Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Messages - eXMarty

#1
Ahoj,
kapánek se spožděním, ale přece - odpověď PM
#2
Ahoj,
jasně beru na vědomí ... případně se tedy hlásím jako dobrovolník ... při troše tvé trpělivosti s mými "schopnostmi" by se to snad dalo i nějak zvládnout. Jinak samozřejmě mám LocusPro verzi koupenou už poměrně dlouhou dobu.

Zatím tedy díky a pokud ten týden trávíš dovolenkově, tak si ho příjemně užij.
#3
Ahoj,
tak dalo by se říct, že nyní nerozumím tomu čemu si nerozuměl ty, protože jsem ti asi já sám předtím dobře neporozuměl.

Tedy:
První spuštění - nic není připraveno = adresář LOCUS zatím nikde neexistuje
Karta připojena v systému android před spuštěním Locus, po spuštění se Locus na nic neptá a vytváří složku v pamětu telefonu "/storage/emulated/0/Locus" (ke stejnému adresáři se dá dostat v systému i přes "/mnt/sdcard/Locus")

Chápu, první spuštění si udělá svůj prostor kde uzná za vhodné >>> vypínám Locus, kopíruji adresář, který si Locus vytvořil na SDkartu (adresář "/storage/external_SD/")

Druhé spuštěné - připraven původní adresář Locus, který si vytvořil při prvním spuštění ve vnitřní paměti telefonu.
Locus se spouští a opět si vytváří strukturu ve vnitřní paměti telefonu ("/storage/emulated/0/Locus" = "/mnt/sdcard/Locus") složky na kartě ("/storage/external_SD/Locus") si nijak nevšímá - nepoužívá jí, nehlásí chybu, nedává žádný výběr.

Třetí spuštěné - připraven adresář Locus na kartě, i adresář Locus v telefonu
Chová se jako při minulém spuštění = používá adresář v telefonu, nehlásí chybu ani nic podobně


Co mě tak napadá - jakým způsobem si Locus "osahává" to, kde by všude by mohl mít adresář Locus, který by používal. Nedělá to právě pod výpisem "/mnt/", jakožto bodu kam by měly být namountovány zařízení?

Opět se omlouvám pokud jsou to blafy - s linuxem sem se nikterak více nekamarádil, mí znalosti jsou spíš odkoukané a dedukované.
#4
Ano, ano,
karta je normálně připojena, jen v systému není teď již pod "/mnt/..." ale pod "/storage/.." což je asi nějaká změna oproti předchozím verzím androidu (potažmo linuxu - za tuhle zkratku mě prosím nekamenujte, v linuxu nejsem nikterak zběhlý či informovaný, mám to tak spíš odoukáno)

Pokud by to bylo jinak než jinde jako zařízení nyní používám LG L70
#5
Ahoj,
omlouvám se za opakování nového věčného problému s Android ve verzi 4.4.
Snažil sem se postupovat podle návodu http://www.locusmap.eu/locus-run-since-update-device-android-4-4-2-kitkat/ pod písmenem D (tedy rootlé zařízení a naisntalovaný SDFix)
Po instalaci si ale Locus vytvoří tvrdošíjně složku na vnitřním úložišti a to co je na SDkartě v adresáři pak ignoruje (což tedy chápu). Možnost zvolit si adresář offline map i vektorových na kartě (nebo vlastně kdekoli) alenapříklad při importování KML GPX či podobně bude vše ukládáno tam kde má Locus svůj výchozí adresář.
Jak tedy "přinutit" Locus aby používal jako svůj domovský adresář ten na SDkartě?

Díky
#6
Ahoj,
tak jen tak pro info sem to zkusil - když sem zabalil GPX do zipu, tak to s importem ikon dopadlo podobně jako u KMZ - vytvořilo to adresář "slozkagpx" v data/import. Jen teda je tu otázka jak se odkazovat na tu ikonu, nebo soubory. Jde to nějak relativně? Nebo je to pak nutno vždy podle konkrétního zařízení a umístění absolutně? Rád bych nějaké univerzální řešení.
Prosím o případnej tip jak odkazovat na ikonu - šlo by udělat balíček zip a pak odkazovat přes jméno? Nebo přímo na soubor (např. PNG)
Jinak teda zkusím nakouknout na specifikaci KML jestli by tam bylo něco vhodného s čím by mohl také nakládat Locus.

BTW: co kdyby bylo v KML např: <locus:icon> (jako to máš řešený u GPX) by si s tím Locus poradit uměl?
#7
Ahoj,
díky za odpověď - KML, resp. KMZ se mi líbí v tom že můžu zabalit všechny ikony, obrázky a tak podobně do jednoho balíčku a pak jednoduše importovat - to u GPX myslím možné není - nebo je? Kdyžtak mě prosím oprav. Proto sem se zajímal o KML. Kdybys našel nějakou dokumentaci jak nakládáš s jednotlivými taky při importu, budu rád za nasměrování.

PS: ještě bych se zeptal na to ovlivnění zobrazení dialogového okna bodu (u normálních POI je rozdílný oproti GC)

Díky a pěkný den...
#8
Ahoj,
chtěl bych se zase trošku pošťourat v bodech (POI) - jejich zobrazení a importu z KML/KMZ.

Jednak bych se chtěl zeptat zda je možné ovlivnit zobrazení dialogového okna bodu - jako je například u GC.

Případně bych se ještě chtěl zeptat, jaké tagy v KML použít aby se správně importovaly záznamy do části "Pokročilé" a "Příloha". Tím myslím aby třeba Adresa byla v těch správných kolonkách. Snažil jsem se to odpozorovat při exportu bodů vytvořených v Locusu - ale v exportu je vše v <description> - v CDATA jako HTML. Stejně jako údaje "Vytvořeno" a "Poslední aktualizace". Ikdyž jsem použil
<Placemark><TimeStamp><when>2013-04-19T12:00:00+0000</when></TimeStamp>
pod kterým je to z POI v Locusu exportováno do KML tak datum nepřiřadil, a použil se datum importu do databáze.

Jestli už se to někde řeší díky za nasměrování, případně i všem ostatním za postřehy.
#9
Ahoj,
shodou náhod také řeším ikony, jak velkou plochu zvolit aby se zobrazily ikony bez přepočítání jsem zatím nenašel.

To: Menion:
Jen takový výkřik do tmy - nescaluješ ty ikony proto, že plnou velikost použiješ pro vizuální zvýraznění (po najetí kurzoru do blízkosti bodu ikony se ona zvětší). Případně jestli se v komentáři vyznáš dej prosím vědět jak ikony připravit, aby posléze byli Locusem zobrazeny co nejvěrněji. Je originál ve stavu, když je ikona vybrána nebo naopak?
#10
Ahoj,
ještě jedna rychlá otázka. Máš někde aktualizovaný seznam podporovaných KML tagů (případně jejich omezení)
Našel jsem //http://docs.locusmap.eu/doku.php/manual:import_dialog což se vtahuje k verzi 2.6.1
Předem díky
#11
Ahoj,
rozumím tomu. Rozhodně jsem se googlu podstrčit definici polohy bodu nesnažil (už z jediného prostého hlediska - sám sem o tom neměl ani páru  :) ). Tuhle testovací mapu jsem udělal prostě že jsem zadal bod, tomu jen přes web rozhraní google map nahrál ikonu a to bylo vše. Možná je tedy problém v tom, že před API bere defaultní hodnotu střed ikony, a na webu to má stejně jako locus (střed dole). Protože i všechny ikony co jsou standardně k mání jsou designovány takto. Omlouvám se teda že jsem nařknul Tvé dílo. Ale vím že dříve to fungovalo jinak než teď, tak asi změna spíš v tom API, nebo šíři poskytovaných informací. Spíš než tobě měl směřovat dotaz na soudruhy v google, ale tam by se to mu asai nedostalo správné pozornosti.
Takže ještě jednou omluva ...
A hodně zdaru v dalším vývoji, který sleduje snad stále více spokojených lidí. Opravdu se jen budu opakovat : "Klobouk dolů, před tou vaší šťavnatou úrodou!"
#12
Ahoj,
tak jsem pro jasnost vytvořil testovací mapu s jedním bodem:
https://maps.google.cz/maps/ms?msid=208151242620322098875.0004d01f0b1faa1e895c1&msa=0&ll=50.075639,14.430137&spn=0.000703,0.001206
Bodu jsem přiřadil speciální ikonu
ikona má označen:
bod, který má být "vztažný" (center bottom) - šipkou
střed - křížem
okraje - fialovými pixely


Při zobrazení na satelitní (letecké) mapě (ne 45°!) by měl být bod na průsečíku čar vodorovného dopravního značení.

Takto by to mělo vypadat:


V Locusu se zobrazí trošku jinde - zde naznačeno červeně


Můj postup importu do Locusu:
Funkce > Moje Mapy > vyberu LOCUS TEST > Export   a importuji do prázdné kategorie. Po zobrazení v Locusu mám bod umístěn jižněji - STŘED (!!!) ikony je na průsečíku čar dopravního značení.
Pokud tento importovaný bod v Locusu edituji - změním ikonu (souřadnice GPS neměním) - je již umístěna správně ("vztažný bod" je dole uprostřed)


PS:jen se tak zeptám - jak importovat veřejnou mapu vytvořenou někým jiným?
#13
Zdravím,
zase jeden postřeh ohledně importu z MyMaps (Google). Při importu se nenastaví správně značky (ikony) bodů. Asi jde o problém "vztažného bodu", kde je myslím nejen u Locusu používáno středu spodního okraje. Dle mého jsou ikony buď vystředěny, nebo je pro jejich velikost a "vztažný bod" používána ikona kategorie (skupiny bodů), ve které je bod zařazen.
Ale jinak vývoj obdivuji ...  ;)
#14
Omluvy myslím netřeba, vývoj přináší i oběti ;)
ani to jako stížnost míněno nebylo - spíš prostě jakou report.
Dodělat export a celkově POI nějak rozšířit je určitě dobrý nápad. Je k tomu někde rozjetá diskuze ... nějaký Brainstorming? Nebo si vývoj v tomto směru necháváš pod svým palcem. Případně bych se rád na nápady podíval a alespoň myšlenkami přispěl svou troškou do mlýna.
#15
Zdravím,
zřejmě aktualizací na verzi 2.x Locusu došlo ke změně chování zobrazení "Moje mapy". Dříve byli při zobrazení bodů z kromě pozic bodů z online mapy nainportovány a zobrazeny i různé ikony bodů. I při volbě export (export my maps do Locus) byly tyto ikony někam cachovány a později i offline zobrazovány. Nyní při přímém zobrazení "Moje mapy" jsou všechny body interpretovány jako malé červené tečky a v případě exportu přebírají výchozí ikonu kategorie do které jsou exportovány. Je toto chování autorem zamýšlené? Případně dá se nějak nastavit chování předešlé? Ptám se jen proto, že mi to přijde trošku jako krok zpět. Protože například filtrování bodů podle různých ikon mi přišlo jakou velmi intuitivní a efektivní. Pokud došlo ke změně z nějakého účelu tak teoreticky jsem zde našel možnost importování kml, ve kterém se upraví odkazy na obrázky a ikony. Ovšem třeba u měněných map jde precejen o komplikaci.

Ještě jeden vpodstatě související dotaz / návrh změny:
Dájí se při exportu bodů (celé kategorie) zachovat v exportovaném souboru zachovat ikony bodů? Vím že by byl relativně problém odkazovat na nějaký soubor a ikonou. Ale snad by nebyly problem konkrétní ikonu z Locusu exportovat např. do podadresáře "files" a odkazovat na něj. V případě dalšího použití by pak stačilo opravit v GPX/KLM souboru jen odkaz.