Není to nic nezbytně nutného, ale když se snažím dostat do Locusu cestu zaznamenanou z jiného zdroje (v NMEA) tak to standardní nástroj pro import nevidí, přitom když ty cesty nakopíruju rovnou do patřičné složky v Locusu tak tak jsou.
Nešlo by tedy poupravit ten importní filtr tak aby pobral i NMEA.
A pak ještě taková malá nelogičnost - když importuju cestu v gpx (a asi i kml) tak se to po výběru souboru ptá do jaké "Kategorie" do umístit, ale stejně to tam neumístí protože to dá do automaticky do "Stopy".
Díky
Tak si sypu popel na hlavu - po prostém nakopírování NMEA do složky Locusu to nefunguje (já blbec pouze vypnul již předem naimportované GPX cesty a zapomněl je smazat, takže radost z fungování NMEA byla předčasná). O to víc by tedy potěšilo kdyby šlo nějak napřímo ty NMEA do Locusu dostat (zatím to musím konvertovat přes online převodník - žádnej co by fungoval offline na Androidu jsem nenašel).
zdravím,
import z NMEA souborů opravdu nefunguje. Obecně je tohle zbytečné mi přijde ale pokud ti jde hlavně o tvar cesty a ne časové a rychlostní hodnoty, zkus dát ten NMEA soubor do složky locus/cache/nmea a pak v locusu spustit GPSku. Používám to k simulaci a testování takže se dá ten NMEA soubor spustit a zapnout záznam stopy. Ale je to dost krkolomné řešení, navíc ta NMEA běží o něco rychleji než v reálu
a ta nelogičnost není tak úplná nelogičnost. Pokud jsou soubory velké nebo zabalené, tak je celkem zybtečné celý ho projíždět a testovat zda obsahuje body nebo ne, takže při importu obecně předpokládám že soubor obsahuje i body i stopy a kategorie na body se buď použije nebo ne
Taky zdravím a dík za vysvětlení (to že může být stopa i body v jednom mi nedocvaklo).
To s tím NMEA přes case vyzkouším, ale přesto se zeptám: co je na konverzi NMEA-GPX problémovýho? Na desktop i přes web je toho docela dost, ale na Androidu (offline) nic. Přitom skoro každá aplikace NMEA ukládá. Chápu že masově to asi není potřebný/požadovaný ale třeba jedna navigace která umí uložit projetou cestu v NMEA ji nedokáže smysluplně použít ale po (online) konverzi do GPX a importu do Locusu je to luxus.