Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - OndraBM

#1
Ahoj, mám zase problém... Všechny trasy, co jsem si loni od konce léta zaznamenal, jsem si na přelomu roku vyexportoval do gpx a původní záznamy chytře rovnou vymazal. Teď by se mi hodilo některé z těch záznamů použít jako podklad, podle kterého bych si tu kterou trasu zašel/zajel znovu. Tak jsem vybrané trasy importoval zpátky a ejhle, místo očekávané čáry s několika při záznamu uloženými body se mi zobrazují waypointy úplně všechny, jak byly zaznamenané při pohybu, ale s ikonou těch několika uložených bodů, jak je možná vidět v přílohách.
No tak bych teď potřeboval buď poradit, jak to naimportovat bez tohoto zmatku nebo jak se ho zbavit, tj. jak hromadně ty waipointy smazat. Čára pod nimi je, o tu bych tedy přijít neměl a body volžené do trasy při záznamu jsem při importu NEsloučil s trasou, takže je mám odděleně s tím, že je klidně smažu, protože je k vedení nepotřebuju.
Jak ale na to? Mazat to jednotlivě určitě nebudu, u každé trasy jsou jich stovky, možná tisíce (zaznamenávám po třech vteřinách trasy i 70km dlouhé), takže to bych na tom strávil zbytky mládí...

EDIT: Vyspal jsem se a asi mě políbila nějaká technologická múza. Vzpomněl jsem si na tajné menu Expert settings a v něm na položku Default waypoint icon, kde jsem nastavil ikonu čerstvě vyrobenou 2x2 body celou průhlednou. A je to. Sice tam ta obrovská kvanta waypointů pořád jsou a zdržují vykreslování čáry záznamu, takže pořád trvá, že bych se jich raději zbavil, no ale aspoň nejsou vidět.

P.S.: A příště budu exportovat do kmz/kml, ten takový brykule nedělá :)
#2
Zdravím srdečně vývojáře. V minulosti jsme se už párkrát dobře domluvili, tak se obracím s další věcí. Jde nějak konkrétní  body sloučit - sdružit s konkrétní zaznamenanou trasou?
Upřesním: po jistém lékařském zákroku rehabilituji mj. chůzí a jízdou na kole. Každý takovýto pohyb si dokumentuji formou záznamu pohybu do mapy a přitom si ukládám body, na kterých si podle potřeby měřím krevní tlak. Ve výsledku to pak vypadá takto - obrázek Mapa01.jpg v příloze.
Jsou to tedy body a trasa, které současně zaznamenávám. Samostatné body a samostatná trasa. Jde mi o to: sloučit TYTO body s TOUTO trasou tak, aby se body zobrazily/skryly současně se zobrazením či skrytím trasy. Protože TYTO body se týkají TÉTO trasy, se kterou mají přímou spojitost. Až TU trasu půjdu či pojedu příště, uložím si zase body s poznámkou o naměřeném tlaku, které ale budou na jiných místech a i když budou na stejných místech, budou mít rozhodně jiné hodnoty a budou spojeny s tím novým záznamem pohybu.
Kromě těchto bodů mám v mapě samozřejmě i jiné, které ale mají orientační funkci, takže je logicky nechávám zobrazeny trvale. Ale tyto tlakové body se týkají konkrétních tras, samy o sobě - tedy bez současného zobrazení trasy - význam v podstatě nemají. Tak bych chtěl body, týkající se jedné konkrétní trasy, nějak spojit s trasou, aby se současně s trasou zobrazovaly a skrývaly. Jen jsem nepřišel na způsob, jak to Locusu říct. Jde něco takového vůbec? Zkoušel jsem to přes úpravu waypointu, hledal jsem i v Expert Settings, ale nenašel.
#3
Ahoj, zdravím,
mám dotaz: dříve bylo možné nastavit prodlevu automatického vystředění mapy přepsáním této hodnoty v příslušném příkazu v konfiguračním souboru. Místo defaultních 5 vteřin jsem si tam dal 15 a bylo to super. Po karambolu před nějakým časem jsem nainstaloval tou dobou aktuální verzi, teď jsem si na to vzpomněl, hledal jsem ten příkaz v configu, prohledal jsem celé nastavení aplikace a nic nenašel. Existuje nějaká možnost nastavit si tuhle věc i nyní? Mám Locus Pro v. 3.39.4.
Děkuji.
#4
Vážení autoři, musím vám vážně a doopravdy vychválit vaše téma Turistika a kolo pro offline vektorové mapy. Je vážně dokonalé, udělané přesně podle klasických starých dobrých papírových map, na které jsme asi všichni zvyklí. Fakt super!
S tím souvisí dotaz, možná poněkud troufalý. Offline vektorovou mapu používám vedle Locusu taky v c:geo, kde sice mám nějaké použitelné mapové téma, ale to se tomu vašemu ani zdaleka nerovná. Tak bych se rád optal, zdali existuje možnost nějak toto vaše téma dostat i do c:geo...?
#5
Zdravím! Včera jsem Locus instaloval do nového telefonu, tedy v nejnovější verzi a vrhl se do nastavování. Nějak ale v menu nemůžu najít tu položku, kterou se nastavuje otevření menu tažením od levého okraje displeje. Zvykl jsem si na to, ale teď ne a ne to nastavení najít a docela mi to chybí. Tak nevím, jestli jsem nějakej blbej nebo co ... připomeňte mi to prosím někdo...
#6
Ahoj, jde nějak Locusu říct, aby zobrazování vektorových map NEhnal přes MapThemes? Při veškeré úctě, Locus je parádní aplikace, koupil jsem verzi Pro a používám ji, kde všude se dá, život bez Locusu si už jaksi nedovedu představit. Ale vestavěné vzhledy map se mi prostě nelíbí a chtěl bych vektorové mapy zobrazovat naturálně tak, jak jsou vytvořeny. Jde to nějak?
Huawei G300, CM7-26022013-RomZ (Android 2.3.7), Locus Pro 3.5.3