Zálohy a náhledy tras jen přes WiFi, ne přes mobilní data

Started by OndraBM, August 28, 2024, 16:03:30

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

OndraBM

Zdravím všechny s dotázkem. Používám Locus 3, pravidelně aktualizuji. Vše je super, jenom taková věc: automatická i ruční záloha se neprovádí přes mobilní data, pouze přes WiFi, to samé platí i pro sdílení náhledu trasy. Zálohy i náhledy tras mám směrované do cloudu GDisk a rozpočet mobilních dat na měsíc mám, že vlastně nevím, co s ním, takže přenosy cca 15 MB automatických záloh vůbec neřeším, objem náhledů tras je úplná sranda. V nastavení mám vypnutý "Přenos dat pouze přes WiFi", v Expert settings jsem nenašel nic, co by se tohoto mohlo týkat, v systému telefonu (Android 13) mám spořič dat pro Locus vypnutý, dokonce jsem mu povolil i neomezený přístup k síti a přesto všechno zálohy ani sdílení náhledů tras přes data nejde, jen přes WiFi. Je pro to prosím nějaký objektivní důvod? Nebo jsem někde něco přehlédl?
Děkuji, mějte se.
  •  

Menion

Zdravím Ondro,
s tímto nastavením vypnutým by to mělo fungovat.

Co se aktuálně děje s tím backupem? On proběhne a v info centru se objeví zpráva, že je wi-fi třeba? A tedy v okamžiku připojení se upload rozeběhne?

S tím náhledem trasy nevím přesně co myslíš, tam se sdílí jen obrázek a to už potom není pod kontrolou Locusu.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

Joska 000

No musím říci, že mě to taky vždy vyhodí hlášku, že jsem ofline...
  •  

OndraBM

Tak já se omlouvám za prodlení s odpovědí, v mezičase mám pocit, že proběhla další aktualizace Locus 3 a když jsem právě ted vypnul WiFi, tak ruční záloha hladce proběhla, balíček zip jsem ihned na GDisku našel, kde má být. Tak toto asi v pořádku. Snad by tedy měla fungovat i automatická záloha přes data.
Pokud jde o sdílení tras, tak je to takový to, že si zobrazím detaily zaznamenané trasy (mimochodem za kvalitu a možnosti nastavení záznamu pohybu skládám hlubokou poklonu), nechám si udělat její náhled, což je skutečně jpg s trasou, jejím profilem a statistikou (což je taky úplná paráda) a v momentě, kdy dám Sdílet a označím už předem definovanou složku Tranzit na GDisku, tak dostanu hlášku na spodku displeje, že "Váš 1 soubor se nahrává do složky Tranzit", kde ho ale, pokud to jede přes data, nenajdu. Dostane se tam, až když znovu zapnu WiFi.
  •  

Menion

Omluvy netřeba :).

Nicméně, v okamžiku kliknutí na "Sdílet", zodpovědnost Locus Map předává systému. Tedy cokoliv dalšího co se děje, například dialog s výběrem nebo akce ve vybrané aplikaci, už jde zcela mimo Locus. Pokud tedy Google Drive po výběru nenahrává okamžitě data do cloudu, bude to nejspíše v nastavené GD aplikace.
- Official help (ideas, questions, problems): help.locusmap.eu
- Advanced topics, sharing of knowledges: you're here!
- LM 4 Beta download, LM 4 Release download
  •  

OndraBM

OK, dobře, proberu to tedy se strejdou Googlem. Každopádně díky za vše, Locus je prostě bomba 👍
  •  
    The following users thanked this post: Menion