Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - OndraBM

#1
Takhle: že mám vlastně po problému, tím jsem myslel, že když nejsou gpx zálohy k vyčištění a předělání do kml, nemám co k řešení a tím pádem mám po problému :)  Jinak samozřejmě ztráta těch tras bolí, no ale co už, že. :)  Aspoň je mám v podobě snímků obrazovky všechny jako obrázky, takže to zas až taková tragédie není. A mám před sebou celou kolařskou sezónu a příště budu chytřejší :)
#2
To Menion: děkuju za info, klidně počkám na řádnou verzi, ať bude kdykoliv, nijak na to nespěchám. Já totiž, jak jsem to upravoval, zkoumal to a všelijak s tím manipuloval, jsem v zápalu boje v jediném slabším okamžiku nedopatřením smazal úplně všechny ty gpx exporty. Takže mám vymalováno a vlastně taky po problému.
Ale pokud jsem upozornil na broučka a povede to k dalšímu vylepšení už takto skvělé appky, tak dobře.
Mejte se všichni príma, jste skvělí.
#3
Ahoj, mám zase problém... Všechny trasy, co jsem si loni od konce léta zaznamenal, jsem si na přelomu roku vyexportoval do gpx a původní záznamy chytře rovnou vymazal. Teď by se mi hodilo některé z těch záznamů použít jako podklad, podle kterého bych si tu kterou trasu zašel/zajel znovu. Tak jsem vybrané trasy importoval zpátky a ejhle, místo očekávané čáry s několika při záznamu uloženými body se mi zobrazují waypointy úplně všechny, jak byly zaznamenané při pohybu, ale s ikonou těch několika uložených bodů, jak je možná vidět v přílohách.
No tak bych teď potřeboval buď poradit, jak to naimportovat bez tohoto zmatku nebo jak se ho zbavit, tj. jak hromadně ty waipointy smazat. Čára pod nimi je, o tu bych tedy přijít neměl a body volžené do trasy při záznamu jsem při importu NEsloučil s trasou, takže je mám odděleně s tím, že je klidně smažu, protože je k vedení nepotřebuju.
Jak ale na to? Mazat to jednotlivě určitě nebudu, u každé trasy jsou jich stovky, možná tisíce (zaznamenávám po třech vteřinách trasy i 70km dlouhé), takže to bych na tom strávil zbytky mládí...

EDIT: Vyspal jsem se a asi mě políbila nějaká technologická múza. Vzpomněl jsem si na tajné menu Expert settings a v něm na položku Default waypoint icon, kde jsem nastavil ikonu čerstvě vyrobenou 2x2 body celou průhlednou. A je to. Sice tam ta obrovská kvanta waypointů pořád jsou a zdržují vykreslování čáry záznamu, takže pořád trvá, že bych se jich raději zbavil, no ale aspoň nejsou vidět.

P.S.: A příště budu exportovat do kmz/kml, ten takový brykule nedělá :)
#4
No jasně kurnik šopa, na to jsem zapomněl. Jak do toho raději nelezu, nemám ho zažitý. Tak jo, moc děkuju, ať se daří :)
#5
Ještě bych se rád optal... zvykl jsem si používat přidávání bodů do trasy rovnou při záznamu pohybu, je to super. Nicméně: dá se nějak nastavit výchozí ikona bodu místo té černé tečky? Udělal jsem si vlastní ikony bodů a do tras přidávám jen jediný druh informací, u kterého bych rád měl jednu z nich. Hledal jsem, avšak nenašel způsob, jak změnit tu černou tečku na cokoliv jiného.
A zase: ne, že by mi nějak extrémně vadilo tu ikonu vždycky změnit, ale kdyby to šlo, nastavit si jinou, abych nemusel pokaždé měnit, bylo by to fajn.
#6
Super, děkuju! Zrovna si přidávám bodíčky k trasám po jednom, naštěstí jich není zatím moc (tras i bodů na nich), nicméně do budoucna by možná bylo fajn, kdyby to šlo hromadně. Ale tím jakože vůbec nic nenaznačuju  ;D  jsem rád, že to jde. Příště vyzkouším to přidávání rovnou k trase, třeba to bude operativnější, když z venku přijedu a bude vlastně hotovo. Každopádně velký dík, opět pomoženo. Jste frajeři!
#7
Zdravím srdečně vývojáře. V minulosti jsme se už párkrát dobře domluvili, tak se obracím s další věcí. Jde nějak konkrétní  body sloučit - sdružit s konkrétní zaznamenanou trasou?
Upřesním: po jistém lékařském zákroku rehabilituji mj. chůzí a jízdou na kole. Každý takovýto pohyb si dokumentuji formou záznamu pohybu do mapy a přitom si ukládám body, na kterých si podle potřeby měřím krevní tlak. Ve výsledku to pak vypadá takto - obrázek Mapa01.jpg v příloze.
Jsou to tedy body a trasa, které současně zaznamenávám. Samostatné body a samostatná trasa. Jde mi o to: sloučit TYTO body s TOUTO trasou tak, aby se body zobrazily/skryly současně se zobrazením či skrytím trasy. Protože TYTO body se týkají TÉTO trasy, se kterou mají přímou spojitost. Až TU trasu půjdu či pojedu příště, uložím si zase body s poznámkou o naměřeném tlaku, které ale budou na jiných místech a i když budou na stejných místech, budou mít rozhodně jiné hodnoty a budou spojeny s tím novým záznamem pohybu.
Kromě těchto bodů mám v mapě samozřejmě i jiné, které ale mají orientační funkci, takže je logicky nechávám zobrazeny trvale. Ale tyto tlakové body se týkají konkrétních tras, samy o sobě - tedy bez současného zobrazení trasy - význam v podstatě nemají. Tak bych chtěl body, týkající se jedné konkrétní trasy, nějak spojit s trasou, aby se současně s trasou zobrazovaly a skrývaly. Jen jsem nepřišel na způsob, jak to Locusu říct. Jde něco takového vůbec? Zkoušel jsem to přes úpravu waypointu, hledal jsem i v Expert Settings, ale nenašel.
#8
Ooouuu, super, tam toho je!
Bezva, děkuju  ;)
#9
Ahoj, zdravím,
mám dotaz: dříve bylo možné nastavit prodlevu automatického vystředění mapy přepsáním této hodnoty v příslušném příkazu v konfiguračním souboru. Místo defaultních 5 vteřin jsem si tam dal 15 a bylo to super. Po karambolu před nějakým časem jsem nainstaloval tou dobou aktuální verzi, teď jsem si na to vzpomněl, hledal jsem ten příkaz v configu, prohledal jsem celé nastavení aplikace a nic nenašel. Existuje nějaká možnost nastavit si tuhle věc i nyní? Mám Locus Pro v. 3.39.4.
Děkuji.
#10
Aha, jasně. Tak to počkám na 3.32.
Děkuju, jste borci!  :)
#11
Eh, tak jo  :) Znamená to tedy, že v některé z budoucích aktualizací to zase bude dostupné?
#12
OuKej, děkuju za info i za tip. Prohlídnu, uvidím.  ;)
#13
A jejda, tak jsem se vrátil z práce a koukám, že můj nevinný dotaz spustil něco, co nechtěl... stačilo říct, že to tam prostě není...
Pokud se ale Menion optal, tak bych za sebe řek, že pokud ta možnost zapnutí/vypnutí zleva výsuvného menu v aplikaci jednou byla a určitě nejsem sám, kdo si na tu možnost zvykl, tak už by asi měla zůstat - ať si to prostě každý nastaví, jak mu to vyhovuje. Já to třeba velmi ocenil, protože s menu pracuju poměrně hodně, zvláště zrovna teď po té čerstvé instalaci, než si všechno nastavím - a že k nastavení je toho hodně. Navíc zleva výsuvné aplikační menu je v Androidu už standard, takže jsem si na něj natolik zvykl, že nejen že mi nedělá problém tahat mapy tak, abych nechtěně místo posunu mapy nevytáhl menu, ale dokonce mi možnost vytáhnout menu trochu chybí. Je to velmi operativní a intuitivní.
Nicméně jsem člověk přizpůsobivý a jen kvůli mně to do aplikace obecně vracet nemusíte. Si to prostě zařídím jinak, no...
#14
No báječné, tak v tom nejsem sám... Právě v menu Panely a tlačítka jsem to hledal prvně, ale fakt to tam není. Hledal jsem pak i jinde, ale nikde nic. Tak tedy opravdu Menion...?
#15
Vážení autoři, musím vám vážně a doopravdy vychválit vaše téma Turistika a kolo pro offline vektorové mapy. Je vážně dokonalé, udělané přesně podle klasických starých dobrých papírových map, na které jsme asi všichni zvyklí. Fakt super!
S tím souvisí dotaz, možná poněkud troufalý. Offline vektorovou mapu používám vedle Locusu taky v c:geo, kde sice mám nějaké použitelné mapové téma, ale to se tomu vašemu ani zdaleka nerovná. Tak bych se rád optal, zdali existuje možnost nějak toto vaše téma dostat i do c:geo...?