. Každopádně pokud bys měl zájem, můžu tě navést, jak si sám můžeš takto podrobné vrstevnice připravit.
Díky za nabídku, ale bohužel do toho asi sám nepůjdu - nestíhám už teď práci & rodinu. Ale je to škoda, určitě by to turistické mapě prospělo.

Quote from: "voldapet"PS: nemáte zájem podílet na mapování turistických tras pro OSM? S Lucusem to jde snadno a je to docela zábava  :D
Máš nějaký návod, jak na to? Sám vím o KČT trasách, které v OSM nejsou.
 •  

voldapet

#19
Quote from: "babi"K těm vrstevnicím-ono by to šlo přidat do již vytvořené mapy kterou si přes Locus stáhnu? Pokud ano tak návod bych bral taky. Pro turistiku a geocaching jsou určitě lepší co 10m i za cenu větší velikosti mapy.

Bohuzel neni mozne do jednou vygenerovaneho *map souboru (soubor s vektrorovou mapou) pridat dalsi informace. Jedinym resenim je zcela nove generovani.
Tedy jak na to - naprosto vycerpavajici popis uz na foru je: //http://forum.locusmap.eu/viewtopic.php?f=43&t=1839&hilit=contour+lines#p11684
Pokud bys chtel vrstevnice po 10m, tak je treba upravit prikaz 4.1, kde atribut –s udava rozestup vrstevnic, tedy:  -s 10
C:Python27Scriptsphyghtmap --polygon=E:OSMpolygonsslovakia.poly -o E:OSMsrtm-dataslovakia_srtm6 --source=view1,view3,srtm1,srtm3  -s 10 -c 200,100 --start-node-id=20000000000 --start-way-id=10000000000 --write-timestamp --max-nodes-per-tile=0Nicmene ma to hacek, timto postupem nebudes mit v mape turisticke cesty ani cyklostezky. Ty je nutne separovat primo z OSM dat a castecne upravit...
Kazdopadne jedno reseni se tu rysuje. Momentalne planujeme dalsi zmeny, ktere oddeli vrstevnice od polohopisu. Tedy, ze vektorova mapa se bude skladat ze dvou soboru, ktere bude Locus soucasne nacitat. Tim padem bys mohl vrstevnice vytvorit jak budes potrebovat. Predpokladam, ze behem brezna by to mohlo byt hotove.
 •  

kem

#20
voldapet - diky za upřesnění. Když už máš to generování hotové a je to o jednom parametru, je nějaký problém připravit dvě verze a z locus store by si kazdy stáhnul tu, která mu vyhovuje (buď menší nebo podrobnější, ale větší)?
 •  

voldapet

#21
Quote from: "kem"Máš nějaký návod, jak na to? Sám vím o KČT trasách, které v OSM nejsou.
Aktualni prehled zmapovanych casti je napr zde: //http://hiking.waymarkedtrails.org/cs/?zoom=9&lat=49.96503&lon=14.97366&hill=1.27 (mozno zobrazit i cyklo trasy)
Pripadne i jina ceska mapa nad OSM daty: //http://mtbmap.cz/
Jak mapovat:
Pokud by vas bavilo podilet se na tomto projektu mrknete na: //http://wiki.openstreetmap.org/wiki/CS:Beginners_Guide
Princip je jednoduchy:
  Pokud pujdete na vylet, tak se podivat, jestli je dana oblast uz zmapovana
  V terenu zapnout v Locusu zaznam trasy (nebo pouzit turistickou GPS)
  Doma trasu vyexportovat, otevrit v JOSM (editor OSM dat) a trasu opravit.
  Nasledne trase priradit tagy (jestli se jedna o lesni cestu nebo o pesinu) jaka turisticka trasa po pesine vede, pridat informace o rozcestniku apod.
  Nahrat nova data na OSM server

Vse je do detailu popsano na wiki strankach Openstreetmap,
//http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Main_Page
//http://wiki.openstreetmap.org/wiki/CS:Main_Page

Samozrejme je mozne mapovat i jine prvky, budovy, postovni schranky, ostatni lesni pesiny atd atd.
 •  

voldapet

#22
Quote from: "kem"Když už máš to generování hotové a je to o jednom parametru, je nějaký problém připravit dvě verze
To by samozrejme slo, ale mozna az nekdy za ten mesic, tedy az budeme mit oddelene vrstevnice. Ono neco jineho je pripravit 10m pro cloveka (tebe), ktery vi co chce nebo pro celou verejnost. Vetsi pocet vrstevnic nema vliv jen na velikost dat, ale I na jejich rychlost vykresleni, vzhled temat atd...
 •  

babi

#23
Ahoj.
Tak jsem stáhnul novou mapu, ale pro turistiku je to tady u nás v Beskydech nepoužitelné. Hodně tras vůbec není a nebo najednou končí, či začínají uprostřed lesa. Je to tak půl na půl. Taktéž chybí objekty. Při větším zoomu vidím čísla popisné, ale objekty tam chybí.
Jak se v takových případech řeší oprava chyb?
Díky za dobrou práci.
 •  

Kroko_CZ

#24
Zdroje jsou jaké jsou, jak na opravy, případně se na nich podílet je o dva posty nad tebou viewtopic.php?p=18628#p18628
backup BackuP BACKUP
 •  

Sodobar

#25
Ahoj, chtěl bych se zeptat na kdy se plánuje nová mapa?
Dík.
 •  

kem

#26
Quote from: "babi"Ahoj.
Tak jsem stáhnul novou mapu, ale pro turistiku je to tady u nás v Beskydech nepoužitelné. Hodně tras vůbec není a nebo najednou končí, či začínají uprostřed lesa. Je to tak půl na půl. Taktéž chybí objekty. Při větším zoomu vidím čísla popisné, ale objekty tam chybí.
Jak se v takových případech řeší oprava chyb?
Díky za dobrou práci.
Já jsem se do toho pustil a nakreslil jsem všechny cesty a turistické značky v okolí míst, kde to dobře znám. Není to nic složitého, vlezeš na osm.org, klikneš edit a kreslíš  cesty podle podkladové ortomapy. Dají se tam importovat GPS záznamy. Začínal jsem s tímhle tutoriálem - http://vimeo.com/m/24984085 . Jak popsat správně vlastnosti cesty nebo KČT trasy, to najdeš na osm wiki.
 •  

voldapet

#27
Quote from: "Sodobar"Ahoj, chtěl bych se zeptat na kdy se plánuje nová mapa?
Dík.
Ahoj,
momentálně plánujeme, že vektorové mapy kompletně předěláme, takže teď nedokážu říci, kdy se vydají nové. Buď uděláme rychlou aktualizaci pro Evropu a cca do 14dnů vydáme. Druhou možností je menší promlka a po ní nové, předělané mapy.
 •  

voldapet

#28
Quote from: "kem"Já jsem se do toho pustil a nakreslil jsem všechny cesty a turistické značky v okolí míst, kde to dobře znám. Není to nic složitého, vlezeš na osm.org, klikneš edit a kreslíš  cesty podle podkladové ortomapy. Dají se tam importovat GPS záznamy. Začínal jsem s tímhle tutoriálem - http://vimeo.com/m/24984085 . Jak popsat správně vlastnosti cesty nebo KČT trasy, to najdeš na osm wiki.

Paráda, je dobré slyšet, že se data plní :-) Já jsem také začal na místech, která znám. Každopádně děkuji za odkaz a jen tak dál  :)
 •  

Lugen

#29
Quote from: "voldapet"Ahoj,
momentálně plánujeme, že vektorové mapy kompletně předěláme, takže teď nedokážu říci, kdy se vydají nové. Buď uděláme rychlou aktualizaci pro Evropu a cca do 14dnů vydáme. Druhou možností je menší promlka a po ní nové, předělané mapy.

Co je v plánu při kompletním předělání mapy? Přiblíží se více http://www.mtbmap.cz:8000/ ? Poměrně dobrá turistická mapa založená na osm.
Jinak pěkný návod na tvorbu turistických tras pomocí JOSM je zde: http://www.marekp.cz/jak-vkladat-turist ... ace-na-osm
Díky
 •