Turistické mapy

Started by thirdknown, January 10, 2012, 16:45:46

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Menion

#45
a spouštíš opravdu tu verzi? Je to Free verze, tzn pokud používáš koupenou, tak budeš mít dvě ikonky na spuštění. Ptám se protože jsem testoval tebou avízovanou mapu a šlapalo to. Verze se dá zjistit i v menu > Locus > o aplikaci
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

kulis_cz

#46
JJ mám placenou verzi a po instalování jsem spouštěl free a bohužel mapa je posunuta
  •  

Menion

#47
hmm ještě mě napadá .. zkus ten mapový soubor, případně adresář ve kterém máš více tarů trošku přejmenovat
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

kulis_cz

#48
nemůže být problém v tom že jsem ti posílal jednu vrstvu mapy kvůli velikosti ta měla cca 33MB. TARy co používám mají více jak 1GB a jsou podrobnější než zaslaná mapa.
  •  

Menion

#49
no princip je stejný. ta co jsi poslal měla odchylku několik kilometrů, teď se zdá že je to v pořádku. Myslím spíš jestli to není tím že máš nakešované ještě staré kalibrační paramtry a je teda potřeba mapu přeinicializovat (což bude bohužel chvilku trvat) ... ruku do ohně za to nedám :) ale viděl bych problém tady
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

kulis_cz

#50
tak přejmenoval jsem tary nahral je znova na kartu a zatim to vypadá že ukazuje dobře zítra to ještě odzkouším venku ... velké díky
  •  

micska

#51
Quote from: "menion"tady viewtopic.php?f=25&t=1859&start=40#p13321 je už nějaké dva dny k mání test verze, takže budu rád když vyzkoušíš ať případně před releasem (který bude asi v úterý) ještě doopravím co je třeba
Ahoj,
znovu a znovu musím opakovat: Díky za geniální aplikaci!!!

K věci: Stáhl jsem .apk z výše uvedeného odkazu zkušební versi, nainstaloval, přidal  jako mapový adresář Smartmaps/Maps a HURÁÁÁ, v osobních mapách se objevily off-line Smartmaps :-) Zkouším to na 2 zařízeních. Huawei tablet s ICS to běhá dokonale. Na mobilu Motorola Defy s CM7 občas blbne zobrazení - na mapě bliká rozčtverečkovaná mapa, ale v podstatě také dobře.
Mám dotaz: je možné, aby Locus přecházel při zoomu z jednoho měřítka Smartmaps do druhého? Na obou zařízeních musím jiné měřítko vybírat ručně, a to tam zatím nemám 1:25tis a 1:50tis. Ta si ale koupím, až z toho bude Menion něco mít :-)
  •  

Menion

#52
hehe objevil jsi chybku, takhle ty mapy neměli jít přidat :) mapy se automaticky načtou při startu aplikace pokud jsou nějaké k mání, proto nikdo ještě neměl vědět že už je to v tak daleké fázi :) ... mno takže tohle musím opravit.

na to zobrazení se musím ještě podívat protože to občas zlobí i u online map
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

micska

#53
Quote from: "menion"hehe objevil jsi chybku, takhle ty mapy neměli jít přidat :) mapy se automaticky načtou při startu aplikace pokud jsou nějaké k mání, proto nikdo ještě neměl vědět že už je to v tak daleké fázi :) ... mno takže tohle musím opravit.

na to zobrazení se musím ještě podívat protože to občas zlobí i u online map

Aha :-) Já to za chybu nepovažoval, protože když jsem to takto zkoušel se starší versí, tak to nefungovalo - žádnou mapu to nevidělo, právě to začalo fungovat až s tou zkušební.
Pak bude možná chyba někde jinde, protže jinak byly Smartmaps Locusu uplně ukradené - nikde se v nabídce nezobrazovaly, až po tom zadání adresáře.
Zkusim tím pádem ještě dotaz. Když je to udělané, tak jak má být, půjde při zoomování procházet mezi měřítky Smartmap? Podle toho, co jsi psal jinde, si Locus udělá něco jako "index" map, takže doufám, že to půjde :-)

Jo,potvrzuji, to blikání map to i s online Smartmaps občas dělávalo, ale nevysledoval jsem vůbec nějaké pravidlo či souvislost :-(
  •  

Menion

#54
no nešlo to, ani to nejde v aktuální test verzi (automatické přidání smartmap map) protože to samozřejmě jít nemělo, jen u mě doma ano :)

zoomování mezi mapami zatím nefunguje, je třeba přepínat. Funguje to že když budeš na hraně jedné mapy, tak se ti automaticky načte mapa další co je hned vedle. To přezoomování skrze mapy časem ..

a blikání se mi právě taky nedaří nějak odhalit, ale to po víekndu snad už přijde :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

micska

#55
Quote from: "menion"no nešlo to, ani to nejde v aktuální test verzi (automatické přidání smartmap map) protože to samozřejmě jít nemělo, jen u mě doma ano :)

:) já nyní mluvím to té testovací versi (Free s funčností jako PRO, platnost do 30.6. číslo z hlavy nevím), pokud u ní nemá automatické přidání map fungovat, pak je to v pořádku
  •  

glasvas

#56
Zdravím, od příštího týdne by se měla dát pořídit cyklomapa ofline od Shocartu na Phone maps. Kdy bude na tyto mapy Locus připraven a možnost i u Locusu zakoupit? A jak případně postupovat?  Pokud je toto již někde.. tak mi stačí odkaz.   Díky
  •  

Menion

#57
už příští týden? Ty si dali načas. Nicméně prozradím, že v Locusu bude nákup Shocart map řešen prozatím stejně jako jsou teď řešeny Cyklo mapy, tzn. pomocí balíčků dlaždic ke stažení ... a taky prozradím že to už opravdu nebude trvat dlouho :)
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

glasvas

#58
kde se dočtu o nějakém kupování dlaždic..??  Do nynějška jsem žil v představě, že si koupím celou ČR..  atd.  Nic o kešování, dlaždicích...a... nevím kde se dá o tom počíst? Něco pro úplné analfabety.. jako já..  Mám Locus pro. V začátku se mi tam na 7 dní cosi natáhlo, tak jsem to v mém okolí používal. Koupí celé republiky jsem myslel, že se této problematice vyhnu..
  •  

glasvas

#59
jo ještě k tomu že to nebude dlouho trvat..  nebudou to doufám příští prázdniny..??    Na Phonemaps mi pan Zmrzlík napsal, že pro Locus je vše připraveno a visí to jen na Vás..
  •