Menu

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Show posts Menu

Topics - eXMarty

#1
Ahoj,
omlouvám se za opakování nového věčného problému s Android ve verzi 4.4.
Snažil sem se postupovat podle návodu http://www.locusmap.eu/locus-run-since-update-device-android-4-4-2-kitkat/ pod písmenem D (tedy rootlé zařízení a naisntalovaný SDFix)
Po instalaci si ale Locus vytvoří tvrdošíjně složku na vnitřním úložišti a to co je na SDkartě v adresáři pak ignoruje (což tedy chápu). Možnost zvolit si adresář offline map i vektorových na kartě (nebo vlastně kdekoli) alenapříklad při importování KML GPX či podobně bude vše ukládáno tam kde má Locus svůj výchozí adresář.
Jak tedy "přinutit" Locus aby používal jako svůj domovský adresář ten na SDkartě?

Díky
#2
Ahoj,
chtěl bych se zase trošku pošťourat v bodech (POI) - jejich zobrazení a importu z KML/KMZ.

Jednak bych se chtěl zeptat zda je možné ovlivnit zobrazení dialogového okna bodu - jako je například u GC.

Případně bych se ještě chtěl zeptat, jaké tagy v KML použít aby se správně importovaly záznamy do části "Pokročilé" a "Příloha". Tím myslím aby třeba Adresa byla v těch správných kolonkách. Snažil jsem se to odpozorovat při exportu bodů vytvořených v Locusu - ale v exportu je vše v <description> - v CDATA jako HTML. Stejně jako údaje "Vytvořeno" a "Poslední aktualizace". Ikdyž jsem použil
<Placemark><TimeStamp><when>2013-04-19T12:00:00+0000</when></TimeStamp>
pod kterým je to z POI v Locusu exportováno do KML tak datum nepřiřadil, a použil se datum importu do databáze.

Jestli už se to někde řeší díky za nasměrování, případně i všem ostatním za postřehy.
#3
Zdravím,
zase jeden postřeh ohledně importu z MyMaps (Google). Při importu se nenastaví správně značky (ikony) bodů. Asi jde o problém "vztažného bodu", kde je myslím nejen u Locusu používáno středu spodního okraje. Dle mého jsou ikony buď vystředěny, nebo je pro jejich velikost a "vztažný bod" používána ikona kategorie (skupiny bodů), ve které je bod zařazen.
Ale jinak vývoj obdivuji ...  ;)
#4
Zdravím,
zřejmě aktualizací na verzi 2.x Locusu došlo ke změně chování zobrazení "Moje mapy". Dříve byli při zobrazení bodů z kromě pozic bodů z online mapy nainportovány a zobrazeny i různé ikony bodů. I při volbě export (export my maps do Locus) byly tyto ikony někam cachovány a později i offline zobrazovány. Nyní při přímém zobrazení "Moje mapy" jsou všechny body interpretovány jako malé červené tečky a v případě exportu přebírají výchozí ikonu kategorie do které jsou exportovány. Je toto chování autorem zamýšlené? Případně dá se nějak nastavit chování předešlé? Ptám se jen proto, že mi to přijde trošku jako krok zpět. Protože například filtrování bodů podle různých ikon mi přišlo jakou velmi intuitivní a efektivní. Pokud došlo ke změně z nějakého účelu tak teoreticky jsem zde našel možnost importování kml, ve kterém se upraví odkazy na obrázky a ikony. Ovšem třeba u měněných map jde precejen o komplikaci.

Ještě jeden vpodstatě související dotaz / návrh změny:
Dájí se při exportu bodů (celé kategorie) zachovat v exportovaném souboru zachovat ikony bodů? Vím že by byl relativně problém odkazovat na nějaký soubor a ikonou. Ale snad by nebyly problem konkrétní ikonu z Locusu exportovat např. do podadresáře "files" a odkazovat na něj. V případě dalšího použití by pak stačilo opravit v GPX/KLM souboru jen odkaz.