Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - leschek

#1
I was able to restore (hopefully) all the track and points. There were some setbacks, but in the end I was successful.
I tryed to restore the backup before finding you last post, so I did it in locus classic as I couldn't find the restore feature in new locus 4. But after reading your last post I found it.
One more time thank you for your great support.
#2
Thanks again for very helpful post.
I think I was able to backup all new tracks and point (it was kind of time consuming to backup points, because I have to backup every single folder separately - is there in locus 4 silver really not option to backup it at once?)
Now, I found backup feature in locus classic, but I'm not able to find it in the locus silver.
there is only option to choose export on wifi, but I didn't find another backup options (in locus classic I have  - how often to backup, how many backups to keep etc.).
I guess it must be somewhere in the settings, but I can't find it.
It's good tip to export to cloud, unfortunately I use nextcloud and locus doesn't support it yet. Also I didn't find option to export points and tracks to cloud in locus silver. Only when I choose Import I can choose some cloud services (Google drive, Dropbox  etc.).
#3
Ok,  thanks for the reply.
I'm not sure if I activated backups, but I guess at least on the locus classic probably yes, because I found folder "licus/backup/auto where are some zip files with this name:
2022-07-27_21-01-18_Locus_Map.zip
Interesting is that until 29/07/2022 the files have size around 80 MB and next file is only 10 MB.


#4
Momentálně se nacházím v městečku v horách, kde je špatné připojení k internetu, proto se omlouvám, pokud se tu o stejném problému už psalo.
Ráno jsem se chtěl jít podívat k několik km vzdálenému monastýru. Přestože jsem tu už před pár lety byl, nepamatoval jsem si kudy přesně jít. Proto jsem si chtěl zobrazit uloženou trasu. Jaké bylo moje zděšení, když jsem zjistil, že všechny složky s trasami (za posledních 5-6 let) jsou pryč. Zůstaly pouze 2 trasy z předchozího dne (ve výchozí složce moje trasy, mnou vytvořené složky jsou pryč).
Ještě před 5-ti dny až týdnem bylo vše v pořádku. Od té doby jsem zaznamenal pouze 2 zmíněné trasy, smazal bod, který odkazoval na budovu, která už je na mapě a aktualizoval locus (silver, který teď používám, a classic, který stále mám).
Pokud by mi někdo poradil, jak trasy obnovit (na některých jsou cesty, které jsem chtěl přidat do OSM mapy a taky mi připomínaly spoustu zážitků), tak budu opravdu velmi rád. Předpokládám a doufám, že je nemůžu najít jen kvůli své neznalosti.
Pokud na tom záleží, tak používám Huawei mate 20 pro s Androidem (nemůžu najít verzi, ale asi 11) a Emui 12. Nicméně jsem v poslední době žádnou aktualizaci systému nedělal.
#5
[CZ&SK] - diskuze o Locusu / Tagy pro body
August 02, 2022, 06:56:21
Ahojte,
Momentálně trochu cestuju a do locusu si přidávám body míst, který mě zaujmou, nebo jsou pro mě důležitý. Některá tato místa nejsou na mapě a já bych je chtěl po návratu domů na mapu přidat.
Normálně body přidávám do složky s názvem země nebo města. Bodů je ale hodně a je celkem pracné je všechny procházet a zjišťovat, jestli je zrovna ten který bod už na mapě. Tak mě napadlo, jestli se dá k bodům nějak připojit tagy, pomocí kterých by se daly body filtrovat.
Dovedu si představit že bych měl tag "ubytování", "jídlo", "přidat do mapy"  atd.
Pokud už nějaká taková funkce v locusu je, tak se omlouvám za zbytečný příspěvek a chtěl bych se zeptat, jak to udělat.
Diky
#6
Díky moc za odpovědi.

Na tu funkci "GPS auto-off" se podívám. Myslím, že jsem o ní (automatickém zapínání/vypínání GPS) četl, když jsem se s Locusem seznamoval  a asi se mi to nějak spojilo s těma profilama (myslel jsem, že se to děje automaticky podle nastavení profilů), proto jsem se ptal.

U displeje snížím rozlišení - to by taky mohlo pomoci. Můžu se pokusit nedívat na displej tak často, ale nevím, jestli to zvládnu. I v době papírových map byly ty moje dost pomačkaný, jak jsem je furt vytahoval z kapsy, abych se mrkl, kde přesně jsem.

To letadlo je dobrej nápad, pravděpodobně budu v oblasti, kde stejně nebude signál.

Ještě jednou díky moc.

Mimochodem, existuje nějaká offline nápověda k Locusu?
#7
Doposud jsem používal ,,vestavěné" profily záznamu trasy, ale chystám se na několik dnů mimo civilizaci, kde budu používat Locus v telefonu jako mapu a jako tracker pro záznam trasy. Sice budu mít power banku, ale i tak bych chtěl, aby baterky v telefonu vydržely co nejdéle. Zajímalo by mě, jestli různé profily záznamu trasy mají vliv na spotřebu energie telefonu a pokud ano, jestli by někdo neporadil nějaký profil, který moc nežere? Půjde o pěší výlet do hor.
#8
@ john_percy 
You are right. I didn't follow this part:
Quoteb) Go to Locus: Settings > Maps > Offline Maps > General World Map  and select the map you have just downloaded...
I just selected the map from map list. Now it's working as it should.

@voldapet - I found in area mentioned above (and around) some other non existing roads. What is the best format to send it? Screenshots with arrows showing the problematic roads, or something else?
#9
Děkuji všem za odpovědi/Thank you all for the replies

Quote from: Condor on April 18, 2018, 02:50:17
Neviem či je dobré spoliehať sa na prehľadovú mapu a jej "aktuálnosť". Snáď len ako posledná núdzová možnosť orientácie ak by nastala situácia že žiadna iná mapa nie je dostupná.

Já jsem ale neměl důvod mapě nevěřit. Navíc jsem nejdřív vůbec netušil, že se oblast může načítat ze dvou map, proto jsem taky napsal na fórum OpenAndroMaps, kde jsem zjistil, že je problém s World mapou z Locus storu. Do té doby jsem s mapou taky neměl žádné problémy. Navíc by mě nenapadlo, že na ní budou neexistující cesty. Obvykle na mapách můžou nějaké cesty chybět. A měřítko (úroveň 8) bylo pro plánování další cesty ideální.

Quote from: john_percy on April 18, 2018, 10:06:45
"World Base Map" is installed automatically by Locus to speed up the display for low zooms when using a vector map. It appears for zoom level 8 and below. The current version (version 3) has the error reported in the original post.

1. You can use a different world base map by
a) Download and install an non-transparent world map for Locus from OAM: https://www.openandromaps.org/en/downloads/general-maps - for either zoom levels 1-8 or 1-9. (The transparent version is no longer needed or wanted for Locus.) Follow the instructions carefully as these are not vector maps and go in a different folder from standard vector maps from OAM.
b) Go to Locus: Settings > Maps > Offline Maps > General World Map  and select the map you have just downloaded. Note that if you select "Disabled" it disables this additional feature and reverts to default behaviour and the Locus World Map is used for zoom level 8 and below (if present).

Thanks, this works quite well, although I prefer the behaviour of World map from Locus store, because I don't have to switch manually to more detailed map when I zoom in (Locus do it automatically  for me).

Quote from: john_percy on April 18, 2018, 10:06:45
2. If you don't want to use either the Locus Map or a different world map you have to physically remove the Locus World Base Map. I don't recommend this as the vector maps which will be used instead can be very slow at low zooms. However, you can do this in Locus Store, though it is not obvious. Find World Base Map by searching for it. Because the world map was not installed through the Store you may see a blue button that says "Download" - tap this to download the map again and register it with the Store.  Now the blue button says "Remove" and you can tap it to remove the map.

I figured out that the easiest way is to rename the World map to disable it and restart Locus. It's also working great in areas where is not internet connection (without access to Locus store).

Quote from: voldapet on April 18, 2018, 10:41:54
World map has specific behaviour. Locus automatically use it for zoom-levels <= 8.
There are two options: you can delete the maps or you can rename it from _world to "world" (Locus recognize it only by it's name). Map will be visible in list of offline map (if you rename it) and you can select it manually. But it's needed to use custom theme for world map https://github.com/asamm/mapsforge-v3-modded/tree/master/theme-world/src/main/assets/themes/mapsforgeV3 and it's needed to use it only for zooms 0 - 8.

Thank you for your help. I tried to rename the map and it is working. I still didn't have a time to try the custom theme you mentioned, but I will try it in the evening or tomorrow.

Quote from: voldapet on April 18, 2018, 10:41:54
World map is generated mainly from  http://www.naturalearthdata.com/  data set. I think that it's possible to edit problematic ways. Are there more non existed ways?

That would be great. In the area where I was this is the only road I can confirm (I was on the north end of this road), but I believe there is more roads like this (its border area between India and China in Himalayas and I don't believe there are those roads crossing the border. There could by some old footpaths though).

It maybe would be worth to create topic about the issue and ask Locus users if they can report non existing roads. But I'm not sure, how to report it. Would be screenshots enough? Or what other info would you need?

Quote from: voldapet on April 18, 2018, 10:41:54
World mapa ma trochu specificke chovani. Pokud je stazena, tak se automaticky zapina pro zoom-levely 8
a nizsi. Opravdu jedinou moznosti je mapu smazat - respektive je mozne je i prejmenovat napr z _world na "world" Mapa se tak stane viditelnou v seznamu offline map, bude mozne ji rucne vybrat, ale bude potreba pouzit i specialni tema pro world mapu https://github.com/asamm/mapsforge-v3-modded/tree/master/theme-world/src/main/assets/themes/mapsforgeV3

Díky za pomoc. Zkusil jsem přejmenovat mapu a opravdu to funguje. Zatím jsem ale neměl čas vyzkoušet to speciální téma, které jsi zmínil. Rád bych ho vyzkoušel dnes večer, nebo zítra, až budu mít trochu času.

Quote from: voldapet on April 18, 2018, 10:41:54
Data pro world map cerpame z http://www.naturalearthdata.com/  nicmene pravdepodobne bude mozne cesty editovat. Je problematickych cest vic?

To by bylo super, pokud by šla mapa upravit ručně.
Tam, kde jsem byl je to jediná cesta, kterou můžu potvrdit, že neexistuje, protože jsem se dostal ze severní strany na její konec. Nicméně si myslím, že tam bude takových cest víc. Je to území v Himaláji na hranici Indie a Číny, kteří nepatří mezi největší přátele a tak bych řekl, že cesty, které vedou přes hranice existovat nebudou - možná tam budou nějaké staré chodníky.

Možná by stálo za to vytvořit nové téma týkající se tohoto problému a požádat uživatele Locusu o pomoc při lokalizaci neexistujících cest. Nicméně nevím jak by bylo nejlepší tohlásit? Stačily by skrýnšoty, nebo jsou potřeba i jiné informace?
#10
Ahoj a díky za odpověď

Quote from: Condor on April 18, 2018, 01:24:13
Správne fungovanie prepínania map môže no nemusí správne fungovať s mapou z iného zdroja.
V tomto prípade odporúčam vypnúť automatické prepínanie map a Locus bude používať zvolenú mapu.

Můžu se zeptat, kde přesně v Locusu tohle nastavení najdu?

Quote from: Condor on April 18, 2018, 01:24:13
Druhá možnosť v prípade viacerých map z takého zdroja na zachovanie automatického prepínania odstrániť prehľadovú mapu.

Pokud je to myšleno tak, že smažu World mapu, tak to opravdu funguje, ale určitě to není nejlepší řešení.

Quote from: Condor on April 18, 2018, 01:24:13
Najvhodnejšie bezstarostné riešenie je používať oficiálne LoMapy ktoré ponúkajú viac informácií a fungujú v Locuse a všetkými jeho funkciami.

Mapy z OpenAndroMaps používám, protože jsou aktuálnější. Autor je pravidelně aktualizuje - obvykle je nová verze na začátku měsíce.

Quote from: Condor on April 18, 2018, 01:24:13
Prehľadová mapa sveta je prehľadová a nie podrobná.

To jistě není a nevadilo by mi, kdyby na ní nějaké cesty chyběly. Trochu nepříjemné ovšem je, že jsou na ní cesty, které neexistují.

Quote from: Condor on April 18, 2018, 01:24:13
Navigácia a plánovanie trasy nemá nič spoločné s mapou ktorá je len vizuálny podklad. Bude to fungovať aj na prázdnom podklade.
Pre navigáciu je rozhodujúci zdroj navigačných údajov. V Locuse je viacero možnosti poskytovateľov online alebo offline dát. Dostupnosť ciest a možnosti navigácie sú závislé a rôzne podľa použitého zdroja dát pre navigáciu.

Omlouvám se, že jsem špatně popsal plánování cesty. V mém případě nejde o navigaci, ale znamená to, že jsem na mapě v Locusu viděl cestu z bodu A do bodu B (z Dehra Dun do Rekong Peo), kterou jsem chtěl použít, a o které jsem si myslel, že by po ní měly jezdit autobusy (což jsem vydedukoval na základě toho, že je na mapě světa, tudíž asi bude důležitá), ale ta cesta prostě neexistuje, tak jsem si musel udělat "zajížďku" přes město, kterému jsem se chtěl na základě informace z World mapy vyhnout (ona to vlastně ve skutečnosti zajížďka nebyla, protože cesta, která je na mapě, neexistuje). Naštěstí jsem měl dost času a nevadilo mi, že cesta trvala o cca den dýl, než jsem si myslel, že bude. Trochu mi ale vadí, že World mapě už nemůžu věřit, a že budu muset info, které na ní najdu kontrolovat s jinými zdroji. World mapa je jinak přehledná a tak se na ní dobře plánovala hrubá trasa na několik dní dopředu.

Quote from: Condor on April 18, 2018, 01:24:13
Pre zaujímavosť som pozrel koľko stojí oficiálna LoMapa Indie. Cena (ak sa to za cenu vôbec dá považovať) je 0,12 € (12 centov alebo 3 koruny) myslím že to by rozpočet na cestu do indie nepoložilo ;-)
Tiež som niekedy hľadal ťahal skúšal mapy...  ten čas nestojí zďaleka za tie peniaze a ešte ponúkajú ďalšie funkcie, vzhľady, body atď. A spoľahlivo fungujú. Je to na zváženie.
Jak už jsem napsal, tak OpenAndroMaps používám, protože jsou aktuálnější než mapy z Locus storu (ačkoliv jsem to už několik měsíců nekontroloval, třeba jsou taky každý měsíc nové). Mimochodem, po stažení Lomapy zmíněné oblasti jsem zjistil, že problém s World mapou stále přetrvává a nezáleží na tom, z jakého zdroje používám podrobnou mapu.
#11
Last summer I was travelling around North India and I was using Locus with vector maps from OpenAndroMaps and World map from your store. It was OK until I had to zoom out the map to level 8 and lower, which I used for planing the route. Unfortunately the World map showed me some non existing roads, so it was useless for the planing. I wrote to OpenAndroMaps forum (link), because I thought it was problem with their map, but it seems it is issue with World map I get from Locus store. The map is loaded at certain levels (I guess at level 8 and lower) automatically instead of the map with bigger resolution (in my case the India map from OpenAndroMaps).

I would like to ask if there is in Locus some option to disable loading of the World map in areas where user has his/her own map with levels the World map is provided.

Other solution is to fix the World map, but I guess it would be harder to do it.

Here are screenshots of that area:
EDIT: (area around N 31°19.210′ , E 078°35.861′)

Czech translation:

Minulý rok jsem cestoval po severní Indii a jako zdroj map jsem používal Locus s vektorovýma mapama z OpenAndroMaps a World mapou z Locus Storu. Vše fungovalo opravdu výborně až do chvíle, než jsem odzoomoval na úroveň 8 a nižší a začal plánovat cestu. V té chvíli se zobrazili na mapě neexistující cesty a mapa najednou byla pro plánování nepoužitelná. Nejdřív jsem si myslel, že je to chyba OpenAndroMaps, tak jsem napsal na jejich fórum (odkaz), ale z odpovědí a nějakých testů jsem zjistil, že problém je ve World mapě, která se automaticky zobrazí od úrovně 8 místo mapy s větším rozlišením jako je třeba mapa Indie z OpenAndroMaps.

Chtěl bych se tedy zeptat, jestli je v Locusu nějaké nastavení, které by umožnilo vypnout World mapu v případě, že existuje pro tu úroveň zvětšení jiná mapa.

Dalším řešením by asi bylo opravit World mapu, což si myslím, asi bude složitější.
#12
Díky a prosím...
#13
Ahojte,

Chtěl bych se zeptat, jestli jde někde nastavit, aby při ukládání trasy byla automaticky vybraná poslední použitá složka (složka, do které se ukládalo naposledy) s trasama.

Stává se mi totiž, že je vybraná první složka v seznamu, do které trasu uložím a pak musím editovat trasu , abych složku změnil.

Díky
#14
Quote from: Dan Seliga on December 30, 2015, 16:30:33
Ano, jde. Vybrat si trasy (kliknout na "očičko"), potom na ikonu klíče (vpravo dole) a poté na rozbalovací nabídku (vpravo dole)

Děkuju moc. Opravdu to funguje
#15
Chtěl bych se zeptat, jestli jde nějak vybrat více zaznamenaných tras a zobrazit o nich společné statistiky?