Zobrazení vypočtených finálních souřadnic keše

Started by chisrep, March 23, 2018, 00:25:23

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

chisrep

Dobrý den, po téměř dvou letech jsem provedl upgrade Locusu s 3.18 na 3.30.2. Kdysi jsem měl totiž po upgrade problém s nenadálým ukončováním záznamu trasy (telefon Honor 3C). Když jsem se dočetl, že se povedlo ve verzi 3.30 něco vymyslet, zkusil jsem upgrade a prozatím to už více než dva dny bez problému běží. Takže super práce! Ale v této nové verzi jsem teď narazil na jednu hooodně "nemilou" věc. Používám fantastický "Locus AddOn Solver" k výpočtu souřadnic. Každý úspěšně ukončený výpočet znamenal zobrazení finálky do mapy. Stačilo změnit jedno číslo, proběhl znovu výpočet a zobrazila se další ikonka v novém místě. Já vím, možná to byla "spíše chyba", že se nevymazala ta původní, ALE to byla ta nejfantastičtější věc pro luštění souřadnic multin a mysterek! To žádný jiný program nemá! Člověk mohl zkoušet různé hodnoty a na mapě se mu postupně zobrazovaly všechny varianty. A teď se tam zobrazí jen ta poslední.  :(  :( Mám už opravdu smůlu, že mi předchozí souřadnice zmizí ?? Ano, jediná "komplikace" předtím byla, že jsem musel ručně zrušit zobrazení všech waypointů a znovu je aktivovat, pokud jsem chtěl zrušit neplatné ikonky. Ale to mi vůbec nevadilo. Řešení prozatím vidím v návratu k předchozí verzi Locusu...
Díky. Martin
  •  

Menion

Zdravím Martine,
teda trošku jsi mě zaskočil. Nejsem si vědom, že by nějaká změna mohla mít na tohle vliv.

Tenhle add-on jsem nikdy příliš nepoužíval, takže nevím přesně jak pracuje. Nicméně není možnost že přímo ten add-on nabízí nějakou možnost nastavení, zda nový výpočet přepíše předchozí vypočtený bod či ne? Předtím taky všechny takto vypočtené body byly v Locusu u keše, každý jako samostatný "final" waypoint? Zavání to spíše tím, že se něco změnilo v add-onu, není to možné? Možná náš expert @Condor s tím má nějakou zkušenost?
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

chisrep

Ahoj, je pravda, že to není vyloučeno. Současně s upgrade Locusu jsem upgradoval i tento doplněk. V Locusu vždy ale "fyzicky" existoval pouze jeden "final" (v záložce waypointů), pouze na displeji byly zobrazeny i ty předchozí. V případě, že se v Locusu zvolilo "skrýt všechny waypointy" -> vše zmizelo. Když jsem pak znovu aktivoval "zobrazit všechny waypointy" -> zobrazil se už pouze posledně vypočtený. Je tedy možné, že nyní doplněk v případě změny "final" souřadnic nejdříve vyvolá funkci pro zrušení předchozího zobrazení (pokud to Locus podporuje) a teprve pak zobrazí nový bod. V nastavení doplňku jsem nic "zajímavého" nenašel. Je pravda, že by bylo příjemné, kdyby toto bylo konfigurovatelné, někdo může oprávněně postupné zobrazení všech bodů považovat za "chybu" programu.
A ještě jeden dotaz (prosba)... Nešlo by upravit funkci pro geocaching: "Limit umístění keší" ? Dnes je tato funkce bohužel jen problematicky použitelná. Zobrazí totiž kruhy i kolem bodů, kde kolize nevzniká a je to více matoucí než užitečné. Konkurenční aplikace to dělají pouze kolem "tradiček", vypočtených "final" bodů a fyzických zastávek u mysterek a multinek,... doufám, že jsem na něco nezapomněl... prostě jen to, co "tvoří" podle pravidel GC kolize. Dnes to tedy řeším ručním vykreslení kružnic, což naštěstí lze (také super funkce Locusu), ale je to přeci jen méně operativní. Podle mého by to snad nemusel být až takový problém, Locus informace o těchto bodech má k dispozici. Nemuselo by to být ani konfigurovatelné, současný stav je podle mého k ničemu (alespoň mě nenapadá v GC důvod jeho použití).
Díky za rychlou reakci. Martin
  •  

Condor

Zdravím paní,
Ten solver mám a niekedy dávnejšie som sa s ním hral.
Spomínané správanie som si nevšimol a skôr to bola asi chyba.
Prípadne....
Možno nastavenie Locus na zachovať staré údaje (body) a nastavenie Solveru na odoslať výsledok (alebo taká nejaká voľba) by tento stav zachovania starého bodu mohla spôsobovať.

Ale!
Už dávnejšie sa v niektorej aktualizáciu Locusu zmenil spôsob práce so získaním novým finalom a pri tejto akcií pôvodne vznikal bod pôvodne súradnice. Tento už po zmene nevzniká. Predpokladám že možno práve táto zmena mohla ovplyvniť prácu s bodmi.

Tuším v tom Solvery je možnosť zobraziť všetky možnosti pri neznámom výsledku. (Dúfam že si nemýlim aplikácie)
  •