Locus Map - forum

Support => [CZ&SK] - diskuze o Locusu => Topic started by: thirdknown on January 10, 2012, 16:45:46

Title: Turistické mapy
Post by: thirdknown on January 10, 2012, 16:45:46
Ahoj,

existuje nějaká legální alternativa k získání offline turistickým map ČR (vč. turistických značek, neznačených cest apod.), které by fungovaly v Locusu?

Kdyby se Shocartí mapy/cyklomapy prodávaly, hned bych si je koupil - za rozumnou cenu.

Škoda, že v ČR není něco, jako freemap.sk (graficky se mi líbí mnohem víc Shocart, ale na Slovensku maj aspoň něco).
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on January 10, 2012, 16:53:04
osobně bohužel nevím, ale třeba není čas Shocart offline map daleko ... kdo ví :)
Title: Re: Turistické mapy
Post by: thirdknown on January 10, 2012, 16:59:18
To doufám a doufám, že tohle čte někdo ze Shocartu :-).
Online to je jasný...
Title: Re: Turistické mapy
Post by: babi on January 11, 2012, 22:35:04
Quote from: "menion"
osobně bohužel nevím, ale třeba není čas Shocart offline map daleko ... kdo ví :)
:o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o  :o
tak to je slovo chlapa!!!!  :D
po dočkání se sw řešení rootu mého wildfire s je tohle další meta k dokonalosti!!!!!
sakra, nedá mi to se nezeptat: něco podrobnějšího by šlo prozradit??? prosím, prosím, prosííím  :oops:
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on January 12, 2012, 12:58:39
nic moc podrobnějšího bohužel prozradit nemůžu ... ale pracuje se na tom, chtěli bychom to mít do sezóny hotové a bude to i pro mě překvapivé řešení :)
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Lokutus on January 13, 2012, 14:29:50
Než Shocart zamezil stahování do offline, tak to už někdo mohl stáhnout, hledal jsme mapy, ale nenašel jsem podrobnou mapu pro celou Českou republiku...
Slováci to maj a nedělají s tím problém(zatím)....
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on January 13, 2012, 14:36:18
no pointa je spíš ta, že stahování nikdy nebylo povoleno ...
Title: Re: Turistické mapy
Post by: babi on January 13, 2012, 15:30:47
v mobacu to kdysi šlo, poté to shocart zarazil. určitě se na netu potulují mapy čr z té doby.
každopádně jsem hodně zvědavý jak to tady se shocartem dopadne. a hlavně šli za to budou chtít penízky a kolik. né každý máme datové tarify a tohle by se hodilo.
btw menione, nezkoušel jsi kontaktovat mapy.cz? ty mají také pěkné turistické mapy.
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on January 13, 2012, 15:42:32
mapy.cz mají mapy od planstudia ... s nimi jsem za dobře, protože jsem pro ně (no stále ještě trošku dělám) dělal SmartMaps ... takže mapy z mapy.cz ... no, nebudu nic prozrazovat ;)
Title: Re: Turistické mapy
Post by: babi on January 13, 2012, 16:05:50
:D máme se ještě na co těšít! držím palce!
Title: Re: Turistické mapy
Post by: HoradricCZ on January 19, 2012, 10:50:17
tak kdyz sem videl mapy.cz jako snad mozny zdrov do budoucna, tak sem koupil Pro verzi :D
jinak dik za dobrou praci, aplikace skvela a snad "no, nebudu nic prozrazovat ;)" znamena ze se brzo dockame :D
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on January 19, 2012, 10:56:03
:)

ono je hlavně důležité aby se jim locus zdál jako výhodný partner. Jinak jsem celkem malá ryba proti firmám jako je seznam nebo shocart. Každopádně vypadá že Locus se líbí a zájem o něj je a výsledkem je že i tyhle firmy mají zájem o nějakou spolupráci s locusem. Každopádně Shocart to myslí evidentně vážně http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater (http://www.facebook.com/photo.php?fbid=280543372008540&set=a.280543365341874.72178.154191151310430&type=1&theater) :)
Title: Re: Turistické mapy
Post by: HoradricCZ on January 19, 2012, 11:48:16
tak mala ryba nemusi znamenat nekvalitni, snad jim to dojde :D
ono 10000+ stazeni a hodnoceni 4.8 na Marketu mluvi za sebe ;)
no i kdyby byl "jenom" ten Shocart na offline (ano to jenom je ve velkych uvozovkach) tak by to byl dalsi krok k dokonalosti ;)
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Lugen on January 20, 2012, 21:25:39
Dobrý den, chci se zeptat,zda-li se plánuje podpora map formátu ozfx3, tedy pro oziexplorer. Program je jinak velice povedený, musím vyseknout poklonu Vaší práci, v porovnání s ostatními turistickými navigacemi pro android je opravdu o hodně dál.
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on January 21, 2012, 10:54:00
Zdravím,
  autorovi OziExploreru jsem psal, ale dle očekávání žádná reakce. Podpora by byla hezká ale šance je tak 1%. Je ptořeba využít ěnjaký stávající systém pro převedení map, tedy například mapc2mapc program, případně nějaký převod do obrázku + kalibrační soubor a následně export do něktého z podporovaných Locus formátů
Title: Re: Turistické mapy
Post by: lacop2 on January 21, 2012, 20:52:38
Bol som tiež dlhoročným spokojným ba až ortodoxným používateľom OziExplorera na platforme Windows Mobile a hlavne kvôli OziExploreru a mapám, ktoré som mal vo formáte OZFX3 a OZF2, som mal obavy z prechodu na Android. Locus Pro však moje obavy úplne rozptýlil, a to až tak, že už ani vôbec nesledujem pokračovanie vývoja OziExplorera pre Android. Locus má už dosť navrch. V PC však OziExplorer naďalej používam.

Ale k veci. Nie je problém skonvertovať OZF2 a OZFX3 mapy pre Locus. Najjednoduchšie je to programom MAPC2MAPC, ako už bolo spomenuté vyššie. Je to však shareware, ale za 10 GBP sa oplatí kúpiť. Treba si však prečítať "readme.txt", ktorý sa nachádza v inštalačnom priečinku programu, kde sa píše, že pre podporu OZFX3 a OZF2 je potrebné doinštalovať príslušné "GDAL_Translate" (linky sú uvedené v texte) a cez menu   "Edit - Locate" ho treba asociovať. Potom sa oziexplorerovský MAP súbor otvorí cez menu "File - Open Calibration" a po načítaní sa cez "File - Write Mobile Atlas" vyberie vytvorenie súboru pre "Locus/RMaps sqlitedb".

Druhá možnosť je použiť free program OziMapTrans a súbor OZFX3 skonvertovať na trekbuddyovský TAR atlas. V záložke "Settings" zaškrtnúť "use custom tile size" a zvoliť rozmer dlaždice napr. 512 x 512 (kľudne aj 1024x1024). Potom cez záložku "OziMap (ozf2/ozfx3)" otvoriť oziexplorerovskú mapu ("Open Map ..."). Kliknúť na "Start Conversion" a vybrať výstupný formát "TrekBuddy TAR Files (*.tar)". Potom už len čakať, trochu to trvá.
Download OZIMAPTRANS: http://http://www.4shared.com/rar/bQ5SswAu/OziMapTrans_1307.html

Ja som sa však svojich OZFX3 máp, ktoré som mal pre územie Československa vyrobené, vzdal a vyrobil som si nové pomocou programu MOBAC. Pre toto územie existujú vhodné mapové zdroje a z nich vyrobené mapy mi úplne vyhovujú. Ako si vyrobiť v MOBACu turistické mapy je popísané napr. tu: http://http://forum.mtbiker.sk/post517115.html#p517115
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Lugen on January 22, 2012, 19:52:24
Děkuji Vám oběma, jak za odpovědi, tak za tvorbu. Osobně jsem přešel na Android před necelými třemi týdny po téměř deseti letech na symbianu, kde jsem používal SmartComGPS. Androzic ani Oziexplorer mě vůbec nezaujaly. Locus mě velice mile překvapil, třetím dnem zkouším free verzi a moc se mi líbí. Díky MOBACU a vytvořenému addonu je tvorba map úplná hračka.
Dovolím si jeden návrh do budoucnosti, respektive prosbičku na úpravu v Locusu, zmenšování by mohlo být intenzivnější (větší zoom -), samozřejmě  je možnost přepínání mezi vrstvami, ale více vrstev se rovná větší objem dat, navíc ve vyšších vrstvách nejsou například turistické trasy a když si chce člověk prohlédnout kudy a jak vedou turistické trasy mezi dvěma vzdálenějšími body, je hledání optimálních cest komplikovanější.

Budu se opakovat, ale Locus je úžasná práce (http://http://www.flat4.org/forum/images/smilies/eusa_clap.gif)

Co se týče podpory map pro ozi, tak je asi celkem jasné, že spolupracovat se jim nebude chtít, když svůj výtvor nabízejí za 25 $ a navíc je dle mne neschopný konkurovat Locusu ani po kvalitativní stránce. Netuším, jak je to s autorskými právy na jejich formát souboru, to že jej používá Androzic nemusí nic znamenat, všichni tušíme, jaký mají k autorským právům postoj rusové... Naštěstí výše popisovaná tvorba map je tak jednoduchá, že podpora dalších formátů není nutná.
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Hamaci on February 23, 2012, 22:13:52
Do aktuální verze 1.16.3 mi nejdou přidat (pomocí MOBACu vyrobené) SHOCAST cyklomapy.
Přitom na jiném přístroji jsem tytéž mapy použil (v prosinci) a stále fungují.
Prosím autora o vyjádření, zda je v aktuální verzi nějaké "kurvítko", které tyto mapy znepřístupní.
Jsem si vědom toho, že offline použití SHOCAST map není zcela košer, ale rád bych věděl, zda můj problém je chyba nebo vlastnost SW.
Mimochodem, mám zaplaceno za Locus Pro  :)
Děkuji
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on February 24, 2012, 06:45:55
o žádném "kurvítku" :) nevím ... Locus nepozná zdroj map vyrobených v Mobacu takže žádné kurvítko ani být nemůže. To že to nefunguje je divné, zkus zkontrolovat jestli mapa je ve správném adresáři, případně vymazat cache adresář (což přinutí locus načíst mapy komplet znovu)
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Hamaci on February 24, 2012, 13:41:08
Děkuji za rychlou odpověď a ujištění, že SHOCast mapy by měly fungovat.
Budu tedy chybu hledat u sebe.
Je to ale divné, jiné mapy mi fungují. V adresáři Locus/maps mám 3 soubory typu sqlitedb a v Locusu jsou vidět jen dva. V druhém přístroji ta mapa funguje bez problémů.
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on February 24, 2012, 15:04:17
no napadá mě jedině zkontrolovat jestli mapa (soubor) není zamčená jen pro čtení, to by mohlo vadit. Jinak pokud je nějakého menšího objemu tak mi ji můžeš poslat a já na to kouknu. Je tam ale riziko že mi bude fungovat a pak se toho moc neodhalí. Nebo si ještě mžeš z marketu nainstalovat CatLog program a pak vymazat cache adresář, spustit locus a pak hned po nainicializování map locus vypnout, spustit CatLog a uložit z menu log a poslat mi ho na email. Tak by snad mohla být nějaká informace o problému
Title: Re: Turistické mapy
Post by: MirecXP on March 02, 2012, 10:43:12
Bude nejak mozne skombinovat shocart mapy s vrstvou slovenskych lesnych ciest?
Prip.je to nejako mozne uz aj teraz?
http://http://lvu.nlcsk.org/LC/
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on March 02, 2012, 11:01:16
zdravím. Tohle už jsme řešili tady

http://www.geocaching.cz/forum/viewthre ... ost_305260 (http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=8&thread_id=17490&pid=305260#post_305260)

bohužel je to asi zaseklé na vedení Shocart takže pokud o to stojíš, doporučuji se obrátit přímo na ně. Možná na to jen pozapoměli ...
Title: Re: Turistické mapy
Post by: vasatkoj on March 05, 2012, 15:27:00
Ahoj, stáhnul jsem si free verzi Locusu, jsem nadšen. Uvažuji o kopi plné verze Pro. Akorát mi není jasné, zda je v plné verzi ukládat pro offline prohlížení všechny mapy (konkrétně mi jde o OSM - Cyclo). Ve free verzi, některé mapy lze částečně ukládat, některé ne. Třeba u OSM-Cyclo je offline:Ke stažení:ne., jde mi o to, zda zakoupením plné verze jí budu moci stáhnout do mobilu. Děkuji za odpověď
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on March 05, 2012, 15:35:18
Zdravím,
  všechny mapy mají naprosto stejné parametry v obou verzích takže bohužel. Zrovna ohledně cyklomap, ty jsem akorát před pár dny řešil s autorem (Andy z GB) a stáhování jeho map bude dostupné díky zakoupení kreditu přes in-app billing. Cena ale vypadá že nebude úplně nejmenší, ale uvidíme ...
Title: Re: Turistické mapy
Post by: glasvas on March 19, 2012, 13:54:12
zdravím, jsem začátečník seznamuji se s Locusem Free a jsem nadšen. Na Pro určitě dojde. Mám ve zkoušce na týden mapy od Shokartu a v těch bych chtěl pokračovat, ale zatí nevím zda prodají jen mapy. Mají to na dotaz. Zkouším i ten jejich Awey a to tedy nic moc..

- Kdybych od nich musel koupit Nějakou verzi TourNavigátoru s mapou Shocart CZ a Sk, nebude problém vyřadit TN a použít jen mapu v Locusu ??
- Pokud budu mít Locus Pro a koupené mapy, funguje to zcela bez dat z internetu?
- Případně poradíte něco jiného co mi nedocvakává..??
- Neorientuji se..   menion - jest strůjce Locusu Pro.??

příklad ze života:  Bydlím ve Skalné a za jsou hraniční hvozdy. Prověřoval jsem lesní cesty bez označení a bez Locusu jen s pomocí satmapy a pak převod bodů do cyklomapy Shokartu na Cykloserveru..  děs..  Nyní nahrávám jízdu na kole v Locusu a to jest opravdu super..!!!!     Díky  glasvas
Title: Re: Turistické mapy
Post by: pmoravec on March 19, 2012, 14:44:27
Quote from: "glasvas"
zdravím, jsem začátečník seznamuji se s Locusem Free a jsem nadšen. Na Pro určitě dojde. Mám ve zkoušce na týden mapy od Shokartu a v těch bych chtěl pokračovat, ale zatí nevím zda prodají jen mapy. Mají to na dotaz. Zkouším i ten jejich Awey a to tedy nic moc..

Tady by se asi hodilo vysvetleni primo od meniona, ale jestli mluvite o informaci "Plati po", tak dle mne to neni doba, po kterou lze danou mapu vyuzivat, ale doba, jak dlouho je mozne predstazene dlazdice kesovat (takze dlazdice vydrzi v kesi tyden, ale mapy je mozno pouzivat dele).

Otazkou je, jak se to bude chovat v okamziku, kdy je clovek off-line a nemuze dlazdice stahovat, zahodi se po 7 dnech ty stare, nebo se budou zobrazovat?
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on March 20, 2012, 09:47:45
Zdravím pánové,
  ano, menion je prý strůjce :), jinak je to jak říká Pavel. Tedy informace "Platá po" znamená po jakou dobu zůstávají data v paměti platná. To znamená že pokud si prohlídneš nějaké uzemí, po sedm dnů bude mapa uložená v mezipaměti použitá při příštím zobrazení a nebude se stahovat z internetu. Po této době se data již nedají použít, tzn. bez internetu se mapa nezobrazí. Pokdu by si někdo chtěl "nakešovat" mapu před výletem, je možné smazat v aplikaci keš této jedné mapy a prohlídnout (a tedy nakešovat na dalších sedm dní) si pak mapu znovu

  ohledně Tournavigatora - tu aplikaci neznám ale pokud formát map není některý z porporovaných Locusem (což předpokládám že nebude) tak tyto mapy ani nebude možné použít v Locusu. Připravujeme offline řešení SHocart map, kdy bude možné zakoupit a stáhnout mapy přímo v Locusu ale časový horizont zatím není znám. Hrubý odhad je do konce května
Title: Re: Turistické mapy
Post by: glasvas on March 20, 2012, 10:38:34
dostal jsem písmo i od Shokartu a také sdělují, že bude ofline mapa CZ+SK na jaře 2012.  Jeden odkaz:  http://www.facebook.com/shocart.cz (http://www.facebook.com/shocart.cz)
 Tím je můj problém v brzku vyřešen. Počkám až to bude v prodeji.  A toho strůjce.. omluva.. teprve se s Locusem seznamuji.  díky za rady..
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Scibex on March 24, 2012, 19:20:14
Jsem snad jediný komu "Platí po" např. u map Shocartu vadí? Plánoval jsem si na toto jaro koupit PRO verzi a odměnit tak autora za práci. Avšak po probuzení Locusu ze zimního spánku mne čekalo nepříjemné překvapení a to je toto nové zaklínadlo. Proč?
Měl jsem nakešovány celé JČ. Teď je po 7 dnech vše fuč a mohu začít od znova. Proč 7 dní a ne 99999.
Tímto u mne Locus ztratil kouzlo. Nechci internet v mobilu, aby mne na cestách žral baterky, nechci platit nenažrané O2 a spol. 12 měsíců v roce a ani znovu potýdnu běhat prstem večer po displeji na ranní tůru a pak na  místě zjistit, že jsem něco večer nenakešoval. Tak asi server a jeho zatížení neušetřím. Proč? Kde je to původní offline "na pořád"?.
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Egon on March 24, 2012, 20:35:03
že by podmínky "poskytovatelů" map? ;-)
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on March 24, 2012, 21:47:00
Quote from: "Scibex"
Jsem snad jediný komu "Platí po" např. u map Shocartu vadí? Plánoval jsem si na toto jaro koupit PRO verzi a odměnit tak autora za práci. Avšak po probuzení Locusu ze zimního spánku mne čekalo nepříjemné překvapení a to je toto nové zaklínadlo. Proč?
Měl jsem nakešovány celé JČ. Teď je po 7 dnech vše fuč a mohu začít od znova. Proč 7 dní a ne 99999.
Tímto u mne Locus ztratil kouzlo. Nechci internet v mobilu, aby mne na cestách žral baterky, nechci platit nenažrané O2 a spol. 12 měsíců v roce a ani znovu potýdnu běhat prstem večer po displeji na ranní tůru a pak na  místě zjistit, že jsem něco večer nenakešoval. Tak asi server a jeho zatížení neušetřím. Proč? Kde je to původní offline "na pořád"?.

přesně tak. Scibexi .. původní offline napořád bylo v dobách kdy jsem nestoudně v Locusu mapy kradl. Shocart mapy byly odebrány někdy v květnu loňského roku! později s laskavým svolením firmy Shocart opět přidány a s ještě větším svolením umožněno kešování na sedm dní. Mapy jako takové je velmi cenné zboží a divím se obecně že si poskytovatelé mapy více nechrání. Každopádně k čemu kešovat celé JČ? Pokud ti nestačí nakešovat si před výletem jen požadovanou oblast pak si buď budeš muset počkat na nějaké offline řešení v locusu, nebo jinou aplikaci ;)
Title: Re: Turistické mapy
Post by: vasatkoj on March 26, 2012, 10:28:09
Ikdyž je to omezené, tak za 100 Kč je tato aplikace naprosto parádní! Jinak, jsou i jiné mapy než Shocart, nahrávámi si mapu MTB, která není o nic horší. Jediný co bych uvítal, je možnost stahování OpenCycle Map, jinak by to bylo úplně dokonalý.
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on March 26, 2012, 10:35:41
OpenCyclo mapy už lze stahovat ale je to zpoplatněné dle tarifu který požaduje majitel (Andy) těchto map ...
Title: Re: Turistické mapy
Post by: kulis_cz on June 18, 2012, 13:17:39
Dobrý, možná můj dotaz bude mimo mísu, ale používám v Locusu offline mapy TAR jsou to mapy Shocartu bohužel cca 3 aktualizace dozadu po spuštění aplikace je mapa rozhozená tj. když zapnu apl tak mi zobrazuje že jsem právě na tamtom kopci i když stojím jinde. Můj dotaz je: je to posunutí jako ochrana Shocart map nebo mám něco špatně?
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on June 18, 2012, 18:37:06
žádná ochrana Shocart map neexistuje protože pokud máš nakradené mapy stažené do TAR, nedá se poznat jejich originální zdroj. Obecně by ale TAR mapy měly šlapat korektně, pokud tomu tak není, máš prosímtě nějakou malou mapu na otestování a následnou opravu? Díky
Title: Re: Turistické mapy
Post by: kulis_cz on June 18, 2012, 19:19:18
Dobrý večer, jednu mapu je možno stáhnout na:
http://ulozto.cz/xEjiGgt/z-19-tar (http://ulozto.cz/xEjiGgt/z-19-tar)

heslo: tar19
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Axel on June 18, 2012, 23:11:52
Sice kusok mimo hlavnej temy, ale pochopil som to dobre, ze cache mapy je vlastne jednorazovy parameter a po nastavenom case sa dana dlazdica zmaze bez ohladu na to, kedy bola naposledy pouzita? Az doteraz som myslel, ze ten odpocet sa zobrazenim dlazdice na displeji znovu resetne a tak vlastne mam "domovsku" oblast v mobile nafurt stiahnutu.
Ale do istej miery to dava zmysel, inak by sa mi casto pouzivane dlazdice nikdy nerefreshli novsimi (ak by teda nebola k dispozicii feature typu: updatni dlazdicu, ak je k dispozicii novsia. Kontrola by napriklad prebiehala len pri wifi pripojeni, aby sa neminali platene data na pomalom mobilnom spojeni).
A ked sa uz preberal Shocart, ma aj niekto iny pocit, ze sa mapy Shocartu natahuju vyrazne pomalsie ako ostatne? Aj cez wifi musim na zaplnenie obrazovky casto cakat aj pol minuty. Taky google, OSM alebo Nokia (mnou pouzivane) idu viacmenej okamzite.
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on June 19, 2012, 08:34:29
Quote from: "kulis_cz"
Dobrý večer, jednu mapu je možno stáhnout na:
http://ulozto.cz/xEjiGgt/z-19-tar (http://ulozto.cz/xEjiGgt/z-19-tar)

heslo: tar19

díky, věř nebo ne, problém byl v jednom velkém písmenu, děkuji, opraveno

ohledně rychlosti (pomalosti) - musíš to brát tak, že Shocart server je rozhodně méně výkonný než Google a jiné servery a pak taky samotné mapy jsou barevnější, komplexnější a odhadem možná i 2x větší co se datové náročnosti týče. Locus sám o sobě nevidí rozdíl mezi mapami, takže pokud jedna je pomalá proti jiné, je to problém v připojení na server a serveru jako takovém
Title: Re: Turistické mapy
Post by: kulis_cz on June 19, 2012, 09:55:48
Dekuji za opravu a info budu se tesit na aktualizaci
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Sodobar on June 21, 2012, 10:00:02
Zdravím,
chtěl bych se zeptat jak to vypadá se slibovanými offline mapami, které by měly být hotové do hlavní sezóny. Ta už se nám rychle blíží  ;)
Má to něco společného s tímhle?
http://http://jdem.cz/vm555
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on June 22, 2012, 17:06:30
něco se už asi chystá ... :)

a nemá, Mapy.cz si dělají vlastní produkt na který jsme všichni zvědaví
Title: Re: Turistické mapy
Post by: kulis_cz on June 22, 2012, 18:16:34
Ahoj chtel jsem se jeste optat kdy bude vydana opravena verze locusu? Cas dovolenych se blizi tak jsem uz nervozni :)
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on June 22, 2012, 18:30:14
tady viewtopic.php?f=25&t=1859&start=40#p13321 (http://forum.locusmap.eu/viewtopic.php?f=25&t=1859&start=40#p13321) je už nějaké dva dny k mání test verze, takže budu rád když vyzkoušíš ať případně před releasem (který bude asi v úterý) ještě doopravím co je třeba
Title: Re: Turistické mapy
Post by: kulis_cz on June 22, 2012, 19:10:41
Ahoj nahrál jsem verzi 2.4.3.3 a bohužel pořád TAR mapa ukazuje mimo.
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on June 22, 2012, 19:28:08
a spouštíš opravdu tu verzi? Je to Free verze, tzn pokud používáš koupenou, tak budeš mít dvě ikonky na spuštění. Ptám se protože jsem testoval tebou avízovanou mapu a šlapalo to. Verze se dá zjistit i v menu > Locus > o aplikaci
Title: Re: Turistické mapy
Post by: kulis_cz on June 22, 2012, 19:34:20
JJ mám placenou verzi a po instalování jsem spouštěl free a bohužel mapa je posunuta
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on June 22, 2012, 19:43:41
hmm ještě mě napadá .. zkus ten mapový soubor, případně adresář ve kterém máš více tarů trošku přejmenovat
Title: Re: Turistické mapy
Post by: kulis_cz on June 22, 2012, 19:47:35
nemůže být problém v tom že jsem ti posílal jednu vrstvu mapy kvůli velikosti ta měla cca 33MB. TARy co používám mají více jak 1GB a jsou podrobnější než zaslaná mapa.
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on June 22, 2012, 19:50:52
no princip je stejný. ta co jsi poslal měla odchylku několik kilometrů, teď se zdá že je to v pořádku. Myslím spíš jestli to není tím že máš nakešované ještě staré kalibrační paramtry a je teda potřeba mapu přeinicializovat (což bude bohužel chvilku trvat) ... ruku do ohně za to nedám :) ale viděl bych problém tady
Title: Re: Turistické mapy
Post by: kulis_cz on June 22, 2012, 20:06:35
tak přejmenoval jsem tary nahral je znova na kartu a zatim to vypadá že ukazuje dobře zítra to ještě odzkouším venku ... velké díky
Title: Re: Turistické mapy
Post by: micska on June 22, 2012, 23:05:46
Quote from: "menion"
tady viewtopic.php?f=25&t=1859&start=40#p13321 (http://forum.locusmap.eu/viewtopic.php?f=25&t=1859&start=40#p13321) je už nějaké dva dny k mání test verze, takže budu rád když vyzkoušíš ať případně před releasem (který bude asi v úterý) ještě doopravím co je třeba
Ahoj,
znovu a znovu musím opakovat: Díky za geniální aplikaci!!!

K věci: Stáhl jsem .apk z výše uvedeného odkazu zkušební versi, nainstaloval, přidal  jako mapový adresář Smartmaps/Maps a HURÁÁÁ, v osobních mapách se objevily off-line Smartmaps :-) Zkouším to na 2 zařízeních. Huawei tablet s ICS to běhá dokonale. Na mobilu Motorola Defy s CM7 občas blbne zobrazení - na mapě bliká rozčtverečkovaná mapa, ale v podstatě také dobře.
Mám dotaz: je možné, aby Locus přecházel při zoomu z jednoho měřítka Smartmaps do druhého? Na obou zařízeních musím jiné měřítko vybírat ručně, a to tam zatím nemám 1:25tis a 1:50tis. Ta si ale koupím, až z toho bude Menion něco mít :-)
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on June 23, 2012, 07:23:29
hehe objevil jsi chybku, takhle ty mapy neměli jít přidat :) mapy se automaticky načtou při startu aplikace pokud jsou nějaké k mání, proto nikdo ještě neměl vědět že už je to v tak daleké fázi :) ... mno takže tohle musím opravit.

na to zobrazení se musím ještě podívat protože to občas zlobí i u online map
Title: Re: Turistické mapy
Post by: micska on June 23, 2012, 09:17:25
Quote from: "menion"
hehe objevil jsi chybku, takhle ty mapy neměli jít přidat :) mapy se automaticky načtou při startu aplikace pokud jsou nějaké k mání, proto nikdo ještě neměl vědět že už je to v tak daleké fázi :) ... mno takže tohle musím opravit.

na to zobrazení se musím ještě podívat protože to občas zlobí i u online map

Aha :-) Já to za chybu nepovažoval, protože když jsem to takto zkoušel se starší versí, tak to nefungovalo - žádnou mapu to nevidělo, právě to začalo fungovat až s tou zkušební.
Pak bude možná chyba někde jinde, protže jinak byly Smartmaps Locusu uplně ukradené - nikde se v nabídce nezobrazovaly, až po tom zadání adresáře.
Zkusim tím pádem ještě dotaz. Když je to udělané, tak jak má být, půjde při zoomování procházet mezi měřítky Smartmap? Podle toho, co jsi psal jinde, si Locus udělá něco jako "index" map, takže doufám, že to půjde :-)

Jo,potvrzuji, to blikání map to i s online Smartmaps občas dělávalo, ale nevysledoval jsem vůbec nějaké pravidlo či souvislost :-(
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on June 23, 2012, 09:29:59
no nešlo to, ani to nejde v aktuální test verzi (automatické přidání smartmap map) protože to samozřejmě jít nemělo, jen u mě doma ano :)

zoomování mezi mapami zatím nefunguje, je třeba přepínat. Funguje to že když budeš na hraně jedné mapy, tak se ti automaticky načte mapa další co je hned vedle. To přezoomování skrze mapy časem ..

a blikání se mi právě taky nedaří nějak odhalit, ale to po víekndu snad už přijde :)
Title: Re: Turistické mapy
Post by: micska on June 23, 2012, 09:37:17
Quote from: "menion"
no nešlo to, ani to nejde v aktuální test verzi (automatické přidání smartmap map) protože to samozřejmě jít nemělo, jen u mě doma ano :)

:) já nyní mluvím to té testovací versi (Free s funčností jako PRO, platnost do 30.6. číslo z hlavy nevím), pokud u ní nemá automatické přidání map fungovat, pak je to v pořádku
Title: Re: Turistické mapy
Post by: glasvas on July 13, 2012, 12:15:13
Zdravím, od příštího týdne by se měla dát pořídit cyklomapa ofline od Shocartu na Phone maps. Kdy bude na tyto mapy Locus připraven a možnost i u Locusu zakoupit? A jak případně postupovat?  Pokud je toto již někde.. tak mi stačí odkaz.   Díky
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on July 13, 2012, 12:17:05
už příští týden? Ty si dali načas. Nicméně prozradím, že v Locusu bude nákup Shocart map řešen prozatím stejně jako jsou teď řešeny Cyklo mapy, tzn. pomocí balíčků dlaždic ke stažení ... a taky prozradím že to už opravdu nebude trvat dlouho :)
Title: Re: Turistické mapy
Post by: glasvas on July 13, 2012, 14:48:17
kde se dočtu o nějakém kupování dlaždic..??  Do nynějška jsem žil v představě, že si koupím celou ČR..  atd.  Nic o kešování, dlaždicích...a... nevím kde se dá o tom počíst? Něco pro úplné analfabety.. jako já..  Mám Locus pro. V začátku se mi tam na 7 dní cosi natáhlo, tak jsem to v mém okolí používal. Koupí celé republiky jsem myslel, že se této problematice vyhnu..
Title: Re: Turistické mapy
Post by: glasvas on July 13, 2012, 14:51:29
jo ještě k tomu že to nebude dlouho trvat..  nebudou to doufám příští prázdniny..??    Na Phonemaps mi pan Zmrzlík napsal, že pro Locus je vše připraveno a visí to jen na Vás..
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on July 13, 2012, 15:01:11
vypadá že jsi minul jednu z esenciálních funkcí Locusu

komplet popis je tady http://docs.locusmap.eu/doku.php/cz:manual:map_download (http://docs.locusmap.eu/doku.php/cz:manual:map_download) . Budu rád pokud se na to podíváš a upřímně mi prozradíš jestli je to pochopitelné a "jednoduché". No hlavně pochopitelné.

Pointa je že nebude volba konkrétní oblastni kterou roupit/stáhnout, ale ty sám si volíš oblast a měřítka, která chceš stáhnout. Svým způsobem je to trošku kanón na vrabce ale umožňuje to ušetřit dlaždice (finance) na oblastech které nepotřebuješ a prostě si jen stáhnout co opravdu potřebuješ.

A trvat to nebude. Šéf Shocartu je bohužel na dovolené a vrací se v neděli, takže to visí momentálně na něm ... a rozhodně to nebudou příští prázdniny. jak bylo řečeno .. (téměř) vše je připraveno
Title: Re: Turistické mapy
Post by: glasvas on July 13, 2012, 15:42:42
díky..  mrknu na to v noci na šichtě.  Rozhodně něco pořídím. Na lesních a polních cestách to nemá chybu..  Program jsem začal užívat rychle, je snadno pochopitelný.. prostě mi sedl.. Před tím jsem zkoušel Tour navigátor .. a tohle jasně vede..
Raport podám zítra
Title: Re: Turistické mapy
Post by: leonell on July 15, 2012, 11:06:54
Tuto volbu jsem samozřejmě neznal :)
Než jsem jel na Šumavu, tak jsem poctivě den předtím smazal cache a poctivě proklikal všechny čtverce, kde jsme se aspoň teoreticky mohli pohybovat, přičemž rozlišení jsem hlídal  na "350m"  tj ZL15. Tak jsem si zajistil mapy na sedm dní dopředu a nevztekal se, že to nejde koupit. Fungovalo perfektně.
Jistě by bylo fajn udělat toto automaticky zde odkázanou funkcí (vybrat oblast, vybrat ZL, kliknout Stáhnout), ale u Shocart map typu Hiking to nejde. Asi je to dobře, protože co si budeme povídat - lepší trochu manuální práce než kdyby to cachování SC zakázali úplně /to ať udělají až bude možné ty mapy legálně koupit/.
Já si totiž dva týdny předtím nabil ústa na Sázavě, kde byl v některých oblastech signál tak slabý, že se mapa načítala dloooouho nebo nenačetla vůbec.
S nacachovanýma mapama jsem byl za vodou.

Teď k tématu:
popis je pro mne srozumitelný, akorát bych snad nějak doplnil, že nejprve je vhodné zapnout v titulku nahoře zobrazení informace o mapě "Mapa", pak si nastavit mapu jak mi vyhovuje (oněch mojich "350m") a nahoře zjistit z "Shocart Online (15/100%)" onen zoomlevel, což je 15.
Protože normálnímu  člověku ZOOM:14 nic neřekne, stáhne něco uprostřed a pak se bude divit, že vidí jen "okresní města" (přeháním).

Pokud takto půjde koupit Shocart, tak budu spokojen. Jenom chce někde ozřejmit, jak to správně zazálohovat, aby při reinstalaci člověk o ty koupené mapy nepřišel. Takhle jsem přišel (vlastní blbostí) o vektorové mapy ČR (resp celý download kredit), to vem čert páč je to za hubičku. Sice cenu Shocart map nevím, ale jistě to nějaká stovka až tisícovka dle rozsahu bude, a to by bylo k vzteku.

Snad jenom jednu obavu mám. Locus toho umí stále více. Je to fajn pro znalce, pro ajťáky, pro nadšence.
Konkrétně v tomto případě placených map ale "běžný uživatel" spíše ocení volbu "Šumava Turistická mapa 1:25000" a čudlík "Koupit a nainstalovat", než někde vybírat počty "tiles" a "zoom levels". Můj opatrný lehce marketingový názor.
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on July 15, 2012, 11:22:14
ahoj,
  neznal jsi stahování map? Chyba :)

Díky za pročtení manuálu + komentář. Nicméně znalost měřítka by neměla být nuntá. Na obrazovce kde si vybíráš měřítka ke stažení je náhled mapy a vždy největší zaškrtlé měřítko se zobrazuje na náhledu. Je mi jasné že nějaká čísla jsou celkem k ničemu takže tohle by je mělo nahradit

nicméně to že jsi přišel o vektorové mapy mě docela zajímá protože to by se rozhodně stát nemělo! Pokud Locus odinstaluješ a pak zase naisntaluješ, tak kromě nastavení tlačítek a nějakých věcí přímo v Locusu, o žádná data přijít nemáš! Tak jakpak to?
Title: Re: Turistické mapy
Post by: leonell on July 15, 2012, 15:00:18
Quote
nicméně to že jsi přišel o vektorové mapy mě docela zajímá protože to by se rozhodně stát nemělo! Pokud Locus odinstaluješ a pak zase naisntaluješ, tak kromě nastavení tlačítek a nějakých věcí přímo v Locusu, o žádná data přijít nemáš! Tak jakpak to?

To se normálnímu uživateli stát nemůže :)
No, neměl jsem v mobilu SD kartu. On měl dost velkou paměť, v dodávce žádná nebyla a já ji nepotřeboval.
Locus jsem nainstaloval víceméně ze zvědavosti, poměrně rychle jsem si ho oblíbil a koupil PRO a hned kredit pro vektorové mapy, více méně na odzkoušení. V tu chvíli mi došlo, že když budu do toho dávat mapy, tak už s normální pamětí nevystačím a tak jsem koupil SD kartu. Zjistil jsem, že Locus si data ukládá do adresáře /sdcard, kde normálně bývá namontována ta karta. Ze zvědavosti jsem ji vsunul, naformátoval a namontoval - Locus si tam po spuštění založil nové adresáře. Takže jsem ji odmontoval (leč nevyndal - první chyba), mobil připojil k počítači, nakopíroval si obsah /sdcard na pécečko. Pak jsem ji odmontoval, aniž by mně trklo, že měla být odmontovaná (druhá chyba - Android ji sám přiomontaval a já mu to sežral i s navijákem) a smazal jsem data, aby byl ten /sdcard v hlavní paměti prázdný (třetí chyba - neověřil jsem předtím funkčnost té karty). Pak jsem to zase přimontoval a vrátil data z pécéčka.
Takže jsem měl prázdnou hlavní paměť a dvě instance prázdného Locusu - jednu v pécéčku (nechtěnou kopii SD karty) a odsud nakopírovanou kartu :)
Hlavně to prosím kvůli tomu jednomu euru zaplaceného kreditu neřeš,až budu potřebovat vektorová data tak holt do tebe ten majlant vrazím ještě jednou :)
Title: Re: Turistické mapy
Post by: glasvas on July 17, 2012, 09:20:50
Zdravím, omluva za zpožděný slíbený raport..  Mrkl jsem na to a to samé jsem našel v Locusu.. neb co je tam jinak?  Myslím že dle tohoto manuálu to zvládnu..  Stahování vlastní jsem ještě nezkusil. Počkám až budu moci koupit a pak si budu hrát..
 Dozvím se tu, kdy bude zahájen prodej map Shocart v Locusu?  A postup jak koupit?  Díky
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Petr654 on July 17, 2012, 18:27:50
Ahoj, chtěl bych se zeptat na něco ohledně tvorby map v Mobacu. Napadlo mě si vyrobit atlas z různých mapových zdrojů se stejnou velikostí vrstev - např. 12 mapový zdroj a + 12 mapový zdroj b + 13 mapový zdroj a + 13 mapový zdroj b. Když si poté vyrobenou mapu prohlížím v Locusu a přepínám mezi vrstvami, vidím vždy pouze jednu mapu 12 a jednu mapu 13 (a chtěl jsem, aby při přepínání bylo 12a, 12b, 13a, 13b). Nevím, zda je takto vyrobená mapa funkční (a já pouze nevím, jak zobrazit tu druhou mapu z jiného zdroje), nebo jsem použil špatný postup výroby v Mobacu nebo jestli to nejde vůbec. Děkuji za odpověď.
Title: Re: Turistické mapy
Post by: ormoru on July 17, 2012, 22:13:26
Jak má program poznat, kterou mapu ve stejném zoomu zrovna chceš vidět? Držel bych se zásady, co zoom, to jeden zdroj. Pak to funguje správně.
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on July 18, 2012, 07:46:00
souhlasím ... s tím způsobem co popisuješ nemám zkušenost ale rozhodně počítej že locus to nepobere. Nějak to asi vychází z koncepce TrekBuddy atlasů že? Ty ale nejsou zatím podporované
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Petr654 on July 18, 2012, 11:15:33
Díky za odpověď. Udělám si tedy atlasy 2, každý z jiného zdroje map a bude to vyřešeno.
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Docent on July 19, 2012, 09:26:36
Když se pokouším stáhnout mapy Shocart, vyskočí na mne chybová hláška "Nejdříve vyber Online mapu". Přitom ji vybranou mám, mám nejnovější verzi Locusu a promazal jsem cache.
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on July 19, 2012, 09:43:51
to je divný :) V seznamu online map, kategorie SHOCart, tak jedna ze čtyř map je označená červeně?
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Docent on July 19, 2012, 10:28:01
4? Já tam mám jen Tourist/Cyclo a ta červeně označená je...
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on July 19, 2012, 10:47:20
nepleteš si SmartMaps a SHOCart?
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Docent on July 19, 2012, 10:56:00
Asi jo  :evil: . Bohužel jediné skutečnosti odpovídající turistické mapy jsou právě SmartMaps (resp. nové mapy Seznamu), Shocart to zřejmě dědí ústním podáním z generace na generaci.
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on July 19, 2012, 11:04:55
možné je cokoliv :) nicméně SmartMaps se přes Locus koupit nedají, ale dají se koupit přímo na stránkách v eshopu a poté v locusu provozovat
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Docent on July 19, 2012, 12:36:03
Jenže ta cena je trošku mimo... BTW nešlo by tu zavádějící hlášku o vybrání mapy nahradit něčím jako "Mapu nelze stáhnout off-line"?
Title: Re: Turistické mapy
Post by: micska on July 19, 2012, 13:10:17
Tak jsme to zkusil, pustil stahování ShocKart, vbrla oblast, cca 2000 dlaždic to hlásilo, stáhlo se 96kB dat a bez jakéhokoli upozornění skončilo. Mapa tváří, že tam je (název, zdroj, měřítko), ale je prázdná. Pustit to znovu na stejnou mapu už nejde. :-( Co s tím?
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on July 19, 2012, 13:18:10
skončilo to bez jakékoliv hlášky v tom stahovacím dialogu? A strhlo ti to nějaký kredit v Shopu?? zatr ..

EDIT. jinak pokud se stahování nedokončilo, pokud spustíš jakoby znovu stahování v záložce "Online", mělo by být hned první tlačítko "Pokračovat"
Title: Re: Turistické mapy
Post by: micska on July 19, 2012, 13:53:26
Tlačítko Pokračovat jsem hledal (jak bývá u normálního stahování) a NENÍ :-(
V Shopu to píše stále základní počet dlaždic, takže jakoby se nic nestáhlo, jen se vytvořila prázdná mapa. Jestli je to tedy to čílso Owned:...tiles
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on July 19, 2012, 13:57:23
ano je ... (nepřeložené? opravíme). No tak prosím zkus ještě no .. hlavně že se nestrhnul kredit :). Nicméně pokud by to zlobilo tak se na to hned podíváme. Usilovně jsme to testovali a i přesto jak je vidět, chyby mohou být. Budu teď cca 4 dny pryč ale pak to hned poladíme
Title: Re: Turistické mapy
Post by: micska on July 19, 2012, 13:59:23
Tak jsem to pustil ještě jednou, protentokrát nevypnul displej a zatím se to stahuje. Tak budu po očku sledovat, co to udělá
Title: Re: Turistické mapy
Post by: micska on July 19, 2012, 14:02:10
Napadá mne jedna věc. Pustil jsme stahování ihned bezprostředně po nákupu, tak jestli tam není nějaká prodleva, než server zjistí, že mám dlaždice zakoupené.
Teď to jede, už je 25% doma

Já mám od "jisté doby" Locus v angličtině, takže to je v pořádku.
Title: Re: Turistické mapy
Post by: micska on July 19, 2012, 14:18:11
Tak ZAJÍMAVÉ. Celou dobu jsme koukal na měřák stahování, hezky nabíhala číslíčka, statusbar rostl na konci to napsalo něco jako: Working... Pak Initialising... a nic, mapa je zase prázdná, tentokráte ukazuje souborový manažer 132kB (bylo to 3024 tiles) a zase nic. Shop stále hlásí: Owned 20000 tiles
Jsem z toho jelen :-(
Title: Re: Turistické mapy
Post by: leonell on July 20, 2012, 09:09:54
Micska: podobně se mi choval pokus o stažení map v rozlišení 16 (tj nejdetailnější nabídnutý).
Vypočítalo to dlaždice, stahovalo je to (resp tvářilo se to tak), ale nezobrazilo je to. A nic mi to z kreditu neodečetlo.
Když jsem dal rozlišení 15 a menší tak to korektně dlaždice stáhlo, zobrazilo i odečetlo.
Spouštět 16 současně s menšími jsem nezkoušel.
Předpokládám, že ShoCart má pokryto tím ZL 16 jenom něco (anebo je to celé připraveno Locusem do budoucna).
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Kroko_CZ on July 20, 2012, 09:59:19
Shocart má vrstvu 16 u Prahy o okolí kam zasahují čtverce, jinak je nejvyšší vrstva 15.
Title: Re: Turistické mapy
Post by: micska on July 20, 2012, 10:30:59
Quote from: "Kroko_CZ"
Shocart má vrstvu 16 u Prahy o okolí kam zasahují čtverce, jinak je nejvyšší vrstva 15.
Ach so! Wunderbar
Tak to bude ten problém, když dám vrstvu 15, je to tam. Stačilo se trochu zamyslet a měl bych na to přijít sám ;-)
Title: Re: Turistické mapy
Post by: leonell on July 20, 2012, 11:36:39
Ještě se zeptám na jednu věc: co myslíte že je chytřejší - založit jednu externí databázi "MojeShocartMapy" , natáhnout pro přehled celou republiku v malém rozlišení a pak importovat dovnitř koupené oblasti ála Šumava, Krkonoše,...  nebo mít vícero databází, pro každé "hory" samostatnou ?
Já se nějak nemůžu rozhodnout a protože s tím pak už asi nejde manipulovat tak bych rád znal vaše názory.
Díky,
L.
Title: Re: Turistické mapy
Post by: glasvas on July 23, 2012, 12:11:51
zdravím, tak jsem hned někdy ve čtvrtek v noci, jak jsem se dozvěděl, že už je možno koupit, zakoupil těch 20000 dlaždiček a stáhl  mé okolí v měřítku 15 a bez pročítání manuálu se vše zadařilo.. Včera jsem chtěl stáhnout mapu celé ČR v měřítku 11 a 3x jsem neprorazil. Zadával jsem
mapa Cyklo+reliéf a smůla..  Jak jsem změnil na Hiking+reliéf, tek se načetla..
Potýkám se s jedním problémem a asi nebudu sám(začátčníků je a bude..) Když koukám na mapu, kterou si chci stáhnout, tak dole vidím klasické
úsečka a metry.. Vstoupím do stahování a tam se objeví tabulka s  měřítko 7  až 15, ale tady začíná  můj zmatek.. zde bych ocenil nějakou metráž(alespoň  nějaké od do..) Vím je tam nahoře náhled, ale dvě měřítka vedle sebe neumím odhadnout.. Pro mne by bylo super abych si tam přečetl ty metry, které jsem viděl v prvopočátku..
Jinak nezbývá než Vaši snahu a produkt jen pochválit a dát hvězdiček 5..  Zatím jsem vše zvládl bez manuálu... Super..

Předchozí odstaveček je pro případné náměty k doladění od laika..  Málokterý program si vede tak dobře jak Vy      díky..
Title: Re: Turistické mapy
Post by: glasvas on July 23, 2012, 12:16:18
ještě jsem zapmněl.  Neprobíhá někdy, někde nějaká prezentace.. kde by bylo možno okoukat i to co mne samotného nenapadá..??
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on July 23, 2012, 14:45:27
díky glasvasi. Jsem si po uvedení SHOCart map a následném čtení reakcí více a více vědom že systém je přeci jen stále příliš komplikovaný, takže podněty beru v potaz a určitě nějakým způsobem zapracuju.

jinak prezentace? :) Napránujte něco v Praze a rád dorazím posedět a pokecat ale jinak vysloveně prezentaci žádnou neplánuju. A tedy i kdyby byla, tak stejně by to byly víceméně základy
Title: Re: Turistické mapy
Post by: glasvas on November 07, 2012, 07:44:39
Zdravím, ubĕhlo pár mĕsíců užívání Locusu s Shocartmap a jen a jen spokojenost..
Mám 2 dotazy. Natáhl jsem si své okolí v 15 zoomu. Kdybych chtĕl k této oblasti dále přidávat a překryl bych již načtené dlaždičky..  budou se znovu načítat?? A bude to mapa v celku neb dvĕ??
Koupil jsem si tabletku Samsung Note 10" a samo že chci mít mapy i zde. Zajímá mne zda budu muset mapy znovu zakoupit, neb je nĕjaká možnost duplicity..?? Mobil i tablet krmím ze stejného účtu v Android marketu a chci mít to samé v obou přístrojích. Chci si provĕřit, která varianta bude zajímavĕjší.. Půl kila v baťůžku navíc není tolik.. Shodil jsem 8 kg živé..  :-)
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Menion on November 07, 2012, 08:21:06
Zdravím glasvasi,
  jsem rád že slouží. Prosímtě
1) ad dodatečné stahování - podívej se tady http://docs.locusmap.eu/doku.php/cz:man ... _stahovani (http://docs.locusmap.eu/doku.php/cz:manual:map_download#typy_stahovani) , typ "Externí mapa" je to co potřebuješ

2) rozhodně kupovat znovu nemusíš. Stažené mapy jsou v adresáři Locus/maps, takže jen překopíruj soubory do stejného adresáře na tabletu a mělo by to šlapat
Title: Re: Turistické mapy
Post by: glasvas on December 07, 2012, 21:42:56
Zdravím, tak se konečně dostávám k tomu abych to dostal do tý Tabletky. Už mám SD kartu, ale nevím jak to zkopírovat. Můžeš poradit jak to dostat z karty na kartu. Jak to dělají profíci..??   Předem díky
Title: Re: Turistické mapy
Post by: Kroko_CZ on December 08, 2012, 00:58:08
Profíci zkopírují obsah jedné karty na druhou  8-) . Ne .. naprosto jednoduše zkopíruj všechny datové a mapové slžky ..Locus/maps ... Locus/mapsVector ... Locus/data ...  případně další používané POI, Icons ...  na novou kartu, následně provést v novém zařízení novou instalaci . Šlo by to zkopírovat asi celé, celou složku LOCUS + instalace aplikace, ale to bych díky podstatné rozdílnosti zařízení neriskoval, aby ses vyhnul případným problémům.
Title: Re: Turistické mapy
Post by: jachym on January 07, 2013, 23:02:07
Může mě prosím někdo nasměrovat na návod, jak vyrobit z OSM mapsforge soubor, který by obsahoval vrstevnice a samozřejmě viditelné turistické značky (ve výchozím stylu hiking). Hodně lidí to nějakou dobu jednou za čas aktualizuje, ale jakým postupem se k tomu dostat nevím. Podařilo se mi pomocí osmosis vyrobit fční soubor, ale bez zmíněných informací (značky se nerenderují, výšková informace tam samozřejmě není.
Title: Re: Turistické mapy
Post by: glasvas on February 02, 2013, 21:08:44
Zdravím, tak zase po čase si chci konečně rozšířit mapový rank v mobilu a přesunout to do tabletu.   Mám nataženou oblast Chebska až Vary a Ústecko. Nyní bych chtěl tyto oblasti propojit tak abych měl celou Ohři a co nejvíce směrem do Němec.  Mám jen problém. Pokud si vyberu vždy jen konkrétní výřez, tak vznikají tu čtverce, tu obdelníček na šířku či výšku a nevím jak při tomto postupovat když by takto postupně mohla vznikat celistvá mapa v jednom měřítku. Myšlenkou je aby se spořily dlaždičky a nestahovalo se zbytečné..  Jde mi o to, že když jsem v ofline mapě, tak vidím kde mapa je a kde ne. Zde by ta doplňovačka byla sranda, ale přejdu-li do online tak nevidím co stahovat a co už mám..  Líbilo by se mi, kdyby bylo rozlišeno již stažené způsobem jaký vidím ve variantě map předpřipravených.. Takto by bylo jasné co už stažené je a snadno by se dál pokračovalo v doplňovačce, kde by nedocházelo k zbytečným překryvům či dírám.. Pokud to jde a neumím to, tak prosím o radu..  Pomáhal jsem si dočasnými pomocnými body zájmu..  ale určitě je něco chytřejšího..
Druhý problém mám s přetažením map do tabletu. Dnes jsem to zkusil přes BT. Ve složce BT to mám, ale nemůžu to dostat Locusu. Dostal jsem to do SD/Locus/Maps, ale v Osobních mapách se to ne a ne ukázat, tudíž nic nevidím. Co vorám..??  Má někdo prověřený způsob, jak to mezi mobilem a tabletem provést? Zdali přes  BT..  a konkrétní cestu..        Díky