import NMEA

Started by otan, May 04, 2012, 15:05:14

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

otan

Není to nic nezbytně nutného, ale když se snažím dostat do Locusu cestu zaznamenanou z jiného zdroje (v NMEA) tak to standardní nástroj pro import nevidí, přitom když ty cesty nakopíruju rovnou do patřičné složky v Locusu tak tak jsou.
Nešlo by tedy poupravit ten importní filtr tak aby pobral i NMEA.
A pak ještě taková malá nelogičnost - když importuju cestu v gpx (a asi i kml) tak se to po výběru souboru ptá do jaké "Kategorie" do umístit, ale stejně to tam neumístí protože to dá do automaticky do "Stopy".
Díky
  •  

otan

#1
Tak si sypu popel na hlavu - po prostém nakopírování NMEA do složky Locusu to nefunguje (já blbec pouze vypnul již předem naimportované GPX cesty a zapomněl je smazat, takže radost z fungování NMEA byla předčasná). O to víc by tedy potěšilo kdyby šlo nějak napřímo ty NMEA do Locusu dostat (zatím to musím konvertovat přes online převodník - žádnej co by fungoval offline na Androidu jsem nenašel).
  •  

Menion

#2
zdravím,
  import z NMEA souborů opravdu nefunguje. Obecně je tohle zbytečné mi přijde ale pokud ti jde hlavně o tvar cesty a ne časové a rychlostní hodnoty, zkus dát ten NMEA soubor do složky locus/cache/nmea a pak v locusu spustit GPSku. Používám to k simulaci a testování takže se dá ten NMEA soubor spustit a zapnout záznam stopy. Ale je to dost krkolomné řešení, navíc ta NMEA běží o něco rychleji než v reálu

a ta nelogičnost není tak úplná nelogičnost. Pokud jsou soubory velké nebo zabalené, tak je celkem zybtečné celý ho projíždět a testovat zda obsahuje body nebo ne, takže při importu obecně předpokládám že soubor obsahuje i body i stopy a kategorie na body se buď použije nebo ne
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

otan

#3
Taky zdravím a dík za vysvětlení (to že může být stopa i body v jednom mi nedocvaklo).
To s tím NMEA přes case vyzkouším, ale přesto se zeptám: co je na konverzi NMEA-GPX problémovýho? Na desktop i přes web je toho docela dost, ale na Androidu (offline) nic. Přitom skoro každá aplikace NMEA ukládá. Chápu že masově to asi není potřebný/požadovaný ale třeba jedna navigace která umí uložit projetou cestu v NMEA ji nedokáže smysluplně použít ale po (online) konverzi do GPX a importu do Locusu je to luxus.
  •