Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - rolfovo

#1
Zdravím, rád bych se zeptal, jestli je možné v Locusu zprovoznit live tracking nejen jako pouhé body okamžité polohy, ale jako čáry pohybu od spuštění trackingu (delší než 10 minut). Děkuji.
#2
nojo, zabralo! Díky moc!
#3
Hezký den, kam prosím musím nakopírovat vlastní externí téma?
Nakopíroval jsem příslušné soubory sem, ale Locus je nevidí :-(


#4
Naprosto parádní funkce! Kdyby se to ještě nějak časem povedlo propojit se sledováním přes webové rozhraní, bylo by to úplně nej. Ideálně track, co se vykresluje jako v aplikaci. Občas používám při výletech jedno nepříliš vychované řehtající vozidlo se čtyřma kopytama a někdy by se mohlo hodit, kdyby se někdo mohl podívat, kde že v tom lese ležím, až se vrátí domů beze mně ;-)
#5
Díky ;-) Tak ono je to určitě užitečný, akorát je trabl, že to tam skáče pokaždé, když mám zapnuté automatické centrování a vrátím se z nějaké jiné aplikace zpátky do Locusu...
#6
Můžu poprosit o radu, jak se zbavit téhle otravné hlášky pokaždé, když chci pomocí ikonky vycentrovat mapu? Asi jsem někde něco nechtěně zapnul, ale teď to zanic nemůžu najít, kde se to vypíná... Díky předem.#7
Troufám si tvrdit, že výdrž akumulátoru možná není to nejdůležitější, alespoň pro mně ne. Ale u různých značek je fakt hodně rozdílná kvalita GPSky, kdy třeba s Prestigio mobilem tracklog připomínal zubatou pilu, tak Samsung měl záznam plynulý a přesný.
#8
Quote from: menion on August 13, 2015, 08:26:16
Díky za video, nicméně tady bohužel nepomůže. Zkouším to u sebe a nic takového se mi neděje. Tobě se to děje u všech adresářů nebo jen toho GPX? Nicméně můžu požádat o log?

Díky za odpověď. Děje se to u všech adresářů, log jsem dal tu:
https://drive.google.com/file/d/0Bwlr_MJx8Iq0ZS1lR2pOQXVwQjA/view?usp=sharing
#9
Můžu taky nareportovat chybku? Jedno video to řekne líp než tisíc slov ;-)
https://youtu.be/ydztsU4E5JA
#10
Tak hlásím, že mapwriter plugin s relacemi opravdu nepokročil ani o píď :-/ Dal jsem tomu asi 3 večery, a za pomoci různých fór, lidiček v diskuzích a notnému štěstí se mi povedlo vygenerovat mapu pro území, které potřebuju - a to i s turistickými značkami a vrstevnicemi! Nicméně je to tedy opravdu alchymie a žrout času, nervů i systémových prostředků, takže se ani nedivím, že se vám nechce vydávat aktualizované mapy častěji :-)
#11
Díky za odpověď, bohužel frekvence generování nových verzí map je pro mně nepoužitelná :-(
Nicméně - už je umím generovat sám, jen jedna věc se mi stále nedaří, a to turistické značky. Z různých diskuzí jsem vyčetl, že problém je v relacích, se kterými write plugin mapsforge neumí pracovat. Nemáte pro mě nějakou radu nebo tip na nástroj, který by uměl ty data z relací vytáhnout a hodit přímo na cesty? Nebo úplně jiné řešení, na které jsem třeba nenarazil? Díky předem...
#12
Mám krátký a věcný dotaz - vykresluje se ve vektorových mapách vedení vysokého napětí (power=line) ?
Je to fakt významná orientační pomůcka a já to tam nemám a nevím, jestli dělám něco blbě, nebo se to vůbec nerenderuje. Díky
#13
Ono by bylo dost super, kdyby obecně práce se styly v Locusu byla jednodušší. Takhle jsou zadrátované kdesi v hloubi aplikace a "běžný smrtelník" se na ně nemá šanci jednoduše dostat. Nešlo by je mít bokem v nějakém extra adresáři podobně jako třeba mapy? Pak by si je každý mohl upravit k obrazu svému, zapnout zobrazování objektů, které potřebuje a vypnout ty, co nevyužije. 
#14
Zdravím, všiml jsem si malé chybky při nahrávání trasy: když posunu během záznamu mapu někam mimo střed a pak jí pomocí příslušné ikonky pro vystředění vrátím zpět, není vidět čára záznamu trasy. Musím s displejem maličko kamkoliv pohnout a až pak se zobrazí.
#15
To je rychlost, moc díky!