Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - chisrep

#1
Před několika dny jsem provedl aktualizaci programu Locus Map Pro z verze 3.45.1 na 3.49.0 a od té doby jsem zaregistroval, že se v některých místech chybně zobrazuje mapa (viz přiložené screenshoty). Do okamžiku aktualizace jsem si ničeho podobného nevšiml. Může být toto způsobené aktualizací aplikace? Lze provést downgrade zpět na 3.45.1 ? Používám mapy z "osm.paws.cz", měl jsem verzi map z 05/2020, aktualizoval jsem je dnes bez jakéhokoliv pozitivního rozdílu. Mám instalovány ještě "SmartMaps" a ty jsou stále funkční. Restart telefonu nepomohl, Xiaomi Redmi Note 8T,  MIUI 11.0.11.0, Android 9 (2020-08-01), interní uložiště 89/128 GB, externí SD 48/128 GB. Díky za info.
#2
Ahoj, je pravda, že to není vyloučeno. Současně s upgrade Locusu jsem upgradoval i tento doplněk. V Locusu vždy ale "fyzicky" existoval pouze jeden "final" (v záložce waypointů), pouze na displeji byly zobrazeny i ty předchozí. V případě, že se v Locusu zvolilo "skrýt všechny waypointy" -> vše zmizelo. Když jsem pak znovu aktivoval "zobrazit všechny waypointy" -> zobrazil se už pouze posledně vypočtený. Je tedy možné, že nyní doplněk v případě změny "final" souřadnic nejdříve vyvolá funkci pro zrušení předchozího zobrazení (pokud to Locus podporuje) a teprve pak zobrazí nový bod. V nastavení doplňku jsem nic "zajímavého" nenašel. Je pravda, že by bylo příjemné, kdyby toto bylo konfigurovatelné, někdo může oprávněně postupné zobrazení všech bodů považovat za "chybu" programu.
A ještě jeden dotaz (prosba)... Nešlo by upravit funkci pro geocaching: "Limit umístění keší" ? Dnes je tato funkce bohužel jen problematicky použitelná. Zobrazí totiž kruhy i kolem bodů, kde kolize nevzniká a je to více matoucí než užitečné. Konkurenční aplikace to dělají pouze kolem "tradiček", vypočtených "final" bodů a fyzických zastávek u mysterek a multinek,... doufám, že jsem na něco nezapomněl... prostě jen to, co "tvoří" podle pravidel GC kolize. Dnes to tedy řeším ručním vykreslení kružnic, což naštěstí lze (také super funkce Locusu), ale je to přeci jen méně operativní. Podle mého by to snad nemusel být až takový problém, Locus informace o těchto bodech má k dispozici. Nemuselo by to být ani konfigurovatelné, současný stav je podle mého k ničemu (alespoň mě nenapadá v GC důvod jeho použití).
Díky za rychlou reakci. Martin
#3
Dobrý den, po téměř dvou letech jsem provedl upgrade Locusu s 3.18 na 3.30.2. Kdysi jsem měl totiž po upgrade problém s nenadálým ukončováním záznamu trasy (telefon Honor 3C). Když jsem se dočetl, že se povedlo ve verzi 3.30 něco vymyslet, zkusil jsem upgrade a prozatím to už více než dva dny bez problému běží. Takže super práce! Ale v této nové verzi jsem teď narazil na jednu hooodně "nemilou" věc. Používám fantastický "Locus AddOn Solver" k výpočtu souřadnic. Každý úspěšně ukončený výpočet znamenal zobrazení finálky do mapy. Stačilo změnit jedno číslo, proběhl znovu výpočet a zobrazila se další ikonka v novém místě. Já vím, možná to byla "spíše chyba", že se nevymazala ta původní, ALE to byla ta nejfantastičtější věc pro luštění souřadnic multin a mysterek! To žádný jiný program nemá! Člověk mohl zkoušet různé hodnoty a na mapě se mu postupně zobrazovaly všechny varianty. A teď se tam zobrazí jen ta poslední.  :(  :( Mám už opravdu smůlu, že mi předchozí souřadnice zmizí ?? Ano, jediná "komplikace" předtím byla, že jsem musel ručně zrušit zobrazení všech waypointů a znovu je aktivovat, pokud jsem chtěl zrušit neplatné ikonky. Ale to mi vůbec nevadilo. Řešení prozatím vidím v návratu k předchozí verzi Locusu...
Díky. Martin
#4
Také jsem si chtěl povzdechnout na logování data keší a všiml jsem si tohoto vlákna. Přiznávám, absolutně nechápu, v čem může být tak zásadní problém na straně GS spočítat dobře datum. Kdyby se psal rok 1980, neřeknu ... ale dnes ?? Také jsem narazil na problém, že keše, které loguji z Locusu ráno (např. 6:56 UTC), tak jsou pak v listingu zažazeny o jeden den dříve a bohužel se to promítne i do všech statistik. Nálezy jsem měl jen během jednoho dne a ve statistice se mi chybně objevily dva po sobě jdoucí dny strávené odlovem keší. :-(  Ověřoval jsem GPX soubor, tam je to samozřejmě ok, Locus se podle mého jednoznačně chová dobře, ale ... Neříkám to rád, také je mi to proti srsti, ale asi bych se skoro přimlouval, kdyby interně Locus s časem pracoval, ale logoval to s fixním časem, např. 12:00 UTC, jak to asi dělá c:geo. Ideálně konfigurovatelně - tak jako tam byl v konfiguraci ten časový posun, tak volitelně zadat logování s "fix" časem. Nezkoušel jste v tomto duchu někdo vznést dotaz přímo na fóru GS ?