Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - glasvas

#1
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Turistické mapy
February 02, 2013, 21:08:44
Zdravím, tak zase po čase si chci konečně rozšířit mapový rank v mobilu a přesunout to do tabletu.   Mám nataženou oblast Chebska až Vary a Ústecko. Nyní bych chtěl tyto oblasti propojit tak abych měl celou Ohři a co nejvíce směrem do Němec.  Mám jen problém. Pokud si vyberu vždy jen konkrétní výřez, tak vznikají tu čtverce, tu obdelníček na šířku či výšku a nevím jak při tomto postupovat když by takto postupně mohla vznikat celistvá mapa v jednom měřítku. Myšlenkou je aby se spořily dlaždičky a nestahovalo se zbytečné..  Jde mi o to, že když jsem v ofline mapě, tak vidím kde mapa je a kde ne. Zde by ta doplňovačka byla sranda, ale přejdu-li do online tak nevidím co stahovat a co už mám..  Líbilo by se mi, kdyby bylo rozlišeno již stažené způsobem jaký vidím ve variantě map předpřipravených.. Takto by bylo jasné co už stažené je a snadno by se dál pokračovalo v doplňovačce, kde by nedocházelo k zbytečným překryvům či dírám.. Pokud to jde a neumím to, tak prosím o radu..  Pomáhal jsem si dočasnými pomocnými body zájmu..  ale určitě je něco chytřejšího..
Druhý problém mám s přetažením map do tabletu. Dnes jsem to zkusil přes BT. Ve složce BT to mám, ale nemůžu to dostat Locusu. Dostal jsem to do SD/Locus/Maps, ale v Osobních mapách se to ne a ne ukázat, tudíž nic nevidím. Co vorám..??  Má někdo prověřený způsob, jak to mezi mobilem a tabletem provést? Zdali přes  BT..  a konkrétní cestu..        Díky
#2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Turistické mapy
December 07, 2012, 21:42:56
Zdravím, tak se konečně dostávám k tomu abych to dostal do tý Tabletky. Už mám SD kartu, ale nevím jak to zkopírovat. Můžeš poradit jak to dostat z karty na kartu. Jak to dělají profíci..??   Předem díky
#3
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Re: Turistické mapy
November 07, 2012, 07:44:39
Zdravím, ubĕhlo pár mĕsíců užívání Locusu s Shocartmap a jen a jen spokojenost..
Mám 2 dotazy. Natáhl jsem si své okolí v 15 zoomu. Kdybych chtĕl k této oblasti dále přidávat a překryl bych již načtené dlaždičky..  budou se znovu načítat?? A bude to mapa v celku neb dvĕ??
Koupil jsem si tabletku Samsung Note 10" a samo že chci mít mapy i zde. Zajímá mne zda budu muset mapy znovu zakoupit, neb je nĕjaká možnost duplicity..?? Mobil i tablet krmím ze stejného účtu v Android marketu a chci mít to samé v obou přístrojích. Chci si provĕřit, která varianta bude zajímavĕjší.. Půl kila v baťůžku navíc není tolik.. Shodil jsem 8 kg živé..  :-)
#4
ještě jsem zapmněl.  Neprobíhá někdy, někde nějaká prezentace.. kde by bylo možno okoukat i to co mne samotného nenapadá..??
#5
zdravím, tak jsem hned někdy ve čtvrtek v noci, jak jsem se dozvěděl, že už je možno koupit, zakoupil těch 20000 dlaždiček a stáhl  mé okolí v měřítku 15 a bez pročítání manuálu se vše zadařilo.. Včera jsem chtěl stáhnout mapu celé ČR v měřítku 11 a 3x jsem neprorazil. Zadával jsem
mapa Cyklo+reliéf a smůla..  Jak jsem změnil na Hiking+reliéf, tek se načetla..
Potýkám se s jedním problémem a asi nebudu sám(začátčníků je a bude..) Když koukám na mapu, kterou si chci stáhnout, tak dole vidím klasické
úsečka a metry.. Vstoupím do stahování a tam se objeví tabulka s  měřítko 7  až 15, ale tady začíná  můj zmatek.. zde bych ocenil nějakou metráž(alespoň  nějaké od do..) Vím je tam nahoře náhled, ale dvě měřítka vedle sebe neumím odhadnout.. Pro mne by bylo super abych si tam přečetl ty metry, které jsem viděl v prvopočátku..
Jinak nezbývá než Vaši snahu a produkt jen pochválit a dát hvězdiček 5..  Zatím jsem vše zvládl bez manuálu... Super..

Předchozí odstaveček je pro případné náměty k doladění od laika..  Málokterý program si vede tak dobře jak Vy      díky..
#6
Zdravím, omluva za zpožděný slíbený raport..  Mrkl jsem na to a to samé jsem našel v Locusu.. neb co je tam jinak?  Myslím že dle tohoto manuálu to zvládnu..  Stahování vlastní jsem ještě nezkusil. Počkám až budu moci koupit a pak si budu hrát..
 Dozvím se tu, kdy bude zahájen prodej map Shocart v Locusu?  A postup jak koupit?  Díky
#7
díky..  mrknu na to v noci na šichtě.  Rozhodně něco pořídím. Na lesních a polních cestách to nemá chybu..  Program jsem začal užívat rychle, je snadno pochopitelný.. prostě mi sedl.. Před tím jsem zkoušel Tour navigátor .. a tohle jasně vede..
Raport podám zítra
#8
jo ještě k tomu že to nebude dlouho trvat..  nebudou to doufám příští prázdniny..??    Na Phonemaps mi pan Zmrzlík napsal, že pro Locus je vše připraveno a visí to jen na Vás..
#9
kde se dočtu o nějakém kupování dlaždic..??  Do nynějška jsem žil v představě, že si koupím celou ČR..  atd.  Nic o kešování, dlaždicích...a... nevím kde se dá o tom počíst? Něco pro úplné analfabety.. jako já..  Mám Locus pro. V začátku se mi tam na 7 dní cosi natáhlo, tak jsem to v mém okolí používal. Koupí celé republiky jsem myslel, že se této problematice vyhnu..
#10
Zdravím, od příštího týdne by se měla dát pořídit cyklomapa ofline od Shocartu na Phone maps. Kdy bude na tyto mapy Locus připraven a možnost i u Locusu zakoupit? A jak případně postupovat?  Pokud je toto již někde.. tak mi stačí odkaz.   Díky
#11
dostal jsem písmo i od Shokartu a také sdělují, že bude ofline mapa CZ+SK na jaře 2012.  Jeden odkaz:  http://www.facebook.com/shocart.cz
 Tím je můj problém v brzku vyřešen. Počkám až to bude v prodeji.  A toho strůjce.. omluva.. teprve se s Locusem seznamuji.  díky za rady..
#12
zdravím, jsem začátečník seznamuji se s Locusem Free a jsem nadšen. Na Pro určitě dojde. Mám ve zkoušce na týden mapy od Shokartu a v těch bych chtěl pokračovat, ale zatí nevím zda prodají jen mapy. Mají to na dotaz. Zkouším i ten jejich Awey a to tedy nic moc..

- Kdybych od nich musel koupit Nějakou verzi TourNavigátoru s mapou Shocart CZ a Sk, nebude problém vyřadit TN a použít jen mapu v Locusu ??
- Pokud budu mít Locus Pro a koupené mapy, funguje to zcela bez dat z internetu?
- Případně poradíte něco jiného co mi nedocvakává..??
- Neorientuji se..   menion - jest strůjce Locusu Pro.??

příklad ze života:  Bydlím ve Skalné a za jsou hraniční hvozdy. Prověřoval jsem lesní cesty bez označení a bez Locusu jen s pomocí satmapy a pak převod bodů do cyklomapy Shokartu na Cykloserveru..  děs..  Nyní nahrávám jízdu na kole v Locusu a to jest opravdu super..!!!!     Díky  glasvas