Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - leschek

#1
Momentálně se nacházím v městečku v horách, kde je špatné připojení k internetu, proto se omlouvám, pokud se tu o stejném problému už psalo.
Ráno jsem se chtěl jít podívat k několik km vzdálenému monastýru. Přestože jsem tu už před pár lety byl, nepamatoval jsem si kudy přesně jít. Proto jsem si chtěl zobrazit uloženou trasu. Jaké bylo moje zděšení, když jsem zjistil, že všechny složky s trasami (za posledních 5-6 let) jsou pryč. Zůstaly pouze 2 trasy z předchozího dne (ve výchozí složce moje trasy, mnou vytvořené složky jsou pryč).
Ještě před 5-ti dny až týdnem bylo vše v pořádku. Od té doby jsem zaznamenal pouze 2 zmíněné trasy, smazal bod, který odkazoval na budovu, která už je na mapě a aktualizoval locus (silver, který teď používám, a classic, který stále mám).
Pokud by mi někdo poradil, jak trasy obnovit (na některých jsou cesty, které jsem chtěl přidat do OSM mapy a taky mi připomínaly spoustu zážitků), tak budu opravdu velmi rád. Předpokládám a doufám, že je nemůžu najít jen kvůli své neznalosti.
Pokud na tom záleží, tak používám Huawei mate 20 pro s Androidem (nemůžu najít verzi, ale asi 11) a Emui 12. Nicméně jsem v poslední době žádnou aktualizaci systému nedělal.
#2
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Tagy pro body
August 02, 2022, 06:56:21
Ahojte,
Momentálně trochu cestuju a do locusu si přidávám body míst, který mě zaujmou, nebo jsou pro mě důležitý. Některá tato místa nejsou na mapě a já bych je chtěl po návratu domů na mapu přidat.
Normálně body přidávám do složky s názvem země nebo města. Bodů je ale hodně a je celkem pracné je všechny procházet a zjišťovat, jestli je zrovna ten který bod už na mapě. Tak mě napadlo, jestli se dá k bodům nějak připojit tagy, pomocí kterých by se daly body filtrovat.
Dovedu si představit že bych měl tag "ubytování", "jídlo", "přidat do mapy"  atd.
Pokud už nějaká taková funkce v locusu je, tak se omlouvám za zbytečný příspěvek a chtěl bych se zeptat, jak to udělat.
Diky
#3
Doposud jsem používal ,,vestavěné" profily záznamu trasy, ale chystám se na několik dnů mimo civilizaci, kde budu používat Locus v telefonu jako mapu a jako tracker pro záznam trasy. Sice budu mít power banku, ale i tak bych chtěl, aby baterky v telefonu vydržely co nejdéle. Zajímalo by mě, jestli různé profily záznamu trasy mají vliv na spotřebu energie telefonu a pokud ano, jestli by někdo neporadil nějaký profil, který moc nežere? Půjde o pěší výlet do hor.
#4
Last summer I was travelling around North India and I was using Locus with vector maps from OpenAndroMaps and World map from your store. It was OK until I had to zoom out the map to level 8 and lower, which I used for planing the route. Unfortunately the World map showed me some non existing roads, so it was useless for the planing. I wrote to OpenAndroMaps forum (link), because I thought it was problem with their map, but it seems it is issue with World map I get from Locus store. The map is loaded at certain levels (I guess at level 8 and lower) automatically instead of the map with bigger resolution (in my case the India map from OpenAndroMaps).

I would like to ask if there is in Locus some option to disable loading of the World map in areas where user has his/her own map with levels the World map is provided.

Other solution is to fix the World map, but I guess it would be harder to do it.

Here are screenshots of that area:
EDIT: (area around N 31°19.210′ , E 078°35.861′)

Czech translation:

Minulý rok jsem cestoval po severní Indii a jako zdroj map jsem používal Locus s vektorovýma mapama z OpenAndroMaps a World mapou z Locus Storu. Vše fungovalo opravdu výborně až do chvíle, než jsem odzoomoval na úroveň 8 a nižší a začal plánovat cestu. V té chvíli se zobrazili na mapě neexistující cesty a mapa najednou byla pro plánování nepoužitelná. Nejdřív jsem si myslel, že je to chyba OpenAndroMaps, tak jsem napsal na jejich fórum (odkaz), ale z odpovědí a nějakých testů jsem zjistil, že problém je ve World mapě, která se automaticky zobrazí od úrovně 8 místo mapy s větším rozlišením jako je třeba mapa Indie z OpenAndroMaps.

Chtěl bych se tedy zeptat, jestli je v Locusu nějaké nastavení, které by umožnilo vypnout World mapu v případě, že existuje pro tu úroveň zvětšení jiná mapa.

Dalším řešením by asi bylo opravit World mapu, což si myslím, asi bude složitější.
#5
Ahojte,

Chtěl bych se zeptat, jestli jde někde nastavit, aby při ukládání trasy byla automaticky vybraná poslední použitá složka (složka, do které se ukládalo naposledy) s trasama.

Stává se mi totiž, že je vybraná první složka v seznamu, do které trasu uložím a pak musím editovat trasu , abych složku změnil.

Díky
#6
Chtěl bych se zeptat, jestli jde nějak vybrat více zaznamenaných tras a zobrazit o nich společné statistiky?